===С деца на баня - пореден епизод===

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

===С деца на баня - пореден епизод===

Мнение от Любака »

На 6ти февруари ходихме на гости на братя Кисови в Бригсвил, покрай всичките гости бяха дошли и славните герои от запасните пътни офицерски мощности на Чикагското земемерство и пътно строителство, с други думи цивилни инджелери Иван Горския и Светльо Копелето
Изображение
- на бачо Иван от Троян му викаме "горски" щото е много стриктен обаче от дъжд на вятър като закачи някое рибе извън устата по случайност и се побърква да се черви като му натякваме, че е бракониер, а Светльо е от София и като му кажеш нещо за риболов и се побърква и почва "Сти-и-и-га, бе, копеле...", голяма болест ги мори тея двамата младежи в забързаното ежедневие на Чикагската Урбанистична Кланница, ръцете им затреперват като иде реч за риби... Та тая неделя им се усмиФна късметЯ да счупят малко гипса и да поначешат тая хроническа краста. Единодушно решихме да идем на "Фермата" - така сме си именували преливника на ез. Мейсън в Бригсвил, защото вирът под бента е с размери на баскетболно игрище а събира всевъзможни риби, доста от които с почтени размери. Снабдихме се с живи рибета от бензиностанцията на ъгъла, Горския си закупи временен риболовен билет за да не би да дойдат Уисконсинските му колеги и да му стъжнят ваканцията и започнахме да разтягаме артилерията. Беше доста слънчев ден и макар да беше преди месец, все още са ми пред очите ухилените им физиономии като зачесаха рибоците - впечатляващо беше как дребната риба се беше натъпкала като в аквариум в ъгъла огрян от слънцето и мърдаха едва-едва - болшинството от рибите пускахме обратно, ама тея зажаднели рибарски души не можеха така лесно да се поддадат на дресировка да охлабят орловата хватка около гушите на невинните рибета и да извършат непривичното движение от лакета рамото и китката и пльос да пуснат рибето обратно :lol:
Изображение
Рибетата кълвяха подобаващо като да не се изложим за пред гостите - имаше разнообразни видове:
:arrow: Костур
:arrow: Крапи
:arrow: Слънчевки
:arrow: Скален Костур
:arrow: Много Шарани :!: - Виждаха се как се носят мазно мазно покрай брега и попиват слънчевите лъчи в тлъстите си жълтави телеса.
:arrow: Басс - скачаха непрестанно гадовете и ме ядосваха само
:arrow: Щуки - не уловихме ни една но ни за миг не се усъмнихме в отсъствието им - дребосъците бяха прекалено изобилни за да им пука за нашите примамки...
Майсторите са си майстори:
Изображение
Изображение
Ловяха си ли ловяха тея младежи докато не ни изнесе от унеса пискливия гласец на продавачката от магазина на бензиностанцията:
- Момчета, тая шофьорска книжка ваша ли е :?: :idea: Иван Горския първи се хвана за кобура... Ми нали си купил човека риболовен билет - и като да се легитимира пред жената и в захлас си заборавил тескерето за шифьорлък... Таз краста пуста, не му оставя друга мисла в главата освен за лъскави риби - той ги обича да си ги лови еднотипни макар и дребни ама постоянно... докато Копеленцето... няма батковци, :arrow: тежката артилерия :!:
Изображение
Ей такъв Шаро търкули човека без много много да се церемони - по дружно споразумение го приплъзнахме обратно в гьола! Целта на днешното занятие беше да се научим на подборен отстрел :roll:
Доста постреляха момчетата...
Изображение
Изображение
Аз от своя страна реших да им покажа няколко тактики на риболов на повърхността със силикончета и без преувеличение мога да заявя, че беше на моменти "хвърлиш-вадиш" по едно време ми се стори, че даже беше само "вадиш-вадиш-вадиш" :twisted: , ама се плеснах през лицето с половинест шамар и се освестих. :roll:
Изображение
Водата все още беше с много висока прозрачност - Горския се качи на вишката да се прави на съгледвач и оттам разбрахме за многото шарани - мирно и спокойно наредили трътки в плиткажа че и в дълбочините (тоя вир по-дълбок участък от 2м няма та разликата не е много очеизвадна)...
Изображение
"Малей, Любаак, Копеле - лудница е там долу ей!" :idea:
И в следващия момент следва замятане, потапяне и засечка - рибката е уловена и се понася към 2рия етаж на вилата... Бре - тоя Горски - бре тая Риболовна мощ :!:
На мен часовете ми бяха броени както обигновено, така че щях-нещях събрах партакешите и се ориентирах към приключване - доволно:
ИзображениеИзображениеИзображение
Сигурен съм, че тоя риболов ще им държи влага до напролет, когато сме се наговорили да се отдадем на мигриращите пъстърви по Великите Езера, дотогава да ни е сладко...
Изображение
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Евала Любак,пак си ги натръшкал,а и качествени снимки както винаги.
Тук при нас вали и съсипахме 100+ годишен рекор по валежи за годината.Ходи ми се за риба та ми реве,но в това време ........
Go BIG or Go Home!
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Еееех, как да не ви завиди човек!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Браво Любак!
Добре се справяш.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
steve66_1

Мнение от steve66_1 »

Haha,Lubak,kakvi sa tezi "plunki" ? Traibva da doidesh dati pokaza kak se loviat GOLEMI ribi boy......Hehe,nasluka da e,stom tova samo imate v istochanta polovina na stranata....
Fish on!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Ходи му покажи,а ако имаш време ела и на мен да дадеш някои урок.Ще се радвам да имам друг Българин на лодката. :D
Go BIG or Go Home!
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Стефчоооооо, ти в кой щат си бе, майка? А пиши и ти нещо, как е риболовът при теб?
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

Стефан Ставрев (Стийв Ставрев :!: :?: ) е в Щат Вашингтон и там наистина ми е пращал снимки на огромни Сьомги и Сладководни Есетри... Ама и аз се надявам един ден да вляза във "Висшата Лига" де :oops:
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”