Готварска печка

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Готварска печка

Мнение от babydoctor »

В началото на месеца си идват децата от Англия и искам да зарадвам снахичката с нова печка, че Раховецът ми е от 87-ма...Спрял съм се на две опции, ако някой може, да ме светне, щото в това отношение съм пълен задник. Предварително благодаря.
http://technika.bg/product/14032/elektr ... 59009.html
http://www.technomarket.bg/pechka/indes ... w-09140854
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Готварска печка

Мнение от joro_olyмпус »

И двете биват като за бюджетно решение. Фирми - бол и сите с 24 м. гаранция.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Готварска печка

Мнение от Павел Иванов »

Красе , не те ям , просто споделям . Няма как да "зарадваш снахата" с нещо което сигурно от повече , от двайсет години насам почти никой не си купува и съответно ползва . Предполагам , че ако наистина имаш ищах да я зарадваш по-скоро би трябвало да се поинтересуваш относно печките с индукционен плот :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Готварска печка

Мнение от RUNNING WILD »

Бейби да ти кажа и аз какво знам за печките,първо от Раховеца няма по-силна печка,верно загрява за половин час и са лоши уплътненията на вратата и се подпира с нещо да не се отваря фурната и няма изолация колко пече вътре толкова пече и от вънка,НО вдига над 300 градуса и ако искаш да изпечеш пица и да стане добра това е фурната за целта,лека е тежи 10 кг и е компактна,тия печки къде ги гледаш не са лоши гледам че са клас А това не значи че харчат по-малко ток а че са термоизолирани и са с температурни термостати като вдигне градусите и ги задържи се гаси самичка примерно,вентилатора е плюс с сигурност но може и без него,модерните печки вдигат до 250-275 градуса нали любителските за вкъщи,не виждам логика да имаш печка с 4 котлона и то на ток?подсигури се поне с един газов за разнооборазие като спре тока освен че е 3 пъти по евтино да готвиш на газ на края на годината ти е винетката за колата това,те имат модерни системи за газ ако духне вятър се гаси като не гори и е с редуцир винтил,това е винтил който подава постоянно налягане независимо колко е налягането в бутилката,икономични са не можеш да я издуеш като обикновен газов котлон но съответно не може да препържи риба или картофите бълбукат повече пържене искат,ако си свикнал с големината на раховеца има същтият тип печки модерни с газов котлон и с бързонагряващ такъв с изолация са клас А имат и грил реотан което значи че има отделен реотан от горе як мощен за запичане на пица или ако искаш сандвичи да си правиш ,фурната е квадратна и на повечето побира тави с размер 41 см широки,но това ти стига добра голяма тава е с размери 42 на 28 е достатъчна за готвене,ако ми кажеш че те е страх у вас да готвиш на газ не си карай колата на газ същтата работа.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Готварска печка

Мнение от babydoctor »

А какво, Павлети, е индукционен плот? Ако е керамичен, предварително се уточнихме със снахата, че не ще такава. А и газ не ще да се вкарва в къщата, аз също имам резерви...Четири котлона е идиотщина, но такива ги правят всичките. :evil:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Готварска печка

Мнение от quietriot »

Павел Иванов написа:Красе , не те ям , просто споделям . Няма как да "зарадваш снахата" с нещо което сигурно от повече , от двайсет години насам почти никой не си купува и съответно ползва . Предполагам , че ако наистина имаш ищах да я зарадваш по-скоро би трябвало да се поинтересуваш относно печките с индукционен плот :wink:
Индукциония плот не е за бейбиту , по трудно се подържа и по лесно се чупи, моя джамджията го спраска сега го чакам да донесе нов....
то са ножчета за чегъртане , течности за лъскане, па сегаси като мръднеш тенджарата малко , а бе заеби по умно е отколкот требва според мен.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Готварска печка

Мнение от babydoctor »

quietriot написа: по трудно се подържа и по лесно се чупи
Точно поради тази причина семейният съвет го отхвърли...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Готварска печка

Мнение от bat.galin »

Без претенции за задълбочени познания, все си мисля, че една жена е по-щастлива , ако не тя е около печката.
... а примерно - ти , в случая ;)
Ама пак питай де.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Готварска печка

Мнение от quietriot »

bat.galin написа:Без претенции за задълбочени познания, все си мисля, че една жена е по-щастлива , ако не тя е около печката.
... а примерно - ти , в случая ;)
Ама пак питай де.
представих си го Бейбиту с престилка около печката и джинче в ръчичка
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Готварска печка

Мнение от Павел Иванов »

Васе , направо ме фърляш в некаква приказка :roll: От доста време имам комбинация индукционен със стъклокерамичен . Буля ги тормози яко . Трудно за чистене , на индукционният баш , е нема такава бира :wink: Да ти го счупят варианта го виждам с дъмпел или пудовка отгоре , по стандартните начини трудна работа . Като мръднеш тенджерата просто спира да се грее тая част която е извън котлона , което за нещото в самата тенджера не е от особено значение сметам . Предимства , бол . Практически вечен . Елементарен за почистване еле па сравнен със стандартните котлони къде им се пълнят гнусове у между издатините . Самият той не се нагрява , нагрява директно тигана или тенджерата , демек ако Красе или унуките се отплеснат и се подпрат върху него , при включен такъв , няма да се опарат .Нещо такоа :
Изображение
Да не споменаваме , че на него литър вода завира средно три пъти по-бързо отколкото на стъклокерамичният и пет пъти по-бързо отколкото на обикновеният котлон . Друг е въпроса , че ми е трудно да се сетя коя домакиня не би се зарадвала да и го подарят . Единствен недостатък , не стават всички съдове да си готвиш в тях на него , стават само такива на които можеш да залепиш магнит .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Готварска печка

Мнение от bat.galin »

е....то може и не само около печката ;)
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Готварска печка

Мнение от quietriot »

Павел Иванов написа:Васе , направо ме фърляш в некаква приказка :roll: От доста време имам комбинация индукционен със стъклокерамичен . Буля ги тормози яко . Трудно за чистене , на индукционният баш , е нема такава бира :wink: Да ти го счупят варианта го виждам с дъмпел или пудовка отгоре , по стандартните начини трудна работа . Като мръднеш тенджерата просто спира да се грее тая част която е извън котлона , което за нещото в самата тенджера не е от особено значение сметам . Предимства , бол . Практически вечен . Елементарен за почистване еле па сравнен със стандартните котлони къде им се пълнят гнусове у между издатините . Самият той не се нагрява , нагрява директно тигана или тенджерата , демек ако Красе или унуките се отплеснат и се подпрат върху него , при включен такъв , няма да се опарат .Нещо такоа :
Изображение
Да не споменаваме , че на него литър вода завира средно три пъти по-бързо отколкото на стъклокерамичният и пет пъти по-бързо отколкото на обикновеният котлон . Друг е въпроса , че ми е трудно да се сетя коя домакиня не би се зарадвала да и го подарят . Единствен недостатък , не стават всички съдове да си готвиш в тях на него , стават само такива на които можеш да залепиш магнит .
Те, от колянце, 700 лв AEG
DSC_0849.JPG
DSC_0849.JPG (85.4 KiB) Преглеждано 4070 пъти
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Готварска печка

Мнение от Павел Иванов »

Бах тва "колянце" ! Сигур собственика му е над 150 оки :roll: Буля редовно изтресква тенджурите на Цептер у него , а те са си масивно джелезо , па още нищо му нема . Тва от `97мадо ся . Инак ако кипне нещо и се разлее по него , просто го забърсва с кърпе тип артиено от ролка и чистота отсекъде :D Все пак самият котлон се си е студен , ако и манджата да става бръже .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Готварска печка

Мнение от quietriot »

Павел Иванов написа:Бах тва "колянце" ! Сигур собственика му е над 150 оки :roll: Буля редовно изтресква тенджурите на Цептер у него , а те са си масивно джелезо , па още нищо му нема . Тва от `97мадо ся . Инак ако кипне нещо и се разлее по него , просто го забърсва с кърпе тип артиено от ролка и чистота отсекъде :D Все пак самият котлон се си е студен , ако и манджата да става бръже .
и 90 кила май няма вече Сашо .
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Готварска печка

Мнение от Алеко »

babydoctor написа:В началото на месеца си идват децата от Англия и искам да зарадвам снахичката с нова печка, че Раховецът ми е от 87-ма...Спрял съм се на две опции, ако някой може, да ме светне, щото в това отношение съм пълен задник. Предварително благодаря.
http://technika.bg/product/14032/elektr ... 59009.html
http://www.technomarket.bg/pechka/indes ... w-09140854
Значи - тази фирма Ханза не съм я чувал. Кой знае в кой китайски гараж ги правят. Затова от двете ти препоръчвам Индезит-а. А пък ако искаш нещо наистина надеждно, вземи си Горенье. Словенците си знаят работата. Тази например е в същия ценови диапазон:

http://www.gorenje.bg/produkti/golemi-d ... 7#features
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”