2016 Британска Колумбия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Със закъснение Честита Нова Година на всички. Благодаря за пожеланията от bat.galin. Предполагам всички сте оркрили вече сезона след 1-ви Февруари.

При мен тези месеци бяха слаби; времето не беше добро и е предимно разходки с по-малко ловене.

Може би преди 2 седмици закачих първата рибка за сезона, която беше това:

Изображение

Друго този ден така и не извадих.

При една разходка Чарли се видя с едното си братче което е при друго семейство в града. Той има още 2 братя, които са черни, но не сме ги виждали. Предполагам са в съседния град Китимат.

Изображение

Сенгът се постопи, но в гората все още има достатъчно преспи по пътеките и ходенето на места е трудно. Аз понякога, както и днес бях с дънки под гащеризона, и с обувките за газене които са безумно тежки, ходенето е допълнително затруднено. След това идва терена - спускания и качвания, прескачане на дървета и ходене по камъни. И накрая разстоянието, което за днес вероятно беше 10-15 километра. Реката беше спокойна и празна - нямаше ловящи, нямаше лодки, нямаше риби. Нивото се беше качило с около половин метър. Никъде не кълвеше нищо. Така след всичкото ходене стигхнахме крайната долна точка от която не исках да се спускам по-надолу и тръгнахме да се връщаме без да съм отчел и най-лекото почукване.

На 3 километра нагоре все пак се спрях на вир в който бях хвърлял за едно последно мятане. Тъкмо вече притеглях за да сгъна пръта и изненадващо закачих риба - бикова пъстърва. Чарли доста се въодушеви но не я е гонил във водата.


Продължихме нагоре и след още 2 километра се спряхме на друго място което бях пропуснал на идване. Не очаквах друго освен бикова пъстърва на това място. Сега за изненада на второто хвърляне закачих стийлхед. Не направи опит да тегли надолу по течението и съответно след 5-10 минути го извадих.

Изображение

Изображение

След него се пробвахме на още едно място на още 2 км по-нагоре но там нямаше нищо и съответно извървяхме оставащите километри до колата.
Аватар
niau
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 16:58
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 22 пъти
Обратна връзка:

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от niau »

Поздрави!
Хубава разходка сте си направили с Чарли.
Ой Рибо Рибо ...
https://andytruffles.com
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Ники, тази лютеница която донесе беше вълшебна. Отворих я за коледа. Пак да донесеш.
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от jazzmena »

Много здраве и все така големи да ти кълват Жельо.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от bgfishingmaniac »

Браво Жельо, открил си добре!
Как е положението с кинговете? В южното полукълбо хвърлиха хайвера и скоро топа :)?
Поздрави и продължавай да ни радваш!
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

bgfishingmaniac написа:Как е положението с кинговете? В южното полукълбо хвърлиха хайвера и скоро топа :)?
Аз ги ловя Юни, въпреки че има някакъв шанс и по-рано - Април , Май, както и по-късно чак до началото на Септември
Изглежда ти си закъснял не със седмица-две а по-скоро с месец и половина - два. Предполагам не си оставял бакшиш накрая. :)
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Днес на 19 Март и след смяна на времето, слънцето тук залязва в около 8 часа вечерта. Светло е и след това. Сняг по ниското не е останал много, но в планините топенето тепърва предстои.

Не бях ходил на р.Лейкелс от доста време и днес беше подходящ момент да видя какво става там. Ранните ставания нещо не се получават и на реката бяхме в около 11 часа. За изненада на малкия паркинг в горат анямаше никой. Може би услеовията не бяха добри?

Краят на езерото ни посрещна с вода на нормални ниво за времето и след едно две замятания отчетох наличие на активност. Една рибка после припляска някъде. От тук извадих един малък кътфрот и една планинска бяла риба. Имаше много удари на бели риби, но понеже устите им са малки, не ги закачам много добре. Това е първата риба за сезона на муха:

Изображение

На по-долния вир извадих една американака, което ми показа че рибата може да се намери и в по-плитките води на реката - добър знак.

Изображение

Продължихме надолу, преминахме на другия бряг и на следващото добро място ивадих пак 2-3 риби.

Изображение

Изображение

И така пак надолу до следващото място, където ги намерихме добре и мисля извадихме десетина бройки - кътфроти, бели риби и дори един стийлхед с рамери малко над тези на кътфротите.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

След това преминахме още 2 вира без някакви резултати там и се върнахме, На връщане пак извадихме 2 риби на едно място на средата на пътя до езерото и след като пуснах втората риба, един орел дойде наблизо очевидно обнадежден че ще се нахрани покрай мен. За негов лош късмет след това не закачих риба на това място за да му я дам. Така приключихме риболова. На връщане видях че бяха дошли 2-3 други компании до езерото, но уви, бяха малко закъснели.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от stoev »

Благодаря ти Жельо,
Поздрави и хубави емоции сред природата!
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от bat.galin »

Благодаря, че ни правиш съпричастни за поредна година към излетите ти всред тези красоти.
Гледам, че и късните ставания са резултатни ;)
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Съботната разходка не донесе особенни успехи. Реката е приятна за разходка, но рибите общо взето ги няма там. На първото място имах 2 планински бели риби и един испуснат кътфрот. На второто място докато го наближавахме нещо се раздвижи в храстите до реката и се оказа че е лос. Можах да го видя за секунди след което той изчезна. В началото на вира на черната муха №10 имах един много силен удар без закачане, може и от стийлхед да беше, но след това нямаше нищо. Смених мухата с по-голяма като за стийлхед и неочаквано извадих един кътфрот.

Изображение

Изображение

Походихме още надолу но там нямаше никакъв успех. Знаех че на края на езерото можех да ловя добре кътфроти и се върнахме там. Мястото което е най-резултатно е под високи дървета и тук никой не застава. С малко повече внимание и подходящ шнур може да се хвърля доста надалече. След замятането оставям мухата леко да потъне но мнго често рибите я вземаха в тези първи моменти и виждах как шнура тръгва навътре. Други риби се закачаха при прибирането. Но тук средния размер беше доста по-малък.

Изображение

Изображение

Изображение

Днес една от разходките ни беше до водопада Уесач

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Времето се оправи за около седмица и слънцето успя да покачи температурата до рекордни стохности за този сезон. В селцето Бела-Кула на 300-400км южно от Терас измерената температура била с 10 градуса по-висока от предишния рекорд поставен за този ден!!! :shock:

Една вечер минах към р.Кейлъм и успях да намеря 3 стийлхеда на блесна. Водата се е вдигнала леко.

На р.Лейкелс днес активността беше доста повишена - имаше вземания от кътфроти, американки, долита и планински бели риби.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Снеговете в по-голямата си част се стопиха и по южните склонове може да се стигне почти до горната зона на гората.
Това означава че туристичкесия сезон е наближил. Вчера с Чарли направихме проучване на пътеката към връх Китванга - там където добре се ловят всякакви риби през Август и Септември.

Пътеката тръгваше като горски път с леки до средни изклачвания и след окло 2-3 километра стигнахме началото на истинската пътеката. Тя започна толкова стръмно че известно време си мислех че нещо съм загубил форма. Не бях проучвал какво точно е изкачването и разчитах на GPS-а който в случая даваше малко объркваща информация. Виждах на него къде се намирам в рамките на "парка" (какъв точно парк е това не е ясно) и как стигам до горната му граница, но когато бях на 1,100м надморска височина и още в гората взех да се озадачавам. След известно време стигнахме и снеговете и бяхме още някъде в горната зона на гората където дърветата бяха ниски и редки. Аз бях с обикновенни туристически обувки и сега започнах да пропадам в сняг дълбок над половин метър. За капак и маркировката по дърветата изчезна. Устройството показа надморска височина от 1,313м.

Направих снимки към моста на Китванга. Идеята на изкачването беше да се получи поглед към веригата Седемте сестри, но това остава за друг път и по-добро време. Не ни остана нищо освен да се върнем обратно и да потърсим други интересни места. Бяхме тругнали нагоре в 11 часа, а се върнахме в 2:30 след обяд. Устройството ми явно беше отчело грешна първоначална височина - по-ниска с 200м, но сравнения с топографска карта показаха че крайната височина беше вярна. Така че за 3 часа и половина бяхме качили и после спуснали 1,000м.

От тук направихме едно пазаруване в магазина на Китванга и в късния следобед направихме още един преход в долината на потока Чимдемаш без да намерим кой-знае какво там.

Връх Китванга се оказа че е с надморска височина от около 2,100м.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Сигурно съомгите са вече в река Кейлъм. Но не ми се занимава да ги търся още. Снеговете по високото се топят и сигурно след 2-3 седмици ще може да се излезе над зоната на гората без снегоходки (каквито още нямам). Последните 2 излизания извън града доведоха до срещи с черни мечки. За съжаление мечките обичайно не чакат за снимка.

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Днес мечката не можа да се скрие навреме и беше "отстреляна" с апарата.
За моя голяма изненада една от снимките направени на мечката в гората показа че до нея има поне още една мечка от същия размер. :shock:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”