Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Владимир »

Колега,коя година е Нисана,който караш?
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Митко
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 15:01
Местоположение: София

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Митко »

Владимир написа:Колега,коя година е Нисана,който караш?
2005 - та
nikolas3
Мнения: 226
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 18:09
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от nikolas3 »

Като стар фен на Нисан и бивш притежател на ХТрейл- не е с голям багажник.Поне не в сравнение с голямо комби. Не вози зле. Дизеловите варианти имат приличен въртящ момент и скромен разход като за този СУВ с аеродинамика на хладилник.
Обаче жената трябва да го види първо Хтрейла- рядко грозна кола и отвътре и отвън, не според мен, а според женската част. Не лошо окачване. Евтина поддръжка да не се очаква от никакви дизелови СУВ и т.нар. джипове от тези години и за такива пари. Хронични болести на всички печки на километри над 100к.- демпферни мнооооого скъпи съединители, турбини, помпи/за някои модели. Но усмивката на бензиностанция и при подаване на газ е друго нещо.
В сравнение с Хондата има опция да се кара само на преден мост, а не постоянно/т.нар./ 4х4. Защо е т.нар. е друга бира и друг филм и определено и двата СУВ ако се наведеш отзад и им погледнеш полуоските ще ти се отще да си ги виждал-малки и тънки , само за помагане с побутване отзад.За справка: определено Аутлендър 2007 и нагоре, Пежо 4007 или Ситроен Ц Кросер са с по-големи багажници. И са японски коли- само дизеловите им ДВГ са френски, но както и да е. Спрял си се на тия двата модела- гледай си такива МПСта.
Относно новия внос- шанса да се нацепиш на нещо многомилионно е доста голям, особено ако пазаруваш от непознати джамбази. Виж, ако са ти познати има шанс да се сдобиеш с добър и гледан екземпляр, но никога това упражнение не е евтино. Първоначалния масраф на един такъв СУВ при нов внос започва от 2к.
Съвета ми е: купи си бензинов СУВ, без фабрична газова/т.нар./, не го газифицирай. Карай си колата и си свиркай с кеф. Мисля, че след Соренто няма да ти проблем 10-13 разход , а ако си възпитан водач и по-малко. Говоря за Хонда и Нисанските бензини, щом ти харесват тези марки.
Докато кола закупена от човек, с доказана сервизна история и външен вид, както и техн.състояние, което те удовлетворява, си е много по- добра сделка.Отвсякъде. Особено от познат човек.
Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Владимир »

Много ме спира,тая грозна визия на Хондата,дори стария Нисан ,преди фейслифта е по красив....Но ,пък за Хондата са повече положителните отзиви.
За Пежо и Ситроен,неща и да чувам,макар да съм очарован от джипа на Фиат,но там иде реч за последния модел....Дядото си купи Фиат и ми го даде да ходя за риба,е.....уникален.

Дали па да не барна ,новата Кия :roll:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
orion30
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 14:08
Местоположение: Варна, Елхово
получил Браво: 4 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от orion30 »

Хондата е с меки сегменти, съответно започва да гори масло, после добави и гумичките на клапаните и си на основен ремонт. 4Х4 -то е с многодисков съединител, става за заснежено и сух черен път и дотам. Съединител на дизеларка 2500-3000лв. Разтракват вериги .....ремонт скъп.
Нисана 4Х4-то е като на Кашкая, Мураното и Дачия Дъстър. Муфа с електромагнит, Оф-роуд не много по добър от предходната. Части скъпи като всяка японска кола.
Волвото жална ти майка откъм скъпи ремонти, трошливо /нищо общо със старата слава на марката/, бих го сравнил с Мичел.

Без да ти натрапвам мнението си Дачия Дъстър, евтини части задоволителен оф-роуд. И първоначално е евтина - Каруца.

Доскоро имах Мерцедес МЛ от първите истинско 4Х4 с раздатка и рама. Скъпи части. Блокира само междуосев диференциал за разлика от Г класата. Двигател - ураган.

Скоро си говорих с един автомайстор прави основно джипки. Питам го каква да си купия, каза никаква рано или късно ще я построиш наново.

Имай предвид че поддържайки джип, поддържаш две коли...
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Владимир »

Е,тука не съм съгласен,от 2008г до вчера сме дали,има няма 1500лв за ремонти,макс на Сорентото....Спобед мен е и до автомобил,ако се купи кочина се прави,ако е в добро състояние и се пази,няма грижи....Поне при нас,така излиза,а за офроуд,не практикувам,много вниматулун шофьор в града.Доказателство-не е правена ходова част,дори на леките ни коли за 8г.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Plat1ka »

Колега Orion30 ти имал ли си Хонда или изобщо виждал ли си ги тези коли малко по-отблизо освен на светофара ?

Първо Хонда CR-V не е с постоянно зацепено 4х4 а се движи с предно и когато има нужда се включва и задното. По-горе в постовете колегата е обяснил как точно става автоматично от компютър. За какви разходи от 13-14л говорим ? Как и да я карам моята на бензин повече от 10-11 не съм способен да изгоря и то при здрава ръчка и 140-150км/h. Като я взех от автокъща в София извадих късмет с минимални скрити дефекти като пукнат радиатор замаскиран с лепило и боя и други дребни неща. СЛед като съм сменил тези работи вече 6-та година нямам никакви рпоблеми с нея. Сменях съединител който струваше 160лв и още 100 за труд. Карам я на ГАЗ и съм и направил 120к километри. Гумички на двигател още не съм сменял и маслото си е там стига гарнитурите да са здрави а за да са такива съм ги сменил 1 път. Колата вече гони 300к общо, а на колко е реално няма как да знам и с нормално сервизиране е безгрешна. На ГАЗ разхода в момента ми е 12 защото изпарителя има нужда от обслужване, преди това ми е давала 10.5-11.00 макс с нормално каране до 130км/ч. Говорим за проходимост. ДО сега не е имало място където да не съм стигнал с нея. Зима, лято, кал дъжд карам я с хубави гуми и проблеми нямам. Естествено не надценявам възможностите си но за комфорта който предлага по време на път- проходимостта и е достатъчно добра за извън него.

ИЛи с няколко думи адски доволен съм от избора си и бих я сменил само с по-новата от същата марка. Моята в момента е 2001г. 147кс.
orion30
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 14:08
Местоположение: Варна, Елхово
получил Браво: 4 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от orion30 »

Хондите ги виждам редовно, както ти не си ги виждал - разколачени.
Работното ми време минава по автосервизи. 4Х4-то ти е ала-бала, разхода който си декларирал е постижим по надолнище с изключен двигател. Иначе не е лоша кола ама тия суперлативи................може би защото е твоя. :D
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Ralitex »

Ако ти трябва истинско 4Х4, здраво и надежно ти препоръчвам Субару Форестър или Субару Аутбек. Има возията и комфорта на лека кола, а е по-проходим от повечето джипове. Поддръжката е минимална, но трябва да се прави от хора, които знаят какво е Субару. Откакто имам такъв автомобил, не си помислям за друг, а съм сменил доста и правя по 50-60 хил км на година. Тегля и тежка лодка където си пожелая. Много джипове съм вадил от калта, включително и един ТИР от пряспа.
Последно промяна от Ralitex на Съб Май 06, 2017 22:25, променено общо 1 път.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1961
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от yuri todorov »

:tup:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Владимир »

За,кой Форестър, иде реч?
Първа генерация до 2001г или след 2002г?
Щото ме съмнява кола за 2000лв,да е толкова пък страшотна....а тия след 2002г,бате бате батеее,не се бара,там само бензиновите са ОК,а те си арчааааттттт и бутала и сегменти се праят на 100000....
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Plat1ka »

Няма смисъл да влизам в излишни спорове в темата на Владо. Искаше мнения от хора имащи подобни автомобили и аз съм го дал като такъв.

Колко преувеличен е разхода и ала бала е 4х4-то могат да кажат хората, които редовно пътуват с мен на риболов и ходим до Родопите и обратно за по 10лв на човек.. като сме 4-рима в колата със все багажа..
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от RUNNING WILD »

от тия 3 те ако е за туризъм и багаж аз съм за хондата,,нисана-от вънка е почти секси от колкото от вътре,евтина пласмаса и като затвориш вратата те удря в крака и те избутва настрани волана седи като да се се чудили къде да е по средата ли или малко по в ляво,,вътре няма място от предна до задна седалка,има врътка за режимите на превключване на 4 по 4 и тн,багажника е 91 см много е малък и нагоре също няма много място а иначе изглежда обемен,за возене не е лош ядва се.
за воловото-абе кола си е от секъде и то доста стабилна а в класа си комби май няма друга разни субарута и ауди са смях спрямо комфорт и пътно поведение,на магистрала хем върви хем е като ютия на пътя не мърда на никъде не те тегли в завои нищо накъдето навиеш волана на там отива,изкачва зловещи наклони ако трябва да катериш нещо нема да се свлече,комфортно тежко комби,вътре за пътниците е приказка но за по-обемисти неща няма място ако искаш да качиш 2 офис стола не става,хондата- е тва е колата за екскурзия и багажец,вози доста приятно и си върви сериозно не е мудна хич,има място и за едри хора тавана е висок и вътре има обем не те задушава,поставките за чаши и тн екстри и високи седалки абе добре е от секъде,хондата е по скоро правена за европейци не като почти всички японки за хора до 90 кг и 175 см да им е добре,а тва кви били колите и колко им били тънки полуоските е пълен смях то е изчислено на опън на напън и на усукване 3 и 5 см да е и 2 см да е то е сметнато колко може и до къде.то и щъркела са му тънки краката ама си ходи къде си иска по блатата.и айфеловата кула е тънка ма си седи...
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Ralitex »

RUNNING WILD написа:...за воловото-абе кола си е от секъде и то доста стабилна а в класа си комби май няма друга разни субарута и ауди са смях спрямо комфорт и пътно поведение,на магистрала хем върви хем е като ютия на пътя не мърда на никъде не те тегли в завои нищо накъдето навиеш волана на там отива,изкачва зловещи наклони ако трябва да катериш нещо нема да се свлече,комфортно тежко комби,вътре за пътниците е приказка...
Колега, без да целя да се заяждам, от това което си написал разбирам, че нито си карал Субару, нито си запознат с Боксер двигателите. Ако Волвото не мърда по завоите, то Субаруто не разбира кога си в завой. Заобиколен съм с фенове на Волво и за малко и аз да стана такъв докато не се сблъсках с реална офроуд ситуация и то с Волво ХС 90. Окопа се за отрицателно време и нямаще вадене. Аз имам Аутбек 3000 кубика, 209 коня. Удоволствие е да се кара, отзад си разпъвам спалнята и спя - 180 см съм висок. Място за багаж има много. Глупаво е да се сравнява Субару с Ауди. ХС 70 прилича на катафалка. Но най-важното е проходимоста, а от всички, които обсъждаме тук няма по-проходимо от Субару. Готов съм да защитя твърдението си!
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Владимир »

Успокойте страстите,няма да влизам в черни пътища....За Субару съм чул,че е със скъпа потдръжка...
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”