Риболов Нийдерзаксен Германия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
bat_Denko
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 26, 2016 14:16
Риболов: предимно сладководен + подводен
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 37 пъти

Риболов Нийдерзаксен Германия

Мнение от bat_Denko »

От месец и половина вече имам рибарски билет в Германия. До сега имам вече няколко излета за по 2 3 часа на спининг, и няколко на фидер. Станах член на 2 риболовни съюза; а именно Квакенбрюк и Ессен Олденбург. Първите впечатления са ми наистина добри. Капо съм се прибирал само 2 пъти. Успях да хвана почети всички видове, които ми бяха цел за момента.
Първият ми излет беше на първи май за откриването на риболова на хищник. Избрах за риболов езеро изкуствено изкопано от багер. Тясно и дълго като канал. След няколко хвърлянета първият удар беше факт. Не лоша щука, която за съжаление се откачи. В останалите ми няколко часа успях да спася капото само с няколко костура.
Прикачения файл 1493636487465.jpg вече е недостъпен
На другия ден пак на същият водоем само една маломерна щука.
Прикачения файл 1494097338706.jpg вече е недостъпен
За следващият уикенд бях решил да пробвам рекичката която е в градът. Съботният ден беше организиран от тукашният ферайн за почистване на алеите около едно от езерата. След цяла седмица първа смяна, и огромното вълнение, и нетърпение меракът ме събуди в 4 часът сутринта, а чистенето беше от 8. Веднага плана беше съставен. Спининг, примамки и след 30 мин бях вече на реката. Ударът не закъсня, и първата мерна щука вече беше факт.
Прикачения файл 1494661248446.jpg вече е недостъпен
Прикачения файл 1494661251587.jpg вече е недостъпен
След чистенето реших да помятам още малко, и забелязах място с платики събрали се да хвърлят хайвер. След обяда взех фидера и се отправих на там. За 2 часа успях да извадя един Шаран 4.2кг. една Платика килограм, и една Мъздруга пак килограм. Шаранът беше женски пълен с хайвер, и захапан от доста едър сом. Имах и едно късане. Рибата не ми даде шанс за реакция, след удара се засили и се завря директно във водната лилия.
1493636487465.jpg
1493636487465.jpg (36.34 KiB) Преглеждано 6178 пъти
1494097338706.jpg
1494097338706.jpg (24.9 KiB) Преглеждано 6178 пъти
1494661248446.jpg
1494661248446.jpg (39.95 KiB) Преглеждано 6178 пъти
1494791178728.jpg
1494791178728.jpg (44.65 KiB) Преглеждано 6178 пъти
На следващият ден преди работа реших пак да си пробвам късмета. Като пристигнах на реката обаче бях неприятно изненадан. Нивото беше паднало с 30см. Което е доста за река с дълбочина метър. Успях да хвана още една Мъздруга, но това беше всичко. Повече там риба не се завъртя.
1494661251587.jpg
1494661251587.jpg (51.39 KiB) Преглеждано 6178 пъти
И така част от целите ми бяха изпълнени. Остана ми да хвана Сом, Бяла риба, Платика 2+ килограма и змиорка. Колега ми каза, че са извадили 2 Сома в съседния град Ессен (Олденбург). Реших да подготвя въдици и за сом. Следващата седмица вече бях готов с подготовката . Налових малко рибки за стръв, и се отправих към мястото. Паркирах колата в близост до един мост, и си пренесох нещата на рибарското място. Започнах да подготвям въдиците, и почети бях готов когато дойде един младеж при мен и ми каза че е блъснал колата ми без да иска. Малко повече от час загубих да се разбера с момчето за застраховки, и други бирократични неща свързани с произшествия на пътя. След тази случка се надявах риба да хвана поне. Заложих въдиците и зачаках. Към 2 часа през нощта едната въдица се огъна силно, засечка и о радост, аванса засвири яко. През цялото време си мислех това ще е доста едър сом. След 10 минути яка борба с изумление видях че моят сом е с козина. Оказа се че плуващ бобър се е закачил за задният ляв крак на куката ми. Отрязах куката и освободих животното. Помислих си че този ден явно не ми върви и ще се прибера капо. За щастие сутринта преди тръгване към вкъщи успях да извадя една платика 3.5кг. на фидера, и така спасих капото.
1494836895198.jpg
1494836895198.jpg (57.39 KiB) Преглеждано 6178 пъти
Следващата седмица на същото място имах три удара, но само един реализиран. Една бяла риба 62см. 2100гр. Монтажа ми беше фиксиран и според мен за това бяха и гелетата. Рибата няма достатъчно влакно за да вземе рибката по сигурно. За следващата седмица бях решил едната въдица да бъде с монтаж направен за бяла риба. Речено сторено. За следващият риболов вече имах монтаж за бяла риба. Смених плетеното влакно на повода с ФК 0.30. Сложих кука за бяла риба, най-малката рибка която имах за стръв и зачаках. Около 10.30ч. вечерта първо кълване на монтажа направен за бяла риба. След засечката усетих доста тежка риба. Рибата почти веднага усети куката и започна борбата. Оказа се доста едър сом. За съжаление риболовствам сам, а мястото ми е доста обрасло с висок бряг. Едва стигам до водата с кепчето. След около 15 минутна борба рибата взе да поомалява и реших да пробвам да я изтегля в кепа. За съжаление неуспешно.Кепа се оказа малък,и куката се скъса от възела. Доста разочарован смених монтажа и зачаках отново. За щастие след час извадих една бяла риба с размерите на тази от предната седмица. За следващият риболов съм решил да си закупя и гаф кука (борец) за да избегна повторение на случката.
1495792476968.jpg
1495792476968.jpg (22.37 KiB) Преглеждано 6178 пъти
1496619276626.jpg
1496619276626.jpg (50.78 KiB) Преглеждано 6178 пъти
Късмет на всички колеги, наслука и само дебели риби.
Поздрави.
bat_Denko
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 26, 2016 14:16
Риболов: предимно сладководен + подводен
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Риболов Нийдерзаксен Германия

Мнение от bat_Denko »

Тази седмица времето е отвратително. Май ще ми се размине риболова. Поне ще ми остане време да разкажа за риболова от предната седмица, който се оказа най-успешния до сега. Риболова на дребни рибки за стръв се оказа леко проблем. Доста трудно откривам дребосъка. На плувката кълве гол за гол но само по едри бабушки и платики. За щастие успях да ги набарам до един шлюз. Хванах си 15 дребосъка и се отправих към мястото. В 20.30ч. вече бях там. Разгънах сопите и седнах на брега с бира в ръка, и зачаках първия удар. Ударът не закъсня и в 10ч. извадих първата бяла риба. Доста добра риба 87см. 5,5кг. До 3ч. сутринта извадих още 2 по малки едната 1,5кг а другата 2,6кг. Извадих и едно много малко сомче. С размер малко по-голям от стръвта. Върнах го обратно въпреки забраната да се връща сом във водоемите, без значение от размерите, до края на годината когато излезе и новата разпоредба за следващата година. Просто сърце не ми даде да съсипя тази прекрасна риба.
Прикачения файл DSC_0578.jpg вече е недостъпен
Прикачения файл DSC_0579.jpg вече е недостъпен
Прикачения файл DSC_0585.jpg вече е недостъпен
Прикачения файл DSC_0587.jpg вече е недостъпен
DSC_0578.jpg
DSC_0578.jpg (153.45 KiB) Преглеждано 6146 пъти
DSC_0579.jpg
DSC_0579.jpg (199.16 KiB) Преглеждано 6146 пъти
DSC_0585.jpg
DSC_0585.jpg (87.69 KiB) Преглеждано 6146 пъти
s.k.stoikov
Мнения: 36
Регистриран на: Пет Мар 05, 2010 6:06
дал Браво: 596 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Риболов Нийдерзаксен Германия

Мнение от s.k.stoikov »

Брей колко много бяла риба има по вашия край , направо ти завидях съвсем неблагородно!!Че и нощния риболов разрешен при вас, и мъздруга може да ловите ! В Райнланд-Пфалц , където живеех доскоро всичко това е забранено , и белите са доста по-редки.
bat_Denko
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 26, 2016 14:16
Риболов: предимно сладководен + подводен
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Риболов Нийдерзаксен Германия

Мнение от bat_Denko »

Надявам се да са наистина много. Но май съм уцелил времето и мястото. Въпреки гадното време вчера пак си пробвах късмета, но безрезултатно. Сега остана да очаквам с нетърпение следващите почивни дни. Дано излезе някой по добър сом вече. Но кой ходи той хваща, само това ме крепи. :fish1:
Наслука и поздрави на всички ви.
Само дебели риби. :tup:
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов Нийдерзаксен Германия

Мнение от MapuaH »

Страхотни резултати! Браво! :)

При мен нещата стоят по съвсем различен начин. Дребни костурчета и по някой кефалец. Без лодка и влизане на вътре в езерата няма шанс за нищо.

Поздрави и все по-големи занапред :)
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
bat_Denko
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 26, 2016 14:16
Риболов: предимно сладководен + подводен
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Риболов Нийдерзаксен Германия

Мнение от bat_Denko »

Благодаря колега. При мен езерата са просто миниатюрни, в сравнение с езерото до което ти живееш. Реките са с ширина 10-15м. Но въпреки това съм решил да си купя лодка тази година. Дано не ми се размине, че чакам и второ дете. Може лодката да замине за памперси. :lol:
Ще продължа да качвам резултати, и впечатления от риболова в Германия. Дано съм полезен на някого. Имам и въпросите за изпита за Нийдерзаксен ако има някой колега, който се интересува мога да ги предоставя.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов Нийдерзаксен Германия

Мнение от MapuaH »

bat_Denko написа:Благодаря колега. При мен езерата са просто миниатюрни, в сравнение с езерото до което ти живееш. Реките са с ширина 10-15м. Но въпреки това съм решил да си купя лодка тази година. Дано не ми се размине, че чакам и второ дете. Може лодката да замине за памперси. :lol:
Ще продължа да качвам резултати, и впечатления от риболова в Германия. Дано съм полезен на някого. Имам и въпросите за изпита за Нийдерзаксен ако има някой колега, който се интересува мога да ги предоставя.
Успех ти пожелавам! Гледай децата, рибите са си там :)

При нас, заради граниченето на Бодензее с три държави, режимът на лодките е катастрофален. Всичко що е над 2,5 м. трябва да се регистрира, лицензира и какво ли не. За мотор е мамата си трака...... Та съм решил и аз да си взема една надуваема :)

Изпитите не се ли променят всяка година? Тук каталогът е различен от предходната година.

Поздрави
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
bat_Denko
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 26, 2016 14:16
Риболов: предимно сладководен + подводен
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Риболов Нийдерзаксен Германия

Мнение от bat_Denko »

Каякът е също решение. И аз не съм решил още какво ще е. Но нямам гараж за съхранение, и вероятно ще е надуваема лодка. Или дори проходилка.Но ще видим има време. :fish3:
За изпита е различно за всеки регион. Тази година въпросникът за изпита е нов. Но имам и стария от 2013г. от тогава не е променян до сега. Въпросите са същите. Разликата е единствено в обема от думи в отговорите. От 2013 отговорите са с по няколко думи, а сега са дълги. Но като цяло е същото. Изпита е много лесен. Аз говоря доста малко немски и все пак успях да науча всичко. За курса записах и жена ми с мен, да ми помага ако не успея да разбера нещо. И сега и тя има билет. Дори миналата събота беше на състезание за жени. :lol:
Мой приятел почва курса сега, надъха се от мен. Той живее в Нордрайн Вестфален, така че скоро ще имам въпросника и за този регион.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов Нийдерзаксен Германия

Мнение от MapuaH »

И аз мислех за каяк, но също като теб нямам къде да го държа. Насочил съм се тенденциозно към надуваема лодка до 2,5 м. Ще греба като бесен из езерото :) Мисля, че е вариант. Оборудвам я с един свестен сонар и пей сърце :) Като бодна някоя хубава щука ще ме влачи като плувка насам натам.

Не знам при вас как е, но когато аз карах тук курса каралогът съдържаше 835 въпроса и изпитът беше много сериозен. За щастие мина и резултатът е валиден доживот. Принципно, всичко в Баденвюртемберг що касае курсове, изпити, сертификати и т.н. е много комплицирано.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
s.k.stoikov
Мнения: 36
Регистриран на: Пет Мар 05, 2010 6:06
дал Браво: 596 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Риболов Нийдерзаксен Германия

Мнение от s.k.stoikov »

При мен в Райнланд-Пфалц изпита беше върху 700 въпроса и за човек с недобър немски като моя беше доста трудно разбере написаното или казаното ,липсваше ми терминологията . За щастие съм биолог по образование и рибар с 40 годишен стаж ,което много ми помогна , новото за мен бяха само въпросите , свързани с законовата уредба на риболова. Иначе за рибар , почващ от "А" и "Б" като повечето от курса , изпита си беше направо сериозен . За няколкото жени в курса материята си беше "Terra incognita",зубреха яко , а пък какво сътвориха на едно пастървово
гьолче ,където се учехме да хвърляме , направо беше неописуемо - хем комично, хем малко опасно , хвърчаха едни бомбарди наоколо...
bat_Denko
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 26, 2016 14:16
Риболов: предимно сладководен + подводен
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Риболов Нийдерзаксен Германия

Мнение от bat_Denko »

Надуваемата лодка е добро решение в нашия случай. В кляйн анцайген излизат от време на време добри оферти. За сонар съм се насочил дори вече.
При мен въпросите бяха само 360. За мен почти всичко вече беше познато, с изключение на темата за правните норми. Но изпита го взеха почти всички, дори жена ми. Скъсаха само един човек, който не можеше дори да чете. Общо взето беше много лесно поне за мен. Човек като има желание може да се справи с всичко.
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Риболов Нийдерзаксен Германия

Мнение от swyfti »

bat_Denko написа:Надуваемата лодка е добро решение в нашия случай. В кляйн анцайген излизат от време на време добри оферти. За сонар съм се насочил дори вече.
При мен въпросите бяха само 360. За мен почти всичко вече беше познато, с изключение на темата за правните норми. Но изпита го взеха почти всички, дори жена ми. Скъсаха само един човек, който не можеше дори да чете. Общо взето беше много лесно поне за мен. Човек като има желание може да се справи с всичко.
Само аз ли се наденах на хой!?!? :lol: :lol: :lol:
При мен беше почти 1000 въпроса. Към 980-990. Не мога и да проверя, че тоя хулиган брата даде матрЯлите на един колега.

За изпита тук можеше да си вземеш преводач... не ми е много ясно как ще учиш матрЯла като ти го дават само на немски.
bat_Denko
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 26, 2016 14:16
Риболов: предимно сладководен + подводен
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Риболов Нийдерзаксен Германия

Мнение от bat_Denko »

Определено е добре да знаеш немски. Аз си купих една книга с цялата информация, и въпросите за всички области в Германия. Общо 1054 въпроса. Но в повечето области отсяват най важното според тях, и наблягат на тези въпроси. Природо защитните организации тук са доста силни, и цялата тази работа с изпитите е заради тях. При мен помощ с превода може да имаш само на курса. За изпита задължително самостоятелно. Чувал съм, че в някой области да вземеш изпита е все едно да вземеш изпит за капитан на ядрена подводница :lol: В Нийдерзаксен е добре това, че има и платени водоеми на които не ти трябва билет. Това е за в момента но скоро и за тях ще трябва. Риболова на тези езера беше доста резултатен за мен, но не ми правеше такъв кеф. За един ден се прибирам с по една хладилна чанта с Пъстърва но не ми беше толкова приятно колкото да хвана само една риба в рекичката или някой по голямо езеро.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов Нийдерзаксен Германия

Мнение от MapuaH »

Една от тези области е Баденвюртемберг :) След курса сглобих две подводници :)

Преди да изкържа изпита и да си взема документа в ръцете си мислех, че всички водоеми са фрашкани с риби. Да, но не е точно така, поне при мен в радиус 50 км. да речем. Да, ще кажете Бодензее, ама за него без лодка си с вързани ръце. Риби има, чувал съм за чудовища, ама иди ги хвани де..... Така, че си оставам само с мерака :) Иначе водоемчета бол - 90 % тотално забранени за риболов, защото са псевдоразвъдници, останалите 10 % са с дневни карти и са опоскани до безобразие. Да, лови се по някоя риба, но е много трудно. Има две реки в района ни, но те са също в катастрофално състояние. Разбира се, има и няколко други възможност, но те са на по-далеч от мен. Например изворът на Дунав и началната му част или старата част на Рейн. За там пък трябва австрииска винетка и т.н...... А, когато човек разполага само уикенда с няколко часа за риболов му се иска всичко да е наблизо :)

Ако сложна работа, но ще се справим все някак си :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Риболов Нийдерзаксен Германия

Мнение от colorcore »

Здраве, колегите! Май немската група е сериозна, направо плаче за форум Германия :) надявам се скоро отново да се похваля с улов, напоследък само плаж при мен. Поздрави и големи!
100.JPG
100.JPG (107.44 KiB) Преглеждано 5672 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”