Такъми в самолета

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Такъми в самолета

Мнение от bulgarche-to »

Първоначално исках да питам само за примамките, но с ровенето чрез търсачките и за въдица ще питам.
1-2 пъти годишно пътувам до някъде си със самолет, а то риболов има навсякъде. До сега само с кола съм носил такъми в чужбинско ипроблеми няма.
Има ли проблем да се носят изкуствени примамки за спинингов риболов в ръчния багаж, на борда на самолета? Всички тези куки може ли безпроблемно да си ги качиш?
Видях че някои си носели въдиците до метъри нещо в кабинния багаж. Как става това, при положение че допустимия размер е 42х32х25см? Мислех да мушна телеспин в раницата, но бих предпочел двусекционната.
2pacisback
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 05, 2014 17:36
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Такъми в самолета

Мнение от 2pacisback »

http://m.tackledirect.com/daiwa-ardito- ... -rods.html . Ето ти един пример , варианти много ако се разровиш ще си намериш подходящия такъм
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Такъми в самолета

Мнение от bgfishingmaniac »

bulgarche-to написа:Първоначално исках да питам само за примамките, но с ровенето чрез търсачките и за въдица ще питам.
1-2 пъти годишно пътувам до някъде си със самолет, а то риболов има навсякъде. До сега само с кола съм носил такъми в чужбинско ипроблеми няма.
Има ли проблем да се носят изкуствени примамки за спинингов риболов в ръчния багаж, на борда на самолета? Всички тези куки може ли безпроблемно да си ги качиш?
Видях че някои си носели въдиците до метъри нещо в кабинния багаж. Как става това, при положение че допустимия размер е 42х32х25см? Мислех да мушна телеспин в раницата, но бих предпочел двусекционната.
ЧНГ!
Аз лично в ръчния багаж нося макари без шпулите, те заедно с навитото влакно са в чекирания багаж -причината е че много от служителите в авиокомпаниите смятат че с влакното можеш да нараниш някой в самолета и има голям шанс да те накарат да го развиеш.
Примамки лично не съм носил, но на едно от последните ми пътувания до Патагония - останалите си бяха взели тонове желязо (за да спестят тегло) под формата на клатушки в ръчния, но БЕЗ куките - причината е същата като горепосочената.
За пръчките - очевидно с чел мненията ми. Пръчките в ръчния важат за случаите в които ходя на сладководен и/или лек соленоводен риболов. Когато съм за сериозни риби ползвам базука.
Поздрави!
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Такъми в самолета

Мнение от bulgarche-to »

Да де, но колко са големи тези въдици в ръчния?
Какво ще рече, че пестят тегло, а носят тонове желязо?
Базуката ще да е някой тубус?
Няма да си купувам нещо специално за пътувания, но май и отпада варианта, тъй като пътувам само с ръчен багаж.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Такъми в самолета

Мнение от bgfishingmaniac »

bulgarche-to написа:Да де, но колко са големи тези въдици в ръчния?
Какво ще рече, че пестят тегло, а носят тонове желязо?
Базуката ще да е някой тубус?
Няма да си купувам нещо специално за пътувания, но май и отпада варианта, тъй като пътувам само с ръчен багаж.
В ръчния нося едно полутвърдо тубусче с дължина около метър в което побирам до 4 двуколенни въдици. Длъжен съм да спомена че до сега не съм пробвал този вариант с нискобюджетните авиокомпании, които съблюдават тези правила доста по зорко.
Пестят тегло от чекирания багаж за сметка на ръчния, защото рядко някой го мери в "нормалните" авиокомпании.
Базуката е голям тубус.
Само с ръчен едва ли ще стане... Куки, влакна, остри предмети трябва да останат в къщи :(
Въпреки че имам 2 траяъл въдици - рядко пътувам с тях, а по-често с нормалните такъми.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Такъми в самолета

Мнение от empar »

Оуууу...само с ръчен багаж за риба е абсурд. Ходил съм веднъж да прибирам един върнат такъв ентусиаст от летището посред нощ. Беше тръгнал за Швеция с някакви нискотарифни каляски срещу 9 евро в посока. Добре, че отиваше при познати и не беше платил предварително нощувки, та изгоря само с билетите за самолета. Влакна, куки, ножове и т.н. абсурд да качиш на борда. За въдиците в нискотарифните компании също е 90% сигурно, че ще направят проблем. Някое пъстървово пръчле с транспортна дължина до 80см може би, но нататък почти сигурно гориш. Ако сте повече хора, нека има един с чекиран багаж и там набутайте всичко "рисково".
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Re: Такъми в самолета

Мнение от DOCTORA »

Аз си нося травел прътовете в твърди калъфи в чекирания багаж заедно с останалите такъми. В ръчния си нися само лаптопа и дрехи.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Такъми в самолета

Мнение от ARK »

Аз практикувам 1:1 като bgfishingmaniac. Въдици едноделни или двуделни в Базука, макарите без шпулите в ръчния и всичко останало в чекирания багаж. Преди години накупих травел въдици, но това е майтап с качествения риболов и не ги ползвам.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Такъми в самолета

Мнение от valeri hinkov »

Аз летя с въдици всяка година и го имам този проблем от доста време, но само до Русия. И съм преживял всякакви проблеми с пръчките, макарите, куките, влакната. Минал съм през всякакви фази, етапи и разсправии. И последното пътуване през октомври не ми се размина. Лятото го издухах жестоко , защото ми откраднаха примамките на стойност около 1500 лева. А есента ми казаха, че чантата ми минава извън рамките и искаха да си доплатя. Било 158 см общия размер. Аз ползвам тубус, в който вкарвам до 5-6 въдици, него го слагам една рибарска чанта за въдици , която е дълга145см и тясна и ръгам много дребни неща още , като обувки, примамки некви дрехи. Макарите ги взимам в ръчния, но без шпули или с шпули , ама крия влканата на тех. Примамките им махам куките и ги слагам вече в ръчния. След като ме изгърбиха лятото. Последния път ми казаха , че чантата с въдиците ми била общо над 158см (измерват и височина и ширина) и ме караха да доплатя. Когато вдигнах скандал извикаха некви предствители и ми казаха, че ака са само въдици можело. В кутиите с примамки нарочно оставих една примамка с куки да вида дали ще реагират. И реагираха.
Влакна и куки неможе в ръчния, а за разрешената дължина трябва да провериш при превозвача. Иначе за втори багаж се доплаща.
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Такъми в самолета

Мнение от bulgarche-to »

Знам, не искам да си доплащам, защото чекиран за риболова ми излиза 2 пъти по-скъпо от билета за самия мен.
Имам от къде да взема (за ползване) читава въдица, китайчетата по 10 лева и те ми влизат в раницата. Склонен съм да спестя един панталон и 2 тениски, но да има място за въдица, макара и шепа примамки.
Може би ще се задоволя с примамки в джоба, а куки ще купя от там или ще ги пратя няколко дена по-рано по човек с чекиран багаж. Не ми се рискува със скъпа въдица в чекирания, а за едните куки няма смисъл. За жалост май наистина ще трябва да ползвам наличните там такъми, които са кой знае какви, но...колкото толкова.

Според приятелка, работеща на летището и проверяваща багажи, зависи кой е на смяна и в какво настроение е. Все пак не знаят кой си и за къде летиш, така че в случая не виждам какво общо има компанията. Най-много да погледнат за размера на ръчния, но и там често го карат на око.
q.hauzer
Мнения: 103
Регистриран на: Пет Мар 08, 2013 14:42
Риболов: Муха,спининг
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 62 пъти

Re: Такъми в самолета

Мнение от q.hauzer »

Работя със самолети и като знам какво се прави с багажа(каргото)никога не рискувайте със скъпи или чупливи неща да не са във вас
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Такъми в самолета

Мнение от quietriot »

q.hauzer написа:Работя със самолети и като знам какво се прави с багажа(каргото)никога не рискувайте със скъпи или чупливи неща да не са във вас
Като направиш застраховка за няколко хиляди евра и налепиш базуката слепенки чупливо , внимавай , хамалите се отнасят особено внимателно към нея , а и на теб не ти пука особено вече , няма как да качиш ръчен багаж в самолет тръба 2 метра с и диматър от Ф 300 , поне моята е такава
Изображение
За всяко удоволствие се заплаща , същото е и с риболова, тъненето винаги води до загуби! :wink:
czd
Мнения: 601
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 15:55
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Такъми в самолета

Мнение от czd »

quietriot написа:
q.hauzer написа:Работя със самолети и като знам какво се прави с багажа(каргото)никога не рискувайте със скъпи или чупливи неща да не са във вас
Като направиш застраховка за няколко хиляди евра и налепиш базуката слепенки чупливо , внимавай , хамалите се отнасят особено внимателно към нея , а и на теб не ти пука особено вече , няма как да качиш ръчен багаж в самолет тръба 2 метра с и диматър от Ф 300 , поне моята е такава
Изображение
За всяко удоволствие се заплаща , същото е и с риболова, тъненето винаги води до загуби! :wink:
Васе, не вярвай, че надпис чупливо може да спре хамалин. Всички багажи се свалят с шутове от каргото,
голям процент падат от лентата директно от багажника на самолета (разбирай около 2 метра) , други пък падат от влакчето докато се транспортират до лентата в терминала, където пак се свалят с шутове. Надпис чупливо, голяма застраховка, скъп куфар пък са предпоставка някой да провери какво аджеба носиш :D . Най-добре е ако компанията, с която се лети ползва карго контейнери, тогава багажа отнася шутове само докато го качват и свалят от контейнера.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Такъми в самолета

Мнение от quietriot »

czd написа:
quietriot написа:
q.hauzer написа:Работя със самолети и като знам какво се прави с багажа(каргото)никога не рискувайте със скъпи или чупливи неща да не са във вас
Като направиш застраховка за няколко хиляди евра и налепиш базуката слепенки чупливо , внимавай , хамалите се отнасят особено внимателно към нея , а и на теб не ти пука особено вече , няма как да качиш ръчен багаж в самолет тръба 2 метра с и диматър от Ф 300 , поне моята е такава
Изображение
За всяко удоволствие се заплаща , същото е и с риболова, тъненето винаги води до загуби! :wink:
Васе, не вярвай, че надпис чупливо може да спре хамалин. Всички багажи се свалят с шутове от каргото,
голям процент падат от лентата директно от багажника на самолета (разбирай около 2 метра) , други пък падат от влакчето докато се транспортират до лентата в терминала, където пак се свалят с шутове. Надпис чупливо, голяма застраховка, скъп куфар пък са предпоставка някой да провери какво аджеба носиш :D . Най-добре е ако компанията, с която се лети ползва карго контейнери, тогава багажа отнася шутове само докато го качват и свалят от контейнера.
О видях в Мюнхен две чалми какво правеха с багажа на съседния самолет , една жена дори се разплака домене, че била със самсунайт за 500$ :lol: , отдел Васо Шарана ми е разказвал какво правите с багажа, Васил Павлов е тоя дето кара машината с която се вкарват контейнерите в самолетите, но друг начин няма.
Аз съм летял 3 пъти с бауката и досегя ядове съм нямал със счупен въдица, но си се кръстя всеки път де. :wink:
czd
Мнения: 601
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 15:55
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Такъми в самолета

Мнение от czd »

Само да вметна, че този се справя прилично с товаренето!
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”