Такъми за морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от empar »

yuri todorov написа:И с кои по-конкретно 50-60 грамови попери ?! , ....." работи без проблем ''
ЦЪК
ЦЪК - 120ка. Невероятна примамка между другото!

Има ресурс за водене и на по-тежки, но със замятането е сложно.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от yuri todorov »

В същност, след снимка на пръчката ти, очаквах да снимаш и покажеш твоите 50-60 гр. попери.....не линк-ове.

Мерси все пак!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от empar »

И видео бих показал, но надали ще е скоро. Съжалявам за неоправданите очквания. :roll:

Ще помоля някой админ да мине да разчисти мненията свързани с въпросната въдица. Опитах се да бъда полезен, но явно все на някого излиза, че причат моите мнения. В една друга тема в спиниг раздела станах обект на подигравки, понеже споменах, че съм бил 70 пъти за риба с една въдица тази година. Ще изпратя лично съобщение на колегата, който ме попита за теглото!
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от a5sh0l3 »

empar написа:Да. :fish1: Множко са, но все пак въдицата работи без проблем с 50-60гр попери.
Прекалено много са дори... аз имам 270см въдица нисък клас която е 20-60гр и 50-60гр ги мята с лекота и тежи 200гр.

За 240см въдица е много наистина.
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от promarine »

Ето една съвсем бюджетна пръчка (Noeby Leisure SeaBass NBB822MH) с дължина 2,49см, която позволява работа с примамки, надвишаващи значително обявените от производителя грамажи (10-45гр.). Въпреки, че е чувствително по-лека (180gr) от Rapture Brigade е доста колеста и се чувства напълно комфортно с попери около 50-те грама.
....
www.plodex.eu
....
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от a5sh0l3 »

promarine написа:Ето една съвсем бюджетна пръчка (Noeby Leisure SeaBass NBB822MH) с дължина 2,49см, която позволява работа с примамки, надвишаващи значително обявените от производителя грамажи (10-45гр.). Въпреки, че е чувствително по-лека (180gr) от Rapture Brigade е доста колеста и се чувства напълно комфортно с попери около 50-те грама.
Е нормално да работи с примамки над 40-45гр с връх с Ф 2.14мм. Интересно защо я водят Лаврашка...?
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от mikibg »

Това с поперите по 50 -60 г явно е новия хит :D нищо , че за рибите към които са насочени има далеч по ефективни примамки в диапазона около 30г , но така става като се гледат много филми :lol:
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от empar »

promarine написа:Ето една съвсем бюджетна пръчка (Noeby Leisure SeaBass NBB822MH) с дължина 2,49см, която позволява работа с примамки, надвишаващи значително обявените от производителя грамажи (10-45гр.). Въпреки, че е чувствително по-лека (180gr) от Rapture Brigade е доста колеста и се чувства напълно комфортно с попери около 50-те грама.
А въдиците Rapture и изобщо всичко на Трабуко се прави от някой друг, не от Ноеби... :lol: :lol: :lol: Не врат, а шия...
Дори единият попер, който съм дал като пример е абсолютно същия, като предложения от теб!
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от za4o75 »

След като ударих 2 ракии,започнах да се чудя как да се включа в темата без да засегна някого......,не намерих такъв вариант!
Пооглеждам се и аз ,за пръчка около 8' с която да "работя" по-големи повърхностни примамки и в същото време да "удрям" с нея и 20-сантовите воблери.Като икономичен вариант съм се спрял на MajorCraft Turel 792H 10-50гр.Много приятна на тръскане въдичка,като може би дръжката носи леко ....... трионче(със ситните зъби)!Сигурно ще я пробвам,ама пускам "стръвта" , за да се излъже някой преди мен ....та да не се набутвам....
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от promarine »

empar написа:...
А въдиците Rapture и изобщо всичко на Трабуко се прави от някой друг, не от Ноеби... :lol: :lol: :lol: Не врат, а шия...
Дори единият попер, който съм дал като пример е абсолютно същия, като предложения от теб!
Нямам нищо против въдиците или примамките Rapture и съм наясно, че се правят на същото място, където се произвеждат и тези на Ноеби.
Същото се отнася и до продуктите с марката Sakura. И едните и другите имат прекрасни такъми за спинингов риболов.
Разликата е, че едните идват директно от Китайския производител под китайска марка, докато другите минават през европейски фирми и брендове от което цените на реалните продукти значително набъбват.
С по-прости думи - ако човек не робува на определени марки, в много случаи може да придобие продукт от по-висок клас на по-ниска цена. :wink:
....
www.plodex.eu
....
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от empar »

promarine написа:
empar написа:...
А въдиците Rapture и изобщо всичко на Трабуко се прави от някой друг, не от Ноеби... :lol: :lol: :lol: Не врат, а шия...
Дори единият попер, който съм дал като пример е абсолютно същия, като предложения от теб!
Нямам нищо против въдиците или примамките Rapture и съм наясно, че се правят на същото място, където се произвеждат и тези на Ноеби.
Същото се отнася и до продуктите с марката Sakura. И едните и другите имат прекрасни такъми за спинингов риболов.
Разликата е, че едните идват директно от Китайския производител под китайска марка, докато другите минават през европейски фирми и брендове от което цените на реалните продукти значително набъбват.
С по-прости думи - ако човек не робува на определени марки, в много случаи може да придобие продукт от по-висок клас на по-ниска цена. :wink:
Тук съм напълно съгласен! Коментарът ми беше породен от "значително по-ниското тегло". Напълно е възможно Brigade-то и въпросния Leisure SeaBass да са почти една и съща бланка, но с различна фурнитура! Всичко е въпрос на договорка с китайците. :wink: Колко точно намотки карбонов плат да направят, колко евтини/скъпи водачи да сложат и т.н. Мисля, че като човек работещ с тях си напълно наясно от един единствен на вид продукт колко много вариации могат да се направят.

пп.Чак "прекрасни" не бих ги нарекъл, но са добър компромис, доколкото в соленоводния спиниг компромисите са допустими. :tup:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
2pacisback
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 05, 2014 17:36
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от 2pacisback »

SAKURA SPORTISM NEO 2,10 14-70 г . Имам и такава пръчка . Ползвам е предимно за тролинг , доста здрава и до ра за кастинг тази година си поиграх с една машинка Daiwa t3 air с въпросната пръчка и се оказа , че каства невероятно воблери от 20г нагоре :) . Относно здравината миналата година издържа удар на туна в Гърция беше оборудвана с okuma cold water low profile с брояч влакното беше 1,5 ловихме паламуди :) . Удара беше зверски сгъна пръчката на У но целия такъм издържа , основната причина да е изпусна беше че докато другарите извадят техните въдици , рибата ми взе 300 м и излезе подложката #1 , и след втория напън рибата си замина :) . Воблер йозури 6м банан, 0,70 шок лидер с октоподи 7 см 4бр. Гозен 1,5 влакно . Добър вариант за кастинг с подходяща машинка . Проблема е че каствам от външните страни на пристанищата и е по високо затова търся 3м варианти на въдици :) .в пристанищата ползвам 2,70 мисля да пробвам Sakura-та също . Но реално нямам примамки над 28g с които постигам дистанции от 70-80 м в зависимост от воблера или попера :) . Единствения воблер който лети малко е момоти 30-40 м , какво ли не пробвах е не лети :) .
Аватар
Румен Александров
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 21:56
Риболов: Речен и морски....:)
Местоположение: ПЛЕВЕН- АТИНА
получил Браво: 4 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от Румен Александров »

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Това са копията
http://www.vbox7.com/play:aff556f3" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Румен Александров
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 21:56
Риболов: Речен и морски....:)
Местоположение: ПЛЕВЕН- АТИНА
получил Браво: 4 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от Румен Александров »

Изображение

Изображение

Това са резултатите от първите проби...
http://www.vbox7.com/play:aff556f3" onclick="window.open(this.href);return false;
logii6
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Яну 05, 2016 1:41
Риболов: alllllll
дал Браво: 1 път

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от logii6 »

xzoga shore game 86 rod имате ли наблюдение ? :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”