Анкета за или против пушенето в ЗАВЕДЕНИЯТА

Разправят, че не всичко било риболов.
Заключено

За или против тютюнопушенето сте по заведенията ?????

Анкетата свършва на Вто Яну 15, 2013 17:25

Аз съм против да се пуши
101
53%
Аз съм "за" да се пуши
88
47%
 
Общо гласове: 189

славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Анкета за или против пушенето в ЗАВЕДЕНИЯТА

Мнение от славеe »

Да се разрешава пушенето.
Те тия дето не пушат и не пият обикновенно,за какво съ им на заведенията шанаджии,да се дзвери цела вечер на едно кафе и сокче,
и да живее здравословно та да надживее на баба ми костенурката.Като иска некой да живее здравословно,има паркове и градинки,там никой нема да им пречи.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Анкета за или против пушенето в ЗАВЕДЕНИЯТА

Мнение от franko »

Преди като пушач мислих едно,а сега съвсем друго.
Ясно се вижда,че процентите са почти еднакви.Какви пет лева и за какво говорим :idea: .
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Анкета за или против пушенето в ЗАВЕДЕНИЯТА

Мнение от esox22 »

Това си е политически популизъм. Живота няма да се върне назад, да се пуши в купетата и да се тръска в пепелници на които пише - БДЖ, да отидеш на дискотека и всички да извадят по кутия синьо Виктори и да го испушат в малкото простанаство , за да може после целия да миришеш на пепелник ида те боли главата.
А щом един вреден навик е толкова важен за живота.
То тогава какъв живот е това. :roll:
Махнете на Слабаков цигарата, пострижете го гола глава и го облечете в анцуг.
Какво ще остане :D
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Анкета за или против пушенето в ЗАВЕДЕНИЯТА

Мнение от hobby »

Махнете на Слабаков цигарата, пострижете го гола глава и го облечете в анцуг.
Какво ще остане :D[/quote]
Как какво?! Ами Слабаков ще си остане. Няма да се превърне в нещо друго. Ако имиджа прави човека - колко жалко за човека!
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Анкета за или против пушенето в ЗАВЕДЕНИЯТА

Мнение от Vid »

Я като собственик на кръчма ще ви кажа само това: Забраната за пушене уби един цял бранш от българската икономика. А, това да убиеш бранш в нашата кретаща икономика при тая криза и немотия си е живо престъпление, но на практика ненаказуемо.

Добре де, питам? Защо след като мутрата Бойко е толкоз загрижен за здравето на народа не направи цигарите 10 лв., що не и 15 лв. на кутия?, а реши да убие ресторантьорския бранш? Защо те милиарди събрани от акцизите на цигари и алкохол или поне част от тях не отиват за лечение на пушачи и алковци? Че, последните са си платили и предплатили за удоволствието, че и за лечението?
Задайте си въпроса, къде отиват тия милиарди от акцизи?

Отделен въпрос е, че пушачите не са намалели, просто те са избягали от заведенията.
И..., въобще не ми говорете с популизми, - в кръчмите никога е нямало майки с деца, и преди и след забраната... (тук не визирам заведенията за бързо хранене или сладкарниците)

п.п. Напълно подкрепям забраната за пушене на обществени места- учреждения, банки, общини, заведения за бързо хранене и пр.., но не и в късно вечерни или нощни - кръчми, клубове, дискотеки и пр... Смятам, че тук всеки собственик трябва да решава- да се пуши или не. Вярвайте ми, че когато непушачите посетители станат повече от другите, собствениците сами ще наложат забрана за това.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Анкета за или против пушенето в ЗАВЕДЕНИЯТА

Мнение от LVitchev »

Подкрепям написаното от Vid,това е самата истина и каквото и друго да се пише си е ала-бала :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Iceberg
Мнения: 368
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 22:13
получил Браво: 1 път

Re: Анкета за или против пушенето в ЗАВЕДЕНИЯТА

Мнение от Iceberg »

Vid като собственик на кръчма дали ще предпочетеш да ти правя всяка вечер оборотче 30-40 кинта, ако не се пуши в кръчмата ти или да ида в другата кръчма да ги оставя?
И какво значи убили бранша? Или този дето ще ми земе парите не е от твоя бранш? Основните дейности в един ресторант са да продава ядене и пиене и никой не ги е спрял!
Друг е въпроса, че е лицемерие да спрат пушенето, а да разчитат на яки печалби от продажба на цигари.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Анкета за или против пушенето в ЗАВЕДЕНИЯТА

Мнение от LVitchev »

Моля,нещо не те разбрах :lol: :lol: :lol: Ти ще му оставиш 30-40 кинта,а аз когато пия и пуша,а пуша ли без да се налага да излизам по дворове и под навеси пред входа,пия яко и ще му оставя 100-200лв.Явно че и в това се различаваме Айзберг,болните хора нито пият,нито пушат,а за едни 20-30 лв и всеки пушач ще ги остави без проблем,щом има пари за цигари :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Довода ти е страшен,направо ме съгласи да повярвам че вие,непушачите ще оправите шибаното положение на ресторанти и дискотеки с вашите две -три питиета :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Анкета за или против пушенето в ЗАВЕДЕНИЯТА

Мнение от te4osoma »

Може би бъркате ресторанта с кръчма,според мен са различни понятия и всеки ги разбира погрешно...от три години съм НЕпушач обаче съм твърдо ЗА пушенето в обособените места по заведенията и съм твърдо ПРОТИВ тоталните забрани каквито и да са те..рядко ходя по ресторанти ,по кръчми и барове ходя по често ,а там се ходи за да се пие и пуши... :mrgreen: на който не му харесва да не ходи...
Обществени места за мен са болници,кино ,училища и др. там наистина не трябва да се пуши 8)

тоталните забрани нещо много ме дразнят напоследък .... :evil:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Re: Анкета за или против пушенето в ЗАВЕДЕНИЯТА

Мнение от Pedro »

Тези дето агитират и дразнят пушачите да не пушат са в голяма грешка.
Оставете ги да пушат бре ! Пушете и мрете, и да има жизнено пространство за
непушачите.Аз се радвам като видя някой лапнал цигарата как смуче, че чак
ризата му влиза в Гъза.
Мен постоянно ме преследват умни мисли... но аз съм по-бърз от тях
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Анкета за или против пушенето в ЗАВЕДЕНИЯТА

Мнение от LVitchev »

:lol: :lol: :lol: И ние се кефим на непушачите,като ги видим че не пушат и веднага си мислим.......Ех,момчето е болно,слаботелесно и здравето му не позволява да пуши,демек болен е :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Така хубаво ли е а :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Трябва да се замислят непушачите,не са сами на земята и когато някои налага забрани без да ме е питал,утре и на вас ще забранят нещо.Мечката заиграе ли при съседа,ще заиграе и във вашия двор.За това,имаше си помещения за пушачи и непушачи,не се правете че сте сами на тази земя и се съобразявайте и с нашите желания,не сте повече от нас,тук от анкетата се вижда че сме почти 50Х50,така че не е редно да ми казвате какво да правя.ако искам да се тровя,ще го правя както и правя де,но това не е ваша работа,нито на Боко,нито на Цоко нито на разни болни бабки,решили че ще оправят нацията.Първо да извадят на светло лекарствата които крият фармацевти и лекари за лечение на всички болести и тогава да говорим за братска любов и загриженост,другото е бля-бля :idea: :idea: :idea: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Анкета за или против пушенето в ЗАВЕДЕНИЯТА

Мнение от Marco Polo »

Крайните мнения, като тези за пикаенето в басейна, доста ме изнервят.. и ме карат да се смея.. Но с Течо съм 100% съгласен - има си места за всичко.
te4osoma написа:Може би бъркате ресторанта с кръчма,според мен са различни понятия и всеки ги разбира погрешно...от три години съм НЕпушач обаче съм твърдо ЗА пушенето в обособените места по заведенията и съм твърдо ПРОТИВ тоталните забрани каквито и да са те..рядко ходя по ресторанти ,по кръчми и барове ходя по често ,а там се ходи за да се пие и пуши... :mrgreen: на който не му харесва да не ходи...
Обществени места за мен са болници,кино ,училища и др. там наистина не трябва да се пуши 8)

тоталните забрани нещо много ме дразнят напоследък .... :evil:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Iceberg
Мнения: 368
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 22:13
получил Браво: 1 път

Re: Анкета за или против пушенето в ЗАВЕДЕНИЯТА

Мнение от Iceberg »

LVitchev,
както винаги не си ме разбрал правилно.Хвана се за една цитирана сумичка, не е въпроса до сумата. Мога и двойно и тройно да плащам всяка вечер, но ако ми е уютно в заведението и ми хареса. Ако си мислиш, че като не запаля, не мога да изпия и изям повече от теб се лъжеш. Как мислиш, че се поддържа 100+ килограма без ядене и пиене? Определено съм болен и слаботелесен :D
И много буквално приемаш забраната. Не ти е казано йок от утре няма да палиш повече никога цигара. Има хиляди места за пушене .
Смешно ми стана като Vid каза, че се затривал бранша им. Затрива се защото не знае как да ми вземе парите, а не заради това, че не се пуши вътре, а само пред заведението му.
И в момента има заведения ,които преливат от клиенти. Как ли става това, като не се пуши в тях...
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Re: Анкета за или против пушенето в ЗАВЕДЕНИЯТА

Мнение от Pedro »

Витчев,
Нито съм болен, нито слаботелесен.43 год. трудов стаж без нито един болничен успях да зарегистрирам !! Работил съм и на 3 смени в много тежки условия.
Пушех като тапир 30 години минимум, по почти 3 кутии на ден, и като ги свършех, ровех в кошчето дето съм хвърлял фасовете за някой "генерал".
Прозрях и се отказвах на 2 пъти доброволно (за кратко...), 3-ят път беше Супер Успешно до днес - нито фас !!
Та така.
Мен постоянно ме преследват умни мисли... но аз съм по-бърз от тях
Заключено

Обратно към “РиболОФФ”