Такъми за морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от баш майстора »

А на воблерите, които фабрично са произведени с две тройки на коя се закачат? :22:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
carpbg
Мнения: 178
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:03
Риболов: шаранджийски
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от carpbg »

това са воблери за лавраци, а лаврака винаги се опитва да налапа воблера от към опашката.
ако я няма средната тройка ще може по дълбоко да налапа крайната тройка и тя да се закачи по здраво
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от mikibg »

Това за лавраците е така и принципно е вярно за по-малките воблери до към 10см. При дългите се закачат основно на средната. За мен не е редно да се махат които и да в от куките няма значение какви риби се ловят.По скоро ако се търсят целенасочено лефери може тройките да се заменят с единични куки.
Поздрав

п.с На башмайстора празните приказки не смятам въобще да ги коментирам.
Аватар
bobolinzer
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 20:07
Риболов: и сноуборд
Местоположение: София
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от bobolinzer »

ndn написа:Поради какви причини може да се маха средната кука на воблерите .....
В блога, от къде си взел снимките има и тема, в която се обяснява причината.
http://www.henry-gilbey.com/blog/removi ... fect-lures

Човекът просто е фен на C&R и не иска да наранява рибите. Гледах и едни други пичове от Острова, които ги заменят с единични такива.
Не знам дали сте разглеждали блога на Гилби, но има адски много готина информация. Пичът е супер зарибен и тества много и от всичко, отделно получава и пари затова, но въпреки това доводите му за/против са доста стойностни. Поздрави!
carpbg
Мнения: 178
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:03
Риболов: шаранджийски
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от carpbg »

mikibg написа:Това за лавраците е така и принципно е вярно за по-малките воблери до към 10см. При дългите се закачат основно на средната. За мен не е редно да се махат които и да в от куките няма значение какви риби се ловят.По скоро ако се търсят целенасочено лефери може тройките да се заменят с единични куки.
Поздрав

п.с На башмайстора празните приказки не смятам въобще да ги коментирам.
Според мен, тези от снимката едва ли са над 125, но и ти си прав, при 140 се коват на средна и задна кука. Значи ли това, че трябва да махаме първата?!
Аз си правя експерименти само с пенсилите като им махам тройките и слагам единици за да мога да ги пускам по-спокойно да падат на дъното и от там да тръгвам. (пак си се закачат, де :) )

Това за лефера не бих го пробвал! Като имам предвид той как "кълве" - с челото :)
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от promarine »

Последно време, доста често ловя на вайбове и колкото и странно да прозвучи, от над 80 риби, които имам уловени на тези примамки, нямам нито една риба закачена за задната кука. Всички до една се набождат на предната. Имам уловени най-много бели риби, но също така баракуди а един приятел миналата седмица извади и два паламуда, които също се бяха наболи на предната.
Последно промяна от promarine на Чет Мар 24, 2016 12:26, променено общо 1 път.
....
www.plodex.eu
....
carpbg
Мнения: 178
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:03
Риболов: шаранджийски
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от carpbg »

promarine написа:Последно време, доста често ловя на вайбове и колкото и странно да прозвучи, от над 80 риби, които имам уловени на тези примамки, нямам нито една риба закачена за задната кука. Всички до една се набождат на предната. Имам уловени най-много бели риби, но също така баракуди а един приятел миналата седмица извади и два палуда, които също се бяха наболи на предната.
при вайба е мааааалко по-различно не мислиш ли?
Все пак те са макс до 10 см и ъгъла му във водата предполага удар на предната, и между другото, по-голяма тройка
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от fisherman »

carpbg написа: при вайба е мааааалко по-различно не мислиш ли?
Все пак те са макс до 10 см и ъгъла му във водата предполага удар на предната, и между другото, по-голяма тройка
100% вярно,ако не успее да го глътне :D се шие на предната кука,и сладко и соленоводните риби.
За липлесите не виждам логика да се маха кука,не пречи на C&R, дори да е с пълния комплект куки.
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от promarine »

carpbg написа:...
при вайба е мааааалко по-различно не мислиш ли?
Все пак те са макс до 10 см и ъгъла му във водата предполага удар на предната, и между другото, по-голяма тройка
Определено е различно, тъй като работното положение на вайбовете е с повече или по-малко наведена надолу муцуна. Не го споменавам за да оспорвам възможността да бъде премахната предната кука на издължените плиткогазещи воблери а просто като интересна констатация. На воблерите определено имам повече риби на задната кука, но все пак съм имал и немалко случаи рибата да се хване и на предна кука, особено в случаите при които съм хващал дънни риби на воблер, движещ се доста високо над дъното. Вероятно това се дължи на факта, че тези риби не са преследвали воблера а са го атакували отдолу.
Относно големината на куките, при тези вайбове, с които съм ловил, размера на предната кука не се отличава от този на задната.
....
www.plodex.eu
....
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от mikibg »

carpbg написа:
Това за лефера не бих го пробвал! Като имам предвид той как "кълве" - с челото :)
Не е лошо да пробвате може да останете приятно изненадан :D . Да може би има по-малко отразени удари , но за сметка на това много рядко има откачени риби.А има и специално създадени единични куки за тази цел
carpbg
Мнения: 178
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:03
Риболов: шаранджийски
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от carpbg »

mikibg написа:
carpbg написа:
Това за лефера не бих го пробвал! Като имам предвид той как "кълве" - с челото :)
Не е лошо да пробвате може да останете приятно изненадан :D . Да може би има по-малко отразени удари , но за сметка на това много рядко има откачени риби.А има и специално създадени единични куки за тази цел
Я да видя:
по-малко отразени удари и по-малко откачания
или
повече удари и повече откачания
??
май предпочитам второто :wink:


майтапа настрана - ще пробвам! :tup:
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от Д Пенев »

mikibg написа:
carpbg написа:
Това за лефера не бих го пробвал! Като имам предвид той как "кълве" - с челото :)
Не е лошо да пробвате може да останете приятно изненадан :D . Да може би има по-малко отразени удари , но за сметка на това много рядко има откачени риби.А има и специално създадени единични куки за тази цел
Би трябвало :? да се подобри играта на воблера оборудван с единични куки, а от тук и атаките на рибите към примамката?
Според мен еденичните са за предпочитане пред тройните, макар че имам уловен лаврак над 3-те килограма на, този воблер http://www.seaspin.com/site/index.php?o ... 13&lang=it цвят SAR с оригиналните еденични куки, но след като го изкарах гледам, гледам на никоя кука като че ли не е закачен, същият ден имах втори удар, на същия воблер, неможах да я вдигна над водата рибата и да я видя, дълго време се морихме, но накрая се откачи. Еденичните куки на Зеаспина според мен не са удачни, но нека споделят колегите, моето мнение не е миродавно.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от DOCTORA »

Д Пенев написа:
mikibg написа:
carpbg написа:
Това за лефера не бих го пробвал! Като имам предвид той как "кълве" - с челото :)
Не е лошо да пробвате може да останете приятно изненадан :D . Да може би има по-малко отразени удари , но за сметка на това много рядко има откачени риби.А има и специално създадени единични куки за тази цел
Би трябвало :? да се подобри играта на воблера оборудван с единични куки, а от тук и атаките на рибите към примамката?
Според мен еденичните са за предпочитане пред тройните, макар че имам уловен лаврак над 3-те килограма на, този воблер http://www.seaspin.com/site/index.php?o ... 13&lang=it цвят SAR с оригиналните еденични куки, но след като го изкарах гледам, гледам на никоя кука като че ли не е закачен, същият ден имах втори удар, на същия воблер, неможах да я вдигна над водата рибата и да я видя, дълго време се морихме, но накрая се откачи. Еденичните куки на Зеаспина според мен не са удачни, но нека споделят колегите, моето мнение не е миродавно.
Казва се "СИИСПИН" - означава морски спин.
Моят опит е че с единичните куки лавраците, баракудите и амбъ джакивете(маятико) се закачат добре. Изпускал съм само лефери и паламуди.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от za4o75 »

Докторе,не сме англичани като теб,а и в Гърция е ЗЕА ,можеш спокойно да подминеш нашето невежество ,вместо да демонстрираш добрия си английски!Делчо куките на сиспина наистина са много дебели и повечето колеги ги подменят веднага,особено ако се лови със сибасови такъми,където възможноста за зверска подсечка е .....!Мнението ми за незасечените и изтърваните риби е ,че в повечето случаи играе роля засечката и умението на риболовеца да води засеченета риба,било то с тройки или единични куки!Много рядко ползвам единични куки понеже ми харесва да ловя с по-лайт(не знам дали го написах правилно) такъми.Може би има логика да се комбинират по примамките единички и тройки,обаче както споменах за мен това е от второстепенно значение!
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от fori »

Злати, единичката има същественото предимство че не лющи боята от воблера :)
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”