Закона за риболов в Англия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Ganchev
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Ное 16, 2015 0:14
получил Браво: 2 пъти

Закона за риболов в Англия

Мнение от Ganchev »

Здравейте колеги. Живея в Лондон от известно време и ми се ще вече да ида за риба, но нещо не намирам инфото, което ми трябва в нета. За риболовния билет е ясно. Четох обаче, че за да ловя по темза ми трябва някакъв допълнителен билет за риболов, който се предлага само в годишен вариант, а тя свършва след няколко месеца. Каналните притоци включват ли се в това число?Второто нещо е, че куките трябвало да бъдат без контри :fishing5:
От отделните теми, който прочетох тук разбирам, че рибата се пуска задължително, че дори и трябва да си подготвен със специално легло, в което да се държи на брега докато се снимам евентуално....
Нека някой запознат сподели как точно стоят нещата с тези тънкости, че не ми се занимава с властта тук. Бих се радвал и за предложения за риболов в Лондон. Малко съм ограничен с предвижването, че съм с публичния транспорт, но мисля все ще има вариант някакъв.
Като цяло рибарската ми кариера в Английско тепърва започва, та ще се радвам на всякаква информация от ваша страна. Може и по телефона, ако не Ви се занимава с романи ;)
Мерси предварително! :fish15:
Аватар
robber_79
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Апр 22, 2011 18:39
Местоположение: UK
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Закона за риболов в Англия

Мнение от robber_79 »

Здравей, за Темза ти трябва билет. Риба се взима до определени количества и сантиметри,според вида ..ама по добре не рискувай !
https://www.gov.uk/fishing-licences/fis ... the-thames" onclick="window.open(this.href);return false;
С обикновен билет може да ходиш по други реки, и канали. Както и на платени водоеми :
http://www.fisheries.co.uk/" onclick="window.open(this.href);return false;

Всички останали гьолове се държат от рибарски клубове, без изключение. Разрешено е само за членове ,ще видиш навсякъде табелки .Не е трудно да ти изпратят ъпликеишн с детайлите (каква е годишната такса и какви са условията на ловене ). Друг е въпроса дали ще ти харесат подробностите ;) .Интересно е че, на всички платени water park-овe, на които пробвах.. ме връщаха! Никъде не ми позволиха да ловя с воблери и железа .:( и още не съм ловил в Англия.
Ако имаш други въпроси питай .
MiTKo_Fisher
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Дек 01, 2009 20:03
дал Браво: 12 пъти

Re: Закона за риболов в Англия

Мнение от MiTKo_Fisher »

Привет колеги. От месец съм в Лондон и след като свърших неотложните дела дойде време за любимото хоби. Сдобих се с лиценз сега си чакам багажа от Бг . Надявам се скоро да направя първия си излет тук ;) Ето малко инфо с което се сдобих. http://fishinginfo.co.uk/index.html#index Доста полезен сайт но не цялата информация е истинска. Според един от пост кодовете трябваше да има рибарски магазин а се натъкнах на Фиш и чипс ;) добре ,че ми е 10 мин път. Посетих Фарлоус и Орвис но за сега това не са моите магазни. Най вече Орвис :) . http://allaboutangling.net/?page_id=151 В този също има доста добро инфо. Ще се радвам да споделите вашите излети .
Аватар
трапера
Мнения: 34
Регистриран на: Съб Апр 07, 2007 13:01
Местоположение: München-Русе
дал Браво: 150 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Закона за риболов в Англия

Мнение от трапера »

Ти пък ко прайш там :D
Charge
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Яну 12, 2017 17:13
Риболов: Риболов на река
дал Браво: 2 пъти

Re: Закона за риболов в Англия

Мнение от Charge »

Колеги прекарах доста време в Лондон да 2009 ако няма някакви промени от тогава разбира се с дей тикет от пощата за уикенда се ловеше свободно по Темза.Аз лично имам десетки излети до Уиндзор и сам въртял доста блесни там.Риба сам пребирал предимно Щука и Кустур с доста прилични размери .Мепсовете работят безотказно там.Водил сам спорове със старите английски рибари там и разбира се им затварях устата понеже рибата в Темза е свободна за взимане.Съгласен съм с колегата че няма да намери свободен риболов защото всичко е на клубно ниво или ако има свободен участък тои е маловоден или няма риба.В каналите се лови змиьорка вечер.Камдан Таун е перфектен за това
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Закона за риболов в Англия

Мнение от dunavski »

Charge написа:Водил сам спорове със старите английски рибари там и разбира се им затварях устата понеже рибата в Темза е свободна за взимане.Съгласен съм с колегата че няма да намери свободен риболов защото всичко е на клубно ниво или ако има свободен участък тои е маловоден или няма риба.
За колегите решили да практикуват риболов в Англия не им препоръчвам да демонстрират такъв тип поведение с местното население. Достатъчно сме недолюбвани там, аи рискувате да отнесете някоя псувня или да ви докладват на полицията. Най-лесният вариант за риболов в ЮК е да станете член на местен клуб. За някоко паунда годишна такса ще имате достъп до голям брой реки, езера и каналии няма да се чудите каде да ходите за риба.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Закона за риболов в Англия

Мнение от outsider »

dunavski написа:
Charge написа:Водил сам спорове със старите английски рибари там и разбира се им затварях устата понеже рибата в Темза е свободна за взимане.Съгласен съм с колегата че няма да намери свободен риболов защото всичко е на клубно ниво или ако има свободен участък тои е маловоден или няма риба.
За колегите решили да практикуват риболов в Англия не им препоръчвам да демонстрират такъв тип поведение с местното население.
Много добре казано! От друга страна , рибата в Темза от гастрономическа гледна точка не искам да си я представям , не знам колко трябва да си умрял от глад за да ядеш риба от там... :?
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Закона за риболов в Англия

Мнение от fori »

Да изтупам малко праха от темата
@outsider, Темза над Лондон е учудващо чиста. Много по-чиста от повечето български равнинни реки, на които съм ловил, да не кажа всички.
По повод темата. Закона си го има описан на гореспоменатите сайтове, това, на което трябва да обърне внимание един новобранец е:
Билетите издавани от environment agency са едно добро начало, което ти дава право да ловиш само на Темза от моста на Staines-uphon-thames до следващите 16 мили. За безплатно говоря. И за района на Лондон.
Всичко останало, включая каналите е арендовано, като общо взето ако човек иска да лови там трябва да
1) си вземе билет от агенцията по околната среда
2) да си плати на местният лендлорд
3) да спазва глобалните правила, локалните разпоредби и правилата на лендлорда.
Като за пример мога да спомена правилата на клуба на чиято територия живея, които според мен са малко овъркил
* Всеки нов член на клуба който ходи за щука, трябва да има опитен придружител
* гриперите са абсолютно забранени (пожизнен бан ако те хванат)
* трябва да разполагаш с минимум 12 инча кохер и unhooking mat ако ще ловиш хищник.
* никакви флуоркарбони, само стоманени поводи за щука.
* 99 кинта годишна такса и никакъв вариант за гости, които не са афилиирани към приятелски клубове.
Идеалният съвет за начинаещи - гугълвате за fishing store around me, отивате там и досаждате на продавача. Обикновено знаят за какво става дума.
По повод рибите. Определено ги има, с очите си видях как една щука финишира две патета, които не бяха новоизлюпени, костури има всякакъв размер, но въпреки че рибите не са тормозени и мародерствани, нещата не са чак толкова прости.

И забравих да добавя. Взимането на риба е лоша идея, въпреки че глобално агенцията по околната среда на теория позволява, навсякъде местните правила забраняват. Глобата е до 50К местни пари. Та ако ще се правят глупости, на мен патиците и гъските ми се струват по-смислена идея :D
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”