Нещо не е наред...

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Нещо не е наред...

Мнение от babydoctor »

От едно рибарско магазинче на Крум Попов ми купуваха шайби сом - дунавски и си отядох. От две седмици няма, та днес съм на хек. Нещо не е наред с Реката ли, що ли? Зимата постнах репортаж, когато набързо извадих 2-3 сомета в краката си, което е пълно безумие и очаквах някой да ми го обясни, или поне някакво предположение да изкаже Вместо това ме наспамиха и ме обвиниха, че съм тръгнал да си меря пишката с Митко от Силистра...Пак подсещам, това беше зимеата, на блесна за щука. Израсъл съм в Лом, първите сомлета 25-30 см ги ловяхме на черешовите води и не се хвалехме с килограми, а с бройки...Зимата - само мъздруга, ако успеем да избягаме от вкъщи. Е, после бой, де...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Нещо не е наред...

Мнение от Павел Иванов »

babydoctor написа:...Пак подсещам, това беше зимеата, на блесна за щука....

Баси , па се почна :lol:
Пропусна да допълниш , че по същото време си преглеждал колега съфорумник у Софето и си ползвал телепорт :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
anonimen
Мнения: 574
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 15:35
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Нещо не е наред...

Мнение от anonimen »

20160701_071810.jpg
20160701_071810.jpg (312.83 KiB) Преглеждано 3584 пъти
20160701_053701.jpg
20160701_053701.jpg (55.61 KiB) Преглеждано 3584 пъти
nt]
1.07 2016 припомних си детството.
...
20160701_060215.jpg
20160701_060215.jpg (115.22 KiB) Преглеждано 3584 пъти
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Нещо не е наред...

Мнение от Димитър Тодоров »

babydoctor написа:От едно рибарско магазинче на Крум Попов ми купуваха шайби сом - дунавски и си отядох. От две седмици няма, та днес съм на хек. Нещо не е наред с Реката ли, що ли? Зимата постнах репортаж, когато набързо извадих 2-3 сомета в краката си, което е пълно безумие и очаквах някой да ми го обясни, или поне някакво предположение да изкаже Вместо това ме наспамиха и ме обвиниха, че съм тръгнал да си меря пишката с Митко от Силистра...Пак подсещам, това беше зимеата, на блесна за щука. Израсъл съм в Лом, първите сомлета 25-30 см ги ловяхме на черешовите води и не се хвалехме с килограми, а с бройки...Зимата - само мъздруга, ако успеем да избягаме от вкъщи. Е, после бой, де...

Краси, все по-трудно те разбирам?? :roll:

Какъв всъщност ти е въпроса? Ако питаш за сома и Реката, има го - вземат по някоя трудна риба на кльонк, влиза чат-пат в дънни мрежи и винтери тия дни, а най-много го ловят разбойниците с тока. Точно те са на път да го отвъдят от Дунав. Много е вероятно твоите ''шайби сом" от "Крум Попов" да са от разбойнически риби ,ако въобще са дунавски.

Зимата на блесна за щука - сом..трудно,но вярвам. :) С някои условности. И за мъздругите зимата пак ти вярвам.Трудно,но не и невъзможно.
Ако под "зимата" имаш предвид от 20-25 март и напред - ще си стиснем по-лесно ръцете. Ако обаче твоята "зима" е от Коледа до 20-ти февруари и не си ловил на Топлия канал на АЕЦ-а ,тогава трябва още да се потрудиш за да повярвам. Абе, страшен неверник съм се извъдил в последно време,да ме прощавате. Сигурно е от липсата на свободно време и твърде многото сомове,дето ловят покрай мен, а пък аз така да се разминавам с тях. :roll:

Хайде, със здраве и tight lines , на български - " мноо и се йедри" ! :fish15:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Нещо не е наред...

Мнение от babydoctor »

Митак, прав си да не вярвяш и аз не си вярвам, зятова го пуснах за обсъждане. Края на януари - началото на февруари беше, ва Д. Цибър....А "Крум Попов" го скъсват от проверки, всъщност приятелката, която ми пазарува от там е една от проверяващите - ако е браковска рибата, значи са се подплатили яко с документи...Моето чудене е, че цяла пролет имаше сом, а сега насред лято изчезна...
За Павлети, последно, га вдене - от 3 години никога никого не преглеждам през уикендите, освен по спешност на водоем - я за кърлеж, я за друго... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Нещо не е наред...

Мнение от Павел Иванов »

Красе , да ти се чуди човек от де тоя мазохизъм в тебе :roll:
Инак таман беше разминало , та що ти требваше наново да "разлайваш кучетата" ?
Та да ти кажа по-съм склонен да повярвам на думите , на Емануил , отколкото на твоите , па било то и на база мюнханзевите ти два излета на Пацуките тая година . Та човека каза , споделих го и в другата тема , че ти си споделил как "една седмица не си излизал от вас" , твои думи на които бих повярвал безусловно и на другият ден имало описан от теб излет на Дунав със сометата . Ся ако е било викенд при твоят спешен начин на откровеност , на сто процента е бил в тая седмица . Не ми се търси по твоите мнения кога точно е било това , но със сигурност тия дни ще го направя . Виж в не излизането мога да допусна кривване до хоримага , щото седмица без леб се изкарва , ама без джин ... ама отскок с риболов до Дунав освен с телепорт нема как да го свържа , вервай ми :D
После ми се сърдиш кът споменавам деменцията :oops:
Ма поне помни какво говориш пред едни и после пред други ора щото лъсва акомеразбираш :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Нещо не е наред...

Мнение от quietriot »

Павел Иванов написа:Красе , да ти се чуди човек от де тоя мазохизъм в тебе :roll:
Инак таман беше разминало , та що ти требваше наново да "разлайваш кучетата" ?
Та да ти кажа по-съм склонен да повярвам на думите , на Емануил , отколкото на твоите , па било то и на база мюнханзевите ти два излета на Пацуките тая година . Та човека каза , споделих го и в другата тема , че ти си споделил как "една седмица не си излизал от вас" , твои думи на които бих повярвал безусловно и на другият ден имало описан от теб излет на Дунав със сометата . Ся ако е било викенд при твоят спешен начин на откровеност , на сто процента е бил в тая седмица . Не ми се търси по твоите мнения кога точно е било това , но със сигурност тия дни ще го направя . Виж в не излизането мога да допусна кривване до хоримага , щото седмица без леб се изкарва , ама без джин ... ама отскок с риболов до Дунав освен с телепорт нема как да го свържа , вервай ми :D
После ми се сърдиш кът споменавам деменцията :oops:
Ма поне помни какво говориш пред едни и после пред други ора щото лъсва акомеразбираш :wink:
искаш да кажеш че Краската си фантазира ли ? :shock: :shock: :shock: и всичко е сънувал :?:
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Нещо не е наред...

Мнение от bat.galin »

Хайде да не се отплесвате чак толкоз ,а ?
Човека пита "какво и има на реката, та не дава сом "
пп. изреченията завършващи с този знак - "?" - съдържат въпрос :idea:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Нещо не е наред...

Мнение от Павел Иванов »

quietriot написа:... и всичко е сънувал :?:

Абе и аз му се чудя , от време на време кът улетне у транс некъф и по неколко месеца не го пуща :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Нещо не е наред...

Мнение от babydoctor »

Павел Иванов написа: Ся ако е било викенд при твоят спешен начин на откровеност , на сто процента е бил в тая седмица . Не ми се търси по твоите мнения кога точно е било това , но със сигурност тия дни ще го направя .
Ич не се мори да търсиш, около 30.01. е било, щото от Вълчедръм се обадих в Англия да честитя рождения ден на синето...От 12.12.15 до о8.02.16 бях отпуск, та няма как да съм преглеждал каквото и да било, освен ако не е дошло в Лозенец, Вълчедръм или Лом, ма нямам спомен за такъв, Алцхаймер го наречи, ако щеш...С Емануил не съм се чувал не помня от кога...Последният форумец, който ми беше в кабинета, беше преди 7-8 месеца и още го чакам да му видя снимките на ръцете, които му направих, щото беше интересен случай...Ти винаги си ми бил симпатичен, щото си пич, а и щото работих с мама, поздрави я. Преставам да се занимавам с щуротиите ти, още повече, че идея си нямам от какво са инициирани... Зададох въпрос и чаках отговори, или поне предположения, а не това...Тъй като темата явно е следена, няма да отварям нова, за да предупредя, че подадох молба за напускане на болницата от 01.08. поради пенсиониране, ще се върна на 29.08 Ако някой е зорлия ще бъда в София, най-много 4-5 дни да изкараме в Трухчевата къща на Йовковци...Сбогом. На темата, не на Форума. Бъди здрав :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Нещо не е наред...

Мнение от Мунчо »

Красе, на Йовковци няма начин някой сом да не докопаш!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Нещо не е наред...

Мнение от Д-р Флекс »

Мунчо написа:Красе, на Йовковци няма начин някой сом да не докопаш!
Искаш ли да му отидем на гости, докато е на Й-ци? Може да научим някой от вълшебните му чалъми за лов на сом...
Аватар
Владимир
Мнения: 10386
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Нещо не е наред...

Мнение от Владимир »

Попитай завеждащата,не са ли останали при нея,че не ги намирам ,само епикризата е при мен....


Пп.Станах разноглед с това дете....
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Нещо не е наред...

Мнение от babydoctor »

Ти ела, пък ще му мислим - шефката преди да й предам отделението не можах да я дообуча, яма след година и половина сам и без отпуск - толкова. Имам контакти в рентгена, шса опрайм...Спамерите май ве са ходили на Йовковци в този сезон и не знаят, че се лови на 30-40 см под повърхността, над водораслите, а там до сега не съм виждал да пърхат сомове...Всъщност, не съм сигурен и въдици дали ще взимам, идеята е да разведа децата и внуците...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Нещо не е наред...

Мнение от babydoctor »

babydoctor написа:Ти ела, пък ще му мислим - шефката преди да й предам отделението не можах да я дообуча, яма след година и половина сам и без отпуск - толкова. Имам контакти в рентгена, шса опрайм...Спамерите май ве са ходили на Йовковци в този сезон и не знаят, че се лови на 30-40 см под повърхността, над водораслите, а там до сега не съм виждал да пърхат сомове...Всъщност, не съм сигурен и въдици дали ще взимам, идеята е да разведа децата и внуците...
ПП - пиши ми някъде другаде, или на ЛС, или по телефона - тази тема съм я отсвирил, влязох заради теб - да ти е живо и здраво детенце... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”