Californication или с други думи риболов в калифорния

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
niau
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 16:58
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 22 пъти
Обратна връзка:

Californication или с други думи риболов в калифорния

Мнение от niau »

Та така.
За 3ти път през последните 15 годнини ми се случи да посетя района на Сан Франциско, силоконовата долина и изобщо Калифорния.

Първият път мих чинии и готвих по разни ресторанти, втория бях на гости на разни приятели от първия, третия силиконовата долина закъсъла и хайде нема кой, ще оправям бъгъвите линукс кърнъли на пичовете от дейтацентровете на Apple.

Милите до мен са стигнали, тука само за работа ми говорят, а на мен нещо силикона в повече ми идва и нали се сещате, само риба и риболов са ми в главата...

За незапознатите Bay Areata е зоната на залива Сан-Франциско или горе долу от Сан-Франциско та до края на Сан Хосе. Тук е силиконовата долина, дома на многто хора да се изразя дипломатично с "обратна ориентация" и доста отчайващо място за риболов на муха.

Минава една седмица, проблемите със силикона изкристализират, разбираме това дет си знаеме т.е, че линукса е яко бъгава работа и ае иде 4th of July. Първата ми събота и неделя дет ми е свободна се оказа, че голема работа за хамериканците, тъй като им се пада "дълъг уикенд" тък като понеделника е 4ти Юли. Както се оказа в последствие това хич не беше в моя полза, но както се казва в този момент не го знех още.

Преценям шансовете си да ида до Канада и да се видя пак със Желю, гледам си задачите и времето необходимо за виза и ми става ясно, че тая няма да я бъде.

Оглеждам района, прочитам местните форумоти и преценям, че имам няколко възможни варианта.

Да дебна малки басове и слънчаци в локвите из Силиконовата долина, да бия яко път и да се кача в Сиерите (тук възможностите са огромни, местата са многобройни от Тахо, през Йосемити и Станислаус та чак надолу до Фресно и горите над него), да отида над Рединг по посока Орегон или да се пробвам да ловя на морето т.е така наречения сърф фишинг.

В форумите пише, че в Сиерите имало милиони неизследвани мили територия дет бъкало от реки пълни с пъстърва и кви ли не други подобни глупости.

Огледах планините и прецених, че на Тахо и Йосемити само аз ще липсвам и се насочих към малко по далечна дестинация - курорта от тип къмпинг Моно Хот Спрингс (http://www.monohotsprings.com/).
Screen Shot 2016-08-07 at 23.08.08.png
Screen Shot 2016-08-07 at 23.08.08.png (836.79 KiB) Преглеждано 5313 пъти
Mono Hot Springs се намира на "майна си" във Сиерите над град Фресно. През курорта минаваше реката Сан Хоакин, наоколо имаше и няколко езера и още някоколко по-малки реки, абе с две думи обещаваше интересен пъстървов риболов.

Речено сторено, подпуках Яриса и газ на горе. Бях си взел панталоните за газене и една мухарка 5/6 клас заедно с малко материали и каквото ми беше останало по кутиите с мухи (наскоро си загубих основната кутия в района на Самоков).

Наех си палатка от един магазин, единия колега изнамери от някъде шалте, свих едно одяло от хотела и в Съботата рано, рано потеглих. Пътя без почивки беше около 5ч. по GPS, релано излезе с 1.5 часа повече.

По пътя минах през един магазин на Бас Про (чаках го яко) от където си взех най евтините възможни чипици за газене, малко още материали и ареее газзз.

Докато стигна до Фресно умрех от жега в милия Ярис, ако че му работеше климатика на макс, тая Калифорния извън зоната около Сан-Франциско и морския бряг си е голема жега. Та така с Ярисо бавно се закатерих нагоре по Сиерите, изпреварван от 10ки местни червеновратковци с всевъзможни пикапи, лодки, яхти, канута, каяци и хамации. Пътя за нагоре почна като магистрала и свърши с 1 часово промъкване (района около връх Кайзер) по едно еднопосочно пътче, дет 2 коли (ако едната да е Ярис) нямаха никакъв шанс да се разминат без разни странни маневри.
Screen Shot 2016-08-07 at 23.09.46.png
Screen Shot 2016-08-07 at 23.09.46.png (1.05 MiB) Преглеждано 5313 пъти
Още преди да стигна ми стана ясно, че те там едва ли ще съм сам. Предния ден опитах да си запазя място в къмпинга им но не успях (никой не ми дигна телефона), това в последствие се оказа доста сериозна грешка...

Докато карах по пътчето ме задминаха няколко дивака с големи пикапи и джипари, на които вероятно моя ярис им изглеждаше твърде смешно. Реших да си поиграя и единия дет ме задмина му се "лепнах" след 5 мили спря и викам дай и аз да спра. Вика ми абе спрях, щото гледам явно искаш да ме изпревариш, викам а не просто си карам яриса :)

Още няколко пейзажа от пътя към Моно Хот.
IMG_0041.jpg
IMG_0041.jpg (231.67 KiB) Преглеждано 5313 пъти
IMG_0056.jpg
IMG_0056.jpg (218.27 KiB) Преглеждано 5313 пъти
Та така най-после стигнах. Река Сан Хоакин изглеждаше повече от обещаващо.
IMG_0063.jpg
IMG_0063.jpg (271.95 KiB) Преглеждано 5313 пъти
IMG_0064.jpg
IMG_0064.jpg (284.9 KiB) Преглеждано 5313 пъти
IMG_0066.jpg
IMG_0066.jpg (291.6 KiB) Преглеждано 5313 пъти
Разбира се не бях никак сам и наоколо бе пълно с ква ли не гмеж. С един американец се заговорихме, каза че живеел наблизо и с децата си идвал често. Беше хванал няколко дъгови пъстърви, като цяло нищо особенно, но на мен така ми се ловеше, че си виках леле са ги размазах.

Разбира се това бе трудно постижимо, щот в реката се оказа, че само аз липсвах. Имаше гиганти дет скачаха тип "бомба" от разни скали доста хора от къмпинга дет се къпеха, абе стана ми ясно, че по-добре да поизчакам и да хвана да си намеря място дет да си опъна палатката.

Отидох до къмпинга, там ме посрещна едно румънче и ми каза директно ме изгониха и ми казаха, че били заети от Май до Септември плътно...
Невярващ отидох до караваната на шефката на къмпинга, жената каза същото и ми вика нагоре има една поляна дет вързваме конете, ако искаш ходи там.

Отидох ама то верно на фъшкиии миришеше и бързо се чупих от зоната на къмпинга. Викам си дай ще лагерувам в гората. Питах един от скачащите тип бомба и той вика тука е национален парк и може да си къмпингуваш където си искаш, само огън може да се пали на определени места дет има огинща направени от рейнджърите...
Викам си супер. Дай да видя покрай пътя за некво нясто( аз нямам раница и съм си с Яриса и куфара в багажника, т.е не могда да backpackвам из гората) и естествено греда (не бе направо гредоред) в близките 5 мили ни едно свободно сносно място...
Най-накрая намерих едно до неква метерологична станция, немаше никой и даже имаше огнище. Викам супер. Опнах палатката и беж към реката обратно.

Стигнах и паркирах, нахлузих гащеризона и опиниците и почнах да си оправям въдицата. Естествено съм идиот и си я оставих между врата и купетооооо. В този момент отнекъде изскочи един red neck с грамаден пикап и с пълна газ се опита да паркира до мен. Според мойте разбирания това място дет се опитваше да влезе просто не ставаше за паркиране, аме не той влезе и то по начин, че щеше да ми удари отворената врата... Аз инстинктивно посегнах да я затворя и .... нямам да разказвам какво се случи...

IMG_0075.jpg
IMG_0075.jpg (88.02 KiB) Преглеждано 5313 пъти

В общи линии друга въдица нямах, бях на майна си и настроението ми беше повече от отвратително. Тръгнах да се разправях с шофьора на тръка и той тръгна да излиза от вътре с цялото си семейство. Човека беше еднокрак и караше с протеза. Извини се, аз си немеех (дет се вика с такъв кво да спориш ..) и толкоз, преоблекох се обратно, сложих си банските, бухнах се и аз веднъж тип бомба, поплувах гюмеджийската охладих страстите в ледената вода на реката и си викам аеее стига толкоз Моно хот спрингс, събирай си палатката и газ на обратно, дет се вика нема нужда и с местните мечки да се запознаваш .....

TBD
Ой Рибо Рибо ...
https://andytruffles.com
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: Californication или с други думи риболов в калифорния

Мнение от Welsmeister »

Не знам защо колега, стана ми смешно накрая, макар на теб хич да на ти е било. И съвсем сериозно: намирам разказа интересен и поучителен и снимките страхотни.
Понякога човек гледа картата, вижда страхотни гледки на снимки, прави планове, инвестира пари и време, но неизвестните подробности се оказват сериозна пречка...
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Californication или с други думи риболов в калифорния

Мнение от баш майстора »

Мъдааааа... стават такива работи... :( Затова винаги ходя с два такъма, особено на по-отдалечени риболови. Случвало ми се е на второ хвърляне да счупя въдица и после цял ден да гледам тъпо докато другите си ловят. :roll: Доста приятели ми се присмиват, че съм помъкнал целия риболовен гардероб, но аз си знам. ;)
Но здраве да е! Както се казва "поразходил си се, позяпал си природа, подишал си чист въздух, че даже и плаж си направил"... :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Californication или с други думи риболов в калифорния

Мнение от Cougar »

Ники, благодаря за интересния разказ. Имал си емоции и си видял нови места което е важното.
Дано успееш да замениш счупената секция или да вземеш нова въдица.
Знам че това е малко успокоение, но и аз имах същия проблем миналата седмица - счупена мухарка. Моята я счупи риба - извадена риба, която в един момент рипна и пое към дълбокото. После ни върха на въдицата, ни повода ни рибата бяха видяни повече. Трябваше да дам $75 на Сейдж и сега чакам, но закупих още една мухарка от същия клас за резерва. На тази първата не и върви много, особенно през есенния сезон. :lol:
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Californication или с други думи риболов в калифорния

Мнение от bai ves »

Аз тва го знам от първа ръка и ми стана кофти ама сега се смея, брагодарско :tup:
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Californication или с други думи риболов в калифорния

Мнение от jazzmena »

Егаааси приключението! Ники, ти си достоен за абичкото племе. Трябва да те приемат с почести в тяхната група.

....единия от навиците, които се опитвам да си създам е никога да не оставям спопата на вратата или багажника на колата. То е като да дърпаш дявола за опашката.


Благодарско за споделения разказ. Ще те викна да ми оправиш и моите линукси. :wink:
Аватар
niau
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 16:58
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 22 пъти
Обратна връзка:

Re: Californication или с други думи риболов в калифорния

Мнение от niau »

Разказа както се казва тепърва започва ;)

Ето още малко снимки (снимани с телефона от Ярисо)..
IMG_0001.jpg
IMG_0001.jpg (276.15 KiB) Преглеждано 5131 пъти
IMG_0005.jpg
IMG_0005.jpg (267.08 KiB) Преглеждано 5131 пъти
IMG_0018.jpg
IMG_0018.jpg (276.61 KiB) Преглеждано 5131 пъти
IMG_0024.jpg
IMG_0024.jpg (281.49 KiB) Преглеждано 5131 пъти
IMG_0036.jpg
IMG_0036.jpg (225.61 KiB) Преглеждано 5131 пъти
IMG_0040.jpg
IMG_0040.jpg (190.33 KiB) Преглеждано 5131 пъти
IMG_0046.jpg
IMG_0046.jpg (217.95 KiB) Преглеждано 5131 пъти
IMG_0047.jpg
IMG_0047.jpg (280.89 KiB) Преглеждано 5131 пъти
IMG_0052.jpg
IMG_0052.jpg (203.67 KiB) Преглеждано 5131 пъти
IMG_0060.jpg
IMG_0060.jpg (248.06 KiB) Преглеждано 5131 пъти
IMG_0073.jpg
IMG_0073.jpg (163.11 KiB) Преглеждано 5131 пъти
Та така първия ден свърши безславно, по стар обичай като ми се спи не се насилвам да карам и заспах на некякакъв мексикански паркинг в нищото около Фресно.

На другия ден рано, рано стигнах в хотела, снимки на счупения Sage, имйл към производителя и ясното съзнание, че ще ме гръмнат поне 60$ за ремонта.

Понаспах се и газ пак към BasProто. Тръсках всевъзможни геги. Замалко да се уредя със switch rod, викам си гати тук surf fishing, ала бала мое се наложи да имам подобна гега. Да ама като и мерих транспортната дължина, некак си осъзнах, че ако да е от 4 части това нема как да се завре в куфара. Другото дет ме притесняваше е, че мухарка с подобна дължина си е направо егати фидера, с който сигурно може да се вадят микроскопични френски бабушки :)

В крайна сметка направих разумния избор и си заприходих едно TFO 6ти клас на 2.90.

Та с TFOто почнаха да се оформят още планове. Изгледах те това

[youtube]https://www.youtube.com/embed/EuoUZ_MGaVM[/youtube]

и следващата дестинация се оформи от само себе си.
Putah creek е най-близката пъстървова дестинация до Bay Areata.
Screen Shot 2016-08-08 at 19.05.52.png
Screen Shot 2016-08-08 at 19.05.52.png (1.12 MiB) Преглеждано 5131 пъти
Можете да се сетите какво означава да си най-близката река с пъстърви до една от най-големите икономически зони в света с горе долу 10М жители. А то пъстървата си погубва умове и тук...

Та така тръгнах и стигнах потока си е tail water от язовир и естествено кат истински абич мърморещ срещу вецовете по искъро и аз уцелих екстра висока вода.
Screen Shot 2016-08-08 at 21.07.21.png
Screen Shot 2016-08-08 at 21.07.21.png (259.55 KiB) Преглеждано 5119 пъти
Реално много не си личи, но реката извира от язовир и след това се влива в друг (езерото солано) и има няма няколко мили участък в който може да се лови.

По време на моя престой реката бе иделана за каяци, гумени лодки и канута, но правеща и малкото риболов от брега яко тегав. Самият поток е с размери на искъра и няколко пъти по бързо течение. Дълбока вода, непристъпни брегове, тия пичове просто не моа разбера де са ходили и де са мятали на това видео. Единственото място дет не можах да обходя е точно под язовира, щото пътя натам си минаваше през некав къмпинг и беше "private".
IMG_0087.jpg
IMG_0087.jpg (236.07 KiB) Преглеждано 5119 пъти
(Сори за кривата снимка ама дет се вика друга нямам, не ме накефи потока на п.тките и така и много много не го снимах)
IMG_0090.jpg
IMG_0090.jpg (226.17 KiB) Преглеждано 5131 пъти
В крайна сметка добре се поразходих, снимах Яриса на фона на американското знаме окичен с TFOто и газ да гледам зарята в СФ.

TBC
Ой Рибо Рибо ...
https://andytruffles.com
Аватар
niau
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 16:58
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 22 пъти
Обратна връзка:

Re: Californication или с други думи риболов в калифорния

Мнение от niau »

@Желю мухарките са консуматив и аз тази вече я чупя за втори път.
@Жази твойте линукси немат оправия ;) ама ще мина да хвърля едно очо.
@Wels и @майстора
Ми аз обикновенно правя точно обратното ходя за риба максимално неподготвен и в крайна сметка се нагаждам. Именно това ме кефи на риболова и най-вече на мухарството. Просто няма смисъл, човек да помъкне една купчина въдици и да навърже или накупи един куп муи предварително. Почти сигурно е, че като се изтърсиш некаде на майна си на другия край на света (пък може и по-близко) ще си 99% изненадан колко неподготвен си ;) така че моята философия е, че по-добре човек да си спести усилията или така да се каже да насочи подготовката към неща, които ще му позволят да се адаптира максимално бързо. Това с въдицата беше кофти, най-вече поради факта, че любимата ми тояга се счупи. Но аз още като тръгнах си знаех, че едва ли ще се удържа да не взема някоя мухарка и че тази която имам едва ли ще е особенно подходяща примерно за surf fishing.
@bai vesko stripera :) още не моа стигна до нашата част от разказа ама и това ще стане ;)


Та така първите две възможности за риболов бяха тотално фиаско. На разстояние 4-5 часа от Bay Areata явно или трябва много късмет или човек да знае точно къде отива, какво прави и т.н. Късмет йок, познания и време за придобиването им също йок.
С други думи трябваше да сменя тактиката и да опитам някой по-културен вариант. В случая възможностите бяха следните.
Да се вземе гид - твърде скъпо, да се наеме място за риболов на някоя частна река.
Реших да пробвам второто. Мястото, което ми хареса и за което имаше места бе Clear Creek - поток преминаващ през частно ранчо от изворите до 4-5 мили под тях.
Screen Shot 2016-08-10 at 12.43.56.png
Screen Shot 2016-08-10 at 12.43.56.png (659 KiB) Преглеждано 4986 пъти
Цената беше около 200 долара на ден за ловене и колиба, като колибата можеше да се сподели с още до 4ма души.
За мен това бе идеален вараинт тъй като реало колегите не бяха били "offline" от години и също искаха да дойдат, съответно по този начин риболова ми излезе около 100$ за целя уиекнд.

Собствениците на ранчото бяха любезни да предоставят подробни инструкции за това как да стигнем до мястото
Screen Shot 2016-08-10 at 12.45.46.png
Screen Shot 2016-08-10 at 12.45.46.png (396.44 KiB) Преглеждано 4986 пъти
Screen Shot 2016-08-10 at 12.43.56.png
Screen Shot 2016-08-10 at 12.43.56.png (659 KiB) Преглеждано 4986 пъти
На нас се падна upper cabin и участъка от реката около нея.
Screen Shot 2016-08-10 at 12.46.13.png
Screen Shot 2016-08-10 at 12.46.13.png (2.57 MiB) Преглеждано 4986 пъти
Очакванията бяха за дребни, но сравнително изобилни диви американки с отделни по-охранени екземпляри в по-дълбоките вирове.
Риболова бе разбира се catch & release, куките задължително трябваше да са с прещипани контри.
Имаше и сравнително подробни инструкции за това какви мухи и кои начини за риболов на муха са по-вървежни (слагам инструкциите от гледна точка, ако някой прави подобно нещо някой ден като бизнес в България да види горе долу как се прави и какво трябва да представлява описанието към клиента).
Screen Shot 2016-08-10 at 12.49.58.png
Screen Shot 2016-08-10 at 12.49.58.png (484.27 KiB) Преглеждано 4986 пъти
Screen Shot 2016-08-10 at 12.52.37.png
Screen Shot 2016-08-10 at 12.52.37.png (866.9 KiB) Преглеждано 4986 пъти
Относно пътя тръгнахме петък вечер, като поради проблеми в работата яко се забавихме. По пътя мен ми шибнаха спеединг тикет дет още се чудя кво да го правя. За момента глобата не ми е излязла за плащане онлайн ( в малко селски регион ме сгащиха) и сега очакванията ми са, че или ще трябва да се ява на място в съда (там винаги всичко до съд опира) или ченгето се е отказало да предава тикета (то и без това в него освен ими и рожденна дата други отличителни белези за мен няма)....

Та стигнахме некаде към 12ч посреднощ и въпреки инструкциите се лутахме яко из ранчото докато намерим кабината. Други живи хора наоколо нямаше, тъй че възможноста да питаме отпадаше от само себеси. Зверски уморени врътнахме едно бързо барбекю изпихме купчина бири и към 3 заспахме зверески уморени ;)

На сутринта ме посрещна тоя приател пред кабината, и леко ме изненада на път към кенефа :) по обясними причини не мога да схвана как не го бях забелязал прената вечер.
DSC_0474.jpg
DSC_0474.jpg (359.11 KiB) Преглеждано 4962 пъти
А реката течеше точно под колибата и изглеждаше е така :)
DSC_0472.jpg
DSC_0472.jpg (357.12 KiB) Преглеждано 4986 пъти

A кабината/колибата е така.
DSC_0557.jpg
DSC_0557.jpg (231.55 KiB) Преглеждано 4962 пъти
Ще опиша риболова малко по-късноо :)
А на пайк функционалноста за атачване на снимки и добавянето им из постовете е яко бъгава ;) и след преглед размества снимките :) сорри за което това последното дет го виждате трябва да е по-нагоре.
...
Screen Shot 2016-08-10 at 12.53.51.png
Screen Shot 2016-08-10 at 12.53.51.png (375.51 KiB) Преглеждано 4986 пъти
DSC_0473.jpg
DSC_0473.jpg (354.67 KiB) Преглеждано 4986 пъти
Ой Рибо Рибо ...
https://andytruffles.com
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Californication или с други думи риболов в калифорния

Мнение от баш майстора »

niau написа:... ходя за риба максимално неподготвен и в крайна сметка се нагаждам. Именно това ме кефи на риболова и най-вече на мухарството. Просто няма смисъл, човек да помъкне една купчина въдици и да навърже или накупи един куп муи предварително.
Муа мое си връжеш, ама счупена пръчка или макара - не! ;) Иначе не знам кво не му аресваш на бунгалото и цената му... :roll: :lol: :lol: :lol: Давай снимки с риби, че вече се не трае!!! :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Californication или с други думи риболов в калифорния

Мнение от bgfishingmaniac »

Егасиму и пътуваниците правиш за тази пуста гад :) Защо не пробваш басовете? Не съм сигурен дали папкат муи, ама силикони здраво смучат. Американците са луди по басовете, но тотално игнорират малките "квартални езерца" повечето от които са фрашкани и то с трофейни риби.
Поздрави!
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Californication или с други думи риболов в калифорния

Мнение от Cougar »

Ники, какво става с тази Калифорникейшън. Чакаме новите ти приключения. :wink:
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Californication или с други думи риболов в калифорния

Мнение от jazzmena »

bgfishingmaniac написа:Егасиму и пътуваниците правиш за тази пуста гад :) Защо не пробваш басовете? Не съм сигурен дали папкат муи, ама силикони здраво смучат. Американците са луди по басовете, но тотално игнорират малките "квартални езерца" повечето от които са фрашкани и то с трофейни риби.
Поздрави!
Басовете си папкат муи - стримеретки както и повърхностни с голямо удоволствие.

Айде Ники, чакаме продължението! :D
Аватар
niau
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 16:58
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 22 пъти
Обратна връзка:

Re: Californication или с други думи риболов в калифорния

Мнение от niau »

Ох нещо ме налегнаха БГ приключения чакаме бебе и жената ме е подюрила всяка Събота и Неделя да я водя някаде, че след това вече нема ;)
Обещавам следващите няколко дена да се реванширам.
Ой Рибо Рибо ...
https://andytruffles.com
Аватар
niau
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 16:58
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 22 пъти
Обратна връзка:

Re: Californication или с други думи риболов в калифорния

Мнение от niau »

Е не минаха 2-3 дена ама какво да се прави ;)

В крайна сметка бебето се роди, тъкмо от 4 сутринта до сега го укротихме, каката спи до мен, субаруто не издържа на напрежението, лагуната и тя, но след малко ритам гумите на полото и тръгвам на бой с противника.
Въдица не съм пипал от месеци, дет се вика и във форумот по обясними причини много много не съм влизал.

Та да си довърша историята.
На сутринта се събудих и пробвах да ловя на таз прекрасна рекична на де що имам и знам. Резултата беше плачевен ;)
Към обяд посетих долната колиба и човка си ми каза кълве на големи атрактори, на джапанки и на много малки майски мухички (16+), сам адамс и други дет не ги бях чувал. То доста от това след туй кат прочетох инструкциите си го пишеше ама кой да чете :)

Та въоражен с тия ми познания ай пак на реката.

От тук натататък оставям снимките да говорят.
DSC_0471.jpg
DSC_0471.jpg (311.13 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0472.jpg
DSC_0472.jpg (357.11 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0473.jpg
DSC_0473.jpg (354.51 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0475.jpg
DSC_0475.jpg (351.25 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0479.jpg
DSC_0479.jpg (326.3 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0481.jpg
DSC_0481.jpg (212.54 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0483.jpg
DSC_0483.jpg (327.97 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0485.jpg
DSC_0485.jpg (325.72 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0490.jpg
DSC_0490.jpg (355.35 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0491.jpg
DSC_0491.jpg (344.51 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0492.jpg
DSC_0492.jpg (348.29 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0493.jpg
DSC_0493.jpg (349.95 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0494.jpg
DSC_0494.jpg (346.44 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0495.jpg
DSC_0495.jpg (344.36 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0497.jpg
DSC_0497.jpg (341.76 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0498.jpg
DSC_0498.jpg (343.53 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0499.jpg
DSC_0499.jpg (342.37 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0500.jpg
DSC_0500.jpg (150.65 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0504.jpg
DSC_0504.jpg (276.16 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0505.jpg
DSC_0505.jpg (307.47 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0506.jpg
DSC_0506.jpg (318.04 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0509.jpg
DSC_0509.jpg (187.64 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0511.jpg
DSC_0511.jpg (277.54 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0512.jpg
DSC_0512.jpg (331.38 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0513.jpg
DSC_0513.jpg (343.99 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0514.jpg
DSC_0514.jpg (343.96 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0515.jpg
DSC_0515.jpg (374.04 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0515.jpg
DSC_0515.jpg (374.04 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0524.jpg
DSC_0524.jpg (311.07 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0531.jpg
DSC_0531.jpg (338.96 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0533.jpg
DSC_0533.jpg (187.71 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0536.jpg
DSC_0536.jpg (144.8 KiB) Преглеждано 4238 пъти
...
DSC_0496.jpg
DSC_0496.jpg (352.35 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0501.jpg
DSC_0501.jpg (130.49 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0502.jpg
DSC_0502.jpg (331.79 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0503.jpg
DSC_0503.jpg (311.96 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0510.jpg
DSC_0510.jpg (357.76 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0521.jpg
DSC_0521.jpg (258.57 KiB) Преглеждано 4238 пъти
DSC_0518.jpg
DSC_0518.jpg (259.41 KiB) Преглеждано 4238 пъти
Последно промяна от niau на Нед Ное 27, 2016 9:54, променено общо 1 път.
Ой Рибо Рибо ...
https://andytruffles.com
Аватар
niau
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 16:58
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 22 пъти
Обратна връзка:

Re: Californication или с други думи риболов в калифорния

Мнение от niau »

Oще малко снимки
DSC_0544.jpg
DSC_0544.jpg (372.05 KiB) Преглеждано 4237 пъти
DSC_0548.jpg
DSC_0548.jpg (328.02 KiB) Преглеждано 4237 пъти
DSC_0553.jpg
DSC_0553.jpg (353.41 KiB) Преглеждано 4237 пъти
IMG_0108.jpg
IMG_0108.jpg (344.52 KiB) Преглеждано 4237 пъти
IMG_0117.jpg
IMG_0117.jpg (340.71 KiB) Преглеждано 4237 пъти
IMG_0119.jpg
IMG_0119.jpg (359.02 KiB) Преглеждано 4237 пъти
IMG_20160709_113331.jpg
IMG_20160709_113331.jpg (91.41 KiB) Преглеждано 4237 пъти
IMG_20160709_162209.jpg
IMG_20160709_162209.jpg (150.25 KiB) Преглеждано 4237 пъти
IMG_20160710_095247192.jpg
IMG_20160710_095247192.jpg (163.14 KiB) Преглеждано 4237 пъти
PANO_20160709_113342.jpg
PANO_20160709_113342.jpg (93.21 KiB) Преглеждано 4237 пъти
IMG_20160710_102617119.jpg
IMG_20160710_102617119.jpg (157.99 KiB) Преглеждано 4237 пъти
PANO_20160709_162215.jpg
PANO_20160709_162215.jpg (254.34 KiB) Преглеждано 4237 пъти
PANO_20160709_185447.jpg
PANO_20160709_185447.jpg (188.73 KiB) Преглеждано 4237 пъти
PANO_20160710_114518.jpg
PANO_20160710_114518.jpg (187.44 KiB) Преглеждано 4237 пъти
PANO_20160710_133603.jpg
PANO_20160710_133603.jpg (137.66 KiB) Преглеждано 4237 пъти
Ta така. Като цяло риби имаше много и си беше голем кеф.

Промъкването беше на макс и донякъде си беше изкуство да ги боря с клас 6 тояга.

Ловяха се на гореупоменатите сухи мухи.
На нимфи и стримери единствено можеше да се ловят големите тупалки които се спотайваха точно под къщата.
Тояно тия рибите си бяха зарибени и нямаха нищо общо като поведение с останалите.
Единствената която успях да закача от тях беше на гигантски черен stonefly, за жалост рибата ми скъса точно преди снимките и не успях да я увековеча..

Та така :) От тук нататък ще пиша за подвизите ни в Монтерей с Бат Веско нинджата.
Ой Рибо Рибо ...
https://andytruffles.com
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”