Trout opening 06.02.2016 Panega

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Trout opening 06.02.2016 Panega

Мнение от quietriot »

Откриването на пъстървавоят сезон ще се проведе на 01.02.2015 на поляната след моста за село Тодоричане на река Панега, Крилов ще вари рибена чорба аз ще бачкам на скарата, всички са добре дошли ;)
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Trout opening 01.02.2015 Panega

Мнение от Д-р Флекс »

Ще се пазя активно от всякакви вируси, обещавам. Ще се явя на уговорената явка, както винаги, не с празни ръце :wink:
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Trout opening 01.02.2015 Panega

Мнение от stancom »

Я един бърз организационен въпрос :D Откриването на пъстървовия риболов на 1 февруари ли е ? Имайки предвид, че е неделя. На мен ми е удобно, защото на 31 . 1 съм дневна , но да си питам за всеки случай :mrgreen:
Аз не мога да ловя риба !!!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Trout opening 01.02.2015 Panega

Мнение от quietriot »

stancom написа:Я един бърз организационен въпрос :D Откриването на пъстървовия риболов на 1 февруари ли е ? Имайки предвид, че е неделя. На мен ми е удобно, защото на 31 . 1 съм дневна , но да си питам за всеки случай :mrgreen:
Ми аз знам че до 31-1 е забрана, така че, да в неделя на панега ще ти донеса мухарката след една година ;-).
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Trout opening 01.02.2015 Panega

Мнение от quietriot »

Д-р Флекс написа:Ще се пазя активно от всякакви вируси, обещавам. Ще се явя на уговорената явка, както винаги, не с празни ръце :wink:
Това не подлежи на никакво съмнение, макар да не упекохме кюфтаците тогава ;-).
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Trout opening 01.02.2015 Panega

Мнение от Д-р Флекс »

quietriot написа:
Д-р Флекс написа:Ще се пазя активно от всякакви вируси, обещавам. Ще се явя на уговорената явка, както винаги, не с празни ръце :wink:
Това не подлежи на никакво съмнение, макар да не упекохме кюфтаците тогава ;-).


Нищо, аз още ги пазя, пак ще ги донеса! :lol:

От друга страна, обаче, ние явно сме пълни кретени да се радваме, че наближава Откриването - реката ежедневно гъмжи от цървули, които нито за ден не са закривали... Е днес отидох да измия колата от лугата и после отскочих до Николай/Спинингфиш да видя какви нови Вариваси е заредил, и гледам, някакъв непознат селтик, горе долу на моите години, купува воблери за 150 лева и се хвали гръмогласно, как имал два излета на Панега само тази седмица, как му кълвяло, и как бил хванал една еееей-такава балканка... Направих забележка, че пъстървата е забранена - въобще не му трепна окото, и ми заяви: "само балканката е забранена, а аз ловя американки"... Реших да не правя панаири, то смисъл няма. Пак добре, че не ми каза, че лови кленове под рибарника, тогава не знам, дали щях да издържа...
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Trout opening 01.02.2015 Panega

Мнение от quietriot »

Ами примера с Въча е показателен.... само дето пак ср дхапаха двата клуба а то хпфи цял Пловдив там и лови та се кине, цяло лято, незнам какво да кажа аз за себе си спирам да общувам с такива хора, натоварват ме.
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Trout opening 01.02.2015 Panega

Мнение от sandista »

..му деа..Тъкмо да постна и ми се затвори браузера. Нищо пак ще го напиша този офф понеже косвено е свързан с бъдещото развитие на темата.
Мършите (уордуайд) стават все по-свирепи, безскрупулни, изобретателни и добре оборудвани. Надушили къде рибите от една река с Д излизат в малък приток да си хвърлят хайвера и ударно унищожили всичко с цел зареждане на местния ресторант/хотел. Ето резултата:
Изображение
Всички ги проклинат, знаят ги кои са всичките 2-3 бригади и оставят коментари под снимката, че нямалко какво да се направи?!
Други избиват комплекси, търсят слава ловейки в природни паркове, по време на забраната и тн. след което приемат овации и изпадат в екстаз зашеметени от славата покрай извършените "геройства".. Каква е тази целеустременост, хъс и спортна злоба да намираш (с или без смарфоун) и доминираш над горките рибите 12 месеца в годината.??
Не ги разбирам пъстървите, ама хората дето ги ловят още повече не мога да ги разбера..

Споко, скоро всичко ще приключи и ще ядът костеливия .. клен!

По празниците се случи да деля софра с възрастен човек хвалещ се как намерил "дупка" с бели рибки (показваше 20-30см). Опитах се да му обесня, че не постъпва правилно, но гордоста му беше по-силна от разума. И само доброто ми възпитание ме спря да му обесня колко много презирам подобни едноклетъчни...

Рибите са обречени на постоянен тормоз-това е ясно. Но как може да има хора полагащи много усилия да запазят реките, рибните проходи и тн, и тяхната петицията да е подкрепена само от 7-8000 души( http://www.wwf.bg/get_involved/rivers/petition/" onclick="window.open(this.href);return false;). При стотици хиляди регистрирани риболовци?!?!?
Пуска ми колегата някаква петиция да зарадваме бежанци и други мангали. Станах и като питах 50 човека колко са видяли моята молба и са гласували за опазване на нашите природни богатства настана т.нар. мьлчина.
Да отделям пари и уреди за наводнени хора(визирам някакво село в Южна Бг), където Кметството нямало 4000лв да се почисти 2км речно корито? Където има 90% безработица и всички взимат помощи и въртят бири в кръчмата... Сакати ли са? Чии са тия боклуци в реката, мой ли са?
От(*тууут*)ал съм комплексари, цигани, бежанци и други долни същества, гледам предимно себе си и се подготвям за бъдещето. Ще си изживеем старините в кочина, a very massive one!

Колко на място го е казал П.Славейков
"Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша
".
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Trout opening 01.02.2015 Panega

Мнение от quietriot »

Аз съм намерил моя начин,спирам да ходя на 90% в бг за риба, тук само ще кльонкам и като съм си в ямбол ще ходя с двама трима приятели по Тунджа.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Trout opening 01.02.2015 Panega

Мнение от Павел Иванов »

Васе , приемам извинението ти , успокой съ :D Също така се радвам , че си открил правилното лекарство . Не друго , ами от време навреме като те напъпли хистрионното разстройство ставаш свръх досаден , почти колкото Стоянчо :lol: :lol: :lol:
Инак организационно , постулатична тема във връзка с откриването си има , ама щом требва поредна такава , убаво :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Trout opening 01.02.2015 Panega

Мнение от quietriot »

Нищо не ти разбрах и съм си спокоен ;-).
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Trout opening 01.02.2015 Panega

Мнение от babydoctor »

Санде, м....та ми е.а - около 120 хиляди се движим открай време, но това не променя нещата.Май си требе бой и трошене на пръчки. И крайници.Ако някой ме завлече до там, обещавам да не мръдна от барбекюто. :D Ма требе и да ме върне...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Trout opening 01.02.2015 Panega

Мнение от Д-р Флекс »

babydoctor написа:....Ако някой ме завлече до там, обещавам да не мръдна от барбекюто. :D Ма требе и да ме върне...

Док, дръж се отговорно към себе си и здравноосигурените, не може да поемаш такива рискове за здравето, преди напълно да си се възстановил :idea:

Обещавам двайсе лева премия на всеки колега, отказал да извози д-р Бейбидоктор до Панега на 1-ви фефруари!!! :wink:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Trout opening 01.02.2015 Panega

Мнение от babydoctor »

Д-р Флекс написа:Обещавам двайсе лева премия на всеки колега, отказал да
извози д-р Бейбидоктор до Панега на 1-ви фефруари!!! :wink:
Гад - ще ме накараш да пална четворката, ма тогава йок барбекю. Ма шсъм с 20 лв. по-богат... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Trout opening 01.02.2015 Panega

Мнение от Д.Граховски »

А некой от вас риба ще лови ли или само скараджии ще сте :D ?
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”