Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Владимир
Мнения: 10386
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Владимир »

Така,имам питанка,трябват ми отзиви за въпросните автолабили.Продадохме си Сорентото,сега на негово място си търсиме,надеждна,удобна и комфортна кола или джип.Става въпрос за моделите след 2003г. в ценовия диапазон 8000-12000лв.
Моля за мнения и отзиви,останах без кола а съм с малко дете,искам да взема оптималното за,тези пари и година на производство.Огледах се в,няколко,но са нов внос и ,това ме спира за момента.
Благодаря предварително.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от PAMPASA »

Владимир написа:.Огледах се в,няколко,но са нов внос и ,това ме спира за момента.
Според мен ,задължително трябва да е нов внос , ако е карана в БГ - не е ясно кой се е правил на майстор и какво точно и е побългарил :idea:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
Владимир
Мнения: 10386
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Владимир »

PAMPASA написа:
Владимир написа:.Огледах се в,няколко,но са нов внос и ,това ме спира за момента.
Според мен ,задължително трябва да е нов внос , ако е карана в БГ - не е ясно кой се е правил на майстор и какво точно и е побългарил :idea:
Ела и закачи Кията на,какъвто искаш компютър,джипа е купен от представителите а БГ,първия собственик я кара 4години и от 2008г е при нас.Преди да я купят от нас ,само дето не я разглобиха,не намериха за,какво да се хванат в техническо отношение.Нов внос сме купували ,две коли,взимаш я в перфектно състояние,като и смениш маслото.....оооо чудо.....То двигател протича,започва да чади,трака,вие.....Наща си,беше на реални 260000,нямаше прах по двигателя(не е мит),нямаше скрито и покрито,ни е тропнала за тия години,ни е скръцнала,ходова част.Тия в къщите,връщат километражи,закърпват ламарини и ходова,мият двигатели.....
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от empar »

При стара кола се купува това, което е в най-добро състояние. Претенциите на магазина, с шестцифрена сума в джоба.
Иначе и трите модела са много корави и доказали се машини, така че всичко е въпрос на това, какво ще нацелиш. На тези години, кола под 300000км дори не бих погледнал. Със сигурност ще е замаскиран кенеф. Дали нов внос или от тук, пак е въпрос на шанс. Дали ще вземеш кола на 700к км от западна Европа или купувана тук, на 200к, но правена от некадърници е малко фифти/фифти положението...

пп.Като наблюдения над конкретните модели мога да споделя за купен чисто нов X-Trial от България, който вече гони 400к, както и две ЦРВ-та купувани на по 10тина години от Англия и разцепени от каране по горите след това. Оплаквания от нито един от тримата не съм чул.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от te4osoma »

Ъм защо я продаде тогава тая киа бре :D
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
Владимир
Мнения: 10386
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Владимир »

te4osoma написа:Ъм защо я продаде тогава тая киа бре :D
Ъм,тя и жената ми омръзна,ама нИмоим я продам.....схващаш ли?

А и,колкото и да е здрава,взе да ръждясва от вътрешната страна на вратите.След пет години ще е гробница в перфектно,техническо състояние а сега и взех парите.
Последно промяна от Владимир на Чет Апр 27, 2017 14:30, променено общо 1 път.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от te4osoma »

Не нИ моаааа да фанаааа :D :D
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
Владимир
Мнения: 10386
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Владимир »

te4osoma написа:Не нИ моаааа да фанаааа :D :D
Омръзна ми,иначе казано,сака ми се,нещУ по-новичкУ,по-стабилничкУ(Киата е,като лодка),по-бързичкУ.....Абе,сакам и боб,освен леб.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Владимир
Мнения: 10386
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Владимир »

Значи,сведох избора,между Хондата и Нисана,че Волвотата са много трудни за сервизиране...така ми казаха от два сервиза.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
VDP
Мнения: 517
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 12:01
Местоположение: София
дал Браво: 691 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от VDP »

Владимир написа:Значи,сведох избора,между Хондата и Нисана,че Волвотата са много трудни за сервизиране...така ми казаха от два сервиза.
Правилно са те насочили за Волвото. :tup:
Сега избора вече е изцяло твой, според това какво искаш - СУВ и Джип.

Хондата е чист СУВ, вози по комфортно и определено по-бързо, но е с по-малък багажник и доста по малко проходима от Нисана.
Нисана е чист всъдеход - голям, здрав, надежден, но ще е с по-твърда возия, за по ниски скорости и със сигурност по-голям разход на гориво.

И двете коли са изключително здрави (стига да се вземе читава) и едни от най-добрете в класа си, така че е въпрос на личен избор какво ти се кара.
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
Аватар
Владимир
Мнения: 10386
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Владимир »

VDP написа:
Владимир написа:Значи,сведох избора,между Хондата и Нисана,че Волвотата са много трудни за сервизиране...така ми казаха от два сервиза.
Правилно са те насочили за Волвото. :tup:
Сега избора вече е изцяло твой, според това какво искаш - СУВ и Джип.

Хондата е чист СУВ, вози по комфортно и определено по-бързо, но е с по-малък багажник и доста по малко проходима от Нисана.
Нисана е чист всъдеход - голям, здрав, надежден, но ще е с по-твърда возия, за по ниски скорости и със сигурност по-голям разход на гориво.

И двете коли са изключително здрави (стига да се вземе читава) и едни от най-добрете в класа си, така че е въпрос на личен избор какво ти се кара.
Добре а откъде идва разликата в цените на едни и същи автомобили,а разлика от два бона,примерно.Едно към едно а единия е 7000 а другия 9500?Странно.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Павел Иванов »

Владимир написа:...Странно.
Най-вероятно единият има повече кит под боята :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Владимир
Мнения: 10386
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Владимир »

Павел Иванов написа:
Владимир написа:...Странно.
Най-вероятно единият има повече кит под боята :wink:
Айде да го наречем,прикрити забележки.
И аз си го мисля,но май излезе,че Швейцарките са осезаемо по-скъпи при равни характеристики?!
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Митко
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 15:01
Местоположение: София

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Митко »

Миналата година бях изправен пред същата дилема с разликата, че освен Хонда и Нисан гледах и Субару Форестър и Митсубиши Аутлендър. Последните две марки отпаднаха бързо заради по-малките си багажници.
Хондата се слави като много здрава машина (особено бензиновия двигател), но куца от към клиренс и 4х4. Колега кара бензиново CR-V на газ и е много доволен, но той рядко излиза извън асфалта. От долу в средата на купето виси една желязна рамка, която допълнително намалява просвета на колата. Системата за 4х4 е с вискомуфа и се управлява от компютъра - т.е нямаш никакъв контрол над нея.
Нисана е по-проблем от хондата, но е по-висок, по-проходим, с голям багажник и сравнително просторно купе и имаш възможност да избираш режим на движение ( 4х4, автоматичен или да го изключиш и да си караш на предно само). Аз избрах нисана и още не съм започнал да съжалявам.... Моят е дизелов и като разход в София ми дава между 9,2 и 9,5. Извънградското е около 6,5/6,6
Ако офроуд възможностите не са водещи при теб, може би Хондата е по-добър избор. Ако искаш обаче да стигаш до повечко места по язовирите и реките - тогава Нисана (по възможност бензинов)
И да отбележа, че и двата автомобила са далеч от възможностите на истинските офроуд машини :)
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Димитър Тодоров »

Ние сме с три Хонди, от които двете са CR-V ,а третата - Jazz-ка. 8)
Забелязваш ли тенденцията!? :lol: :D Старата,рибарска, CR-V ми е бензинова, 98-ма година,
навремето като я купихме,бяха две в градчето, а сега са 200 - най-масовото "джипче".
Явно българина ,макар и по-бавно, все пак разбира кое е "бест валю фор мъни" . :)
Покрай мен, повлияни от избора ни, поне още няколко колеги-риболовци си
купиха CR-V първа генерация и не съм чул някой от тях да се оплаче.
Брат ми ме пита - що не я сменим, ей така, за разнообразие, да сме в играта? :roll: -
но днес съм твърде зает човек и нямам време да плащам нови грешки - тъй че..,
не я сменям! :twisted: :lol:

Вярно,не е истински джип за офроуд, кал и прочие ,но мисля,че истинските риболовци не са
хлапета и не им липсва това.Напротив, Honda CR-V означава спестено ВРЕМЕ, парички и
нерви, а аз ценя тези неща. :)

Питай ме още некоЕ друго въпросче.. :wink:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”