2017 Британска Колумбия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Д-р Флекс написа:Мхмхм... визите отпадат чак на 1 декември... :mrgreen:

От 1-ви Деклември до към нова година е най-силната вълна на стийлхед по Кейлъм. :D
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от quietriot »

Страшна красота , ма ми стана студено докато гледах снимките,имнах чувството че аз газя в тая ледена вода, не е мойта красота явно .....аз съм за по на юг.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

quietriot написа:Страшна красота , ма ми стана студено докато гледах снимките,имнах чувството че аз газя в тая ледена вода, не е мойта красота явно .....аз съм за по на юг.
Това е интересен въпрос. Честно казано и аз обичам топло време и слънце и птици и пеперуди и прочее... Но установявам че когато времето се стопли тук не ми е особенно до риба защото не виждам предизвикателството в самото начинание. Винаги мога да отида на реката и да извадя някакъв брой риби, вероятно повече от човек който няма опит тук, и да ги пусна или да взема някои за зимнина. (това че не се слагала запетая преди "и" не го зачитам :D ) Важното е приключението. Да хвана нещо в зимни условия на муха с плаващ шнур е приключение. Това че хващам повече от очакваното прави приключението в същност по-малко приключение, така че трябва да търся нещо ново. Все пак трябва да се има в предвид че всеки един от тези пуснати стийлхеди означава около 15км ходене и един ден прекаран сред природата. Проучвам нови места, ходя лятото по планините и това е което мога да направя. Ако резултатите са гарантирани, трябва да платя за удоволствието и някой друг е ангажиран да осигури успеха, това мен не ме привлича. А предполагам и никой във форума няма да има интерес да прочете как един човек се е изтегнал на плажа, изпил е няколко коктейла, отишъл е бавно до кея където е извадил няколко попчета в прекрасно, слънчево, безветрено време и после се е върнал да подремне пак на пясъка. Е, в същност зависи как е написано ........... :wink:

Другия въпрос е че ако се научиш да газиш из ледената вода, може би имаш няклакъв шанс да се спасих ако изпаднеш от някой параход в водата.... :lol:
Последно промяна от Cougar на Вто Мар 21, 2017 7:34, променено общо 1 път.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

И да доразвия темата за "приключението", ето какво сътворихме тази вечер при разходката с Чарли. Трети разузнавателен преход към участъка между двата канъона на р.Кейлъм. Хубавото на този участък е че е недостъпен за гидовете с лодките защото ако лодка влезе в който и да е от двата канъона не се очаква да излезе цяла от другата страна. Слизането до участъка отнема 150 метра пускане и качване което не е проблем за мен в момента, но би спряло голяма част от трафика. Освен това изходната позиция не е ясна. Отне ми години наблюдения в зимни условия и проследяване на оставените в снега стъпки за да разбера как да се спускам там долу. Сега знам повече маршрути от всеки друг в същност, защото първия път се спуснах по "пионерски" вариант. :D

Изображение

Това долу в червено са следите от провървяните маршрути при трите изследвания. Имам достъп и до вировете над канъоните.
Позиция "А" е тази на която можем да оставим колата и да получим достъп. Позиция "В" въпреки че изглежда добра не позволява достъп.


Изображение

Тази събота ако е добро времето сигурно ще прокарам по една муха през четирите идентифицирани добри места в този участък и ще направя снимки.

Остават ми малко километри от тази река на които не съм бил, но има време и за тях.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Тук Чарли напада въображаем противник от другия бряг на реката.

http://sendvid.com/gb3bfd6a
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Днес се пробвах да ловя къфрот по Лейкелс, но тази година положението е много по-различно от предишни години. Рибите ги нямаше никакви.

Съответно след обяд се пренасочихме към Кейлъм където четирима симпатяги бяха вече претърсили много от местата с блесни. Водата беше леко замътена и още много ниска. Все пак успях да извадя две бикови пъстърви, колкото да не е без нищо.

Докато хвърлях в последната точка за деня, така наименувания вир "Долен спей", Чарли се разлая и преди да разбера какво става го видях вече на 150 метра под мен да гони два лоса които бяха нагазили във водата и се двоумяха дали да преминават на другия бряг. Мястото е открито и ако го погнеха не виждам как би се спасил. В последствие двете животни хукнаха нанякъде и Чарли хукна към мен. Известно време не ми беше ясно дали не го гонеха по петите. Те в същност бягаха надолу по реката. Чарли е смешно куче - бяга от котки и кучета, дори малките и добронамерени, но без никакво колебание напада и гони мечки и лосове от всякакъв размер.

Малко снимки от участъка между двата канъона на р. Кейлъм, Мястото където бяха лосовете и улова.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
(тук бяха лосовете)

Изображение

Изображение
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Завършихме деня без някакви изненади и без да се капотираме. Водата е почнала да се покачва и е леко замътена. Това прави ловенето по моя метод още по трудно защото мухата не потъва на нужната дълбочина. Първо, сега трябва да потъне още 30-на сантиметра за да бъде на същото ниво като преди, но течението е по-силно и я вдига нагоре.

На терена имаше вече два тръка. Едната компания я видях веднага на Гледчерния поток. Другата не я срещнах въобще, което означава че са отишли нагоре. Ние с Чарли поехме по редовната пътеката, през първия добър бързей и после след още доста ходене до 'Заслона на прасето". На това място видях гида Дъстин Ковачич с двама негови клиенти да се мъчат да ловят с потъващи шнурове. На вира по нагоре който никога не облавям поради това че се падам от грешната страна имаше друга компания с моторна лодка - може би пак гид с клиенти. Ние отминахме надолу и се пуснахме на километър два. Докато хвърлях на това място, Дъстин и клиентите му се показаха и отминаха надолу по реката в голяма надуваема лодка. Застигна ги на следващия вир където те бяха от другата страна. Тук ловихме на практика заедно и докато при мен нямаше нищо, единия от клиентите закачи един стийлхед на потъващия шнур. Не видях извадиха ли го, защото ние продължихме надолу.

Някъде тук надолу мина моторната лодка и удари дъното си по камъните. Спряха на следващия вир и ловиха там където аз не ловя. Ние продължихме надолу през местата в които имахме извадени 4 риби през последните 3 излета. Сега там нямаше никой. Стигнахме вира Долен спей, но не закачих нищо и отминах надолу до следващия голям вир - "Колелото" където бях извадил 91см риба през Февруари. Докато хвърлях, познатата надуваема лодка пак се появи и спря от другата страна. Предполагам са били доста изненадани да ме видят отново на толкова километри надолу от първата ни среща. Но ние не се спряхме и тук и продължихме. :D . Минахме и през устието на потока Дванадестте мили и после още по надолу почти до вливането на потока Лийнто крийк. Но резултати нямаше.

Предстоеше ни дълъг път назад. Над Дванадестте мили пак видях Дъстин с клиентите му. Постояхме да погледаме но не видяхме нещо да става. Качихме се нагоре до Колелото и похвърляхме след което се качихме до Долен спей и застанах точно на мястото на което бях предния път като се появиха лосовете. Никога не съм зкачал стийлхед на това място, но имам добро усещане за него и сега сякаш имах и някаква надежда. След едно от хвърлянията, в момента в който оправих линията усетих отчетлив удар на риба и засяках. Да, невероятното стана, и сега бях закачил за първи път стийлхед на това място. Бях на 10 метра от брега в реката и под мен пак в реката имаше потънало дърво. Спуснах се за да попреча на рибата да стигне дървото и да скъса в него. След известан борба я извадих. Тук плитчините са идеални за вадене.


Изображение
(потъналото дърво е във водата под мен)

Изображение

Изображение

От тук се качихме нагоре до входа на дългия вир, който беше Горен спей. За изненада на второ хвърляне пред мен закачих отново риба. Оказа се бикова пъстърва. След нея на следващото хвърляне закачих и извадих втора дори по-едра от първата.

Изображение
(Горен спей)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Продължихме нагоре. Времето се пооправи. Нищо повече не закачихме и никого повече не видяхме по реката. Двата тръка ги нямаше когато минахме по пътеката към колата.

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от naso »

Много хубави снимки на природа и риби :tup:
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Намират се снимки. Тези от последните 3 дена. Но както върви с дърводобива, човек не може да намери неосакатен склон за снимка.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
(точно над горния канъон на р.Кейлъм

Изображение

Изображение
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от bat.galin »

Cougar написа:Това е интересен въпрос. Честно казано и аз обичам топло време и слънце и птици и пеперуди и прочее... Но установявам че когато времето се стопли тук не ми е особенно до риба защото не виждам предизвикателството в самото начинание....
Постът на постовете !
Пропуснал го бях, но пък след него разбрах и предния - че е грехота да се лови с блесна при толкоз много риби - цитирам по смисъл, но можах да го намеря от коя година е...
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Доста интересно беше положението в събота. Стигнахме Кейлъм по западния бряг където е горски и неподдържан път. На 16-тия километър на само 500 метра от мястото където оставям колата сега пътя беше затрупан от сняг наринат от машина. Така че бяхме до тук. На първия вир на реката на който щях да хвърлям, след като изтеглих шнура и направих замятане към другия бряг, там където мухата трябва да беше паднала, нещо голямо се надигна на повърхността. Гледах с недоумение, защото мухата ми е утежнена и не би трябвало нищо да я взема на повърхността. За всеки случай засякаш, със закъснение и усетих теглото на стийлхед. В следващата секунда той се откачи.

Продължих надолу из вира. Шнура на десетина метра надолу пак се поизпъна. Засяках, усетих теглото на нещо, след което и то се откачи. В самия край на вира имах удар от трета риба без закачане.

Продължихме надолу. Като цяло хвърлянията са празни и може да мине часа или два на ходене и хвърляне преди да има ново вземане. Там някъде закачих риба - дребна. Скочи над водата и също се откачи. На връщане на едно отлично място в което имах надежди имах пак вземане. Рибат ауж се закачи, тръгна нагоре към мен и не беше още ясно голяма ли е или средна. Точно когато се очакваше да се покаже и впусне нанякъде и тя се откачи. Мисля имах и още едно, шесто вземане без резултат. Доста интересен завършек като се има в предвид че от януари не си спомням да ми се е откачала риба. За завършек спряхме на място където лятото идват групи да ловят чинук и където има паднали дървета. Събрах блесни, някой и друг килограм олово и въртележки (spin n' glow) и с това завършихме успешно.

Миналата вечер проверих езерото Лейкелс с мухи пратени ми от приятел специалист по тази река. Вързах само една - мидж. Езерото беше тихо и имаше други двамакоито преминаха през края му без да хванат нищо. Аз минах по нагоре, където водата беше още бавна и започнах да отчитам вземания. За около час извадих 10-на кътфрота. Много от тях дебнеха под падналото дърво от първата снимка. Не са големи, но компенсират с колорит.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Проверих какво става на езерото тази вечер и също погледнах първия вир под него защото беше свободен. За около час закачих всичко възможно което можеше да се закачи по това време - няколко кътфрота, едно доли, една планинска бяла риба, две американки и като за капак един голям стийлхед (на същия мидж :shock: ), който го борих около 5 минути, той скача два пъти над водата и накрая се откачи. След откачането му миджа ми се озова на върха на един храст зад мен и се наложи да правя спасителна операция за него. Още е в кутията ми. Изглежда с тази кутия подаръци мога да изкарам много дълго време както съм почнал. :?

Изображение
(предполагам този кътфрот е дошъл от океана)

Изображение

Изображение
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Продължих със миджа на Андрю Уилямс. На път за езерото срещнах компания от 4-ма младежи които ми беше ясно бяха направили някоя свинщина на мястото - всички компании тук това правят, без изключение. Намерих останки на огън на най-хубавото място на което имаше трева и също кутия от кола нарязана на парчета след което парчетата бяха изхвърлени в езерото, а някои и в огъня. Под мен на първия вир под езерото вече двама ловяха. Болшинстовото тук са с идеята за ранното ставане и стигане на реката и окупиране на някое място. Аз по тази причина нямам шанс да съм първи но пък успешно се класирам като последен, след като ранобудниците капитулират до обяд и след това вече нямат сили. :lol:

Изображение

Нагазих в езерото и започнах да замятам, но по някаква причина нищо не грабваше миджа. Така докато не стигна срещу една скала на другия бряг. Шнура явно беше задържан от нещо и аз засяках. Не беше кътфрот. От водата изскочи един стийлхед и се впусна нанякъде. След това скочи пак. Двамата на вира под мен чух че коментират. Не ми беше ясно дали миджа би извадил стийлхед но в последствие след доста борба рибата стигна брега.

Изображение

Изображение

И това с моята мухарка 5-ти клас и плуващ шнурт.

Върнах се там където бях хванал рибата и продължих. След още 2 замятания имах второ вземане, усещане за тежест и откачане. След още две имах пак вземане, закачане на стийлхед, който се впусна нагоре по езерото , скочи над водата и се откачи.

Сгънах пръта и с Чарли поехме надолу към края на плитчините, което са около 1-2 км по реката. Там водата набира скорост и вировете са очертани. Докато ходехме натам, трябваше да прекосим реката. Това стана над други двама рибари, ловящи из плиткото. Те ни видяха и докато ходех по пътеката из гората надолу ги наблюдавах как бързаха да излязат и да стигнат на пътеката с явнат аидея да ме изпреварят. :lol:

Нямаха шанс защото ходя доста бързо. Когато бяха стигнали до мястото от което щяха да се качат напътеката аз вече бях там над тях. Единият веднага зададе въпрос: "Колко надолу отиваш?"

"Аз ходя way down" му отговорих.

"Ние отиваме до скалата", ми казва той с надежда че аз няма там да отида........

Да щях да пробвам един вир под скалата, но го оствавих на тях. Щом искат да ловят там, техен е.

Ние с Чарли се отклонихме, прекосихме реката Колдуотър и се пуснахгме на един хубав вир до релсите на който есента бях извадил един огромен стийлхед и изпуснал още два. Минах през вира с плуващия шнур и миджа но резултатите бяха нулеви. Предположих че това е заради плуващия шнур. Носех друга макара с потъващ. Смених. Сега пак нямаше активност. Смених миджа с друг подобен който имаше опашка и беше на кука номер 14 с дълго рамо. Някъде в средата на вира имах вземане и излезе един дребен но пъстър кътфрот.

Изображение

След като го пуснах, на следващото хвърляне от това място закачих друг, по-голям който се откачи. Хвърлих пак. По съвсем същия начин шнура описа дъгата си, стигна долу под мен където предишните две риби бяха взели и сега отчетливо взе трета риба. Но не беше кътфрот.
Оказах се закачен за някакъв голям стийлхед. :shock:

От тук беше една мъчителна борба, от която на човек могат само да го заболят ктките. Да го бях скъсал, но не исках да губя мухата на Андрю Уилямс. :D

Така че в крайна сметка извадих и тази риба.

Изображение

Не беше от най-красивите риби. Липсваше и едната устна и парче от опашката отгоре. Но да се извади това чудовище на кука №14.......
Знаех че кукат аби се изправила и за това не натисках прекалаено на пръта. В крайна сметка куката се беше поизправила, но най-странното е че видях трудност да я махна от рибата - полу изправена дребна кука без контра!

Хвърлих още някой и друг път. В края на полезрението ми от лявата страна влезе някакъв обект плуващ по реката. Не можах да определя какво беше защото половоната беше под водата. Заметнах за да го хвана, но с потръващия връх и замятане което не мина над обекта, не успях. Можях да изтичам до долния край на вира и да се опитам там да нагазя и хвана нещото, но не исках да плаша Чарли който току виж решил да ме последва. Така че нещото отплува надолу.

В един момент се усъмних да не е била моята раница. Със свито сърце стигна там където бях я оставил, но моята си беше там. :)

Така че продължихма да се спускаме по реката, да я пресичаме и да ловим където искаме без никаква повече конкуренция.
Изображение
(това е само страничен канал на реката)

Стигнахме до голямото паднало дърво.
Изображение

Тук точно под дървото намерих скрити кътфроти, които удряха плашливо и повечето не се закачаха за да стигнат плиткото. Но тези които стигнаха изглеждаха доста добре.

Изображение

Изображение

Изображение

Чарли изглеждаше като катерица на дървото.
Изображение

Изображение

След като извадихме 3-4 риби от това място продължихме надолу. Но ми се стори че миджа не е удачен за тази бърза вода, а също се виждаха дребни рибки из плитчините. Смених мухата с имитация на малка рибка, пак на Андрю. В един вир където реката прави остър завой на 45' намерих още кътфроти. Не баха по едри. Хванах още 6-7 поне.

Наложи се да обикаляма около заблатен участък, да се движим покрай рекат апои нови маршрути, пътеки и без пътека и в крайна сметка след само още един изваден кътфрот, се вдигнахме до релсите на влака (който никога не минава тук) и се върнахме по тях нагоре.

С имитацията на малката рибка претърсихме мястото под падналото дърво и извадихме някой и друг кътфрот.
Изображение

Изображение

Изображение

След това се качихме нагоре до "скалата" или по-скоро острова на който държа Чарли понякога. Имаше един рибар който ловеше в края на вира отдолу. Когато свърши и се качи към мен, попита дали не съм видял апарата му. Казах му че съм видял нещо прилично на черна раница да плува по реката. Той каза "Да това е той, къде го видя?" :lol:

Тъжна картина. Бях го видял на километър надолу, полу-потопена раница във реката , която щеше да отиде на дъното при първото дърво преграждащо пътя и, а такива бол.

Собственика явно разбра че е безсмислено да се опитва да спасява каквото е имал. Никой повече не можеше да го спаси.....дори и аз. :D

Той си замина. Когато стигнахме последния вир пд езерото, там вече нямаше никой.

Изображение

Смених отново с плуващ шнур и вързах пак миджа. Нямаше и следа от кътфроти. Виждаха се планински бели риби. Но те не вземаха миджа. Може би не го харесваха.... Единствените риби които налитаха на тази ларва на комар бяха стийлхедите. :shock:

Имах удари от поне пет, извадих три. Абсурдана история. Сега е време когато тези риби почват да хвърлят хайвера си. А те продължават да вземат уставно някакви дребни ларви предназначени за другите водни обитатели.

Изображение

Изображение

Изображение

Не съм ги вадил от водата и се надявам че техния лош избор не е довел до кой-знае какви последствия. Водата ще се вдигне тези седмици и вероятно ще се появят повече долита / бикови пъстърви. Възможно е да дойдат и свежи стийлхеди от океана.

https://www.youtube.com/watch?v=iZq3i94mSsQ
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Сайта за снимки който ползвах май окончателно се прецака и може би снимките от тази година няма да се виждат. Не съм изненадан.
Фотобъкет пак проработи, но докога ли.
Изображение

Изображение
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

В събота бях на р. Лейкелс за да видя дали пролетта се забелязва по-осезателно във водата и гората.
Сняг като цяло няма, но тук там се виждат малки остатъци на странни места.

Изображение

Изображение

На първия вир след като извадих и пуснах една планинска бяла риба и един кътфрот към нас се присламчи орел. За съжаление друга планинска бяла риба не извадих за да му я дам. Закачих едно едро доли и го борих известно време. Като го докарах на 5 метра от мен, орела се спусна удари водата и долито се откачи а орела от летя с празни ръце. По-късно закачих малък кътфрот. Орела се спусна и върху него. Закачи кордата с ноктите си и отлетя докато малката риба се ветрееше под него. Шнура се изпъна до края си и съответно кордата се скъса, рибата падна обратно в рекат аи една от малките мухи на Андрю Уилямс на кука Но14 беше загубена.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Чарли първо лая по него, но после се успокои и бяхме екип от трима. Колкото и да се опитвах да хвана нещо подходящо за орела, не успях. Така че продължихме и го оставихме.

В следващото място за огромна изненада извадих един скуофиш - плевелна риба която не би трябвало да е тук по това време. Задържах я за орела и я оставих на това място за да я взема на връщане.

Като цяло разходката беше отлична. Надолу за изненада намерихме в гората един байк. От къде бяха дошли и стигнали там не беше много ясно, но имам идея някаква. Докато ловях на един вир, двама рибиоловеца, явно тези с байка дойдоха към мен. Едуиния каза че тази година всичко било много слабо. Казах му, че да, така е тази година. Двамата застанаха в долната част на вира под мен. Докато те шляпаха, аз по неясни причини закачах риба след риба. Извадих пет или шест и изпуснах още толкова. Двамата нямаха абсолютно нищо и си тръгнаха без да коментират повече.

В бързеите и из вировете при наблюдение се виждаха стийлхеди. Знаех от предишни години къде по това време мога да ги видя и сега те бяха там, когато миналата седмица ги нямаше.

Аз търсех кътфроти и долита. Доли извадих само едно, кътфроти към 15-на за деня, две бели риби и скуофиша.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На връщане там където бях оставил скуофиша имаше една белка на другия бряг. Чарли я лая, но тя ту се криеше, ту се показваше.

Изображение

Видяхме още една такава по-нагоре, която беше по-плашлива.

А катериците са навсякъде.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”