2016 Британска Колумбия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

През изминалата седмица сигурно почти всички бяха разбрали че достъпния участък на р.Копър е вече доволно отарашен и непродуктивен.
Когато се качих този път за деня видях само 4 коли с риболовци. От една от колите ловиха на вира в който миналия път бях извадил 3 риби, от друга кола, трима ловящи на плувка претърсиха друг хубав вир. Нелепото беше че този път и аз бях взел експериментално моят центърпин с плувка с идеята да пробвал също този вир. Стръв не се ползва, а се слага листо на блесна с кука към него. Течението кара листото да трепти и блести и рибите го лапат след която плувката се скрива.

Теоретично добре, но когато пробвах на първото място което избрах, нищо не лапна а при прибирането на линията една риба три пъти скача върху плувката; поне не беше стийлхед - изглеждаше на доли от около 40-на сантиметра. На второто място обаче все пак имаше вземане и риба, която първо помислих за закачка за дъното. После се оказа стийлхед, но дребен. Извадих го до брега, но при скачанията си той се освободи сам и отплува.

Исках да проуча един район над вливането на р.Китнаяква в Копър при 41-я километър. Тук пътя отива нагоре по склоновете и не се връща повече до реката. За ловене по нагоре е нужен хеликоптер. Между другото видях един хеликоптер каращ без съмнение рибари. От последната точка на пътя почваше пътека която позволяваше достъп до още километър-два от реката. Тук вирове много нямаше и беше повече бързей. Все пак в самия край достигнах до дълбок вир и под него друг сравнително плитък с големи камъни в него. В този долния имах вземане от явно голям стийлхед, който удари като свткавица, отви десетина метра корда и се откачи без да го видя. В дълбокия вир извадих едно кохо.

Изображение

В последствие успях да извадя един стийлхед на друго място на което ловя и претърсих вировете в които беше вече ловено без да отчета никаква активност. Реката е замряла и рибата се е изпокрила, но другия момент който трябва да се отчете е кристално бистрата вода.

Изображение

Изображение

Тази вечер пробвах новия си такъм, който събрах, при моста на р.Лейкелс. Не очаквах нищо. Докато хвърлях и изпробвах различни видове замятания, един кътфрот повлече и стана първата хваната риба на този прът 5-ти клас. Може би трябва един стийлхед да закача на него за да имам по-добра представа какво представлява, но когато му излезе късмета.

Изображение

https://www.youtube.com/watch?v=dKdv7y3TgEU
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от баш майстора »

http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2 ... ookeanska/

Почваме ги и по наше село! ;) От Горни Окол в Искъро и после... :fish15: :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

баш майстора написа: Почваме ги и по наше село! ;) От Горни Окол в Искъро и после... :fish15: :lol: :lol: :lol:
Изглежда Кохофери ще усвои тези 5.5 млн от евросъюза, пък дали ще има риба от тази инициатива в магазините аз силно се съмнявам.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Последното ни ходене с Чарли беше до горното течение на р.Лейкелс под езерото. Там сега има голямо количество съомги кохо хвърлящи хайвер, и покрай тях се навъртат други риби хранещи се с хайвера им. Бях направил няколко мухи-имитации на хайверени зърна, но не особено успешни - няколко намотки розов шенил на куката, който дори имаше бляскави нишки из него. Така или иначе, намериха се някои по-глушави риби да го лапнат. Имах и една муха със силиконово хайверено яйце на нея , която хвана доста риби преди да я скъсам някъде.

Това е как изглеждат много места по реката:

Изображение


Имаше стотици планински бели риби навъртащи се около съомгите и хранещи се с хайвера им, но ги виждах как отиват към моята муха и как после неодобрително я оставят да замине надолу. Като се има в предвид че на същата тази муха хванах поне 30 от тях през деня, може да се добие някаква представа какво би било ако имах добра имитация на тяхната храна.

Изображение

(това е първата и единствена която заснех)

Чарли усещаше че наблизо се навъртат големи животни, привлечени от плясъците на рибите и тревожно душеше въздуха и гледаше из храстите. Занесах го на един остров в реката който е също много добро място за ловене и той там добре си прекара. Храни се и спа докато аз излових каквото можеше да се излови около острова му, от всички страни.

Изображение

Изображение

(както се вижда това е истински остров с едно дърво на него, каквито ги рисуват в детските книжки)

Намерихме някои продуктивни места из реката и други , които не донесаха нищо, въпреки неимоверното количество кохо в тях. За да бъде по-интересно, едно дърво на 50 метра от нас взе че падна в реката, ей така от само себе си. Дори и вятър нямаше този ден. След трясъка, Чарли се оказа до мен плуващ в течението и стоящ на място докато плува.

Изображение

Изображение

Новата пръчка и макара бяха изпровани добре на всякакви риби и улова може да се опише като 15-20 кътфрота, 2 долита, 2 бикови пъстърви, 2 американки и 3 съомги кохо в допълнение на 30-те планински бели риби. Още 2 броя от един неустановен кефалов вид и още 3-4 случайно закачени съомги кохо които водеха до загубени мухи, защото не ми се занимаваше да се мъча с тях да ги вадя на 5-ти клас мухарка. Когато рибата не е хваната за устата, ваденето и е много по-трудно и рисковете за пръта са по-големи.

Няколко снимки на част от улова.

Изображение

Изображение
(кътфрот)

Изображение
(американка)

Изображение
(доли)

Изображение
(бикова пъстърва)

Мисля закачих и един стийлхед, който след приплясване и впускане се откачи. Като цяло приятен и резултатен ден.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Д-р Флекс »

Интересно, американката е май с брачна окраска, или така ми се струва?

ПП
Страхотни красоти си снимал. :tup:
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от bat.galin »

Трудно ми е да определя риболовните или репортажите от планинските преходи ме държат по-дълго време мислено отнесен към тези места.
Но във всички тях досегът с неподправената красота на природата винаги е достатъчно въздействащ.
Благодаря.
q.hauzer
Мнения: 103
Регистриран на: Пет Мар 08, 2013 14:42
Риболов: Муха,спининг
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 62 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от q.hauzer »

Нямам думи! :tup:
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Д-р Флекс написа:Интересно, американката е май с брачна окраска, или така ми се струва?
По това време в р.Томпсън съм хващал такива с всякакви цветове, от чисто сребристи до тъмни с ярки червени линии. Тази изглежда нормално като за тази река и място.


bat.galin написа:Трудно ми е да определя риболовните или репортажите от планинските преходи ме държат по-дълго време мислено отнесен към тези места.
Планините със сигурност са по-добрия вариант, но по това време на годината не е за там.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Миналата вечер към 11 вечерта седнах да вържа 4-5 мухи за риболова днес, защото злополучно закачените съомги кохо миналата събота ми бяхва взели 3 от 4-те мухи от предишната партида, която разбира се я бях вързал петъка преди риболова. Из трофейно намерените силикони знаех че имам едни невероятни на вид чудесии - имитация на група хайверени зърна, като най-голямото е в центъра, а по-малките са около него придържани със силиконови израстъци. Аз такова нещо не бих ползвал, но то беше материял за всички мухи които мислех да направя. Откъснах по-малките зърна оранжев силикон и имах 3 малки, 3 средни по размер и едно голямо зърно (това от центъра). Избрах си куки с късо рано - Даичи №6 за средните, №10 за малките и №4 за голямото парче и след минути бях готов. Към силикона слагам и малко червена прежда (антрон) до окото на куката, колкото да мога да кажа че произведението е "муха".

Дните вече са къси и слънцето пада под такъв ъгъл че преди 9 часа сутринта риболова би бил неприятен, а преди 8 часа, направо невъзможен. С Чарли бяхме готови в 8:45. Виждаше се че деня ще е слънчев (рядко явление), но нямаше за къде да бързаме. Първа спирк абеше едно заведение в града където исках да закуся. Поръчах си "класическа" закуска - 2 яйца на очи полу-рохки, 3 парчета бекон, 2 препечени и обработени филии хляб, чай и едно нещо наречено "егър" - изпържена филя от ориз или кой знае какво. Докато закусвах останових че съм тръгнал с грешните очила, тези които ползвам само за четене - никакъв проблем защото за никъде не бързах.

Така или иначе когато най-накрая бяхме на терена, паркирахме на нашето си място, където никой не паркира в средата на гората и извървяхме последния километър до последния паркинг, там нямаше никой! Спуснахме се по пътеката до края на езерото от където тръгва реката и там картината беше горе долу такава:

Изображение

Първият вир под езерото е този:
Изображение

Нагазих в плитчините и заметнах очаквайки да започна да хващам планински бели риби и кътфроти. Тук трябва да кажа че си бях взел и кеп този ден за да мога да вадя лесно по-малката плячка без да излизам на брега, но в полседния момент се отказах от него и го оставих в колата. Същото с по-свястния апарат с който мислех да снемам птици и мечки. Бях му забравил подходящия обектив и съответно и той остана в колата. Не обичам да нося излишни неща и да се товаря с техника, която в един момент вместо да е полезна, ти отравя деня.
След второто замятане дочух шум от храсталака и се обърнах мислех че е някое животно; уви беше друг рибар който също беше пристигнал по същото време като мен. След няколко реплики, той замина под мен и явно мислеше да облавя плитчините в които множество кохо хвърляха хайвер.

За моя голяма изненада, планинските бели риби ги нямаше. Нито закачих такива, нито ги видях. Преди седмица те бяха навсякъде тук! С Чарли поехме надолу по пътека през гората, като оставихме другия рибар надалече от нас. Спуснахме се до острова, на който Чарли прекара добре миналия път и около който тогава имаше много пъстърва и сивен за хващане. Тук нова изненада - въпреки че видях 2-3 добри риби измежду рояците кохо, нищо не вземаше. След време закачих един хубав едър кътфрот и малко по-надолу една американка, но нямаше нищо общо с миналата събота - никакви бели риби, никакви долита, никакви бикови пъстърви и нищо друго.

Докато претърсвах един вир и Чарли стоеше до брега и пазеше дочух гласове и скоро видях най-голямата риболовна дружина която съм срещал тук някакога - 4 млади риболовеца, които се промъкваха по обраслата пътеката покрай брега явно с цел да слязат и ловят на някой от вировете на които и аз щях да ловя по-късно. Не ми беше ясно каква стратегия щяха да имат, но ако си мислеха да ловят надлоу пред мен, това не беше много добре.

След като облових вира без резултат и после следващия вир-бързей, забелязах риболовците на вира по-долу, който също беше поне 300 метра дълъг. Ловяха от тази страна, която беше и правилната страна за ловене, но аз не ловя от нея заради Чарли. Храсталаците там са такива че човек трябва да е във водата, а куче би се измъчило. Така че пренесах Чарли на отсрещния бряг, както и без друго щяхме да минем и пропуснах този добъхр участък от 300 метра, но пък бяхме на следващия вир сами и необезпокоявани, както си мислех.

Още в началото му стана нещо странно, в смислъл че целия ми повод и типет и муха изчезнаха. Нямаше усилие, но все си мисля че беше отнесен от риба. Като купих макарата STH Cayuga- малка, преди месец, тя беше с този шнур 5-ти клас и бакинг и повод. Направения клуп на върха на шнура се беше разпаднал. За щастие имах някаква корда 0.37мм, от която взех около 1.5м и също поводи от 10 паунда, сигурно 0.30-0.35мм, и скоро такъма ми беше пак използваем. Понеще вира е по-дълбок, вързах тази най-голямата муха с най-едрото зърно силикон на кука №4 която ми беше единствена.

Заметнах срещу течението и по-близо до другата страна на дълбокия бързей и скоро установих че шнура ми се задържа от нещо. Засяках и това което усетих, беше без съмнение стийлхед. Експлозивно потегляне и извиване и впускане към другия бряг. Щеше да е първия стийлхед на тази 5-ти клас въдица и макара. Битката продължи доста време и в крайна сметка докарах стийлхеда до плитчините, но той все имаше сили да се върне обратно в течението. Напред-назад, нагоре-надолу; точно когато вече трябваше да го извадя той пак пое напред и.......се откачи. Е, нищо, казах си, такъв е бил късмета. Ще хвана друг, като му дойде времето.

Застанах на същото място като преди, направих пак същото замятане и............шнура пак отчете атака от нещо. Пак засяках. Ах! Това от другата страна беше хем изненадано, хем много недоволно и направи някакво стремглаво впускане напред и после към мен, където нормално би се откачило, но не, остана на куката. Обаче ми стана ясно че този стийлхед е по-голям и от този който бях току що изпуснал, който си беше размер едър поначало. И сега да боря това чудовище на 5-ти клас мухарка и макара размер въшка! Нали щях да хващам кътфроти и планински бели риби и долита и американки и бикови пъстърви като миналия път. Аванса на тази макара беше в сравнително охлабено положение, така че ваденето си беше ръчна работа, все едно ползвах центърпин. Оказвах толкова усилие колкото беше разумно, държах върха на пръта към рибата в достатъчно тъп ъгъл за да не потроша деликатния такъм и така минутите минаваха. За нещастие този вир е близо до релси на влак, който никога не минава, но по релсите се рядко се движат служители на железопътните линии с пикапи пригодене да се движат по релси. Това което стана е че един от тези пикапи се появи и като ме видяха да вядя, спряха и застанаха срещу мен да гледат.
Нямаше как да ги изгоня и ги оставих да гледат. Но и те не успяха да ме накарат да си загубя рибата. Сигурно 10 минути минаха със сигурност и този стийлхед идва до плитчините поне 6-7 пъти преди най-накрая да успея да го накарам да легне на страната си. Тези с пикапа си тръгнаха. Слава богу. Това е "сефтето" на Лумиса 5-ти клас:

Изображение

Изображение

Върнах се пак в изходна позиция. Поглед нагоре по течението ми показа че 4-мата риболовци продължаваха да се спускат надолу и ме бяха доста наближили. Нито мислех да им показвам къде и какво хващам, нито имах желание да ловя близо до тях, така че грабнах Чарли и се изнесах надолу през един стров до следващия по-сериозен вир:

Изображение

Този вир ми е един от любимите и тук съм хващал всичко на муха включително стийлхед. Течението се е променило малко след падането на едно голямо дърво в него и разделящо го на две части. Имаше много кохо, но кътфротите, долитата и стийлхедите не ги намерих.
Следващия вир беше доста дълбок и широк. Общо взето е малко резултатен, предполагам заради трудноста да се намери рибата в него, а не че я няма. Ползвам плуващ шнур и мухата ми няма как да потъне там където са рибите. Предположих че ще имам по-голям успех в края, но и тук не отчетах нищо. Следваше бързей от 100-на метра и този бързей можеше да се облови от другата страна. Пак пренесах Чарли през реката и се върнах 20-30 метра нагоре до изхода на дълбокия вир. Виждах ями на кохото и светлото дъно и камъни, изчистени от рибите. Започнах да хвърлям нагоре по течението и да прекарвам мухата си над тези ями. Когато течението се усили след вира, за моя изненада имах вземане - там където преди минути бях прегазил! Рибата скочи и ми се стори че е около 50-на см; трудно е да се каже дали беше местна дъгова пъстърва или стийлхед, но понеже след това не се поддаваше на натиска на пръчката, и особенно след това което стана по-късно, мисля това беше друг стийлхед. Борих го за 1-2 минути, но се откачи.


Нищо, продължих надолу. Не минах и 10 метра и имах ново вземане, в което не се съмнявах че беше стийлхед. Този го извадих.

Изображение

Продължих. Сега обаче пак чух гласове и с досада констатирах че групата рибоиловци бяха в горния край на дълбокия вир над мен, от грешната му страна и продължаваха да ловят. Аз също продължих из бързея. За още по-голяма изненада, нов голям стийлхед взе мухата ми на няколко метра по-надолу, изпляска и се откачи. Три минути по-късно закачих 4-ти от този бързей. :shock: Този нямаше как да го скрия и риболовците над мен трябва да са видяли какво става защото тишината беше пълна. Отнеотново много време да го извадя. Куката сама падна когато рибата беше в плиткото.

Изображение

Изображение

Три замятания по-късно 5-тия стийлхед за този невероятен бързей взе и маката изпиощя жално, но е трудно да кажа дали риболовната дружина над мен чу писъка, защото не можеше да бъдат видяни никъде и така повече не ги видях този ден. :?

И този имах щастието да го извадя, след много борба и навигиране. Когато беше в плиткото и го погледнах той изглеждаше като близнак на друг стийлхед който хванах на само 50 метра по-надолу по реката преди 3 години на малък стример и плуващ шнур. Онзи от преди 3 години го помня добре, защото беше минал над едно дърво през реката и не очаквах да го извадя.

Изображение

След всичко което стана в този бързей ръцете ми се бяха поуморили. Не очаквах такъв риболов. Бях тръгнал сутринта с грешните очила, после разбрах че съм с грешната шапка, а със сигурност бях и с грешната пръчка и макара. Но какво пък, като поводите и куките са добри, може би и с кибритена клечка за прът може да се хване нещо. :D

Спуснахме се по-надолу и пренесах Чарли през реката още няколко пъти. Местата в които ловихме имат шанс да изненадат с нещо хубаво, но сега закачихме само 2 планински бели риби. Най-накрая! Нали тях бях дошъл да ловя. :lol:

Изображение
(ж.п. моста над р.Лейкелс - нищо не минава по този мост, не знам защо е правен и още се поддържа)

На връщане, пак преминахме от другия брях във вира в който бях закачил първите 2 стийлхеда за деня. Сега слънцето не грееше в него. Застанах на същото място. Заметнах по същия начин на същото място и ......шнура спря. Засичам. Нов стийлхед. Бясно впускане надолу, към другия бряг, извивания и......за изненада се откача. Не очаквах че ще се откачи, но това силиконово зърно е доста твърдо и разстоянието между него и жилото на куката е малко. Всички стийлхеди бяха хванати леко за носа или ръба на устата.

Сравнявайки днешния ден и улов с този от миналата събота, двата нямат нищо общо. А е същата река, същите места и същата "муха". Преди 60+ средни до дребни риби от 5 вида, сега само 10-на риби от които 8 големи и от друг 6-ти вид. :shock: А статистиката трябвало да работи.

Проължихме да се придвижваме нагоре към езерото с хвърляния на още 2-3 места без никакъв резултат. Тук Чарли чака ферибота си да го прекара през реката. Това е брода който ползваме най-често и той стои на този камък да чака.

Изображение

https://www.youtube.com/watch?v=trR5ROuf1Uk

Нямаше и следа от риболовци никъде повече. Паркинга беше празен както и на идване. Съжалих за апарата и обектива който забравих, защото имаше десетки орли и всякакви други птици, но друг път.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Д-р Флекс »

Статистиката винаги работи, Жельо, важен е обаче статистическият ред - обемът и разпределението на изходните данни - върху който строиш заключенията си! Явно, натрупаният досега ред е недостатъчен; трябва може би поне едно 20-30 (а защо не и двойно повече) години да практикуваш със същата интензивност, за да натрупаш достатъчни данни! :D :tup: :tup:
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Д-р Флекс написа:Статистиката винаги работи, Жельо, важен е обаче статистическият ред - обемът и разпределението на изходните данни - върху който строиш заключенията си! Явно, натрупаният досега ред е недостатъчен; трябва може би поне едно 20-30 (а защо не и двойно повече) години да практикуваш със същата интензивност, за да натрупаш достатъчни данни! :D :tup: :tup:
За реда не знам, но и 30-40 години или повече не биха могли да помогнат да се определи точно каква риба ще се хване и къде. И в същност за това продължаваме да хвърляме въдиците. Като текат още реките и водата е чиста, другото е лесно и без особенно значение.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от bgfishingmaniac »

Страхотни риби и природа Жельо, поздравления! Интересно как щеше да се справиш със спининга...щом на муха улови 5....
Напълно разбирам раздразнението ти от орките :)
Поздрави!
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

bgfishingmaniac написа:Интересно как щеше да се справиш със спининга...щом на муха улови 5....
Не съм си задавал този въпрос, но според мен бих хванал по-малко от това което имах на муха; а е възможно и нищо да не бях хванал с блесната. Мястото в което имах 5 риби не е особенно подходящо за блесна, а техниката с хайвереното зърно оставено на изтичане не е съпоставима с блесната.
Има си предимства ловенето на муха. Първото голямо предимство е че няма нужда да се върти и прибира линията непрекъснато. Второто е че мухите човек може да си ги върже сам и не струват нищо в сравнение с $5+ за блесна и $10+ за воблер. Замятанията са по-приятни.
Е, има и някои недостатъци, но за сега ще ги оставим. :)
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Димитър Тодоров »

Благодаря сърдечно за споделеното ,Жельо! Много е красива тая есенна гора. :tup:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2016 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Димитър Тодоров написа:Благодаря сърдечно за споделеното ,Жельо! Много е красива тая есенна гора. :tup:
Да хубава е гората. Сега предстои дълъг период на черно/бели пейзажи от зимата. Ето няколко допълнителни снимки от последната събота.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”