Въпрос за доставка от EBAY

Разправят, че не всичко било риболов.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Въпрос за доставка от EBAY

Мнение от Веско »

Привет,

харесал съм си няколко въдици в Ибей, но в полето за доставка на всичките пише следното:
International Priority Shipping to Bulgaria via the Global Shipping Program
Под полето "Shipping" има и поле "Import charges" с посочена точна или приблизителна сума.

Четох за тая Global Shipping Program и доколкото разбрах преди да платя въдицата ще трябва да платя предварително и вносните такси, като после няма да се разправям с митници и т.н.

Та....въпросът ми е мога ли да избегна плащането на тези такси предварително (в смисъл такъв...не желая да ми се доставя стоката чрез тази програма)? Примерно да пиша на продавача и да му кажа че искам да купя въдицата, но не желая да се достави с тази програма или.... Ще съм благодарен ако дадете някакви предложения или някой сподели опита си!

Поздрави :tup:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Въпрос за доставка от EBAY

Мнение от Димитър Тодоров »

Веско, мисля,че нещо не си разбрал правилно. Не съм имал случаи досега,в които да плащам митнически такси и/или ДДС преди да ми е пристигнала стоката. Импорт чарджис е за да ти напомни какво да очакваш като такси.
Това - глобал шипинг програм - не го знам точно какво означава, но веднъж избрах по-евтин шипинг чрез някаква подобна програма и стоката ми (две килца силикон) дойдоха чрез противната фирма UPS ,които имаха натрапчивото желание да се вдигна да си освобождавам пратката в офиса им при митница "летище София"!? Удоволствието да освободя на митница Силистра ми костваше няколко нервни разговора с една отегчена чанта и известна сума допълнителни такси.

Питай този търговец с кой куриер ще ти пътува пратката и избягвай моя "платен" опит. :lol:

По-здрави,
:tup:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Въпрос за доставка от EBAY

Мнение от pux »

Аз съм купувал неща от еBay по този начин - Global Shipping Program. Точно това означава - плащат се всички мита и такси предварително и стоката ти пристига в къщи :). В моя конкретен случай беше по-изгодно, отколкото да плащам нашите мита.

За конкретния случай - трябва да се пита продавача. Обаче съм забелязал, че стоките които вървят с тая услуга - Global Shipping Program , са по-евтини, отколкото същите без нея. Така, че може продавачът да се съгласи да премахне услугата, но да промени цената!
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Въпрос за доставка от EBAY

Мнение от Веско »

Благодаря ви младежи :tup: Ще го напъпля с оферта селърчето :twisted:

ПП: Мите, и аз го играх тоя цирк...даже два пъти, щото тия от Орвис са мега свестни и за да задоволят всичките ми желания, пратиха поръчката на два пъти, щото нещо си го нямали на склад и го домъкнали отнякъде по-късно :lol: :lol: :lol: Два загубени дни на летище София, два пъти паркинг там по 9лв., два пъти митнически декларации....абе цЕлата мъка Х2 :lol: :lol: :lol: :lol:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
POPOV
Мнения: 1143
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 22:35
Местоположение: Dundee, UK
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Въпрос за доставка от EBAY

Мнение от POPOV »

Веско, тези митни сборове които платиш при поръчката няма да ги плащаш пак и наистина пратката идва у вас чрез частна куриерска фирма която плаща митата от твое име. Така че Глобал шипинга си дава предимства като отпада чакане по митници и плащане за писане на митнически декларации. Така че за Българската действителност си е даже много по-добре. А и търговеца не си слага каквато си иска цена за доставака а тя е възможно по-евтина и определена от Ebay.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Въпрос за доставка от EBAY

Мнение от Павел Иванов »

Весе , другият път като имаш ходене до митницата на летището какво да направиш ?!? Тъй , зимаш си разпечатката и една флашка у джобето . На светофара преди терминал 1 завиваш у десно у посока терминал 2 . Първата прека веднага у десно и пред баничарницата паркираш . Оттам пресичаш и цепиш покрай блокчетата посока митницата . По пътя от уево щи се падне едно бараче с надпис за некъф магазин и съответно митнически услуги . Та улетваш първо у митническите , остааш сичката документация и флашката и докато ти я оформят и качат може да разгледаш упоменатият магазин с конфискувани и преоценени стоки . После си зимаш флашката и прау у митницата . Демек спестяваш време , паркинг , разправии и пр. Тва при положение , че си имал неразумността да си викнеш нещо с UPS , FedEx , DHL от извън континента , нещо което не бих препоръчал на никой да го прави . Тва ако обявената стойност е над нормите де , ако е под тех немаш ядове както знаеш :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Въпрос за доставка от EBAY

Мнение от jdbc »

Кето гледам питането на Веско сте го поизчерпили та да се включа и аз с нещо свързано ...
Днес отивам в разменна станция на соф. митница, нося пейпалски разпечатки и чудесии и се оказва, че има някъфф нов регламент, служителката на гишето ме питак как ще процедираме - опциите били : или попълвам пълномощно пощите да ме представляват пред митницата, или си вадя ЕОРИ номер и се оправям аз. Питам аз кое е по-бързо, казват ми - с пълномощно.
Давам всичките бумаги, на митничарката не и е ясно нещо, влизам, обясняваме се , и накрая ми връчва бумагите да съм се връщал на гишето. ... където лелката ме уби - дайте телефон, като обработим документите днес-утре ще ви звъннем :evil:
Та я кажете сега - има ли го все още вариянта да оправиш прастатиите с едно ходене, дори с центата на това да извадиш ЕОРИ номер и след това да затваш в бумаги при всяко ходене ?
*** Мухарката си е направо "атомно оръжие" срещу спининга ***

*** In God We Trust. All others must submit X.509 certificate. ***
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Въпрос за доставка от EBAY

Мнение от bat.galin »

За еори вземат пари за попълване на формуляр и (поне така беше) го издават на другия ден, понеже отнемаше технологично време за регистрация в някаква база данни.
Това е нормална операция и митничарите освобождават стоката само срещу валиден еори - твой или на агента ти ( български пощи в случая ).
Не зная с каква продължителност е контракта между лицето и агента.
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Въпрос за доставка от EBAY

Мнение от jdbc »

bat.galin, благодаря за отговора, но по-скоро ме интересуваше след акто веднъж си се сдобил с EORI номер дали това би олеснило процедурата по взимане на пратката от митницата. Щото към момента, като ползвам БГ Пощите в качеството на митнически агент ми казват "ще обработим документите и ще се обадим" т.е. налага се да ходя два пъти за една и съща пратка.
Или ако трябва до опростя въпроса още - ако имаш EORI номер дали можеш с едно ходене до митницата да приключиш всички панаири?
*** Мухарката си е направо "атомно оръжие" срещу спининга ***

*** In God We Trust. All others must submit X.509 certificate. ***
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Въпрос за доставка от EBAY

Мнение от Павел Иванов »

Имаш ли EORI всичко приключва относително бързо и в рамките на около час , ако няма опашки по гишетата . Ако си викаш пратките през EMS , респективно USPS и ходят на гарата , то и EORI няма да ти трябва за пратки под обявени 150 евра . За пратки отишли на летището си вземаш вече издаденото EORI и следваш инструкциите ми от по-горният ми пост . Както споменах , ако няма големи опашки за около час си готов . Ако случайно си си забравил EORIто и не ти се връща до вас , влизаш в митницата на първият етаж , цепиш право напред и отсрещната страна вратата в средата с ЕГНто ти споделят кое ти е EORIто . Не забравяй освен EORIто да си носиш разпечатка , тъй няма да се налага да си правиш такава от техните компютри и флашка на която да ти качат митническата декларация . Моето EORI го имам от доста години , от как го въведоха и не се е налагало да го подменявам или вадя ново .

пп - пак в същата врата и тъжен поглед си вадиш EORI за час , два , вместо да чакаш до утре :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Въпрос за доставка от EBAY

Мнение от Веско »

Павел Иванов написа:Тва при положение , че си имал неразумността да си викнеш нещо с UPS , FedEx , DHL от извън континента , нещо което не бих препоръчал на никой да го прави .
Аааа Павка, вече съм много разумен...ама много :lol: :lol: :lol: :lol:

Благодаря на всички за инфото :tup:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Въпрос за доставка от EBAY

Мнение от jdbc »

Та така, за митническото преставителство на БГ пощи киихаме +12лв. Според дамата на гишето също толкова струвало, ако фирмата отсреща ти попълни декларацията. Също каза че документите мога да се изпратят по факс или мейл предварително и да спестиш първото ходене:
http://www.bgpost.bg/bg/38

Ей тук някой се е постарал да обясни ситуацията:
http://www.1lev.com/bgpost-dds-pratka-mito.htm[

А и още нещо - ЕОRI номер може да се издава онлайн с електронен подпис ... уж. Справка сайта на митниците.
Оказа се, че аз имам - явно някога съм си го заявявал. Но нещо приложението за работа с електронен подпис не тръгна като хората при мен - нещо не се изкефи на PKCS11 provider .dll-а
Последно промяна от jdbc на Съб Сеп 17, 2016 15:38, променено общо 2 пъти.
*** Мухарката си е направо "атомно оръжие" срещу спининга ***

*** In God We Trust. All others must submit X.509 certificate. ***
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Въпрос за доставка от EBAY

Мнение от jdbc »

:roll:
*** Мухарката си е направо "атомно оръжие" срещу спининга ***

*** In God We Trust. All others must submit X.509 certificate. ***
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Въпрос за доставка от EBAY

Мнение от jdbc »

:mrgreen:
*** Мухарката си е направо "атомно оръжие" срещу спининга ***

*** In God We Trust. All others must submit X.509 certificate. ***
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”