Jubilee pools - един фидерен следобед в Англия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Jubilee pools - един фидерен следобед в Англия

Мнение от dunavski »

Днес реших да посетя едно ново за мен езеро, сравнително близо до мен. Деня беше облачен и ветровит, който в късния следобед утихна и тогава рибата се активизира най-много.
Тактиката беше подвижен булет фидер, захранка 50/50 Dynamite baits swim stim 6mm пелети и Bait thech Super G с добавка сладка царевица и кастери. Започнах с три кошници стартово захранване на четвъртата сложих около 35см 0,17мм повод. Тъй като незнаех как ще реагират рибите реших да не бухам много захранка в началото.
Риболова започна бавно като имах доста побутвания на кошницата и влакното, но рибата не взимаше стръвта.
В крайна сметка хванах едно малко скимерче и реших да променя тактиката
Изображение
Клъвна два торни на косъм
Изображение

Смених на метод фидер. Кълванетата станаха доста по-уверени, но все малки скимерчета.
Изображение

Отново смених монтажа с инлайн хранилка на Матрикс с къс методски повод и нещата потръгнаха.
Рибте взимаха добре на едно зърно царевица на косъм и станаха по-едри
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Дози монтаж работеше много добре и в същото време можех да храня с царевица и кастери, но ловях като на метод и кълванетата бяха доста отчетливи. Защочнах да пръскам кошницата с Stikybaits krill и това наистина доста активизира рибите и започнаха да излизат все по-едри платики. Водата беше замътена и явно смърдящият атрактант помагаше на рибата да локализира храната по-бързо.
Изображение

Уафтър пелетите на чичо Рингър също работеха много добре. На бяла пелетка хванах около пет шест риби без да сменят стръвта.
Изображение
Изображение

А ей това беше най-голямата платика за деня
Изображение

Привечер вятъра съвсем спря, езерото утихна и започнаха да се появяват и шараните.
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Влади В.
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Яну 02, 2015 13:44
Риболов: Feeder Fishing
Местоположение: Видин
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Jubilee pools - един фидерен следобед в Англия

Мнение от Влади В. »

Чудесен риболов колега, евала :!:
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Jubilee pools - един фидерен следобед в Англия

Мнение от jagger1 »

Тия дали няма да се излъжат и на червейчета Сан Юан?
Много приятно водоемче.
Поздрави и благодаря за споделеното.
:tup: :fish15:
Последно промяна от jagger1 на Вто Май 02, 2017 18:59, променено общо 1 път.
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Jubilee pools - един фидерен следобед в Англия

Мнение от dunavski »

jagger1 написа:Тия дали няма да се излъжат и на червейчета Сан Юан?
Поздрави и благодаря за споделеното.
:tup: :fish15:
За Сан Хуан червеи малко тегава работа ще е щото водата малко мътничка, но скоро време ще ги плющя шараните на имитация на кучешки бисквити.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Jubilee pools - един фидерен следобед в Англия

Мнение от jagger1 »

Тия "прасенца" са добри за плющене. Точно каквито ги обичам. По-големите не са ми тръпка. Водоемчето много ми харесва (поне от видяното в клипа).
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Jubilee pools - един фидерен следобед в Англия

Мнение от dunavski »

Jubilee Pools част 2 Завръщането на ЗмиЪтЪ :twisted:

Вчера напрвих бойното кръщане на новият комплект фидер за дистанция Browning Black Viper2 MK14 и макара Shimano Ultegra XTD 5500. Условията не бяха перфектни, но се получи повече от добър риболов.
Избрах едно място срещу острова и google maps показа почти 100м дистанция от брега до острова. Целта ми беше да видя дали ще мога да стигна острова, но духаше около 40км/ч насрещен вятър. Сложиш една 50гр булет кошница, това беше най-тежката, която намерих и започнах да захранвам. Отново рибата искаше къс повод и стръвта да е близо до кошницата, с дългия повод само имаше почуквания без рибата да се засече.

Така изглежаше мястото. Целях се в ъгъла на острова, но вятъра избутваше кошницата около 4-5м на дясно
Изображение
Започнаха да излизат хубави платики. Рибите отново кълвяха добре на бял уафтър пелета
Изображение
Изображение

След платиките се събраха и шарани
Изображение
Ето това е една от лошите страни на английските комършъл езера. Този шаран почти нямаше долна устна.
Изображение
Излезе и втори по-голям шаран
Изображение
Закачих още два шарана, но от дясната ми страна имаше едни клони, рибите влязоха там и едната се откачи, а другата скъса повода.
В крайна сметка се получи интересен риболов и пръчката се представи доста добре. Очаквах, че ще твърда, но пръчката с 2oz връх и плетеняк отчетливо индикираше кълванетата на платиките, но беше достатъчно мека и работеше по цялата си дължина докато вади риба особенно с големите шарани. Отне ми известно време докато свикна с плетеняка, но му хванах цаката накрая. Сега трябва да си купя малко по-тежки булет кошници, с 50гр не се натоварва напълно. Ако нямаше вятър и имах по-тежка кошница мисля, че щях да успея да стигна до острова. На google maps показа, че съм ловил някаде около 60-65м. Не видях някой друг да лови риба на езерото въпреки че навътре се вижаха да скачат риби, но никой освен мен не мяташе толкова навътре. Тук се потвръждава едно изказване на Стив Рингър, че няма никакво значение какви монтажи или захранки ползвате ако пръчката ви неможе да стигне рибите те са безполезни.
Накрая вятъра ме изду'уа и порядъчно измръзнал, но доволен, си тръгнах :x
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”