Учител vs. "хигиенист" (чистач/ка/ по нашенски)

Разправят, че не всичко било риболов.
Станимир
Мнения: 1762
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Учител vs. "хигиенист" (чистач/ка/ по нашенски)

Мнение от Станимир »

Още се чудите защо грамотните хора са по-редки от бялата лястовица?
Те, да сте иМфУрмирани:
Изображение

Много тъжно ми стана, още повече, че имам преподавател в родата... :(
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Учител vs. "хигиенист" (чистач/ка/ по нашенски)

Мнение от joro_olyмпус »

румбата написа:И за даскалската професия по-леко ,ако обичаш - и аз съм учител и все още се гордея с това !!! Аз не съм обидил ни една професия ,затова го приемам лично ! Водете си споровете ,но не мислете ,че сте центъра на света като живеете в центъра на София ,и без това от телевизиите ни занимават достатъчно много с проблемите на столицата ,все едно само там има хора ! :wink:

Те това требе да го прочете Румбата, че тук точно е мястото да се обсъди дали това е нормално в тая тъпа държава! Румба имаш всички мои адмирации относно горепоказаното. Моите родители също бяха преподаватели навремето и инженери.
Станимир
Мнения: 1762
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Учител vs. "хигиенист" (чистач/ка/ по нашенски)

Мнение от Станимир »

joro_olyмпус написа:Те това требе да го прочете Румбата, че тук точно е мястото да се обсъди дали това е нормално в тая тъпа държава!
Да, аз първо мислех да я пльосна тая снимка в твоята тема, но реших, че заслужава собствена такава... Държавата не знам дали е тъпа, но нормално това определено не е.
Изпитвам невероятен респект към малкото останали истински учители, които учат и възпитават децата ни, дават си силите и здравето за обидно заплащане и не се преквалифицират в "хигиенисти"... И ми е малко тъжно за тях...
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Учител vs. "хигиенист" (чистач/ка/ по нашенски)

Мнение от joro_olyмпус »

Ами така е, аз ще се въздържа и ще изчакам коментара на Румбата. нека той от първа ръка ни разкаже, как се живее с такава заплата.
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Учител vs. "хигиенист" (чистач/ка/ по нашенски)

Мнение от hobby »

Това е така, защото от промените на сам, отсъства държавническа визия за приоритетите в тая държава. Някога учителската професия, както всяка не произвеждаща пряко блага като: полицаите, военните и свещенниците, е изисквала посвещение и се е превръщала в мисия и кауза. Сега, когато ценностите са подменени и цари всеобщо профанизиране, сред учителите, както и при другите изброени, са се обосебили две категории. Едните са онези, които отстояват това посвещение, а другите са тези, които не стават за нищо друго. Нещата са оставени на самотек и зависят от хиляди неща и обстоятелства. Държавата не насърчава каузинерите а формалистите. Сред познатите ми има няколко учители и университетски преподаватели, част от които, вдигнаха ръце и се отказаха, други стискат зъби и казват, че докато не ги карат да си плащат за да преподават ще стоят като Гюро Михайлов.
Някакво решение са частните училища - там все още има и някакв ред и някакъв интерес да се преподава и учи. Ако не за друго заради парите на мама и тати дето са инвестирани в "бъдещето на мама златното"...
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Учител vs. "хигиенист" (чистач/ка/ по нашенски)

Мнение от stancom »

hobby написа:Това е така, защото от промените на сам, отсъства държавническа визия за приоритетите в тая държава.
Започвам да имам силното усещане, че за съжаление не си прав ! Напротив, това май си е целенасочена държавна политика :!: Прост народ се управлява по-лесно :idea: :twisted: :twisted: :twisted:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
румбата
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Дек 24, 2011 20:07
Риболов: спининг
Местоположение: Бяла Слатина- Румен Хлебарски

Re: Учител vs. "хигиенист" (чистач/ка/ по нашенски)

Мнение от румбата »

joro_olyмпус написа: Те това требе да го прочете Румбата, че тук точно е мястото да се обсъди дали това е нормално в тая тъпа държава! Румба имаш всички мои адмирации относно горепоказаното. Моите родители също бяха преподаватели навремето и инженери.
Мойте деца също имат за родители - учител и инженер ! От къде тръгна всичко - от любовта към ближния ,към желанието да променим към по-добро наща мила Татковина ,от желанието да си работиш по специалността /за която си буал 5 години/ и любовта към професията на която си се отдал ! И като се хванахме на хорото - та до сега . Станко е прав ,то в нашия край и много алтернативи няма ,така че ......! Освен да увисим цивка и ние в Столицата като поредните новодошли селяни и да цъками с език през седмицата и само да чакаме да дойдат почивни дни и да си идем на село да напълним багажника ,че мамата си е е..ло - скъпо е в Софето ! На този избор Аз казвам НЕ-благодаря ! По-добре първи на село ,отколкото втори в Рим - нали така ! Как се живее ли - ами трудно ,дори и за малък град като Бяла Слатина ,дето цените не са високи си е трудно! Има моменти дето ми иде да захвърля писалката и да грабвам маламашката и дим да ме няма ,но опираме до много други положения и грешки дето са ги допуснали други родители принудени да изкарват насъщния на майната си ,само и само да го има ! И като го извикаш в училище този родител и му кажеш какво е направило детето му той гледа гузно и казва:"ми аз не знаех ,че той/тя прави така"!Е от къде да знае човекът ,като е на майната си и изкарва насъщния!?Те не познават децата си , и това е нормално ,като не са при тях ! А информацията при децата тече бързо и те растат с часове особено без надзор ! И как да го причиня и аз това на децата си-Е , аз пак съм -Не благодаря! Как се стигна до тук ли /цитирам Гошо гладното/ ами ще ви кажа!С демокрацията приоритет бяха заводите/тяхното разпродаване/ после земята/нейното връщане/ сега са производителите/зърно,млеко и т.н/ и пътищата/ :? / ееееееееее ,питам аз 20 години колко поколения са !? После децата били неграмотни - ми такива ще са ! Нямат право да повтарят до 5 клас - ми ще минат децата ! Ами от 5 клас на горе - да му мислят следващите ! Неграмотни имат книжки и са на пътя ежеминутно ,а там минават наще деца ! И после спадал интелекта и грамотността на нацията - ми ще спада ,като нямам право да му се скарам даже /накърнявал съм му авторитета/ не мога да го оставя на поправителен щото ще излеза некадърен , да не говорим ,че на тях не им пука дали са в час или не за много неща и простотията бълва като вулкан ! Но, то културата тръгва от основната клетка на всяко едно общество - семейството ! А какво правим като я няма нея - правим това дето прави водата като стигне място с нисък бряг ! Разливът е голям ,но за сметка на това е неконтролируем !!! И простотията залива и добрите деца и нас учителите ! Има и нещо друго ,то си е лично мое прозрение -докато не закърнеем на ниво Западна европа ,ще гледаме Европата през крив макарон ! Къде намирам утеха и стимул за работа ли !? Намирам я в малкото мигове на ученическо усърдие и постигнати резултати .Това ме топли и кара все още да вярвам ,че тази кауза не е изгубена! Ако искате ме наречете глупак или един от последните мохикани на нащо време . Аз явно ще си остана такъв . Ще се просълзявам на 24 май и ще се правя ,че ми е влезло нещо в окото ,на 3 март ще пея химна с децата и ще продължавам да ги уча да бъдат Българи ! Това е от мен - учителя! Все още съм горд ,че работя като български учител !!!

П.П. Вие родители ,кога за последно бяхте в училището на детето си !?
П.П.2 Разбрахте ме правилно - нали !?
Търсете рибата , не чакайте нейното благоволение !!!
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Учител vs. "хигиенист" (чистач/ка/ по нашенски)

Мнение от hobby »

Чичко Гогол, (да не се бърка с Гугъл, моля) казва така: " Учителят по руска граматика Никифор Тимофеевич Деепричастие често пъти казваше, че ако всичките му ученици бяха толкова прилежни като Шпонка, той не би носил в клас кленовата линия, с която, както сам признаваше, се уморявал да бие по ръцете мързеливците и немирниците."
А, сетете се сега, колко пъти са му се изтипосали яки родители с дебели ланци в училище, да питат защо, моля Ви се, си носи кленовата линия в училище Никифор Тимофеевич? При нашите условия си требе бухалка.
Румба да си учител е трудно, а да си учител от Б. Слатина и региона е страшно! И аз съм от там, но не се познаваме. С брат ми се знаете.
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
dekata
Мнения: 826
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 15:25
Местоположение: гр.Карлово
дал Браво: 3 пъти

Re: Учител vs. "хигиенист" (чистач/ка/ по нашенски)

Мнение от dekata »

Тука друго говорят :roll: http://www.dnes.bg/obshtestvo/2012/08/3 ... ite.167264" onclick="window.open(this.href);return false;
I’m your truth, telling lies
I’m your reasoned alibis
I’m inside open your eyes
I’m you

Sad but true

http://www.snimka.bg/?profile,albums" target="window.open(this.href);return false;
venci72
Мнения: 1999
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 19:06
Риболов: на леб...

Re: Учител vs. "хигиенист" (чистач/ка/ по нашенски)

Мнение от venci72 »

:D захвърля писалката и да грабвам маламашката и

да бе ,ама там нема да си до обед на работа и по полвин година вакация ,и да спиеш на бюрото ,там с маламашката се вика да работиш ,ама се гледате ем да не работите ем парите са ви малко и само стеняте ,оди изкарай некоя година с маламашката от темно до темно и без почивка без събота и неделя без отпуска и тогава ела и ми ги пиши тия глупости тука
preparatos
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 15:56
Риболов: на плувка
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Учител vs. "хигиенист" (чистач/ка/ по нашенски)

Мнение от preparatos »

dekata написа:Тука друго говорят :roll: http://www.dnes.bg/obshtestvo/2012/08/3 ... ite.167264" onclick="window.open(this.href);return false;
Тя обаче уточни, че според нея тук става дума за обява за непълен работен ден.
http://www.economynews.bg/%D0%BF%D0%BE% ... 36816.html" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Учител vs. "хигиенист" (чистач/ка/ по нашенски)

Мнение от hobby »

venci72 написа:оди изкарай некоя година с маламашката от темно до темно и без почивка без събота и неделя без отпуска и тогава ела и ми ги пиши тия глупости тука
Пич, един учител ше се научи да маа с маламашката, ама такива като тебе никога нема да се научат да преподават!
А ако все пак се научат нема да е за по-добро. Седи мирен и не се изфърляй, резко, молим! :lol:
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
румбата
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Дек 24, 2011 20:07
Риболов: спининг
Местоположение: Бяла Слатина- Румен Хлебарски

Re: Учител vs. "хигиенист" (чистач/ка/ по нашенски)

Мнение от румбата »

venci72 написа::D захвърля писалката и да грабвам маламашката и

да бе ,ама там нема да си до обед на работа и по полвин година вакация ,и да спиеш на бюрото ,там с маламашката се вика да работиш ,ама се гледате ем да не работите ем парите са ви малко и само стеняте ,оди изкарай некоя година с маламашката от темно до темно и без почивка без събота и неделя без отпуска и тогава ела и ми ги пиши тия глупости тука

Венци ,ти си железен братчето ми ,за пореден път си прав !!! :mrgreen: И аз се чудя защо ги изпонаписах тези глупости !!! И да те допълня - като не ми се ходи на работа - не ходя ,взимам си свободен ден !!! :wink:

П.П. Само не си мисли ,че през отпуската спим като котаци и не познаваме маламашката!!! Много от нас работим на 2 и повече работи - защо ли !? :mrgreen:
Търсете рибата , не чакайте нейното благоволение !!!
laplandetza
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 319
Регистриран на: Пет Юни 22, 2012 13:43

Re: Учител vs. "хигиенист" (чистач/ка/ по нашенски)

Мнение от laplandetza »

:D Сметам , Венци се бъзика, не ми меса на проЗд.
Говоренето , нема смисъл, поне неколко страници мое кажем, ма кой,кой да ги прочете :D , и да ги прочете нема да му помогне :mrgreen:
Едно ще кажа ,едно време пасех козите на село, в най раните „полудемократични„години, заговорихме се с един професионален пастир, тъй наново ги наричат, по нашенски ,чубанин :mrgreen: , спомена той за кви пари рабти и вика, тва е 2 пъти заплатта на таткъти, така уа, Кой за квот е учил :mrgreen:
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Учител vs. "хигиенист" (чистач/ка/ по нашенски)

Мнение от naso »

Добре де, но я ми кажете ако чистачката трябва да работи за тия пари по 8 часа на ден, а преподавателя 4 часа на седмица. По мое мнение нещата са малко по-различни. Вземете заплатата на един преподавател с повече часове и ще видите, че и парите са по-други :idea:
Излишно се създават настроения и противоречия между хората с различен труд
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”