Глей тукa ко стаа

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от fori »

Валери, наистина варианта с пълномощното е най прост и лесен. Ако решиш сам да се занимаваш ще загубпи половин ден в най-добрият случай и ще ти излезе по-скъпо.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от valeri hinkov »

Добре де, сега да разбирам , че трябва да търся нотариус за да го завери това пълномощно? После пак трябва да се разкарвам за еори номера. Щот иначе трябва да им дам 30 лева да го изкарат те? И после пак трябва да ходя да си я взема.Че аз пак ще загубя половин ден. Тва е ебати тъпнята, повече няма да поръчвам нищо така.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от fori »

Не. Цивилизованият вариант е куриер да ти докара документите, ти само ги заверяваш при нотариус, след което куриер ти отнася докуменнтите и те извършват всички необходими процедури. Поне при DHL е така. На мен за вадене на EORI пари не ми взеха.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от valeri hinkov »

Прекалено много се издраматизира тук! Изписаха се кви ли не ужаси в неколко страници с постове, а не е чак толкова страшно!
Приключих с митницата точно за 30 минути!!!
Единствено ме нервира федекса с неква измислена таксичка от 18 лева за незнам кво си.
И 15лв за попълване на митническа декларация също не е малко.
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от RUNNING WILD »

Дългуч толко си висок че снимката на паспорта ти е продълговата,и митничарите те проверяват за изкувствена тор в обувките да не ти слагат че си расъл толкова,ела метни една писалка за Никулден па че ти правим бела магия за риболов АНТИ-КАПО за 2013та
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от tommy12 »

Видях че има колеги които пазаруват от http://www.tacklewarehouse.com" onclick="window.open(this.href);return false; и сигорно ще искат да знаят че:
http://www.Tacklewarehouse.com" onclick="window.open(this.href);return false; има 10% намаление на Gift картите това намаление може да се комбинира със следващото по голямо 20% намаление и се получава 30%. Те правят ниаколко намалениа през годината 5 или 6 около празниците и тогава е най добре да се комбинира. В момента до 31 Декември представят по един продукт на намаление. Например Всички Сеагуар влакна имат 25% намаление и като се комбинира и закупи с гифт картата.....Не е нужно да се изпраща по пощата тази карта могат да се получат номерата на емайл.

http://www.tacklewarehouse.com/giftcard" onclick="window.open(this.href);return false; ... =giftcards - link do Gift kartite

http://www.tacklewarehouse.com/25days.html" onclick="window.open(this.href);return false; - link do 25 dnevnite namalenia

http://www.tacklewarehouse.com/liquidation.html" onclick="window.open(this.href);return false; - link do starnicata im s namaleni stoki
Аватар
xaznata
Мнения: 566
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 21:42
Риболов: спининг и кльонк
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от xaznata »

а как стои въпроса със доставката от там. :D
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от Павел Иванов »

Как да стои :roll: Регваш се в сайта , искат ти копие от личната карта или шофьорска книжка ако решиш да им плащаш с ПейПал или чрез карта , не занижават обявена стойност в никакъв случай , пращат основно с ФедЕкс и ако си много настоятелен може и с ЮеСПиеС Експрес или Приорити мейл като минимум . Общо взето си приготвяш шейсет / седемдесет/ сто+ долара , от според избраната поща , само за доставка на една макара , по-лека такава , за въдица .... по-добре не се захващай , особено ако е по-длъжка такава :lol: Оттам натам си плащаш всички последствия и тъй .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от Павел Иванов »

Баси какво доживех :lol: Новорегнал се в ибейката рашън ибеяр , след покупка от селерче на което наскоро му бех пуснал позитивен фийт , ме зарина с въпроси относно упоменатият селър , шипинг по Русия и пр. чудесии на които успях да му отговоря само частично :lol: :lol: :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от BOROOO »

Харесал съм си пръчка в Ebay.it - 165 см., 750г., но продавача изпраща само в границите на Италия.
Някакви идеи?
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от Димитър Тодоров »

165см - това двучастна ли е? Мисля,че граничната дължина за long size беше 110 см.
Над нея става значително по-скъп транспорта,но и в двата случая трябва предварително да се спазариш с търговеца за транспорт до България. Другият вариант е да ползваш посредник да ти я получи и донесе,доста българи живеят там и пътуват до Италия.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от ivelin66 »

BOROOO написа:Харесал съм си пръчка в Ebay.it - 165 см., 750г., но продавача изпраща само в границите на Италия.
Някакви идеи?
От Италия само GLS носи до България.Партньора им в Бг е Интерлогистика.Носъл съм щеки и платформи като цената е 50 евро за пакет с рамери 190х25х25.Така че му пиши на жабаря да не се прави на луд,ами да ти я прати.Ако разбира си ти излиза сметката
Team Milo - feel the difference
Аватар
ristaka
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Дек 20, 2012 2:05
Местоположение: Благоевград

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от ristaka »

колеги и аз имам едно въпросче почетох бая в тази темичка и миналата година към лятото ми се случи проблем със митницата... леля ми ми беше купила един часовник не знам и аз от кои сайт но бяха поръчали много часовници със нейните колежки и всичките ги бяха спрели на митницата в София и сега са си там ... и трябваше да платят още по 100 лева на часовник за да си ги вземат а то толкова ми струва часовника демек още веднъж неговата сума което е неразбираемо :)
Над силата е единствено способността да я контролираме.

Catch the moment, Release the fish.
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от BOROOO »

Ето я и развръзката :D .
За да не се чуди бай Димитър каква беше пръчката веднага отговарям - 10м. варио втора ръка, че нова е $$$$$$$, с една дума стърварка, жална им майка на пъстървите. И докато се чудя как да транспортирам от Италия до България пръчката я купиха. Аааааа м.... му .....~@#$%^&* :lol: :twisted: .
И се почна една мъка - намирам някакви що-годе читави предложения, но на адрес http://www.annunci.ebay.it" onclick="window.open(this.href);return false;. И какво се оказва - в annunci (обяви) италианците пускат обявата и после я по телефона, я по мейл се разбират. Намирам аз една позната дето живее в Италия от 20-на години да комуникира с идеята да получи стоката на нейния адрес и ако пътува до България да ми донесе въдицата лично, ако ли не - по пощата или както там може да ми я изпрати. Та започва тя да звъни обаче и италианците не спят - винаги имаше някой, който вече е звънял, някои даже и оглед си бяха уговорили. Имаше един дето продал това, което търсех, после още не беше публикувал новата обява и се обадил на познатата с друга оферта, но аз я отклоних. Интересното тук е, че всички искаха предварително плащане с банков трансфер - аз естествено подскачам, но ме увериха, че това било нормална практика за Италия и така си въртели търговията. Питам аз за пращане на куриера при доставката - не било практика и италианците не искаха така :evil: :evil: . След като свършиха обявите в annunci налазих друг италиански сайт - http://www.Subito.it" onclick="window.open(this.href);return false; много популярен в Италия за всевъзможни обяви разделени по региони за по-голямо удобство - обаждаш се на човека от твоя регион, взимаш си стоката на ръка и спестяваш транспорта :wink: . Тук също ударих на камък и тъкмо ми писна гледам в ebay.it същият търговец пуснал ново предложение и пак изпраща само в границите на Италия. А тоя път купувам, ще давам адреса на познатата ми. Търча аз до банката да набутам някой лев в картата и кръгом обратно да сядам на компа. И тук точно ми сработи късмета здравата. :mrgreen: :mrgreen: Тъкмо влизам във входа и се засичам с един комшия - "ти нали имаш транспортна фирма, караш стоки от Италия, една въдица, ама тя дълга - 180см. транспортна дължина????" - МОГА и даже ще ти я донеса лично (аз пак щях да му звъня, но като последен вариант). Питам за адрес в Италия - да звънна в офиса да ми го кажат. Е дадоха го, на 18.03. (Понеделник) купувам и плащам, продавача пише, че изпраща до два дни, а доставката е още 3-5 дни, т.е. около седмица макс за пристигне на адреса в Италия. Значи следващия Понеделник трябваше да звънна да питам получили ли са пръчката, но аз се забавих и му звъня в Сряда и пича ми казва стоката ти е в България :shock: :shock: . Ох мамин златенннн. Вчера ми я донесе, екстра е, най-важното здрава е, че имах притеснения, да ви кажа италианците знаят как да опаковат. Пакетът ми беше ~2м. х 20см. триъгълна опаковка (3кг.) - в Италия е изминал ~ 500км. с GLS, доставката беше включена в цената, а от там до България не ме питайтте, защото човека не пожела да ми вземе пари :roll: :oops: :D .
Който го интересува да си внесе нещо от Италия фирмата е ЕСИ ООД да звъни и да пита.

Поздрави и успешно пазаруване в ebay.
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от bai ves »

Благодаря! Наслука....
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”