LCD телевизорче...ама какво?

Разправят, че не всичко било риболов.
Big^Fish
Мнения: 406
Регистриран на: Пон Окт 22, 2007 15:06
Местоположение: Сливен
получил Браво: 1 път

LCD телевизорче...ама какво?

Мнение от Big^Fish »

Гледам,Корса пита за патлак,дето и аз съм намислил да си взема,ама преди това ще си купя телевизорче.26" май :lol:
Гледам им цените...бе се арни,от по 700-800 лв и нагоре.Пък аз понятие си нямам нито за марки ,нито за качество.Споменаха ми ,че матриците ги правили Самсунг и всички взимали от тях.Други ми казаха,че Самсунг не биват,да вземам ЛГ,Панасоник или Сони.Гледам и други марки,леко по-евтини се намират,като Хюндай,Фунай и Нео.За последния знам че е маде ин чина,ама все пак...Някакви насоки колеги,някой дето да има представа от тия неща,или някой дето се занимава с подобни работи.
Честно казано ми се ще да мина по-тънко,ама дали ще стане не знам.
Че така.Дайте малко акъл,че на мен явно ми не стига.
Събирайте си боклуците!Не бъдете свине!
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Ами бате,аз без да съм некъв спец бих играл на сигурно: Панасоник или Сони, теа другите: Хюндай,Нео,Мео некви измислени ми звучат...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Мнение от баш майстора »

абе зависи кво ще гледаш на него
ако ще е за кабелна па била тя и цифрова не се лъжи щото сичкото се гледа на кутишки
за тва най добра работа ще ти свърши 29-ка кинескоп
ако е за ДВД-та по може нещо ЛСД или плазма
по отношение на марките въпроса стои по същия начин както при макарите и прачките - най-добро няма
моя съвет е отиваш в магазина харесваш си нещо на фаца и ги караш да ти пуснат нещо от същия вид дето най ще го употребяваш
което най-ти хване окото - тва е твойто
а по въпроса за матриците най-големите са ЛГ, хитачи, самсунг и филипс
айде и умната с разходите
криза е все пак :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Самсунг е марката,смених си цялата техника и съм доволен-и от качеството и от цената.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

какво ще гледаш на него колега, аналогова кабелна, цифрова такава или чиния-Булсатком или Айтиви визирам -има значение.
За другото гледай времето за рекция да е най малко в микро секунди се мери и ознава със каква скорост опреснява смяната на кадъра.
Иначе заложи на Сони,Тошиба или Самунг другото е компромис . :wink:
Big^Fish
Мнения: 406
Регистриран на: Пон Окт 22, 2007 15:06
Местоположение: Сливен
получил Браво: 1 път

Мнение от Big^Fish »

Вземам го за цифрова и по-натам за ДВД като си купя.Цифровата ще е или Булсатком,КейбълТел или АйТиВи.Още не въм решил.И аз дочух,че има разлика в качеството на различните цифрови,и май е в полза на Булсат.А и аз напоследък май гравитирам към него заради Хоби ТБ. :lol:
Събирайте си боклуците!Не бъдете свине!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

значи аз съм на Булсатком от година и съм доволен , Хоби тв си заслужава не съм имал драма досега с тях за нещо, качеството е константно на всичките канали и е много добро.
Тогава избора става лесен а ти не искаш голям диагонал , вземи този който е най дълга гаранция от гореизброените.Това е най важното за тебе, да има кой да ти го смени ако стане нещо че тия ТфТ са си цифра.
Времето за реакция на тия които съм ти писал е сходно, през 1,2 микро секунди така че не е толкова фатално и гледай да ти хареса на образ.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Мнение от баш майстора »

точно тва имах предвид
наистина булсата май е най добре от цифровите телевизии ама не става за лсд (както и другите де)
резолюцията на тв-то ти ще е нещо от порядъка на 12хх/7хх пиксела
сигнала на цифровите телевизии е 720/5хх
т.е. телевизора ти трябва да си "измисли" половината пиксели
те така се появяват кутишките за които ти писах
затова най добре все още е кинескоп който е с резолюция 640/480 - доста близко до тва на сигнала на булсата и сродните му
ако все пас дължиш да е лсд послушай васко
отиваш в магазина да ти пуснат цифрова на няколко телевизора и хващаш един за ушите :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
laplandeca
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 986
Регистриран на: Пон Фев 04, 2008 21:16

Мнение от laplandeca »

В ледената си къщурка у Лапландско :lol: :lol: , си гледам на Thomson , гледам дигитал телевизия, ползвам го и за двд и монитор от компа, 28 инча, яка машина, детето го удря и драска :shock:
„Значи зъболекарят за себе си плаща 400 лв. а за „Киата” си 2000. лв., сиреч, пет пъти му е по-мила „Киата” от неговото здраве. Това нормално и справедливо ли е”, попита премиерът.
Аватар
Митко
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 15:01
Местоположение: София

Мнение от Митко »

Скоро и аз минах през едномесечен период на проучване, четене по форуми и чудене какво да си взема.
Първо ми се вижда неоправдано да даваш 800 лв за 26''-во LCD при положение, че само срещу 100-150 лв отгоре можеш да си вземеш 32" и второ - идват Коледни празници и тепърва почват намаления и промоции та нищо чудно да се класираш и за 37" за тези пари. Колкото до марките - LG и Самсунг никак не са лоши за парите си, но ако искаш нещо по-добро тогава се насочи към Шарп или Сони. Panasonic определено изостават в LCD-тата, но за сметка на това плазмите им са добри. Избора никак не е лесен, а и колкото и хора да питаш всеки си има свое виждане и мнение по въпроса :)
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

Баш майстора е много прав. Истината е че всички (повтарям ВСИЧКИ) телевизии у нас са много скапани и стават още по-скапани на LCD или плазма. Колкото е по-голяма, толкова са по-големи дефектите.

От друга страна CRT-то заема много място.

А в магазина ще ти пуснат HD сигнал и ще ахнеш, но като се прибереш и бучнеш кабела нещата стават зле.

Колкото до марката, струва ми се че едва ли има голямо значение, търси обаче да има читави входове, за да можеш евентуално да го позлваш за повече неща - компютър, игрички, ала-бала.
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

quietriot написа:какво ще гледаш на него колега, аналогова кабелна, цифрова такава или чиния-Булсатком или Айтиви визирам -има значение.
За другото гледай времето за рекция да е най малко в микро секунди се мери и ознава със каква скорост опреснява смяната на кадъра.
Иначе заложи на Сони,Тошиба или Самунг другото е компромис . :wink:
Тук не съм съгласен бате ! Виж някой добър модел на Филипс или Пайнер и ще си говорим пак. Разбира се въпроса опира до паричките :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

ся то си е наистина така...... обикновената ТВ си е със скапано качество и на голямото ЛСД лъсва, но....

Все пак не се купува ТВ всеки ден и трябва да гледаме малко и напред. От тази гледна точка е добре да има истинско HD, HDMI входове за да гледаш филми с висока разделителна способност от компютър или ДВД..... и разни други такева глезотии дето постепенно навлизат. Добре е също ако например е 100 херцов...... но за всяко удоволствие си се заплаща.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

nissana написа:Самсунг е марката,смених си цялата техника и съм доволен-и от качеството и от цената.
Стигнах до това писание и поне сьм на сьщото положение викам да подкрепя.От СОНИ минахме на САМСУНГ и аз и брата.СОНИ не е това което беше...............и то говорим за телевизори,саунд,камери,монитори,.................грам проблем нямаме сьс САМСУНГА за разлика от СОНИ.

По класации САМСУНГА е все сред пьрвите 4-5,трудно ми се обьрна мисленето,че едно време башата само СОНИ купуваше ма и и от ситни проблеми ми писна.НОКИЯ са другите дето гльтнаха вода в полза на САМСУНГ :P

И не сам ги натрупал,но като купувам гледам да е качествено,а там СОНИ вече СПОРЕД МЕН поне ги няма.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Iceberg
Мнения: 368
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 22:13
получил Браво: 1 път

Мнение от Iceberg »

И от мен един глас за Samsung.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”