Дуелът Платиката - Трънския (цел шаранови риби)! +снимки

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор

Кой кого Платиката с/у Трънския

Платика
44
51%
Трънския
42
49%
 
Общо гласове: 86

Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Снимки довечера че не съм лягал от риболова още и едвам гледам ... писах малко за риболова в темата от Риболовни излети .,..
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

TRANSKI RIBAR написа:днеска единственото което ме смущаваше на гиола беше викове "у гъзо на чорбатааааа" ама кво да се прави пияни ора :lol:

ХАХАХАХАХАХАХАХХХ.......... :D :D :D
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Браво и на двамата!
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Plat1ka написа:Снимки довечера че не съм лягал от риболова още и едвам гледам ... писах малко за риболова в темата от Риболовни излети .,..
Що не пишеш за самия риболов и тука?
Аз имам кво да ти кажа :wink:
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Мнение от krasimir »

Don-Vito написа: Просто не може фидерът да е по-бърз от плувката на гъсти риби както са там. Докато се презареди фидерът и се заметне позиционира и т.н плувката ще е хванала три риби.
Ся, не че много разбирам, ама при гъсти риби и близка дистанция кошничката може да се замени с оловце с вирбел, а да се дохранва с прашка - белки/коноп/бял(лепен)... каквото и да е, също и захранка естествено. Тогава може и да стане по-резултатен :P


Браво Трънски, ей не сгреших :!: 8) . Ся че ти дойдем на гости у София да напраиш един КУРбан :D :lol: :lol: :lol: :lol:
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Курбан само при утрешна детронация на Чируса :D Платиката е абонат :lol:
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Аватар
Don-Vito
Мнения: 425
Регистриран на: Пет Май 05, 2006 19:27
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от Don-Vito »

Don-Vito написа:
Да Краси, при падането им в във водата са доста тихи и не прашат рибата.Обаче каракудите свикнаха са ритъмът на хранене и шумът и вибрациите на падащите топки. Трябваше в този момент да сложа 20гр. ваглер на мач са голяма акция и мощна макара. Така щях да увелича улова си доста.
Не четат това което трябва. :!: :!: :!:

Трънският го е бил, без да разбере защо. При падането си във водата кошничката вдига доста шум. При гъсти риби това плюс, плясъкът подготвя рибата за стръвта и я кара да се конкурира с другите риби. Затова на фидерът са се закачали по-добре, а на болото фитки. Платиката се е изфинил според мен, а това е минус.
Аз, ако бях щях да го зануля фидерът за 20 мин - макс. Просто Платиката е сбъркал в тактиката като предполагам, че е хвърлил захранката и е чакал тя да сработи. Трябва да се лови риба-прашка, за да се подържа интереса.

Предполагам още, че Трънският е имал взимания още при цопването на кошничката, а Платиката е гледал.
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Don-Vito батко уча се доста от твойте постове ама ти ме изкара се едно съм от дом за бавноразвиващи се :lol: :lol: айде по сериозно :wink: Иначе много се канят малко бият 8) :lol: наздраве отивам да се подготвям за утрешната битка :)
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Ами не е баш така ! Да мяташ храна и тя си ги събираше !
Проблема ми беше че взимат с върха на устните и много фитки .

Аз имах около 40% повече взимания от Трънския но рибите или не се закачаха или ги повеждам 2-3 м и се откачат правят само цамбур и бегат ...

Слагах куки от 16 до 10 номер без значение все същото дърпа ми върха на червея .. Пробвах само за парченце земен на малко на голямо , бробвах на бял и на земен със бял комбинации (което беше най-доброто) но при всичките опити резултата е много кълване но почти никакво сигурно закачане ..

На фона че в понеделник едвам им вадих куките от устите така лапаха днес имах едва 3-4 риби лапнали цялата кука другите бяха за върха на устата или около нея ...

На фидера също бяха така но там според мен взима стръвта от дъното и няма как да не я захапе и при потегляне те се самозасичаха и той само ги обира :)
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Другото на което го отдавам но в никакъв сличай не се оправдавам е това че не бях спал и неможех да следя изцяло какво става пред мен .. направо то работа дойдох и доста си натоварих очите .. от там и липсваха експерименти с още по-малки куки с по финна плувка с различна форма докато намеря правилния вариант ...

Но в никакакав случай не се оправдавам с това просто шанса беше на негова страна ... пак ще играем пак ще се смеем и така .. пък човек се учи докато е жив ..

Ама неможа да ме убеди че ще седна да клеча с тая сопа и тия кошници да ловя риба и да заменя плувката с тех и това е ...


ПС: Имам малко готини снимки но сайта снимка.бг нещо не ми ги е качил утре когато се прибера ще ви ги пусна да видите поне как се бяхме разположили ... да видите рибите и на двамата а и какво направихме после с половината рибоци :)
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Аве, толко си можеш бре. Тю, язък че гласувах за тебе- на чорбарското гюле си му легнал направо. Черен PR и корупция отсекъде. :wink: :D
Колеги, тия двамата ни правят на маймуни и събират кинти от залаганията, за да ги изкъркат заедно. :D :D :D :D :D
Последно промяна от joro_olyмпус на Пет Май 22, 2009 22:43, променено общо 1 път.
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

joro_olyмпус написа:Аве, толко си можеш бре. Тю, язък че гласувах за тебе- на чорбарското гюле си му легнал направо. Черен PR и корупция направо. :wink: :D
Aрмейската машина мачка :wink:
Plat1ka написа:Който падне плаща бирите. и си пише на подписа знаеш какво (нема ти е за първи път)

:roll: :roll:
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

А и за малко да забравя ...

Искам да благодаря на всичките 37 човека който са ме подкрепили и заложили на мен ... ще оправдая гласовете на идното единоборство с Платики на яз.Искърския терен кадето до сега Трънския не е фанал повече от мене но пък като гледам тая година как е тръгнала нищо не се знае. .. ама там без бой няма да се дам и ще има яко дърпание :)
barabum
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Апр 19, 2009 10:54
Местоположение: sofia

Мнение от barabum »

TRANSKI RIBAR написа:
Aрмейската машина мачка :wink:

Точно така Армейската машина мачка :wink: :wink: Браво за победата дано и ние си върнем първото място от сините катуни :lol:
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Ало не ми го обръщайте тука на Футбол.... че хич не ми се нрави тва си е мойта тема и макар и паднал пак си е мойта тема ... никакви Сини никви червени само колеги ...
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”