До докторите във форума

Разправят, че не всичко било риболов.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: До докторите във форума

Мнение от чичо Док »

Д.Граховски написа: Този Магнезий може ли да и подейства отрицателно по някакъв начин?
В тази дозировка, за десетина дни някъде, при здрав организъм - не, по-вероятно е обратното.
Много често безобидни мускулни болки, крампи, отпадналост, дискомфорт, стрес се дължат на магнезиевия дефицит и електролитен дисбаланс като цяло, процеса е подмолен и малко се мисли за него.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: До докторите във форума

Мнение от Д.Граховски »

Това не го очаквах, но се оказа нервен срив следствие на голям стрес. А за стреса съм сигурен че го преживя малко преди да се случи това. Добре че аз съм непукист иначе не знам какво ще правим :D
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: До докторите във форума

Мнение от sandista »

Казах ти още в началото какво може да е. Доста често се случва есенно време. Възможно е да е породено от някакъв вирус сриващ нервната система.
Деанксит, спокойствие вечер и среден пръст на всички дразнители ;)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: До докторите във форума

Мнение от franko »

Абе срив,срив ама вижте и хормоните.Посетете ендокринолог ;)
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: До докторите във форума

Мнение от Д.Граховски »

Казаха ни до седмица седмица и малко ако не отшуми да ходим на ендокринолог. За сега има и някакво отшумяване, ще следим положението и ако се наложи отиваме пак.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: До докторите във форума

Мнение от sandista »

Да, станно как не са ви пратили да видите хормоните и щитовидната жлеза. Обикновенно с това почват...
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: До докторите във форума

Мнение от Д.Граховски »

Абе жената беше много разбрана и търпелива и като й казахме как се е почнало и какви притеснения е имало, тя каза че за сега няма смисъл да ни мъчи с още тестове и изследвания, но ако не се оправят нещата, ще ходим и за хирмоните да видим. За сега е по-добре, даже вчера и котарака намаза, че си направихме по един чай от Валериана и то почна да се тръшка из стаята :D
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: До докторите във форума

Мнение от babydoctor »

За магнезия и аз подкрепям. Абе, Мите, що не ми я докараш со все изследванията и снимките кеф ти в болницата, кеф ти вкъщи? В болницата е по-удобно за преглед обаче. Сега в кабинета пак разглеждам снимката, но малко ми е слаб контраста. Има блокажи на ниво 2-3 и 3-4, които спокойно могат да обяснят случая. Но без човека мога само да гадая...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: До докторите във форума

Мнение от Д.Граховски »

babydoctor написа:За магнезия и аз подкрепям. Абе, Мите, що не ми я докараш со все изследванията и снимките кеф ти в болницата, кеф ти вкъщи? В болницата е по-удобно за преглед обаче. Сега в кабинета пак разглеждам снимката, но малко ми е слаб контраста. Има блокажи на ниво 2-3 и 3-4, които спокойно могат да обяснят случая. Но без човека мога само да гадая...
Ще видя днес ако иска и може да дойде сама ще ти я пратя, че аз до петък съм фул целия ден
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: До докторите във форума

Мнение от esox22 »

Колега тоя стрес да не е от ревност. Жените понякога си изживяват вътрешното нещата и тайно ревът и пият хапчета. То рибарлъка е ползван за прикритие от някои, има и вицове доста по темата.
Стресът и депресията сриват имунитета :arrow: малка настинка и грипът се активизира, може дори и заедно с херпес вирус да тръгне, а и той удря нервите.
Магнезия си е добре , но що не си земе и от ония кораловия калций - на жените им действа много добре.Също и Акутил - препарат с гинко и витамини, бил много добър, хвалят го.
Щом гали улични котки трябва да и силен имунитета. Да пие по две лъжици пчелен прашец с вода на гладно, отделно тинктура прополис. Леноно масло - ама от онова немското , само в нета го има:
https://www.google.bg/url?sa=i&rct=j&q= ... 1896772744" onclick="window.open(this.href);return false;
И рибено масло от Англия:
https://www.google.bg/url?sa=i&rct=j&q= ... 1976525178" onclick="window.open(this.href);return false;
И накрая остава една спа почивка - във съседния форум <Разни> има доста капацитети по въпроса :D
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: До докторите във форума

Мнение от Д.Граховски »

За ревност няма пеоблем, по рибарлъка винаги знае къде съм и какво правя, даже по някога идва с мен. Имахме друго притеснение ние и лека настинка, ечемик и май от там тръгнаха нещата. За сега само магнезия й е в по-ниски нива. Спа-ро сме го уредили за 11-12 декември, плюс семинар НЛП. Дадох й и книга за самоконтрола да чета, че психиката й е крехка. Тя като й стана нещо и почна да чете разни неща в интернет и според мен от там се отключиха много неща, но все пак бяхме длъжни да проверим.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
Докера
Мнения: 1436
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: До докторите във форума

Мнение от Докера »

И на мен , без да съм специалист , ми прилича на нервна криза ....
От специалисти , а и от собствени наблюдения знам , че кризите удрят обикновено след като човек се успокои от преживян стрес от различно естество ....
Наблюдавал съм пристъпи на нервна криза с треперене , сърцебиене , схващания , потене без видима причина , паника ...
Помага дълбоко поемане на въздух през носа и изпускане на пресекулки през устата - като издухване .
Няма нищо лошо в това да си говориш сам - лошото идва , когато започнеш да си отговаряш !
Селяните казаха: Ей,да вържем попа,та да е мирно селото.
Попа отвърна: Ааааа не,чада мои - Вържете си булките, че да е мирен попа.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: До докторите във форума

Мнение от Д.Граховски »

И тва го мъчим ама не слуша :D аз постоянно изучавам контрола над тялото и ума и го прилага м на себе си вече успешно в повечето случаи. Срга се опитвам и нея да запаля и науча, за сега без успех, но аз съм упорит
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: До докторите във форума

Мнение от чичо Док »

До тук обективно от диалога - по-ниски нива магнезий и изменения в шийния сегмент видени от Краси - приемливи причини за състоянието на фона и на преминал вирус и съобщен стрес наскоро. Това със сегашните стресове доста хлъзгаво, ама не става и да се игнорира..

Та, ако състоянието се подобрява, черта на всякакви абонаменти по болници и докторя(единствено доизясняване за "шията"), щото хипохондрията дебне с тази интернет медицина та знае ли се.
Нека месец взема поливитамини с минерали, после почивка и отново, за през зимата.
Некви занимания, дейност ангажираща и мотивираща ежедневието, хоби в свободното време и повече непукизъм - това е рецептата срещу менюто от напрежение и вегетативните му всевъзможни прояви.
Звучи нахално, но като е тръгнала приказката, бих споменал немаловажното за всяка жена - деца?!

Горе главата, и без акценти върхо модерното "стани доктор и ти" и производните му :D
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: До докторите във форума

Мнение от Д-р Флекс »

Чичо Док, не мога да не ти вдигна две-три палчета за последния постинг! :tup: :D
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”