2016 Британска Колумбия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Ники, за гъбите трябва да почакаш до септември.

В събота вечерта направих една разходка до Китимат - градче на брега на океана. Нищо особенно. Данните които запаметява GPS-а могат да се визуализират в картите на Гугъл. Информацията което се получава е доста пълна и както се вижда от долните снимки, позицията се замерва всеки няколко секнди.

Снимките по-долу са от горната част на разходката близо до мястото от което се върнахме. Може да се продължи и до по-високо, но нямаше време за това.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от bgfishingmaniac »

Жельо,
В тези апетитни рекички няма ли пъстърви?
Поздрави
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Християне, да ти отговоря със закъснение, там на тази височина няма нищо. Предполагам ако отида сега там и потока от снимките няма да го има.

Риболова миналия месец беше слаб и разочароващ. Закачих 4 чинука и извадих само един от тях. Другите се откачиха и разбира се бяха доста по-големи. Дали бих ги извадил е трудно да кажа; единия беше стигнал средата на Скийна като се откачи, а друг беше наближил бързеи на Копър от които няма вадене - там се надигна да го видя какъв е и се откачи. Третия изпуснат беше на муха и с него сякаш имах най-голям шанс.


Извадения пък беше този на който шансовете ми бяха още по-малки. Под мен се бяха присламчили 2 лодки. След като рибата ми се закачи и се впусна надолу, разбира се никой от тези долу не си помръдна въдицата. Така че аз трябваше да мина и да прокарам въдицата си над тази метната от лодката и после под тази метната от брега, и накрая бях в следващите 2 въдици от лодката по-долу, където любезно ми предлагаха "помощ" с кеп. След като се върнах на мястото си и заметнах пак, задгърба ми се домъкнаха 3-ма и трескаво започнаха да си забиват държачите на въдиците между мен и първата лодка. Най-близкия можех да го достигна с въдицата си! :shock: Така че в тези условия не ми се и стъпва на реката (която и да е от реките).

Изображение

Изображение

Днес направихме нещо значително по-добро. Върнах се на Китуанга и направих опит (успешен) да изкача първия връх - Китуанга SE1 (Югоизток 1).

Върха бвше приблизително 2050м височина и като се има предвид от къде тръгвам, е голямо постижение за всеки който би се пробвал да го качи в рамките на 1 ден. От 1,700 метра нагоре беше скалисто и следи от планински кози се виждаха навсякъде. Там някъде забелязах и една от тях. Не беше обезпокоена първоначално защото сигурно мислеше че Чарли е някое малко козле, нали има същия цвят.

Вода горе нямаше и се наложи да събирам сняг в кутията от бира (по-скоро алкохолен швепс) и да я топя. На едно две места Чарли не искаше да минава и се наложи да го нося; не само това но и да се връщам нагоре / надолу да го ловя. :lol:

На върщане, той се записа и с един заек. Нямаше интерес да го яде. Ще бъде трудно да го уча на кач-и-рилийз. Хубаво че той много не хваща. :D

Изображение

Изображение

Изображение
(това е целта погледната от 1,600м надморска височина)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
(поглед от върха към Седемте Сестри)

Изображение
(това са следващите 2 върха, първия само 20м по-висок, другия, островърхия е 200м над мен, на близо 2,260м)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
(улова на Чарли)

Изображение
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от bat.galin »

Голяма красота, благодаря.
Гледайки снимките, предполагам ще е лесно за всеки да остави риболова на хората с лоТките.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Д-р Флекс »

Breathtaking!!!
Жельо, ти си направо pro-staff на National Geographic бе, братче! :tup:
skiora
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 6:14
Местоположение: Банско
получил Браво: 1 път

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от skiora »

Пума,май ще смениш риболова с катеренето! :11:
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

skiora написа:Пума,май ще смениш риболова с катеренето! :11:
Риболова е за облачно и мъгливо време. Дългите слънчеви дни не бива да се губят по такъв начин.
Миналата събота единствената причина поради която лових е че сутринта беше напълно мрачна и не очаквах такъв добър ден да се развие.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Съботата за съжаление беше облачна и дъждовна и не ставаше за нищо освен за риболов.
На мястото ми рибите явно още не минават (сигурно плуват в по-дълбокото или покрай другия бряг) и резултатите бяха плачевни. За ден ловене имах извадени само 2 риби - една розова и една червена съомга и можех да извадя още една (вероятно стийлхед) която скъса повода ми 0.20мм след 2 минути борба без някакво усилие.

Хората продължават масово да ловят чинук (или да си прекарват времето в опити), но аз не мисля повече да се занимавам с този вид тази година.
Ще си хвана няколко червени съомги другия месец и ще ловя стийлхед и кохо когато не става за планината до Октомври. След това човек трябва да стои на ниско а и дните стават съвсем къси.

Изображение

Изображение
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

В петък вечер похвърлях на обичайното си място на реката и се оказа че водата е спаднала доста и рибите са се появили в порядъчни бройки.
Закачих и хванах какво ли не - червени съомги, кохо, розови съомги и също закачих поне един стийлхед. Това е време за събиране на зимнина и някоя и друга риба беше прибрана , филетирана, вакуумирана и замразена за зимата. Другото благоприятно "явление" беше появилия се силен вятър. Мястото ми поначало е ветровито вечер, но петък вятъра беше почти ураганен; виждаха се облаци пясък над реката. Всички с лодки и без лодки се изнесаха от тук и реката остана такава каквато я помнех от преди 2 години. :D

Прогнозата цяла седмица беше за време с променлива облачност и в събота очаквах да бъде предимно слънчево. Ден за проучване на пътеката покрай потока на Койота. Пътеката в същност е тесен и обрасъл горски път по който би могло да се движи АТВ. Изкачването е значително и се излиза над зоната на гората.

След наливане на бензин и вземане на кафе се отправихме към изходната точка. Разклона не го знаех, но бях видял че пътеката е на картата на ГПС-а ми. Така че като наближих района на Сидървейл, включих устройството и започнах да следя за разклона. Скоро го намерих и след само 30 метра по страничния път оставих колата на едно уширение и с раницата на гръб и Чарли тичащ напред поех по пътеката-път. Първоначално беше стръмен и каменист докато не качих първите 300-500 метра. След това наклноа сякаш понамаля , но имаше и спускания и нови качвания.
Намаления наклон е относително нещо защото все пак след около 10 километра бяхме качили поне 1,200 метра. В гората времето беше трудно да се прецени какво е , а беше и малко рано. Към 9 часа започнах да виждам голи склонове наоколо - знак че сме на ръба на алпийската зона.
Рида в ляво беше този на който трябваше да се качим. Това и направихме, но гледкат ане беше обнадеждаваща - слънцето пробиваше облаците на не повече от 3% от това което се виждаше пред нас. Високите върхове - това в съшност беше гърба на веригата Седемте Сестри видима на по-горните снимки - беше забулена в мъгла. Все пак добре се набрахме по рида и когато не исках да доближавам мъглите повече ГПС-а отчете височина 1,850 метра. Тепърва трябва да прегледам курса и да го насложа върху картата на Гугъл за да видя със сигурност къде сме били.

Изображение
(рида по който ходихме)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
(до тук стигнахме)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Беше 11 часа. Направих снимките по-долу и поехме наобратно с бърз ход. Това да се пусне човек 1,600 метра след като ги е качил е малко неудобство, но не ни попречи да се върнем в града към 2:30, да купим бира и дори да се подготвим за нов вечерен риболов.

Ситуацията на мястото беше същата - ураганен вятър. Две лодки правиха опит да стоят на около 200 метра под мен, но не хващаха нищо и явно условията бяха малко неприемливи за тях. Аз пък закачах риба след риба. Повечето се откачиха - мисля на една извадена имах 5 откачили се. Но тези които стигнаха брега бяха пре-достатъчно. От другите имаше доста които се откачаха след маса борба и скоци, така че самото вадене беше без значение. До брега достигнаха 1 стийлхед, 1 кохо. 2 червени съомги, 1 чинук и неустановен брой розови съомги. Първите 4 вида беше невъзможно да ги различа докато бяха още във водата - всички сребърни на цвят и всички скачаха и теглеха през глава.

Изображение

Като за облачен ден сякаш завършека е приемлив. :lol:
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от jazzmena »

Железен както винаги си Жельо! :tup:
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от bgfishingmaniac »

Готино!
Това сниманото чинуче ли е с тази черна уста? Интересно че сега някак си се застъпва захода на чинуците и кохотата.
Поздрави
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Християне, това е кохото.
Чинука беше не по-голям. Ето снимки на 4-те риби от 4 вида от вчера.

Изображение
(кохо)

Изображение
(стийлхед)

Изображение
(червена)

Изображение
(чинук)
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от баш майстора »

Мчи те еднакви... :oops:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Да, изглеждат близки когато тъкмо идват от океана, но в последствие оцветяването им се променя и стват съвсем лесни за разпознаване.

Това по долу е маршрута на разходката насложен на Гугъл и данните от ГПС-а ппри изкачването. На връщане го изключвам за да пестя батериите.

Днес пък беше отличен слънчев ден, тъкмо като за планината, но ще чакам друга събота.

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Миналата седмица правих мухарски риболов една вечер в отново ужасяващ ураганен вятър. Закачих някоя и друга розова съомга, и после едно хубаво кохо

Изображение

След кохото закачих червена съомга, която обаче се беше хванала за гръбната перка. Извадих я, тръгнах към нея да я откачам, тя в този момент рипна и пое към дълбокото, а вятъра прекара линията някъде през рамото ми. Съответно се чу ужасяващия трясък на строшена въдица и RPL-а ми за втори път през миналите 3 години е със счупен връх и то счупен на едно и също място. Неприятното е че докато го поправят сезона на червените съомги ще свърши.

Съботата беше по-добър ден и съответно се изкачих по-високо по рида към върховете Седемте Сестри. Този път имаше и други ентусиасти по трасето. Преди мен нагоре бяха тръгнали 2 байка. В последствие намерих хората по обяд да правят бивак на 1,500м и да мислят да атакуват склона от който аз слизах, на следващия ден. :shock: По надолу на 1,100м срещнах 4 жени с 2 кучета които бяха доста ентусиазирани и съм сигурен че са стигнали до кампиращите на 1,500м.

Чарли се прояви много добре този път и премина през широки и стръмни каменни полета без да се оплаква. Когато стигнахме рида на 2,020 метра все пак в един момент закъса, но нямаше нужда да ходим по-нататък. Преполагам е нужна специализирана екипировка за да се изминат останалите 500-700 метра до един от върховете. Нашата разходка беше пълна - изкачихме и слязахме 2,000 метра в един ден, без кампиране, без байкове, без екипировки от какъвто и да е вид, само с апарат, ГПС и малко храна за мен и кучето.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”