Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Tonito »

Владимир написа:
Tonito написа:до колегата Владимир бих препоръчал да погледне и Hyundai Santa Fe , има колеги във форума ( Tedо и Sapuna ) които ги карат и са доволни .
Много са грозни,това ме спря и,когато избирах Кията.
Първото поколение наистина е с доста неприветлив вид,но това не ги спира клиентите,важното им че върши работа,а пък второто поколение е с визия сходна на Волгсваген SUV-ките,най вече на Тигуан,а пък те не са грознички :)
и моята е Кия Спортидж 1 поколение е грозна,ама не се оплаквам,върши ми работа ,за туй съм я взел :)
Да ти покажа набързо за какво Санта Фе става въпрос

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3b57cw

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3b57cw

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3b57cw
tiso
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 17:50
Местоположение: Габрово
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от tiso »

Boci написа:Най-честият въпрос когато се купува ЦРВ на хората е как да се разбере дали дифа е изправен. Най-лесно е, като колата се подкара по повърхност, където гумите нямат добро сцепление, примерно някоя ливада, на сняг или най-добре през кал, но обикновено при покупка не се получава такъв тест. Може да се разбере и на асфалт, като се задържи съединителя, даде се яко газ и когато предните гуми превъртят отзад се усеща едно побутване. Това е достатъчно, за да се разбере, че дифа работи. Ако при пълен ляв или пълен волан при завой има шум отзад, като чукане на метал, значи, че маслото в дифа трябва да се смени, но не означава, че е счупен. Дори и някой маслар да обяснява, че може да се сложи каквото й да е, вземете си масло на Хонда задължително.
Точно това обяснявах скоро на един колега.
Дифа е много добре измислен но трябва да се кара единствено и само с препоръчителното масло за хонда.
Трудно му доказах че преди да обяви диференциала за капут , първо трябва да смени маслото.
Колко ме е разбрал - ще видим
Аватар
Iceberg
Мнения: 368
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 22:13
получил Браво: 1 път

Re: Honda CRV,Volvo XC70,Nissan Xtrail?

Мнение от Iceberg »

Не знам какво им е трудното за сервизиране на Волво , по скоро не се чупят и не се налага сервизиране.
Аз имам едно S40 на 16г. от 10 г. го карам и сега го ползвам само по кофти пътища за вилата . Хем не е джип или сув и нямам проблеми с него . Разходите ми за тези 10 г. по него са по малко от застраховките и първото обслужване по новата.

Хонда са много яки, но щом си с дете не знам дали ще ти стигне багажника на C-RV-то. Но пък и Кията също са без багажник и би трябвало да ти е Ок.

Нисана май след Терано 2 вече не са това, което бяха като джип, но пък за багаж си е най голямо.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”