2017 Британска Колумбия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
ricono
Мнения: 403
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 10:21
Местоположение: София
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от ricono »

Страхотни снимки и разкази!

Изображение

Мисля, че гъбата от снимката е тази: https://en.wikipedia.org/wiki/Laricifomes_officinalis
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

ricono написа:Мисля, че гъбата от снимката е тази: https://en.wikipedia.org/wiki/Laricifomes_officinalis
Благодаря ricono! Научих нещо от теб. Не бях сигурен това гъба ли е или гнездо на насекоми, но очевидно е гъба и то тази която ти казваш.

Направих една малка разходка за да видя достъпа към една от планините която непрекъснато гледам от р.Кейлъм. Това е целта - точка "А"

Изображение
(поглед от "долен спей" към планината)

Носех GPS но поради това че не бях особенно подготвен, не ми беше ясно накъде да вървя по горските пътища за да стигна до някои от петната без дървета видими на планината. В крайна сметка след около 500м денивилация и стигане на снега и вървене известно време из него достигнах точката "А" на картата на Гугъл

Изображение
По някаква причина мислех че трябва да съм на позиция "Б" на съседния склон, но съм в грешка с това. От мястото на което можеше нещо да се види със сигурност видях вира "Долемн спей" и вира "Дванадесетте мили" в който се влива едноименния поток.

Изображение

Изображение

Предполагам че бях на правилния склон, но доста по в дясно на него и извън петната без дървета, на по-малка надморска височина.
Е, някакво начало е.

Изображение

(долината на Кейлъм към р. СКийна)

Изображение
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Не е риболовна тематика, но може на някого да му е интересно. Направих опит да стигна до склона на съседната планина - позиция "Б" от предишната карта на Гугъл. Взех си един велосипед обаче за да си ускоря движението надолу и да бъда бърз като Чарли.

Изображение

Като неприятна изненада на това място намерих кожата на прясно одрана малка черна мечка с лапи и глава - сигурно едногодишно животно. Жалка картина която няма да пускам тук. Пратих я на службите за охрана които или няма да направят нищо или , ако направят, няма далече да стигнат. Положителното е че си взех козина за връзване на черни мухи за зимата които сякаш са успешни. :D

Колелото го оставих след пресичане на гледчерния поток и от там нататък наклона се увеличи значително и пътя не беше много чист. В последствие на 600 метра височина имаше сняг по него. Но стигнахме там където искахме. ГПС-а записа маршрута от оставяне на колелото до крайната точка и се вижда как се разминава с картата на Гугъл с някакви си 20-30 метра.

Изображение

От там направих снимки към познатите участъци на Кейлъм.

Изображение

Вижда се как гората е обрязана и продължава да се сече на практика навсякъде и на практика непрекъснато. Е тя ще свърши един ден.

Изображение

Изображение
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Е понякога разходките на Чарли завършват благополучно. Вчера някоя добра душа ми беше оставила 3 бири на една маса в малък парк покрай р.Кейлъм. Не бих им обърнал внимание, ако не се бях впуснал да събирам празни кутийки които други несъзнателни хора оставят сред природата. На масата някое дете беше написало с камъчета "обич". :D Така докато пиех едната от бирите а други две сложих в джобове на ризата, продължих в друга посока въоръжен с апарата и снимайки каквито птици можех да видя. Има ги птиците но не са лесни за заснемане, особенно с помощник като Чарли. Така слязахме на реката на ново място и докато се оглеждах за какво друго има за събиране, намерих идеална здрава поставка за въдица която мога да ползвам след месец-два когато чинука тръгне нагоре.

Днес докато се разхождахме покрай потока Клеанза, на стръмно място намерих голям туристически нож. Втори за има няма 6 месеца.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
(тук ходехме докато пиех бирата)


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Сигурно туризъм и лов не ви е интересна материя, но аз през идните няколко месеца вероятно с това ще се занимавам основно. Така че който иска да чета. :D

Като казвам лов, нямам в предвид застрелването на никакво животно или птица. Лов може да се направи и с фотоапарат.

Днес в предвид високото ниво на повечето реки и нежеланиети ми да ловя по р.Лейкелс отново, с апарата се отправих в проучване на горски пътища край р.Скийна. Също исках да се кача към Китванга за първи път тази година и да избегна дъжда който се очакваше в града.

Първата спирка беше езерата Уотсън. До първото се стига след 15-на минути изкачване. За изненада намерих 2-ма риболовеца да се мъчат да ловят там. Имаха куче леко приличащо на Чарли но без опашка и кучетата си поиграха. Докато стоях на пейката и релаксирах видях една риба да скочи, но риболовците нямаха нищо.

Ние с Чарли продължихме нагоре. Беше труден "лов". Всички птици се криеха добре и отлитаха бързо. По някаква нелепа причина за секунда успях да фокусирам върху една малка птиц акоято кацна по-близо до нас без да ни забележи и тя стана първата "жертва".

Изображение

Така стигнахме второто и после третото езеро. Успяхме да отстреляме само още една дребна птица под лош ъгъл.

Изображение

На връщане Чарли привлече вниманиетои ми с лаене към едно дърво. Там стоеше една яребица която си мислеше че се е скрила добре. Успях да я "отстрелям" от две страни. Тя така и не отлетя, уверена че не я виждаме. :lol:

Изображение

Бях доволен че цяла яребица беше в "торбата". И след като стигнахме колата пшродължихме към Китванга, където взех храна от местния магазин и стигнахме до една туристическа забележителност - един хълм, където аз хапнах и дадах на Чарли неговата храна и малко парче кренвирш. Реката под нас изглеждаше застрашително.

Изображение

Изображение

Предполагам ако ловя тук през есента мога да извадя някой стийлхед. Може би идната есен ще пробвам.

Оставаше да видим края на езерото Китуанкул. Отправихме се натам. Знаех кой път ще ме заведе до края му, но също имах ГПС-а за помощ.

Тук лова стана по-добър. Издебнахме и "отстреляхме" първата черната мечка за годината.

Изображение

Снех я и се отдалечих за да не я притеснявам излишно. Беше малка мечка.

На езерото беше пълно с птици които се евакуираха на часа. Останаха само две по-доверчиви патици от неизвестен вид.

Изображение

Изображение

Изображение

Тръгнахме да се връщаме. И съответно попаднахме на двойка мечки. Апарата ми даде засечка и не фокусира известно време. След първата снимка Чарли нададе вой и мечките изчезнаха.

Изображение

Малко по-късно намерих нова малка мечка и ситуацията се повтори. Една снимка, неистов лай от Чарли и мечката я няма.

Изображение

С помощник като него, лова е труден.

За последно направихме малко проучване на горски път по потока Флинт. Нищо интересно тук, като изключим отстрелването на една синя сврака.

На връщане видяхме една четвърта мечка - по-голяма от всички други, но не сме я отстрелвали, защото как се носят четири мечки на гръб. :lol: Видях и един койот който също се 'спаси".

Изображение
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Д-р Флекс »

Продължавай, Жельо, фенгрупата ти е голяма! :)
янко
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Фев 10, 2012 14:06
Риболов: морски
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 1 път

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от янко »

следим с интерес :tup:
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

янко написа:следим с интерес :tup:
ОК, ето още няколко канадски врабеца. Това с фотоапарата е най-чистия вариант на "хващане-пускане" :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от naso »

Д-р Флекс написа:Продължавай, Жельо, фенгрупата ти е голяма! :)
+1 :tup:
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от BOROOO »

Край, отидоха ти париците за фотоапарати, обективи, стативи и прочее "дребни" нещица, ако тръгнеш по този дълъг и трънлив път. :lol:
Поздрави и все така да ни радваш. :tup:
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
янко
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Фев 10, 2012 14:06
Риболов: морски
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 1 път

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от янко »

с какво снимаш колега,много добри снимки
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

янко написа:с какво снимаш колега,много добри снимки
Взел съм един Canon SL1 с допълнителен обектив от 55-250мм. Не беше кой-знае какво набутване, имайки в предвид че за първия си дигитален апарат от 2 мегапиксела Canon Powershot А40 платих $450 през 2002-ра година. А за стативите давам цели $12 с доставка от Китай. Само после малко ме е страх да оставя апарата на статива. :D
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Успях да добавя още едно животно към колекцията. Видях му първо опашката пред мен и ми се стори че е рис. Но се движеше бавно. Докато направя опит да го заснема, Чарли го изгони. В последствие обаче за първи път Чарли успя да свърши работа, защото животното както беше влязло в гъсталака, така тръгна да се катери по едно от дърветата там. Беше бодливо свинче. Ако кучето се добереше до него щяха да следват големи сметки при ветеринара.

На дървото животното се притаи в клоните и беше почти незабележимо. Чаках го да направи нещо за да се покаже, но то упортстваше и все едно беше заспало. За щастие съседното дърво беше широколистно и с подходящи клони. Покачих се на това дърво и излязах до свинчето. Леко му подсвирнах и то си обърна главата за снимка. :D

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Снимки от района на Китуанга. Разходихме се до езерото Дерик, което очевидно имаше доста риби в него - скачаха често. Докато отмаряхме, от другия бряг на езерото се чу шум на животно което влизаше във водата. После се показа един лос.

Изображение


Чарли изпусна заек докато се връщахме. Видяхме строежа на бобрите в блато, превърнато в езеро от тях.

Изображение

Изображение

Изображение

Намерихме различни птици - имаше доста кълвачи.

Изображение

Изображение

Изображение

Гората се раззеленява и мечките продължават да се хранят с трева из долината.

Изображение

Изображение

Тази мечка я бях видял миналата година на почти същото място. Очевдино се справя добре.

Изображение

Реката и планинаната изглеждаха добре.

Изображение

Изображение

Изображение

За първи път имах шанса да насоча апарата към колибри, но резултата не беше добър. Все пак по-едрите птици стават лесна "плячка".

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

И едно видео от Ванкувър вчера.

https://www.youtube.com/watch?v=pMDtibc13fc
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”