Sjaelland Дания

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 871 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от pi4a94 »

Тук изплаших едра риба ,щука май беше.
IMG_1910.JPG
IMG_1910.JPG (173.93 KiB) Преглеждано 3474 пъти
Започнаха едни лилии,направо написани места.
IMG_1911.JPG
IMG_1911.JPG (142.14 KiB) Преглеждано 3474 пъти
IMG_1912.JPG
IMG_1912.JPG (89.59 KiB) Преглеждано 3474 пъти
IMG_1913.JPG
IMG_1913.JPG (86.7 KiB) Преглеждано 3474 пъти
Зад гърба ми бяха къщите и всяка си имаше кей с ограда.Влизах където не е заключено :)
На поредния кей имаше дупка между лилиите.Сложих поперче Рапала 7см с флуро (не питайте защо :D ) Приводних примамката и плокнах един път и заблеях нанякъде...и взе зверски с плясък и отиде в лилиите :| А сега ?Помислих си къса край...Държа напънато и не мърда...мръднах и щях да се пребия нямаше една напречна дъска.Напънах юнашки,тупнах пръчката по бланката и взе,че почна да излиза.Напъън и я изкарах...сега предизвикателството беше да я извадя от високия кей...Кой е гледал клипчето със захвата :D и се убедих,че пръчката е мощна.
IMG_1914.JPG
IMG_1914.JPG (161.2 KiB) Преглеждано 3474 пъти
IMG_1915.JPG
IMG_1915.JPG (207.27 KiB) Преглеждано 3474 пъти
IMG_1916.JPG
IMG_1916.JPG (192.89 KiB) Преглеждано 3474 пъти
Прилив на адреналин...Ролетката показа 61см.Чист късмет,че беше отстрани попера.
Релийз и мястото откоето я извадих.
Изображение
Изкефих се.Вързах метален повод и продължих.Имаше ходене по две греди :)
IMG_1918.JPG
IMG_1918.JPG (185.18 KiB) Преглеждано 3474 пъти
IMG_1919.JPG
IMG_1919.JPG (162.08 KiB) Преглеждано 3474 пъти
IMG_1920.JPG
IMG_1920.JPG (196.69 KiB) Преглеждано 3474 пъти
Тук поседях помятах,хапнах и погледах колегите ловящи на тапа.
IMG_1921.JPG
IMG_1921.JPG (182.5 KiB) Преглеждано 3474 пъти
Започнах да се връщам като ще продължа с разузнаването на водоема някой ден.Мятах тук таме и нищо.Седях до тъмно и нищо не се случи въпреки,че възлагах надежди.Уморен се запътих към гарата,а там две каки (а бе милфове си бяха да си кажа чесно :P ) бяха се натокали явно да ходят в центърО.Едната ме заговори (по приятната за окото) на датски й казах,че има малко риби :D

Пръчката ми харесва все повече има мощ,позволява туич,повърхностни примамки както и блесни. :fish15:



Стига толкова архиви :arrow: от Петък 1Юли
Реших да пробвам с монофил как стоят нещата.Дали ще имам повече кълванета и как ще е риболова пък и съм свикнал с него.Мога да кажа,че монофила си е монофил и има ползи.Взех някакъв Суфикс 300м XL strong 0.30mm.Малко разтеглив от колкото ми се иска,но...След няколко атаки на уолкъра и ниската вода реших да упорствам разхождайки кучето с монофил.Някъде прочетох,че не ставало...става :wink: като аванса малко по-затегнат при засечка.Свиква се,мое мнение.Минус е чувствителността при удар.
Времето променливо с ветрец.Взех една кутийка с няколко примамки и гааз.Уж за малко,а то стана...Започвам с уолкър и атака...празна,пак и пак направо излитат от водата много ги дразни.И другия вид атака с вълна яко зрелище...броих ги 7 празни атаки :twisted: на последната избучах нещо и в същото време мина някаква жена :D
На едно място в страни забелязах,че атаките се повтарят.
Най-вдясно и максимално до отсрещния бряг
IMG_1937.JPG
IMG_1937.JPG (167.16 KiB) Преглеждано 3474 пъти
Взе 8ми път и засекох успешно :fish15: обаче отиде в храстите колкото и да напъвах...Този път с повод бях :idea: Закачи се и не мърда...държа напънато и си помислих,че е закачила уолкъра в храстите и се е откачила.Няма как да оставя Хедон Зара спуук там.държейки пръчката се разсъблекох по гащи (за кой ли път трябваше да джапам) влезнах във водата и щуката се оказа там добре закачена :fish15: Щеше да ми скочи в пазвата :)
IMG_1935.JPG
IMG_1935.JPG (243.29 KiB) Преглеждано 3474 пъти
IMG_1936.JPG
IMG_1936.JPG (225.77 KiB) Преглеждано 3474 пъти
Пуснах я.

Помятах и закачих уолкърчето на Зерек :fish6: Пак мокрене...Нямах повече удари 8 достатъчно май :D Преместих се и пробвах костурите на малкото уолкърче на Зерек
IMG_1938.JPG
IMG_1938.JPG (200.6 KiB) Преглеждано 3474 пъти
IMG_1939.JPG
IMG_1939.JPG (194.86 KiB) Преглеждано 3474 пъти
IMG_1940.JPG
IMG_1940.JPG (268.83 KiB) Преглеждано 3474 пъти
IMG_1941.JPG
IMG_1941.JPG (248.3 KiB) Преглеждано 3474 пъти
IMG_1942.JPG
IMG_1942.JPG (130.21 KiB) Преглеждано 3474 пъти
Много работи!
След малко се преместих и дойдоха патета даже едното искаше да ми изяде уолкъра :shock: Викам си остава само и патица да хвана...и то каква стана...при едно вадене не прецених,че ще мине близо до патето и го закачих за крачето и като драсна наляво в драките и едни пквакания викам лелелеле... :| аванс ама аз не се давам...и спря.Квиченето не спира обаче..добре,че е обрасно и нищо не се вижда...Трябваше нещо да измисля.
IMG_1943.JPG
IMG_1943.JPG (209.77 KiB) Преглеждано 3474 пъти
Стори ми се,че мога да го хвана,защото е близо до брега и чувам пляскането.някъде в ляво на снимката.В патардията намерих един силикон Копито на земята...Оставих пръчката и по влакното хванах патенцето и то млъкна.Като,че ли разбра.Откачих го и го пуснах успешно :tup: Не ми се беше случвало досега...Монофила обаче излезе здрав.Викам давай да бягам,че както е тръгнало ако закача някоя гъска ще стане страшно :twisted:


Вчера 2 Юли
Бях решил пак да разхождам кучето,но привечер.Много е зарибяващо!Наблюдавах времето,ту валеше ту спираше.
Ранна вечеря сложих куфарчето в чантата и необходимите кохер и кутииката от предишния излет.Като в ръка готов за закачане на металния повод държах Хедона.Отново с монофила.Валеше дъжд,тъкмо няма да имам хора казах си. Тихо спокойно.
IMG_1945.JPG
IMG_1945.JPG (92.96 KiB) Преглеждано 3474 пъти
Спрях на предишното място на което хванах попътно като щях да ходя на мястото където ми е най-голямата риба.На една проводка до брега изплиска нещо след уолкъра.Пробвах пак на всички посоки-Не.Продължих.Спрях пак на едно трудно място и една щучка взе със скок и не се закачи.Нямах удар повече или следване.То и да имах не знам как щях да процедирам с ваденето там...Реших да помятам малко (уж) на кея като се ослушвах за гласове.Нямаше никой.От далече замятах и водех уолкъра.Атака и направо скочи над водата.Държеше се странно...беше закачане за гърба към опашката.
IMG_1946.JPG
IMG_1946.JPG (105.75 KiB) Преглеждано 3474 пъти
Редувах замятания от всички страни като им давах пауза и замятах от другата страна.Пак атаки с вълна и скачане някъде 3-4.Зрелище :fish15:
Пробвах максимално навътре тук
IMG_1956.JPG
IMG_1956.JPG (164.49 KiB) Преглеждано 3474 пъти
Нищо.Дадох му почивка и смених страните.Стараех се да покрия максимална дистанция и да не закача клоните.Чуваше се един звук пиуууу от съпротивлението на монофила.Пак се върнах на мястото от снимката като преди съм имал кълване там на щука ,но без успех.
На дистанция водех уолкъра с вдигнат връх и го наблюдавам.Тогава стана страшно...атаката беше "тиха".Губи ми се точния момент...но засекох...и разбрах,че тая риба е по-едра...не знам как,но не тръгна навътре,а успях да я издърпам към мен.Вървеше тежко...Аванса работеше,но не взимаше много само,че след като ме видя...аванса се запали и не го отразяваше ,държах шпулата.Спомням си,че клекнах да не я плаша,но не останах клекнал,защото борбата беше зверска :fish15: Затегнах аванса и тръгна вдясно към клоните (стараех се да я напъвам защото на дъното има какво ли не) обърнах я някакси...сигурно съм възкликнал,говорил съм си...трудно ми е да опиша...след няколко ръна имаше още сила и реши,че ще влиза под кея..викам си край...отиде пръчката.Даже скочи...Спрях я и въпроса беше как ще я извадя :?: Може би се поизмори и трябваше да действам.Хванах влакното и оставих пръчката със затворен бигел и в главата ми как ще вземе пръчка и всичко... Бръкнах под хрилния капак (клипа!) и я хванах колкото се може по-силно да не се измъкне...дигнах я и я сложих до пръчката...това ясно си го спомням казах:баси майката :shock: няколко пъти, отворих бигела на макарата и извадих кутията от задния джоб като с една ръка я държах.Извадих телефона снимах я и го оставих на кутията с примамки.Извадих ролетка,измерих и почнах да се смея от кеф.Откачих я и разбрах,че с една ръка няма да стане.Тръгнах с рибата да търся някой за снимка и се спрях.Със скок отидох на мястото удобно за пускане.Елегантно,лежерно отплува.
Много адреналин :!:
IMG_1947.JPG
IMG_1947.JPG (150.26 KiB) Преглеждано 3474 пъти
IMG_1948.JPG
IMG_1948.JPG (139.53 KiB) Преглеждано 3474 пъти
IMG_1949.JPG
IMG_1949.JPG (140.08 KiB) Преглеждано 3474 пъти
IMG_1950.JPG
IMG_1950.JPG (160.28 KiB) Преглеждано 3474 пъти
IMG_1951.JPG
IMG_1951.JPG (177.71 KiB) Преглеждано 3474 пъти
IMG_1952.JPG
IMG_1952.JPG (167.4 KiB) Преглеждано 3474 пъти
Изображение
IMG_1955.JPG
IMG_1955.JPG (85.92 KiB) Преглеждано 3474 пъти
Извиках от кеф...два пъти.След толкова премеждия,плувания и т.н си подобрих рекорда :fish15: Обадих се на колегата по пръчка,той на море,с грип нещо ме пита?Аз:Не брат с ръка! :)
Поуспокоих се и се преместих на мястото за което бях тръгнал.Там пак на Хедона имах две атаки като последната на здрачаване в 22.25ч.
Това беше.Уолкъра голямо оръжие.



ПОЗДРАВИ :!:

======================================================
Много ми се лови на река...каквото и да е... :D
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от Welsmeister »

Браво! Красота от началото до края!
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от burg »

Откога го чакам, този ти рекорд! Упорствай и скоро ще го подобриш! Заслужаваш го! Браво,Саше! :tup:
Malibu Stealth 9
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 871 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от pi4a94 »

Благодаря момци!

Вчера отново променливо време дъжд,слънце и вятър.Отскочих а малко преди бачкане от 18 до 19 и нещо.Смених монофила вързах нов повод на Дренан Soft Strand и директно при овцете.Помятах на едното място нищо.Имаше яки пориви на вятъра.Отидох по-надолу където знам,че е закътано и имах удари на попер.Пристъпвам тихо и гледам да не дигаш шум.Застанах на едно трудно място на паднала топола-отляво дърво във водата отдясно надвесени клони.Почнах със спинербайта от Декатлон.Има удър лек и последващо пощипване.На повърхността имаше завихряне-беше близо до мен.Повторих нищо.Смених отново с уолкъра заметнах вляво и след това вдясно.Уолкъра се приближаваше и последва атака :shock: като видях рибата...от нищото,изведнъж...Много голяма риба беше...Направо натисна уолкъра и опитах да засека тръгна и се откачи...Разтреперах се...не бях виждал такава риба и атака :shock: ...плясъка остави голям кръг във водата все едно скочи нещо голямо.Опитах пак,смених примамки нищо, не повтори.Изпружих се на едно пънче във водата и пробвах закътаното място.Там последва удар на рибка,която не отразих след тази брутална риба преди малко.Беше се закачила интересно отдолу.Явно го натискат по някакъв начин.
13617377_731862943621645_255646032_n.jpg
13617377_731862943621645_255646032_n.jpg (101.11 KiB) Преглеждано 3313 пъти
13595530_732162726925000_1075132622_n.jpg
13595530_732162726925000_1075132622_n.jpg (117.83 KiB) Преглеждано 3313 пъти
Мястото е това малко след патицата беше атаката.
13608284_732162680258338_813840406_n.jpg
13608284_732162680258338_813840406_n.jpg (160.74 KiB) Преглеждано 3313 пъти
Два часа седеше пред очите ми атаката.Ще помня дълго...сега като се замисля не мисля,че шанса за изваждане беше голям на това трудно място.Ще я пробвам пак :fish15:


ПОЗДРАВИ :tup:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Всичко е супер и поздрави за успехите ,просто вдигни размера на примамките ако имаш такъми за това ,там със сигурност има много големи.Колкото и да нямаш опит с големи джъркове 90% от тях могат да се водят равномерно с макарата с различна скорост и най важното чести паузи ,това ще ти вдигне чувствително размера на хванатите риби.Най добре примамки около 15см като начало.Видял си удоволствието без кеп ,по големите са още по лесни за хващане за хрилния капак защото е голям и удобен само никога не изпъвай пръстите освен палеца дори при обратен захват който си приложил :D Без кеп ,без грип за пълно удоволствие щуките трябва да имат повече шанс :D
Ще хващаш големи с равномерно с чести паузи с големите джъркове и тогава връщане назад няма да има и ще искаш да усвоиш и най специфичното за всяка примамка.
Успех дори да не опиташ джърковете но те ловят две,три идеи по трофейно от всичко останало. :fish15:

Ако се чудиш от къде да започнеш прати две три снимки какво има в магазините и 3-4 разнородни примамки като за начало са напълно достатъчни като максимум за проба за съответните условия и дълбочини.Само време да има за риболов и изненадите за теб ще са тотални :mrgreen:
Накратко за повърхностните -9см скаитер поп на рапала е абсолютна сила не само по мое мнение ,виждам че използваш по малкия затова ти го давам за пример ,а от уолкърите над 12см ,Heddon zara super spook 13см е страшна сила за малко и голямо и винаги водя и тях с чести паузи.
Там където има прекалено големи не бих използвал на повърхността нито едно от двете но това вече е издевателство и желание за преследване само на най големите.Примери много но човек не трябва да се затрупва с прекалено много примамки.

Успех с каквото и да използваш и дано скоро те натресе метровка :mrgreen: !
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 871 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от pi4a94 »

Опитвам се да дигна размера,но все пак пръчката ми е 14-50гр и не съм толкова як :oops: Имам два джърка 10см и ги разучавам-засега нямам удари,което е странно може би като позахладнее.Имам един проблем със стопа на макарата,който е дразнещ и трябва да го сменя.

Против грип съм за щуките,особено големите.

Пробвах отново Зара Спуук,но не искаха.Имам някоя рибка хваната на други примамки.Може би свикват или не са били на кеф.За паузите на уолкъра по-скоро са с негативен ефект,но трябва да се пробва.

Лошото на домашния гьол е че е плитък и на дъното (тиня) може да има всичко-дървета,пънове,тръстики които взимат примамки...не се виждат :evil: Обмислям някакви схеми със силикони и баавно потъване с подходящ размер и кука в тялото.


ПОЗДРАВИ :fish15:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от quietriot »

Гони милфовете бре , не щуките по доволен ще си на финала от резултата. :lol:
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 871 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от pi4a94 »

Там е малко опасно.Вярно, има сгодни :D от българското няма по-хубаво това е моето наблюдение!
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
q.hauzer
Мнения: 103
Регистриран на: Пет Мар 08, 2013 14:42
Риболов: Муха,спининг
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 62 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от q.hauzer »

Хубави риби! Не си ли ходил скоро?
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”