Удобна седалка за велосипед

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Удобна седалка за велосипед

Мнение от stancom »

Във форума има доста колеги велосипедисти и моля за помощ за избора на седалка за туристически велосипед. До сега бях с една гелова на Wittkop, но започна да сдава багажа, а и не ми беше много удобна. Като не търся бързина и лекота, акцента е на удобството. Специално за някой индивиди, виждал съм изгъзици с фотьойли и не ме устройват :mrgreen: Велосипеда е туристически тип, нормално минавам на ден 20 километра, до работа и обратно. Карам основно по асфалт. Не ми се пита в специализарините форуми, защото на въпроси за този тип велосипеди гледат като мухар на въпроси за риболов с булдо :lol:
Аз не мога да ловя риба !!!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Удобна седалка за велосипед

Мнение от Мунчо »

Oт скромния ми подсечен опит мога да ти кажа, Станко, че подобно жувотно не съществува.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Удобна седалка за велосипед

Мнение от smog »

Напротив, съществува. Трябва ти твърда седалка, аз съм на моето съм с Физик Тундра, лично на мен ми е страшно удобна.
Преди това бях с една на Селе Роял, пак твърда и пак беше удобна.
Карал съм и с мека - ако караш както казваш по 20км на ден - в никакъв случай.

Поздрави
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Удобна седалка за велосипед

Мнение от shaman »

“Той каза:
— Винаги съм вярвал, че накрая ще направят удобно седло.”
“Аз казах:
— Откажи се от тази вяра. Живеем в несъвършен свят, където радостта е смесена с мъката. Може да има по-добра страна и там велосипедните седла да ги правят от слънчева дъга с подплънки от облаци, но в нашия свят най-просто е да свикнеш с нещо твърдо. Да вземем онова седло, дето го купи в Бирмингам. Имаше шев през средата и приличаше на чифт бъбреци.
Той каза:
— Искаш да кажеш онова, дето беше конструирано на анатомичен принцип?
— По всяка вероятност — отговорих. — На кутията, в която го купи, имаше картинка на седнал скелет… или по-скоро — на частта от скелета, на която се седи.
Той каза:
— Беше си съвсем правилна. Показваше правилното положение на…
Аз казах:
— Да не влизаме в подробности. Картинката веднага ми се видя неприлична.
Той каза:
— От медицинска гледна точка беше правилна.
— Възможно е — съгласих се, — за човек, който язди велосипед само на кокалите си. Зная, нали и аз го опитах. Но за човек, който има и плът, си беше агония. При всеки камък или дупка те прищипваше, все едно си седнал върху нервен рак. Ти се вози на него цял месец.”
“— Мислех, че трябва да го изпитам, както трябва — отговори той.
Аз казах:
— Добре го изпита на гърба на семейството си, ако ми позволиш да се изразя по-образно. Жена ти сподели с мен, че през целия ви семеен живот никога не си бил толкова опак и заядлив, колкото през оня месец. Ами спомняш ли си и онова, другото седло, с пружина отдолу?
Той каза:
— Искаш да кажеш „Спиралата“?
Аз казах:
— Искам да кажа седлото, дето те подхвърляше нагоре като човече на ластик. Понякога падаше обратно на седлото, но понякога не го улучваше. Не ти изреждам тия неща, за да будя болезнени спомени, а за да те накарам да разбереш колко глупаво е да се занимаваш с опити на твоята възраст.”

Excerpt From: Джеръм К. Джеръм. “Трима на бумел.” iBooks.
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Удобна седалка за велосипед

Мнение от babydoctor »

...Той живееше в любов и страдание - любов към парите и страдание от тяхната липса... - Илф и Петров. Ех, мъка, Станко, дано се справиш, приятелю...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Удобна седалка за велосипед

Мнение от Асти »

Удобната седалка за всеки е различна, индивидуално е и няма рецепта, т.е. пробваш докато я намериш. Колегата по-горе правилно е казал, че по-добре е да е твърда, но все пак не си взимай карбонова.
ndn
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Фев 01, 2013 10:59
Местоположение: Варна
получил Браво: 11 пъти

Re: Удобна седалка за велосипед

Мнение от ndn »

Ползвам седалка Selle Royal Ellipse + колче Thudbuster LT.
Много удобна комбинация за разходка, убират добре малките и остри вибрации от всякакви неравности.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Удобна седалка за велосипед

Мнение от babydoctor »

Дано си прав, че като знам по кво шси трътнье заднико Станко...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Удобна седалка за велосипед

Мнение от MapuaH »

Офффффф.... това със седалката е болна тема. Като си купих колелото и си викам - ей сега ще си карам и ще свиркам. Да ама след 30 мин и ми се изпари и желанието и свиркането :) Така ми се наръмби задника, че не е истина ;) Реших да я сменявам, но почетох по форуми насан натам, че всичко е много индивидуално и че се иска пробване. Е как пробване - нали някой трябваше да ми осигури 20 седалки да речем, за да ги пробвам. Та реших да заложа на времето и да видя дали ще свикна - е, свикнах :) След 30-тия километър забочва да ме боли, ама се търпи ....... Абе яко е твърда.......

Те това е ръмбата:

Изображение
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Христо
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 25, 2008 12:17
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Удобна седалка за велосипед

Мнение от Христо »

Здрасти Станко,

Аз карам с фабричната седалка на CUBE - http://www.chainreactioncycles.com/us/e ... -prod91963, пробвах доста по-висок клас седла, но разлика голяма не намирам. Купи си обаче "памперс", направо се раждаш с хубав такъв. Добро решение са тези на CRAFT.

Поздрави,
Христо
...о плодове!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Удобна седалка за велосипед

Мнение от stancom »

Христо написа: Купи си обаче "памперс", направо се раждаш с хубав такъв. Добро решение са тези на CRAFT.
Аааа не, може да съм дрЪт, но още ми е рано за памперс :D Аз карам предимно градско , по точно селско :D и до работа междуселско, не мисля да стигам до екип. Карам полу изправен към изправен, а повечето седалки са насочени като че ли за стил наведен .
Дообре де, седалката на Мифата ми преди време, ми беше по удобна от високо технологичните сегашни седалки ! Та на тази база се замислям за някоя кожена на Brooks :roll: но и за тях нямам понятие към кой модел да се ориентирам и дали въобще стават за туристически велосипед :oops:
Аз не мога да ловя риба !!!
jentalmena
Мнения: 106
Регистриран на: Пет Ное 28, 2008 15:20
Риболов: спининг, кастинг
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти

Re: Удобна седалка за велосипед

Мнение от jentalmena »

Здравейте,
Седалката, било то твърда или мека задължително ТРЯБВА да има продълговата дупка, не само улей. Въпросната дупка, освен, че служи за проветрение, изпълнява и една особено важна роля за мъжкото сексуално здраве. А именно: Лишава от натиск перинеума като по този начин пречи на накъсването на фината мрежа от кръвоносни съдове, разположени там, което е предпоставка за импотентност.
На мен Господ не ми спести бейткастинга :))
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Удобна седалка за велосипед

Мнение от quietriot »

Стане, спирай колелото бате за да не спреш да е....ш!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Удобна седалка за велосипед

Мнение от babydoctor »

jentalmena написа:Здравейте,
Седалката, било то твърда или мека задължително ТРЯБВА да има продълговата дупка, не само улей. Въпросната дупка, освен, че служи за проветрение, изпълнява и една особено важна роля за мъжкото сексуално здраве. А именно: Лишава от натиск перинеума като по този начин пречи на накъсването на фината мрежа от кръвоносни съдове, разположени там, което е предпоставка за импотентност.
Дрън-дрън - не е толкова фина мрежата, бая кръвоносни съдове са си. По селата като се с велописеди се придвижваха навремето, та немаше демогравски срив, училищата бяха пълни. А велоергометрите и велоергостатите никой по света не се е сетил да ги прави с дупки, улеи, или квото там се сетиш. Ако ти го патентоваш, с добра реклама, може да направиш бая пара...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Удобна седалка за велосипед

Мнение от Майстор Саки »

Здрасти, Станко,
аз също карам туристически модел, обикновено по 20-30 км по шосе. Предвид това, че има доста дупки и колелото е без амортисьор дори и отпред, съм си подбрал една идея по-мека седалка, която замени оригиналната на Giant. Впрочем, последната вместо улей буквално е изпъкнала и е страшно неудобна. Сегашната седалка се вижда на снимките. Такава ползвах и с предишното колело - достатъчно удобна и здрава е. Струва двайсетина лева - например тук. :)

Изображение

Изображение

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”