20 години ОШН

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Спасе, Спасе търся си расови фазани за котило! :D :D :D :D :D :D
Въпросът тук е :
Дали Бат Стан е бил толкова добър рибоовец в казармата или в последствие се е развил? :D :D :D :D :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ozzmosis
Мнения: 161
Регистриран на: Съб Окт 18, 2008 20:02
Местоположение: София

Мнение от ozzmosis »

На Минчо Мускула имах възможност да му се изхиля в очите,отивайки на един приятел на свиждане,някъде през 96 година-нахълта в района на свиждане и взе да се дърви на хората на общо основание-кой какво носел и давал на "възпитуемите"му... :D :shock: Аз(по това време вече бях цивилен гражданин от поне 2 години)му отговорих нещо по-така и стана ебати данданията...И тоя Мускол и Урко са светъл пример за тъпанарщина и военщина,верно,след години ти е смешно като се сетиш,но като знае човек за какви тъпаци иде реч... :shock: :wink:
Все се уча и все недоучен си ходя!
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

parachute написа:Минчо Мускула, не беше ли Комбата на кашимерията един сух и прегърбен, който можеше да тича от Плевен до Истанбул без да спре?
Точно за същия става на въпрос.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Ivan VP написа:Спасе, Спасе търся си расови фазани за котило! :D :D :D :D :D :D
Въпросът тук е :
Дали Бат Стан е бил толкова добър рибоовец в казармата или в последствие се е развил? :D :D :D :D :D
Хм, според мен, ако си си научил урока, би трябвало да знаеш, че Бат Стан е толкова добър риболовец още от предучилищна възраст и в казармата вече е бил вехт майстор-шаранджия. Сядай да преговориш нещата...
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

По мое време беше шеф на поделението.
А как се казваше комбата ми не помня. Но беше не по-малко перко.
Пича беше и футболен съдия - освен от войниклъка изглежда и бая бой е ял по селските мачове :lol:
Шашкъна реши, че ще има първенство между ротите и заради тоя дебил трябваше да седиме следобяд в най-голямата жега да гледаме маовете. Накрая трябваше да събереме некви стотинки там за награда на победилия отбор, които се оказа отбора на ефритата от батальона :lol: :lol: :lol:
........най голямата му дивотия беше идеята, че понее изчезнали някакви чинии трябва да съберем по два и нещо от калпак за да покрием загубите. То даже имаше и "разследване" - трябваше да изнесем дюшеците от спалното на плаца за да направят проверка на спалните. Понеже без дюшеците не са успели да намерят чиниите идеята беше да изнесем и креватите - една седма преди клетвата бяхме готови да я свършим тая работа 5 пъти само заради дивотията :lol:
Накрая събрахме парите с пожеланието "за свещи на комбата" :lol:
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Ееее,ма вий сте мънечки,батко ви е бил в НШЗО(което означава няма шанс за отпуска)пре4з далечната 1984-85година.И досега сърцето ми потръпва от умиление,като се сети за топлите думи на въпросния ген-майор,изречени на общ развод в едно приятно януарско утро( при минус 18 градуса):
РАЗПОРЕЖДАМ ежедневните марш на скоци да се извършват с пълно бойно снаряжение НАПРЯКО през нивите,с цел повишаване на морално-психическата и физическа подготовка на личния състав...
Апропо-някой знае ли защо точно на този баир са построили школата?
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

taurus написа:Малеее , а у Враца преди 5 години ква психоложка имаше. И всяка сутрин идваше на работа точно когато целия батальон се е строил за проверка. Па и лето беше да и се не види :shock:
Хм, точно като тази в Казанлък, ама преди 6 години. Метър и осемдесет брюнетка, изваяна фигура, струговани крачета. И всичките й поли бяха до коленете, баси еднообразието... :mrgreen:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Д-р Дулитъл написа: Апропо-някой знае ли защо точно на този баир са построили школата?
До колкото съм чувал са вързали куче на този баир и то е умряло от студ и за това за направили поделението там.Голям ветрилник е там на този гол байр направо се е...т ветровете там.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Д-р Дулитъл написа: Апропо-някой знае ли защо точно на този баир са построили школата?
Една вемер докато бях караул на водния дух при минус 24 градуса разбрах защо - на този баир се ебат ветровете в цяла България. Казано на рибарски език - там им е мръстилището.
П.С. - водния дух е водонапорната кула на школата. Като духа леден вятър, откъдето и да застанеш на кулата, все духа дееба, няма завет. Иначе на пролетните топли ветрове си имаше завет, ама на зимните - не. Щото точно тогава идваха да пецкат сички ледени ветрове в Бг точ(но там.
Дулитъл, ти пък що питаш затакъв елементарен въпрос, то всички го знаят.
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

A,да попитам-да има някой сред четящите възпитаник на НШЗО от 7радиорота на свързочния батальон....
Мдам-сега като се замисля,баси връзкарската рота и батальон бяхме,винаги съм се сещал,как всеки вадеше някаква връзка да се измъкне домашна отпуска(аз лично с моя работническо-селски произход :oops: не успях 11 месеца).
Например-началник караул ми беше няколко пъти Карло Луканов,в съседния взвод беше внука на Георги Димитров(онзи същия-,,вожда и учителя"),в съседната рота беше синчето на първия секретар на ЦК на БКП Емил Христов(Бай Тошо тогава беше ГЕНЕРАЛЕН секретар,доколкот се сещам), по едно време се мярна,един от главните герои на филма ,,Фильо и Маканзен",по възрастните ще се сетят за кво приказвам .Та един от главните герои -Фильо или Макензен,не се сещам,във филма беше меко казано дебеличък и постоянно му се ядеше.Пича,който видях беше с пагони на младши лейтенант,слаб и стегнат като струна,онзи тюфлекот филма го нямаше.Помня,че първата ми мисъл беше-е те тука ще ни стопят лагерите...
Малко да се отплесна-този горния филм въобще после не го повториха,даже и по сателитния канал.А е правен 1979 година,с режисьор Свобода Бъчварова,с явна антифашистка тематика...Няма откриване,баси секретния филм.

А за температурите-верно,бе,ако в Плевен е минус 20,горе на баира е минус 24 градуса.Веднъж,от чист келешлък,се хванах на бас,че ще пробягам трасето на 3-те мили(всъщност са 3 км),но така им викахме тогава,гол до кръста.Помня,че беше една слънчева съботна сутрин,през януари 1985 и през нощта температурите измерени в школата бяха -26.Като залог за баса с гадовете от съседното спално бяха две кутии обикновени вафли от лавката.Както и да е,спечелих баса,но няма да забравя физиономията на часовия,застанал с валенките и гъбината на пост пред гаражите на взвода за радиоелектронна борба(зад учебния корпус на свръзките) и думите му-КОПЕЛЕ ненормално,ако минеш на втора обиколка тука ще те гръмна-какъв ли студ беше брал пича през нощта?
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Д-р Дулитъл написа: часовия,застанал с валенките и гъбината на пост пред гаражите на взвода за радиоелектронна борба(зад учебния корпус на свръзките) и думите му-КОПЕЛЕ ненормално,ако минеш на втора обиколка тука ще те гръмна-какъв ли студ беше брал пича през нощта?
Лека поправчица - гаражите не бяха на РЕБ-аджиите, а бяха на едни други, дето съм от тях. Пак свръзки де. Иначе и аз бях в свързочния батальон, вярно че само връзкари се бяха накачулили, обаче им се изпи соса. А ние дето бяхме без връзки - два пъти повече. То поначало в школата пращаха некви преебани връзкари, в моята рота например навремето е служил Владко Живков. Но всички ядяхме от едни боклуци, спяхме на едни и същи ваъшкарници и така...
Иначе по мое време емблематичните идиоти сред офицерите бяха: Урко, Душевадзе от кемафския батальон, Цар Туба (тъп като не знам кво...), Змея и още нвяколко такива отрепки. Нашият комбат на свръзките също беше некъв изперкал дядка.
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

По мое време там бяха машините на РЕБ...Нооо-сега се сещам,че там се въртяха и едни други пичове от първа или втора радиорота...
А,бат Стан да не е бил в т.нар-ЗАС ?Аааа?
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Ако някои знаят и се сещат имаше и един откачалник бивш старшина от поделението синът му се е самоубил по време на карул. От тогава откачил и обикаляше по постовете на карула в поделението и плашеше постовите.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Д-р Дулитъл написа:(аз лично с моя работническо-селски произход :oops: не успях 11 месеца).
Хахаха, аз за 11 месеца и 10 дни имах 36 часа цивилизация под формата на 6 гарнизонки, и останалото само фуражки. За нова година обявиха, че няма да има отпуски за никого. Само един-единствен връзкар се уреди от 3000 души, лично бай Тошо се обадил за него!!! Заеби...
Имах и около 20 ходенета за ракия до Къшин, ама то не се брои.
kochtrela
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Яну 18, 2018 16:37
Риболов: хищници

Re: 20 години ОШН

Мнение от kochtrela »

Бат Стан написа:Колеги, дали има някой, който да е завършил школата за запасни офицери в Плевен през 1989 г. Тази година имаме 20 години от ОШН-то и на 25 август викам да се съберем някъде на раздумка и ракия. Мое да направим течатично посещение на плевенската панорама с барбекю на поляната до язовира зад нея.
Здрасти! Да разбирам ли, че си влязъл през есента на 1988 г.? Защото аз точно тогава влязох. Петранов ми беше старшина. Ротен беше кап. Величко Христов. Аз бях втори взвод с командир ст.лейт. Марков. И ОШН -то ми беше през 1989 г. Останах ЗКВ на втори взвод. :D
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”