Морски риболов в Палма де Майорка

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Палма де Майорка

Мнение от jazzmena »

Записах телефона. Благодаря за комплимента, макар че вече съм минал покрай "младежите" :D

Вече имам и Licencia de pesca..... остана само да си домъкнем задниците в началото на Септември с някой воблер.


Междувременно следим за нови репортажи от теб!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2153
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 107 пъти

Re: Морски риболов в Палма де Майорка

Мнение от DOCTORA »

Аз посетих Майорка през Октомври и лових на всички ъгли, само на североизток не успях. Пълно капо. Едва ли началото на Септември ще е добро време за риболов. Водата е много плитка и топла на повечето места - подобно на Тасос.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
Макариченков
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Мар 06, 2017 3:20
Риболов: морски
Местоположение: Варна^ Палма де Майорка
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 104 пъти

Re: Морски риболов в Палма де Майорка

Мнение от Макариченков »

DOCTORA написа:Аз посетих Майорка през Октомври и лових на всички ъгли, само на североизток не успях. Пълно капо. Едва ли началото на Септември ще е добро време за риболов. Водата е много плитка и топла на повечето места - подобно на Тасос.
DOCTORA,

Ако беше се обадил, нямаше да си капо :D а и на тоя остров казват, че всеки си идва с късмета :wink: .

Септември Октомври месец са най-подходящи за риболов, незнам защо при теб така се е получило. Септември тръгва заргана а след него и ямпуга (маятико), излиза също и паломета (лица), дентон (синегрида), бакорета (малки тунакита) и др. За мен есента е най-подходящото време за риболовни излети, но пък и късмета играе роля, както предполагам се е получило при теб.

А местат за риболов са много и не навсякаде е плитко, но това вече трябва да се види на место :D

Поздрави.
Стара риба в морето и дърта жена нЕма!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2153
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 107 пъти

Re: Морски риболов в Палма де Майорка

Мнение от DOCTORA »

Следващият път ще се обадя! Ти се появи във форума един месец след като се върнах. Аз писах на двата форума на българи в Майорка които намерих и попитах за места за риболов, но никой не отговори. Не успях и да си изкарам билет по интернета - не можах да се справя със сайта който препоръчаха от английските форуми. Потвърди се мнението ми че ако нямаш солидна помощ с информация от местни рибари туристическият риболов за една-две седмици е обикновенно загуба на време.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Палма де Майорка

Мнение от jazzmena »

Уха, ухаааа кеф...

Както знам от Гърция, там Септември се засилва риболова, така че няма причина и на Майорка да не е така. Ти го потвърждаваш!

.....Докторе, аз успях много бързо да си регистрирам и платя разрешително по интернет за там. Имам го вече в телефона си във вид на PDF.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2153
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 107 пъти

Re: Морски риболов в Палма де Майорка

Мнение от DOCTORA »

jazzmena написа:Уха, ухаааа кеф...

Както знам от Гърция, там Септември се засилва риболова, така че няма причина и на Майорка да не е така. Ти го потвърждаваш!

.....Докторе, аз успях много бързо да си регистрирам и платя разрешително по интернет за там. Имам го вече в телефона си във вид на PDF.
Прати саита на който се регистрира, ще се опитам пак.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Палма де Майорка

Мнение от jazzmena »

Ще потърся и ще ти пратя, но следващата седмица, че сега съм малко на разходка по твоя остров..... но без въдица.
Аватар
Макариченков
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Мар 06, 2017 3:20
Риболов: морски
Местоположение: Варна^ Палма де Майорка
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 104 пъти

Re: Морски риболов в Палма де Майорка

Мнение от Макариченков »

От тук можеш да си извадиш лиценз.

:arrow: https://www.caib.es/seucaib/es/tramites/tramite/96401

Или тук на място, става за един час а цената е 25€ и важи за 3 години. Ако нямаш разрешително и те проверят глобата е 300€. :roll:
Стара риба в морето и дърта жена нЕма!
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Морски риболов в Палма де Майорка

Мнение от spin_master »

Полезна информация! Не знаех, че има нужда от разрешително за любителски морски риболов. Аз имам една вероятност през септември-октомври да съм на една яхта точно в този район - Менорка - Майорка - Ибиса.
Аватар
Макариченков
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Мар 06, 2017 3:20
Риболов: морски
Местоположение: Варна^ Палма де Майорка
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 104 пъти

Re: Морски риболов в Палма де Майорка

Мнение от Макариченков »

За яхтата няма нужда да си вадиш разрешително, стига тя да има такова. За риболов от лодка е необходимо лодката да е регистрирана в Капитанията (Capitanía Marítima) и след това да се извди лиценз за риболов на самата лодка. :fish3:
Стара риба в морето и дърта жена нЕма!
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Палма де Майорка

Мнение от jazzmena »

Макариченков написа:От тук можеш да си извадиш лиценз.

:arrow: https://www.caib.es/seucaib/es/tramites/tramite/96401
Да и аз от там си извадих онлайн. Гледай го през Гугъл преводач и ще се ориентираш. 8)
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2153
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 107 пъти

Re: Морски риболов в Палма де Майорка

Мнение от DOCTORA »

Благодаря! Току що се върнах от България и сега видях отговора.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2153
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 107 пъти

Re: Морски риболов в Палма де Майорка

Мнение от DOCTORA »

Колега Макариченков, дали знаеш в коя част на Минорка е подходящо за риболов. Мисля да я посетя.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Морски риболов в Палма де Майорка

Мнение от krasimir »

Завърнах се от Майорка в началото на месеца, но не ми остава време да напиша няколко думи... :oops:

Като цяло - много тегав риболов. Колегата по-горе беше прав. Трябва да се познават местата и да се ходи с някой местен, който ги познава. Всичко друго е губене на време.

Имаме единствено 2 малки риби за 4 дни риболов. Пробвахме главно сутрин по изгрев, както и вечер по залез. Иначе никаква повърхностна активност. Пробвах всичко - от воблери 5см до повърхностни игли, силикони фииш и джигове, раглу с бомбарда. Времето се сменяше много често - вятър, дъжд, слънце и налягането играеше много.

След пост в фейсбук група (sea spinning) няколко човека от майорка писаха и се срещнах с 1 от тях. Много помогна и ме заведе на уникално място. Ако имахме повече време щяхме да посетим и други. Показа снимки с групери по над 10кг, но просто сега не бяхме уцелили момента.

Бяхме в Санта Понса. Малко снимки от пътешествието тук: https://photos.app.goo.gl/w42ZlzMdQRxeyMLH2

В тази част подходящи места са пристанището на Палма (хвърляне откъм външната страна), на Санта Понса извън пристанището има дълбоки скали, подходящи за джиг до брега - около 20 метра е... :fish15: Мога да покажа и други места, които Макариоченко ми ги прати, но нямах възмножност да ги посетя.

Канала на плаж Аренал, където се влива. Там е плитко и трябва да се гази, но местни твърдяха, че мястото завъртата големи лиси.

Най-хубавите места са в северо-източната част на острова (Андрач). Там съм ходил преди на разходка - много е красиво, но този път нямахме време за риболов до там. Иска си сериозна подготовка, превод и подходящо време.

Поздрави. :tup:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Морски риболов в Палма де Майорка

Мнение от Д-р Флекс »

Добре, добре. А в самата Палма, преди яхтеното пристанище, дето се влива една немалка река, не пробlа ли? Там по това време съм виждал лавраци по 10 кила да се навъртат, а местните ги ловят с едни такъми от 17-ти век :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”