Кутийка

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Кутийка

Мнение от Marco Polo »

Първото правило на магьосника:
Хората са глупави.
Получил правилната мотивация, всеки би повярвал почти на всичко. Тъй като хората са глупави, те биха повярвали на една лъжа, защото искат да повярват в истинността й или защото се страхуват че може да е истина.
Хората са глупави; те рядко различават лъжата от истината и въпреки това са уверени, че го правят, така че става още по-лесно да ги излъжеш.

„Мечът на истината“
Тери Гудкайнд
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Кутийка

Мнение от nina »

Някои твърдят, че между човека и магарето няма разлика - това е несправедливо по отношение на магарето.

Марк Твен
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
Valentina
Мнения: 88
Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 18:45
Местоположение: Стара Загора

Re: Кутийка

Мнение от Valentina »

Кратко, по Хелоуински:
Започнах да го завивам в леглото, а той ми каза: „Тате, виж дали няма чудовища под леглото ми!“ За да го успокоя, погледнах и го видях още
веднъж – под леглото, треперещ, да ми шепне: „Тате, има някой на леглото
ми…“
Hяма пряк път до мястото,на което си заслужава да идем.
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Кутийка

Мнение от nina »

...Автобиографията си приключвам с женитбата, защото приемам, че след като се ожени, човек няма автобиография! Дори в живота на човека периодът от раждането до женитбата може, както и в историята, да се нарича период "от Заселването до Пропадането". Също така и периодът, който следва след него, най-точно може да се нарече както в живота, така и в историята: период на "робство и страдание"...

Бранислав Нушич
"Автобиография"
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Кутийка

Мнение от Itso »

"Първото нещо, което трябваше да направят, бе, естествено, да почистят цялата къща. Дядо и баща ми се заловиха да ринат сняг пред къщи, а баба — да мете. Тя си знаеше, че тази работа няма да бъде лека, и все пак бе изненадана. Тримата сополанковци, които бе мобилизирала в своя помощ, изхвърлиха на бунището седем кофи боклук. След като замаза пода с говежди тор и изтупа рогозките, наля в коритото топла вода и повика дядо да му измие главата. Дядо си миеше главата от Великден на Великден, преди да отиде на черква, но сега бе принуден от изключителните обстоятелства да падне на четири крака пред коритото. Баба натърка плешивото му теме с един голям и твърд като кирпич сапун, ливна му две канчета вода и го избърса. Като го погледна след малко, тя едва го разпозна. Лицето на дядо се бе преобразило до такава степен, че ако облечеше бяла риза с вратовръзка, можеше да мине за секретар-бирник или дори за околийски началник. Къде с молби, къде с бой, понеже изпитваха ужас от водата, през коритото минаха и тримата сополанковци. Щом поизсъхнаха косиците им, баба ги натири из махалата с по един комат в ръцете, да не шляпат по чистото. Баща ми не намери кураж да се потопи в коритото. Боеше се да не се удави тъкмо пред най-значителното събитие в живота си и се скри някъде из двора. За него бе достатъчно да си изтърка ръцете със сняг и да ги избърше о ръкавите на антерията. С една дума, посещението на годежарката предизвика истинска революция в домашната хигиена на нашия род."

Ивайло Петров
"Преди да се родя"
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Кутийка

Мнение от nina »

В "Хвърчилото" подложиха положението на "обобщение". По този начин хората, които не знаят нищо, се събират, за да споделят невежеството си.

Тери Пратчет
"Последният герой"
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Кутийка

Мнение от nina »

Голата жена е жена в пълно бойно снаряжение.
Виктор Юго
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Кутийка

Мнение от naso »

Тая Тина ме шашнА :shock: :)
https://www.youtube.com/watch?v=DIGfO2D ... qI&index=4" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Кутийка

Мнение от nina »

:shock: :shock: Супер е!
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Кутийка

Мнение от naso »

на 15 години е
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Кутийка

Мнение от babydoctor »

naso написа:Тая Тина ме шашнА :shock: :)
https://www.youtube.com/watch?v=DIGfO2D ... qI&index=4" onclick="window.open(this.href);return false;
Не мога да повярвам. Благодаря, Насе.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Кутийка

Мнение от naso »

Ето го първото изпълнение на Патрик Рондат през 1996 май беше
Тогава пак се шашнАх :D
http://www.youtube.com/watch?v=wC6WCnOw0dk" onclick="window.open(this.href);return false;
По късно го направиха заедно с Жан Мишел Жар
http://www.youtube.com/watch?v=Bcb5TZKewZE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Кутийка

Мнение от babydoctor »

Мнозинството нюфъндлъндци от Южен бряг придобиват вкус към рома скоро, след като бъдат отбити откърмене и до пълнолетието си получават висока степен на имунитет към тази напитка. Но имунитетът не е стопроцентов. До този момент по отношение на рома аз бях господар на положението и разрешавах отпускането на дажбите съгласно трите принципа за пиене в Нюфаундленд. Първият е бутилката да се отвори веднага щом се постави на масата. Това се прави „за да влезе въздух в нея и да прогони лошите изпарения”. Вторият принцип изисква след отварянето бутилката никога да не се запушва пак, иначе според поверието ромът щял да се развали. В Нюфаундленд не е имало случай да се развали нито една бутилка ром, но понеже няма случай да е била запушвана, не е възможно да се установи дали това поверие отговаря на истината. Последният принцип е, че рома в отворената бутилка трябва да се изпие колкото е възможно по-бързо, „преди да изветрее цялата му сладост”. След като научих тези принципи, твърдо реших да не слагам на масата повече от една бутилка.
За беда Джек не бе запознат с принципите и не му достигна предвидливост да се досети. Когато се върнал от Сейнт Джонз, аз съм бил на другия край на залива. Той донесъл кашона на борда на лодката, нежно го разопаковал и сложил дванадесетте бутилки на трапезната маса, строени като дванадесет войничета.
Инъс и Оуби тръгнали подире му, за да видят какво става. Впоследствие Джек ми каза, че рубиненото сияние на бутилките, огрени от сноп слънчеви лъчи през предния илюминатор на каютата, се отразявало по един много необикновен начин в очите на двамата му другари.
Джек отишъл до джипа, за да донесе другите пакети. Като се върнал в каютата, всички бутилки били отворени и тапите им липсвали. Той отишъл на палубата да пита Оуби за това странно явление. Оуби, безмълвен както винаги, просто посочил към водата, където дванадесет тапи, носени от отлива, плавали като детска фпотилия към открито море.
Точно в този момент аз се върнах и мигновено осъзнах, че сме в критично положение. Джек се помъчи да запуши бутилките с тапи от тоалетна хартия, поради липса на нещо по-подходящо, но аз му обясних, че такова отношение към местните традиции несъмнено ще предизвика бунт и ще ни принуди незабавно да напуснем Кална Дупка. Жребият беше хвърлен. Връщане назад нямаше. Трябваше да се направи само едно нещо.
- Слушай – прошепнах с цел да не се чуе на палубата. –След обяд всяка от тези бутилки ще бъде празна. Това е факт, в който не бива да се съмняваш. И ако Инъс и Оуби направят тая работа сами, ремонтът на лодката ще спре за период, който никой не е в състояние да предвиди. Ние просто трябва да се пожертваме, Джек. Започвай да пиеш.
Нито един от нас не е роден в Нюфаундленд, но се постарахме да постигнем най-голяма ефективност.
Смътните представи за събитията през този напрегнат ден са почти невъзстановими, но....

Фърли Моуът – „Лодката, която не искаше да плава.”
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Кутийка

Мнение от Itso »

Таралясник до таралясника, мила моя майно льо…

Коги Братан улете у хоремаго като манарче у тенеке с меко сиренье, слънцето беше още на два остеня нади врълото зади егреко на Ефрем Беснио, къде живееше най на запад у селото. Въпреки че беше средата на следобедо, ниското, широко като балдърете на Марикя от долната ма’ала, помещение се пръскаше по шевовете. Некой ше каа „било е празник”. Празник – на Муко мъдата. Нема нищо такова.

Истината е съвсем друга и ‘секи, кой познава Северозападо поне толко, колко оня урапяк Евгени Минчев познава женското тело, я знаа. У тоа беден, отруден, изнурен, забра’ен и от Гявола край се пие за стра’ от дзаран до дзаран. И поради таа причина една селска кръчма нема кък да не е плъна.

На Братан, по прекор Чворо, му требва’а само неколко дръпания от сплатенио фас време, та да разбере, че мо’е да си отдъъне. Лаасе имаше шанс и да му се размине. Изкорубеното упияндурчено общество на селото беше нагръчило на ебавки друг и току-виж се не сетили за сестра му. Не, они обезателно ше се сетат и ше му разкатаат пичката мила майчина, ама мо’е и да не е днеска. Особено, ако изплъни плано си кък го беше замислил. Нека обаче ние се врънеме малко назаде, използвайки похватите на художествената литература, да й го намаам у човката гръбава. По тоа начин и вие, къде не знаате колко уши имате на главата, ше мо’е да сфанете с к’во ви тръкам времето. Абе, тръкам ви, и без т’ва се чудите от к’во да умрете и по цел ден си ровите из носо и другите анални отверстия. Та, те така те стана.

Стоян Николов - Торлака
"Северозападен романь"
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Кутийка

Мнение от nina »

— Ха, туй направо ме връща в нявгашните дни — подсмихна се Тръкъл. — Хамиш, помниш ли как двамата с тебе се наехме в армията на дук Леофрик Законния, когато нахлу в Нееготинфиорд?
— Тъй беше, помня.
— Пет проклети дни се проточи оная ми ти битка — заразказва Тръкъл, — щото дукесата бродираше гоблен да я увековечи, чатнахте ли? Все ни караха да повтаряме двубоите, а пък ставаше най-гадно, когато тя си сменяше иглите. Открай време разправям, че на медиите не им е мястото на бойното поле.
— Тъй, тъй, помня и как показа неприличен жест на дамите! — изкиска се Хамиш. — След години видях тоя гоблен в замъка Розанте и веднага те познах!

Тери Пратчет
"Последният герой"
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”