Шофьорска книжка при навършени 16 год.?

Разправят, че не всичко било риболов.
qnkata5
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 14:04
Риболов: плувка, фидер

Шофьорска книжка при навършени 16 год.?

Мнение от qnkata5 »

По едно време се говореше, че при навършени 16 години може да се вземе книжка за кола. Някой знае ли нещо по въпроса?
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Шофьорска книжка при навършени 16 год.?

Мнение от starlight »

По-добре е да не се дават....
То и на 18 години трябва да не се дава книжка...

Какъв е този зор на 16 години да карате коли?
Няма да забравя едно време, когато и аз исках да изкарвам книжка и да карам кола, какво ми каза майка ми:

"Когато си изкараш сам пари, карай си курсовете. Когато си купиш сам кола, тогава ще караш!"

Много истина има в тези думи...
ninastefanina
Мнения: 1571
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 23:05
Риболов: На плувка.
Местоположение: София

Re: Шофьорска книжка при навършени 16 год.?

Мнение от ninastefanina »

starlight написа:По-добре е да не се дават....
То и на 18 години трябва да не се дава книжка...

.
Съгласна съм с теб колега.
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
Аватар
Д-р Най
Мнения: 1472
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 22:30
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 203 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Шофьорска книжка при навършени 16 год.?

Мнение от Д-р Най »

Едно време- в далечната 1986/87 година, а и преди това (започна като приказка :D ) шофьорските бяха с продължителност 9 месеца, ако не се лъжа. Ако се лъжа -не по- малко от 6 месеца. Това- теория, полигон, шофиране в града,нощно шофиране, шофиране в по- големия (и непознат за много курсисти) град, а изпита беше не на листовки, а теоретичен, полигон, градско шофиране и то при положение, че си на 18 или скоро ще ги навършиш. Ако не си ги навършил, но си преминал успешно изпита- чакаш да станеш на 18 и тогава си получаваш документа. Дотогава мое да си патъркаш с мотопед/ мотоцикЪл с обем на ДВГ-то до 50 кубика- балканче, а късметлиите- със симсонче.
Имаше вариант да добиеш свидетелство за професионален на тая възраст, ама за целта требеше или да учиш в специализирано училище (техникум), или да си в предказармена школа за подготовка.
Не казвам, че при тази подготовка излизаха 100 процента идеално подготвени шофьори, но и инструктурите не гонеха 100 процентна успеваемост.
...есть только миг
между прошлым и будущим,
именно он называется жызнь...
Таралежът е птица упорита. Не я ли ритнеш- не излита!
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 205 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Шофьорска книжка при навършени 16 год.?

Мнение от shaman »

Д-р Най написа: Не казвам, че при тази подготовка излизаха 100 процента идеално подготвени шофьори, но и инструктурите не гонеха 100 процентна успеваемост.
;) да си шофьор беше най-предпочитаната професия в гимназията :) Навремето всеки човек трябваше да има професия, а завършващите гимназии задължително ходихме на ПУЦ (професионален учебен център), където ни учеха на професии - шофьори, монтьори, стругари, шивачки и т.н.)

По мои спомени (че беше доста отдавна) - 3 години ходихме на теория, кормуването беше бая - с всички екстри (извънградско, градско, зимно, нощно и т.н.). Изпита пред КАТ беше и на листовки и устен.
Вътрешния изпит - инструкторите казаха "КАТ дават 3 грешки, тук да минеш вътрешния - 0 грешки"
Нашите инструктори наистина гонеха 100% успеваемост ;) Не, че всички не бяхме читанки в математическата, ама това друга тема ;)

П.П. Понеже, аз пък бях генийче, започнало да учи по-рано от другите - изкарах изпита май месец и чаках почти година докато навърша 18 години и ми дадат книжката ;)

П.П.П. Говоря за 1981/1982 г.
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Шофьорска книжка при навършени 16 год.?

Мнение от ecoplast »

нещо много ви е пернала носталгията по младостта май....6 месеца 9 месеца, дневни нощни :lol: :lol: :lol: и аз тогава пиех по кило и половина водка(да не се бърка с девин)и правех по 13 тека, ама сега по скромно :lol: :lol: :lol:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
румбата
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Дек 24, 2011 20:07
Риболов: спининг
Местоположение: Бяла Слатина- Румен Хлебарски

Re: Шофьорска книжка при навършени 16 год.?

Мнение от румбата »

ecoplast написа: и аз тогава пиех по кило и половина водка(да не се бърка с девин)и правех по 13 тека, ама сега по скромно :lol: :lol: :lol:
Абе то , и сега си ги правя тези неща , и то без усилия , ама за книжка поне 18г. и поне 3 месеца курс с всички екстри - полигон ,градско,нощно и т.н. !
Търсете рибата , не чакайте нейното благоволение !!!
Аватар
Д-р Най
Мнения: 1472
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 22:30
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 203 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Шофьорска книжка при навършени 16 год.?

Мнение от Д-р Най »

shaman написа: Вътрешния изпит - инструкторите казаха "КАТ дават 3 грешки, тук да минеш вътрешния - 0 грешки"
Нашите инструктори наистина гонеха 100% успеваемост ;).
shaman е прав, аз се изразих неправилно, отделно, че забравих вътрешните изпити, особено тежки даже и за любители . Наистина и нашия инструктор ни действаше като империалист.
"Не казвам, че при тази подготовка излизаха 100 процента идеално подготвени шофьори, но и инструктурите не гонеха 100 процентна успеваемост."
Имах предвид, че не всички записани курсисти трябва задължително да получат свидетелство, щом веднъж са се записали, а че имаше тЕсна цедка.
...есть только миг
между прошлым и будущим,
именно он называется жызнь...
Таралежът е птица упорита. Не я ли ритнеш- не излита!
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Шофьорска книжка при навършени 16 год.?

Мнение от Бай Иван »

16+алкохол=маймуна с лимонка. Ужас, то на тея не трябва да припарват до нищо различно от тетрадки и учебници....
Аватар
бай Мецан
Мнения: 286
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:27
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти

Re: Шофьорска книжка при навършени 16 год.?

Мнение от бай Мецан »

Е сега вече малките ви намразиха тотално :D :D :D :D :D
Абсолютно съм съгласен, че цедката трябва да се увеличи. Но май всичко опира пак до обществото. На времето изкарах курса за С срещу умопомрачителната сума от 380лв( само за горивото ), което през 88г беше две заплати на майка и като те скъсат на някой изпит родителското тяло ти се кара да наблягаш над ученето. Сега " бизнИсмена "дава 2000лв. и купува книжката, купува и една колица 100+ коня и младия донор е готов( да не да Господ).

П.С. " Не е важно колко коня е колата, а какво магаре стои зад волана. "
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки". Джон Стайнбек
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”