В търсене на липани - Сръбска крайна, BiH

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: В търсене на липани - Сръбска крайна, BiH

Мнение от quietriot »

Много хубави снимки Мише, напомниха ми да стягам багажа и аз другия месец , благодаря ти че сподели удовоствието си с нас!
За живота си много прав, затова трябва да се живее пълноценно , утре ще пукнеме и всичко скътано ще иде на вятъра!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: В търсене на липани - Сръбска крайна, BiH

Мнение от баш майстора »

Амин! :D
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: В търсене на липани - Сръбска крайна, BiH

Мнение от quietriot »

баш майстора написа:Амин! :D
за теб важи дрига максима, амин! :lol:
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: В търсене на липани - Сръбска крайна, BiH

Мнение от Д.Граховски »

чичо Док написа: Ревирите в Босна са за муха, лови се без контра, с една кука и без никакво утежнение по линията. Извън ревирите е позволен и спининга, естествената стръв е забранена.
Здравейте колеги

Чета тази стара тема, че се ровя за инфо за Босна. Догодина с жената си резервирахме почивка и ми се иска да половя, ама аз съм спинингис. Ще сме във Вишеград на брега на Дрина и още една река Rzav се пише. Имате ли някакво инфо за условия, може ли спининг там или да почвам уроци с мухарка.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: В търсене на липани - Сръбска крайна, BiH

Мнение от чичо Док »

Привет, Д.Граховски.
На Дрина ловят и на спининг, за Ржав съм чувал от местни, че ловят на муха липани и пъстърви, но за спининг не знам.
На место ще се ориентираш като попиташ за даден участък как е, но освен спининга сигурно една мухарка и кутийка с мухи няма да ти е излишна. Обикновено там риболовни участъци от реките се стопанисват от клубове, питаш в кой да е рибарски магазин или рибар на реката, ориентираш се, издават дневни и седмични разрешителни за риболов, и така.
Красиви реки, красива природа, история, ще останеш повече от доволен :tup:
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: В търсене на липани - Сръбска крайна, BiH

Мнение от Д.Граховски »

Благодаря за отговора. С нетърпение чакам да отидем. Гледал съм филми за Босна и дори на лента ме грабва. За мухарката явно ще трябва да взема да си купя и да се упражнявам, че ме няма в тоя риболов. Хубаво би било да знам предварително, че да не гледам само. Ще сме цяла седмица там, ощ3 от сега хората ми направиха много добро впечатление. Хотела се намира до каменния град на Костурица и е точно между двете реки.
А има ли как и къде да проуча клубовете и условията предварително, някакви сайтове и подобни, че да съм подготвен, въпреки че риболова ще е ден два, останалото време ще го отдадем на разходки.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: В търсене на липани - Сръбска крайна, BiH

Мнение от чичо Док »

Регистрирай се в тeзи форуми и питай - ще ти отговорят - админите говорят английски..
http://musicarenje.top-forum.net/forum
http://forum.varalicar.com/ucp.php?mode=login

За два дена риболов там , и тепърва да почваш на муха... по-добре си карай със спинига.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: В търсене на липани - Сръбска крайна, BiH

Мнение от баш майстора »

чичо Док написа:За два дена риболов там , и тепърва да почваш на муха... по-добре си карай със спинига.
Тва само муар, минал към темната страна, може да го напише! :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: В търсене на липани - Сръбска крайна, BiH

Мнение от Д.Граховски »

чичо Док написа:Регистрирай се в тeзи форуми и питай - ще ти отговорят - админите говорят английски..
http://musicarenje.top-forum.net/forum
http://forum.varalicar.com/ucp.php?mode=login

За два дена риболов там , и тепърва да почваш на муха... по-добре си карай със спинига.
Благодаря. Регистрирах се и ще питам.

Относно мухарлъка, прав си, за това и питах, че ще са излишни пари за два дена риболов. Основно ми се иска да търся пъстърва, другата риба не ме интересува много много. Към мухата отдавна имам някакви мисли и постоянно ме влече нещо да си взема и мухарка, ама ще видим, току виж Босна ме накара да се оборудвам.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: В търсене на липани - Сръбска крайна, BiH

Мнение от чичо Док »

баш майстора написа:
чичо Док написа:За два дена риболов там , и тепърва да почваш на муха... по-добре си карай със спинига.
Тва само муар, минал към темната страна, може да го напише! :lol: :lol: :lol:
Масторе, най отговорно ти казвам, че за да ловиш боснески липани на муха не два дена, а и два месеца нема ти стигнат да станеш резултатен...не, че не се случва да проработи и късмета на новака, та после лесно било.. :lol:

За спингистите там тръпката са хучото :idea:

п.с. ако съм в зона където има липани, никоя сила на света не би ме спряла да извадя шнура. Пожелавам ти един ден да водиш 50 см липан в бъро течение, но с адски фина линия, да видиш как на дъното се дърпа тухла четворка...
Последно промяна от чичо Док на Вто Дек 13, 2016 16:26, променено общо 1 път.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: В търсене на липани - Сръбска крайна, BiH

Мнение от чичо Док »

Д.Граховски написа:
Благодаря. Регистрирах се и ще питам.
Относно мухарлъка, прав си, за това и питах, че ще са излишни пари за два дена риболов. Основно ми се иска да търся пъстърва, другата риба не ме интересува много много. Към мухата отдавна имам някакви мисли и постоянно ме влече нещо да си взема и мухарка, ама ще видим, току виж Босна ме накара да се оборудвам.
За мухарството си на верен път - Босна с реките си е все още райско място за мухарене, но по пазените ревири. На свободните участъци и там си похапват рибки, има риби повечко разредени, но като цяло там географията е друга, реките са им фатално красиви и си заслужава определено.

Разпитай и за дунавските таймени, като ще е спиниг , поне да е предизвикателството пълно 8)
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: В търсене на липани - Сръбска крайна, BiH

Мнение от Д.Граховски »

чичо Док написа:
Д.Граховски написа:
Благодаря. Регистрирах се и ще питам.
Относно мухарлъка, прав си, за това и питах, че ще са излишни пари за два дена риболов. Основно ми се иска да търся пъстърва, другата риба не ме интересува много много. Към мухата отдавна имам някакви мисли и постоянно ме влече нещо да си взема и мухарка, ама ще видим, току виж Босна ме накара да се оборудвам.
За мухарството си на верен път - Босна с реките си е все още райско място за мухарене, но по пазените ревири. На свободните участъци и там си похапват рибки, има риби повечко разредени, но като цяло там географията е друга, реките са им фатално красиви и си заслужава определено.

Разпитай и за дунавските таймени, като ще е спиниг , поне да е предизвикателството пълно 8)
До колкото четох, баш в Дрина са Таймените, та ще видим. Аз отивам с едно УЛ-че, та ако тресне кефа ще е на макс. Относно мухаренето, това няма да е последния път там, набелязал съм още няколко дестинации за през годините и в дългосрочен план една мухарка би била чудесно допълнение към оборудването в багажника.

Между другото в хотела ни пускат с куче без доплащане, направо съм втрещен.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1465 пъти
получил Браво: 2191 пъти

Re: В търсене на липани - Сръбска крайна, BiH

Мнение от b_lomsky »

Колега, по стечение на обстоятелствата два - три пъти съм ходил на риболов по Дрина. Макар да има риби риболова не е лесен. Спининг от брега е почти невъзможен. За да стигнеш хубавите места ще ти трябва лодка. Рзав е малка река и в долното течение няма пъстърви. Ако влезеш в Босна от Сърбия обърни внимание на каньона веднага след границата - там са рибите, но как ще се завреш нямам идея. Аз успях да уловя едва две пъстърви над моста във Вишеград. Всички други риби , които съм хващал са кленове, щуки и распери. Таймен нанайси. Само да уточня, че съм мятал само на воблери и главиняри, а не на въртящи блесни.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: В търсене на липани - Сръбска крайна, BiH

Мнение от Д.Граховски »

Благодаря за инфото. Распери и кленове и щуки също са улов, особено ако има добри екземпляри. Аз също мисля да заложа на воблери основно, но ще нося и набор блесни, кастмастери и силикони. На Рзав ако се кача нагоре и е позволен спининга може да опитам да хвана някоя пъстърва,а четох, че и Липани има, но на спининг не знам каква може да е успеваемостта. В сайта на Вишеград има и инфо за организиране на риболов от лодка, та ще видя.

Ти колко плати за билет?
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1465 пъти
получил Браво: 2191 пъти

Re: В търсене на липани - Сръбска крайна, BiH

Мнение от b_lomsky »

Не съм плащал за билет в Босна. Попитах рибочуварите и се разбрах с тях. Бях с каяк и се спуснах по течението в посока Перучац - там между другото има уникален каньон, заслужава да се види. Иначе притежавам сръбски билет, който ползвам от сръбската страна.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”