Моля за помощ да си начеша крастата

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Iso
Мнения: 2061
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Моля за помощ да си начеша крастата

Мнение от Iso »

Здравейте колеги!
От два-три месеца ми е влязла мухата в главата да си направя и аз „Валандър“ и усилено се заех да си търся подходящ диск от брана. За целта позвъних на познатите ми, които имат допирни точки до земеделие и земеделска техника и хората направиха каквото можаха. Намериха ми няколко диска, по-точно четири, но трите бяха с диаметър под 30см. и дебелината им по периферията бе не повече от 1.5мм. Другият диск беше около 40см., но бе на парчета, някои от които липсваха. Така, че молбата ми е да дадете идея или да помогнете да намеря подходящ диск. Предпочитам парите за нов диск 40-45лв. и 10-20лв. за довършване на "Валандъра" да ги дам за за мръвки и напитки. :wink:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
SLGSL
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Фев 26, 2011 10:59
Местоположение: STZ
дал Браво: 14 пъти

Re: Моля за помощ да си начеша крастата

Мнение от SLGSL »

Колега от къде си ?
Аватар
Iso
Мнения: 2061
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Моля за помощ да си начеша крастата

Мнение от Iso »

От Стара Загора
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Д-р Най
Мнения: 1472
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 22:30
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 203 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Моля за помощ да си начеша крастата

Мнение от Д-р Най »

Потърси ли на пунктовете за вторични? Аз също съм от Ст. Загора и мога да те ориентирам за два- три пункта.
...есть только миг
между прошлым и будущим,
именно он называется жызнь...
Таралежът е птица упорита. Не я ли ритнеш- не излита!
SLGSL
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Фев 26, 2011 10:59
Местоположение: STZ
дал Браво: 14 пъти

Re: Моля за помощ да си начеша крастата

Мнение от SLGSL »

Телефон да ти се обадя да се видим
Аватар
Iso
Мнения: 2061
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Моля за помощ да си начеша крастата

Мнение от Iso »

Братя Българи, заветната цел е постигната благодарение на колегата SLGSL. :tup:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Моля за помощ да си начеша крастата

Мнение от RUNNING WILD »

гледам че си набрал инерция ама да ти кажа нещо,това дето го искаш диска е с дупка по средата ще ходиш някои да го заварява тая дупка и дръжки требва д аму направиш щото не става за носене и като се нагрее нема как да го мърдаш,после това ръждясва зловещо на тракторите са лъскави щото се ползва ти не го ли ползваш ръждясва и после ръжда у яденето малко че ти рупа и че чистиш всеки път ще търкаш с лук преди готвене,трудно е за закрепване контактната площ е малка и ще му правиш крака или на 3 тухли ще редиш,като изискване за киселинност и температура е зле,нищо не седи на място а се търкаля от наклона и се събира на едно всичко вътре,никои селянин по селата нема да си направи самодеен тиган от диск на брана дори и ТЕ не стигат до такива крайности и би ги било срам.в градовете е хит и се разчу че е много полезен за сбирки на открито,аз лично не бих го мъкнал това да готвя в него,ако е за некви дивашки изпълнения на открито след употреба на спиртни напитки и да танцувате обезумели около огъня и да си го сложиш на главата да не те вали дъжд става.
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Моля за помощ да си начеша крастата

Мнение от Д-р Дулитъл »

Румца,това с дупката по средата е така,ама при условие че си вземеш употребяван диск.Иначе,там,където ги правят,примерно ,,АГРОТЕХЧАСТ",гр.Оряхово,може да си купиш диска преди да са му щанцовали отвора.Имам такъв и става супер за печене на чушки-слагаш го на големият газов котлон,голямата газова бутилка и сцепваш мрака.Диска е дебел 8 мм.
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Моля за помощ да си начеша крастата

Мнение от RUNNING WILD »

така де така и преди да излезе модерният диск хората си печаха чушките на знак СТОП -спри осигури предимство,това беше актуално тогава,то чушки се пекат и с чушкопек и на ламарина и на котлон и с газова горелка най бързо става,то от Оряхово кво друго да си купиш освен диск и бял червей в магазина срещу училището.
Аватар
Iso
Мнения: 2061
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Моля за помощ да си начеша крастата

Мнение от Iso »

Я...а! Мойта тема се превърнала в серия от "Кошмари в кухнята".

Колега RUNNING WILD, предполагам сте най-главния експерт на БАБХ. Защо не предположите, че целта ми да постигна контаминация на продуктите, които ще бъдат в досег с ръждивия диск. В този съд ще приготвям ястия за най-честите си и "скъпи гости" от Агенция по безопасност на храните, Инспекция по труда, Пожарникари, Токаджии, Газаджии и др. лакоми месоядни.
Защо си мислите, че в заведенията за обществено хранене е чисто и безопасно от здравословна гледна точка. Да не говорим за продуктите, храните, фуражите, химията по полето и във фермите, а вие се безпокоите за една ръжда. Стоманата от която са направени дисковете е 30MnB5,51CrV4, ако беше толкова опасно досега да се беше изпонатръшкала половин европа. Па гледам, че има и профи съдове за готвене от черно тенеке http://chefs-heaven.com/1/56.html
От какво ги е срам селяните те си знаят, а гражданите срам нямат. :lol:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Моля за помощ да си начеша крастата

Мнение от babydoctor »

Това е един от не чак толкова честите случаи, когато Румцата е на 100% прав. :D А в "белите" страни отдавна стоманата и тефлона са заменени от керамика...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Моля за помощ да си начеша крастата

Мнение от Павел Иванов »

Красе , колко барбекюта от керамика си виждал , па било то и по "белите" страни :roll: Или просто се бориш за орден "Стара планина" на база спам :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
кирил великий
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 14:01
дал Браво: 3 пъти

Re: Моля за помощ да си начеша крастата

Мнение от кирил великий »

Колеги, тия дискове от брани стоманени ли са или чугунени, защото чугунените тенджери и тигани държат цена...
"Всяка грешка има свои име и фамилия."
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Моля за помощ да си начеша крастата

Мнение от babydoctor »

Павел Иванов написа:Красе , колко барбекюта от керамика си виждал , па било то и по "белите" страни :roll: Или просто се бориш за орден "Стара планина" на база спам :roll:
Павлети, спамът е твой. Ако не си обърнал внимание, колегата е дал линк към тенджери и тигани... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Моля за помощ да си начеша крастата

Мнение от RUNNING WILD »

Iso написа:Я...а! Мойта тема се превърнала в серия от "Кошмари в кухнята".

Колега RUNNING WILD, предполагам сте най-главния експерт на БАБХ. Защо не предположите, че целта ми да постигна контаминация на продуктите, които ще бъдат в досег с ръждивия диск. В този съд ще приготвям ястия за най-честите си и "скъпи гости" от Агенция по безопасност на храните, Инспекция по труда, Пожарникари, Токаджии, Газаджии и др. лакоми месоядни.
Защо си мислите, че в заведенията за обществено хранене е чисто и безопасно от здравословна гледна точка. Да не говорим за продуктите, храните, фуражите, химията по полето и във фермите, а вие се безпокоите за една ръжда. Стоманата от която са направени дисковете е 30MnB5,51CrV4, ако беше толкова опасно досега да се беше изпонатръшкала половин европа. Па гледам, че има и профи съдове за готвене от черно тенеке http://chefs-heaven.com/1/56.html
От какво ги е срам селяните те си знаят, а гражданите срам нямат. :lol:
ами да ти кажа че готвя на жив огън пред хора а имам и награда за това печелил съм първо място,освен че готвиме в съдове стомана 316 и имам и медни тигани на 100 години буквално,другото което е съм готвач имам и диплома от 16 годишен,а най вече искам да ти кажа че съм 160 кила и толкова много тонове ядене съм изгнел печено под всякаква форма и от какво ли не че в случая съм експерт и мнението ми не подлежи на съмнение,най много ще се радвам да сготвиш за целия риокоз и бабх,хапвай ръждиви пържоли в привкус на желязо усеща се все едно си хапнал сурова кръв,всъщност кво ти дреме за здравето ти и дали яденето ще ти носи наслада и дали е естетически издържано,бухай нещо там да има в кривият сач да дими и тва е,те и гостите и ти толко са ви разбиранията и вижданията за кулинария,наздраве да ти е сладко.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”