Линове на фидер

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Линове на фидер

Мнение от dunavski »

След като сутринта се изнервих малко следобяда реших да олабим на местния резервоар където имало добра популация на линове. Резервоара се казва Napton и служи за захранване на вода за канала Grand Union, който тече до него. Водата е чиста и дълбочината не е голяма, по дъното растат някакви мъхообразни водорасли, които в последсвие ми създадоха доста проблеми. Оплитаха се около хранилката или куката и няколко пъти рибата ми скъса повода или се откачаше.
Захранвах с 6мм пелети, сладка царевица и Рингърс метод микс. Напоследък това ми е универсалната подхранка, с пелети и царевица всичко ловя. :x Излязоха няколко риби, които бяха изцяло линове, нямаше нито шаран нито платики или някаква друга риба :roll: :roll:. Такъма беше пръчка Black Viper2, 0.10mm плетеняк + 0,26мм шок лидер, подвижна кошница, около 10см усукан клуп + 20см 0,17мм повод и 10ти номер кука на косъм. Стръв царевица и уафтър пелети.
Времето пак вятър и студ, дистанция около 60м.
Започнах с 4 кошници стартово захранване, но отне известно време докато се завъртят рибите и първото линче беше факт. В късния следобед линовете започнха да кълвят по-регулярно и всеки няколко минути имаше риба :x. Тези риби ме изненадаха с яростно кълване и ожесточена борба след това. Рибите директно огъва върха без да се церемонят.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

На всяко замятане кошницата излизаше с ей така туфа водорасли и всеки път трябваше да чистя всичко.
Изображение

И малко пейзаж.
Изображение
Изображение
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”