Глей тукa ко стаа

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Глей тукa ко стаа

Мнение от PENN »

:shock:

Специално се извинявам на търговци,вносители и всички които се занимават с търговия на риболовни принадлежности.Ако това което видях в нега е вярно,то голям зор ви чака. :wink: :P

Нета е голяма работа,като 2 по-малки.Преди около 5 минути влязох да проверя какво е положението с регистрацията в PAYPAL.COM,програмата в която ми е регистрирана картата и с която плащам всичко което купувам от интернет.Познайте какво - ми кво,БЪЛГАРИЯ я има в списъка на страните които могат да се регистрират,а преди около 6 месеца това не беше възможно. :shock: :shock: :shock: Ако това е така ще ви трябва един емейл адрес,една дебитна карта и около 10 минути за регистрация и после на EBAY.COM му сваляте гащите.

Как се пазарува ез EBAY сам писал,ако трябва ще го намеря и пак ще го пусна.Айде,кой е първия които скача на далаверката?

Ако утре не вляза у форума значи са ме изгонили най-позорно,можете да ме намерите във форума на МЕРЦЕДЕС,че макари лесно се пращат ма дjaнти за Мече ми идва малко зор.

ПУЦАИ КУМЕЕЕЕ,ВЪРТИ ДАЛАВЕРКАТА. :P :P :P
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Я още малко инфо по темата.

Не е задължително да купувате с това,може и пари да пращате като системата удържа някакъв малък % от този който ги получава.Аз съм пращал от 3 до 900$ и сам получавал 4 пъти повече.На около 3000$ ми удържаха около 45$.Трябва да знаете само емейл адреса на тоя на които пращате.

Да ви дам моя а?Може да се обърка някои и да намажа и аз :roll: :roll: :roll: :P
Go BIG or Go Home!
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Верно ли е това за Paypal? До преди 20-тина дни България я нямаше в списъка. Още в началото на януари им бях писал с въпроса кога ще ни вкарат, щото нали вече сме в ЕС, а в списъка фигурират държави като Ботсвана и други такива, и ония ми отговориха, че било в процес на работа.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

България..............е те с тия 2 очи я видях. :shock: Кажи си емейла да ти пратя 2 кинта да видим става ли номера ако си се регистрирал. :D
Go BIG or Go Home!
Николай Стефанов
Мнения: 1524
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 13:29
Местоположение: гр. Търговище
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от Николай Стефанов »

PENN написа::shock:

Специално се извинявам на търговци,вносители и всички които се занимават с търговия на риболовни принадлежности.Ако това което видях в нега е вярно,то голям зор ви чака. :wink: :P
:cry: :cry: :lol: :lol:
PENN написа:Ако това е така ще ви трябва един емейл адрес,една дебитна карта и около 10 минути за регистрация и после на EBAY.COM му сваляте гащите.
Асене, я обясни малко по-подробно.
Знаеш, че аз купувам някои нещица :wink: директно от САЩ.
Има ли някаква разлика :roll: :roll:
За мен отначало проблема бе да намеря шоп който праща до Бг.
Опитите не се броят-важен е само крайният резултат !
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

PENN,направо дай да я изровиме оная старата тема дето сичко подробно беше описано и да я направиме важна тука.

Наистина чудесни новини!!! :lol: :lol:

Ей ся ше видят некои хора кон боб яде ли и котка оцет пие ли :lol: :lol: :lol: :lol:
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Подробното отнема време,но краткото ще го наплякам.

С 2 думи си регистрираш дебитната или кредитната карта в тая програма,после скачаш на Ебея и гледаш продавача да приема ПАYПАЛ плащания и да праща до БГ,за всеки случай го питаш ДО БЪЛГАРИШ ПРАЩАШ ЛИ БЕ КЕЛЕМЕ,ако ти каже АХА цлицваш купуваното и го чакаш по пощата.Ако се разбереш да ти занижи и фактурата за да минеш с митата тънко и ептен се заформя далаверата. :twisted:
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Coarseman написа:PENN,направо дай да я изровиме оная старата тема дето сичко подробно беше описано и да я направиме важна тука.

Наистина чудесни новини!!! :lol: :lol:

Ей ся ше видят некои хора кон боб яде ли и котка оцет пие ли :lol: :lol: :lol: :lol:
Ич не ги мисли,прогреса няма как да се спре. :twisted: Те не са виновни,че наще управници такива мита и такси плющят ма те ще го отнесат или поне от тия които ровят в Интернет.

Аз пазарувам от там какво ли не,фар за резачката ми е 750 цирки при дилара,аз го намирам за 130 от Ебея,за майтап ходих да ги питам колко ще ми струва смяна на спирачки на колата............близо 800 каимета,че и такива дето дjaнтите ми цапат ще ми СЛОЖАТ..........и им го сложих аз,за има/няма 250 камъка сам се уредил и отпред и отзад с керамика. :lol:
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... light=ebay

Ей няма кой да намаже 2 кинта значи,един Емейл адрес ви трябва и дебитна карта,първия писал му пращам една бира да се почерпи.

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c ... aed5cfdf99
Go BIG or Go Home!
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Ето по-подробно от старата тема:
Крис много добре го описа,но аз ще допълня само някои неща.В EBAY много магазини си чистят застоялата стока,има ликвидаторски фирми които продават стоката на фалирали търговци,има фирми които предлагат само стка повредена по един или друг начин или продават отворени стоки.Тук по закон мога да варна в магазина всичко закупено до месец ако не се лъжа,но моя рекорд е 8 месеца след покупката,но това е друга тема.Също се срещат стоки които се предлагат на същите цени като в магазина,но такива като мен предпичитат да си ги купят от EBAY.Естествено има и мнооого частни лица продаващи какво ли не,стари и нови стоки,непотребни вещи,хора които се местят и на са им нужни боклуците вече,крадена стока / оди го фани дали ги е крал........ / и какви ли още не.Различните продавачи приемат и различни начини на плащане.Някои искат само персонални чекове,други приемат ордери,чекове,пари в брой при приемане на стоката,както и различно електронни плащания.По принцип аз никога не плащам само с чек- няма как да му хвана спатите дали ще го прати или не,може само да ми пребере парите и да си трае след това,а не ми се занимава с разправии след това.Електронните плащания са най-лесния начин.Аз ползвам PAYPAL или BIDPAY -там се иска регистрация на емейл адрес както и кредитна или дебитна карта.Регистрация на емейл и парола се иска и за EBAY.Играеш на търг или направо купуваш,печелиш и при плащане се изисква само да кликнеш ПЛАТИ,да си напишеш паролата на ПАЪПАЛ и със следващото кликване автоматично ми теглят от дебитната парите за плащането.Такива плащания мога да ги спра по всяко време,мога да оспорвам плащането и да си получа парите обратно,имам история на плащанията,знам му мейла на продавача..........Точно там е лесната игра.В много случаи предлагъната стока е на същите цени като на магазина,но и в много случаи е на много по-ниска цена,а и не ми се налага да си мърдам задника и да ровя по магазините.С 3 кликвания сам си го поръчал и си го получавам в нас по пощата.Има и продавачи които се намират в Азия,те няма как да си направят magazin на съседната пряка,не им се налага да плащат наем за магазини,заплати на продавачи,такси и данъц.............правят по една регистрация и продават.Някои от продавачите изискват да си вземеш стоката от склада им и не пращат никъде нищо,други пращат по цял свят срещу допълнително заплащане.На всяка стока може да се определи колко ще е доставката,написано е до къде праща продавача,колко струва и начините на доставка.


Добрата страна на EBAY е,че има всичко,можеш да сравниш,можеш да купиш втора употреба,както и ново,можеш да се пробваш 50 пъти за дадена стока докато най-после я спечелиш на цената която ти изнася,а не се набутваш в магазина.Лошото е,че няма как да пипнеш стоката,но за целта си има магазини.Отивам в магазина,харесвам си нещо,меря и запомням модела и размера,прибирам се в нас,отварям една бира и почвам да ровя.Сле около 10-15 минути сам го намерил същото на поне 30% по-ниска цена.Винаго гледам също какъв е процента на продавача.Някои зверове имат 100% доволни клиенти,други са с по над 95%.Това ми показва колко е съвестен клиента,колко зделки приблизително е направил,добре или не толкова е описал стоката си,праща ли бързо или ме будалка нещо.Има измамници,но има и мноооого сериозни хора,а и контрола е на ниво там.Това е бизнес за милиярди,само дето забравих за колко милиярда на година беше.

Та пак да го обясни,та и пример да дам.Влизам в магазина на ъгъла,гледам страхотно яке за океански изгъзици със страхотната цена от 600+$,меря кой размер ми требва и се прибирам в нас.Сядам пред компа,влизам в страничката на магазина и там на раздел специялни продажби има секция за търг на EBAY.Същото яке,продавано от същия magazin е на цена 270$,мога да го купя и да го варна в магазина на ъгъла ако не ми хареса нещо,доставка 3 дни и си го получавам на вратата срещу подпис.Даже не беше и на търг,а направо си имаше цена за закупуване,кликваш 3 пъти и якето е твое.Работи се със сериозни хора,писано по интернет е като договор,опитат ли се да ме будалкат нещо се отива на съд,а аз много ще се радвам да съдя magazin с оборот около 5 милиона на ден.

Ето ви един пример за ликвидатор които продава какво ли не.

http://search.ebay.com/_W0QQfgtpZ1QQfrp ... uctiondrop

Ето ви и магазина за които говорех,това сам го дръпнал от тяхната страничка

http://stores.ebay.com/West-Marine

Сега да не скочите.............ето ви един от далечния Изток,продава такъми,праща по цял свят,приема PAYPAL и с добър %%%%% отзиви


http://cgi.ebay.com/SHIMANO-CLUB-DEMI-1 ... dZViewItem

А ето ме и мен,може да се види какво сам пазарувал,какво и на колко сам платил,кога и как............

http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.d ... ndrov_asen


Пак прочетох темата и ме и ентересно какви са тия дрънкулки дето никъде ги няма.Я кажи да ти ги намеря.Много продавачи пращат само до САЩ да речем,други пращат по цял свят.Има опция да им пратиш съобщение с въпроси които те интересуват - колко ще е доставката,след колко време след получаване на плащането ще ги пусне по пощата,коя форма доставчик ползва,праща ли до БГ,може ли на кутията да ти пише занижена цена,че да не плащаш мито............нямам случаи до този момент някой да не ми е дал отговор.Написано ли е,че праща по цял сват,това значи по ЦЯЛ сват,няма Таджикистан,няма България,няма Австралия...............пише и ще го прати ако е сериозен продавач.Плащането също не би трябвало да е проблем ако можеш да си регистрираш кредитна или дебитна карта в ПАЪПАЛ.Продавача не го интересува къде си,той си получава парите с едно твое кликване,системата си му ги праща и ти ги дърпа от твойта карта без да и пука къде се намираш.На продавача му е все тая какъв адрес пише на пратката,той си е получил парите и за стоката и за доставката.Най-близката ми доставка беше от 3 преки,но дойде по пощата-такава им е системата,а и ме мързеше да го тормозя и да си го взимам от магазина.Най-далечната ми е от островите Фиджи / че и на картата ги търсих даже / и дойде за около седмица.Няма такава доставка месец,да не кажа и повече.Или идва за около 2 седмици най-много или нещо продавача е оплел конците.Пращали са ми и грешна стока.Купих си крушки за Мерцедеса ама ми пратиха за друг модел,та се наложи да му драсна мейл,да му ги пратя обратно и той ми прати моя си модел.Пращанията бяха за негова сметка.

www.paypal.com се ползва не само за търгове,аз така си получавам и някои от плащанията за доставки на лодки,пращане на пари до приятели и какво ли още не.Да речем,че някои ме намира по интернет,иска да му прекараме лодката от точка А до точка Б.Нито сам го виждал,нито искам да го видя.Снимки на лодката праща,описание къде и какво,документи на лодката снимани и оставени в нея както и някои лев за гориво.Обаче нали сам си Българче,не тръгваме никъде докато не видя поне 50% от парите за доставката.През ПАЪПАЛ ми прехвърля парите като му е нужен само моя мейл адрес.Там сам си регистрирал дебитната карта и следя по интернет как се движат нещата,кой какво ми праща,кога и колко.На собственика му е нужно само да натрака сумата,да ми напише мейла и да кликне ПРАТИ.След няколко секунди на мен ми излиза,че получавам парите от еди кое си име с еди кой си адрес и сам готов.Може да ми напише и инструкции от PAYPAL, да речем за какво идват тия пари.Това ми е любим номер при доствка.Шматкам се в океана до момента в които жената не ми потвърди по сателитния,че парите са в сметката,после му връзвам лодката в марината.Преди това..............студена вода.Не му е сложно да напише 4 цифри и мейл адрес и няма как да ме будалка,че ще ми ги прати или че пътуват или..............каквото там може да му роди акала.Регистрирай си една карта в PAYPAL и гледай за колко секунди мога да ти пратя 5 $.Задържат някакъв % от сумата на продавача или този който получава,но това е бял кахър за купувача.

Няма минимум,аз съм пращал и 0.01 цент,за максимум не се сещам,но сигурно има нещо.Получавал сам и по близо 3000$ без проблеми.


Сметка в много неща няма или по-точно в тия които шипинга им е много скъп.Има стоки които даже са по-скъпи от тия в магазините и трябва да се внимава,не всичко е далавера.

Веригата WЕСТМАРИНЕ има около 140 магазина,преди месеци купиха друга верига морски магазини и сега на пазара общо взето са само те.Писано е,че наддаване по интернет или по-точно в Ebay е като договор.Те нека ми дадат грешна стока или описание на стоката пак да ги видя после кой ши риве.

Наддаването става автоматично,да речем,че ти си дал 5 $,аз давам след теб 6 и веднага след това си се наддавам да речем до 20.Понеже сам си аз и сам си се наддавам,на тарга излиза сумата 6 като най висока цена,това и трябва да платя ако никoй друг не играе на тарга.Ако обаче някои се напъне и даде да речем 8,системата автоматично го наддава от мое име с 8.50$ примерно.Така можеш да си играеш на 15 тарга на някакви смешни цени и ако ти се отвори парашута..............кеф.Другия номер е,че много бързо се проверява какво има.В момента търся едни обувки на жената които по магазините / мамицата им / са около 350 кинта / тя колата ми е 800.........../ дебна ги вече 7 месеца,но повече от 80 кинта няма да дам.Там ми е и проблема,но пак за чехли 350 кинта........но от друга страна не ми се налага да се шмткам по магазините.Знам и номера,модела и цвета и дебна.Никoй не е на зор и не ги бързам.Аз и за брата дебна и за какво ли още не ама които няма пари,в ..... свещ гори.

Има много свестни неща по тия магазини.Сега си търся ляв фар за 300Д Мерцедес 1977 / кво смешно има,тъкмо се е разработил 480 000 километра /заедно с решетка,че някакъв маневрист ми нахълта в предницата докато сам си нанкал в нас.В магазина ми искат около 250-300 кинта,това е нормално ако цялата кола не си я купил за 850 със все застраховките и данъците.Дебна фара за 30 с решетката барабар за 70.Смешно ама някой да има идея къде из Калифорния да си намеря втора употреба фар за кола която и в Европа я няма???Намерих едни в Канада,но доставката им беше около 40$ и общо ми излизаше към 115$ та не ми хареса зделката,ще дебна,а до тогава Мерчо ще прилича на ВОЛВО в муцуната.

Идеята я схващате.Не се налага да си мърдаш задника,има какво ли не на какви ли не цени и само ровене и късмет ти трябват.
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Честито, Приятели! Ей, доживяхме!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

Малееееее, какви очи оцъклих и аз, като видях БГ в списъка.... БРАВО.... Доживяхме и ние нещо нормално..... :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

Мунчо, изгоряхме брат :D :D
--------------------------------
Хайде на пазар :wink:
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

чичо Док написа:Мунчо, изгоряхме брат :D :D
...
Доки, дори и Ян Хус не е изгорял с по-голямо задоволство от нас! :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
pantasy

Мнение от pantasy »

Мунчо написа:
чичо Док написа:Мунчо, изгоряхме брат :D :D
...
Доки, дори и Ян Хус не е изгорял с по-голямо задоволство от нас! :D
:lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”