Приложение за надморска височина

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Приложение за надморска височина

Мнение от Алеко »

Търся си надеждно приложение за Андроид-телефон. Видях, че има няколко, та да ви питам - вие ползвали ли сте и от кое сте доволни?
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Приложение за надморска височина

Мнение от Алеко »

Д-р Флекс написа:Accurate Altimeter Free
Благодаря!
nikolas3
Мнения: 226
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 18:09
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Приложение за надморска височина

Мнение от nikolas3 »

Ползвам същото и потвърждавам добрите ми отзиви.
Но работи през мрежа и GPS.
Ако самия телефон има сензор, то в него има опция за изкарване на данните директно от барометъра.Някои от екстремните Андроидски смартфони имат такива.
Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Приложение за надморска височина

Мнение от Алеко »

nikolas3 написа:Ползвам същото и потвърждавам добрите ми отзиви.
Но работи през мрежа и GPS.
Ако самия телефон има сензор, то в него има опция за изкарване на данните директно от барометъра.Някои от екстремните Андроидски смартфони имат такива.
Моят май няма. Пробвах посоченото приложение. На пръв поглед, при интернет-връзка, работи добре, ще го сравня с навигацията от колата да видя дали дава достоверна информация.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5820
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1774 пъти

Re: Приложение за надморска височина

Мнение от баш майстора »

Ко че мериш? ЯРА имат список за таа работа. ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Приложение за надморска височина

Мнение от Алеко »

баш майстора написа:Ко че мериш? ЯРА имат список за таа работа. ;)
Нямам им вяра на списъка.
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Приложение за надморска височина

Мнение от Алеко »

баш майстора написа:Ко че мериш? ЯРА имат список за таа работа. ;)
Zaimov
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 17:06
Местоположение: Благоевград
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Приложение за надморска височина

Мнение от Zaimov »

Не бих разчитал на измерванията на височина с андроидски телефони, туристически GPS или навигация за кола - те измерват височината над земния елипсоид. Надморската височина в България е друга бира (Балтийска височинна система), има нема 40 метра разлика тук там, да не споменавам, че цитираните устройства в позиция грешат от 5 метра нагоре, а в по трудното измерване на височина не знам каква точност да се очаква.
сух газ риба не яде
d.d
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Окт 21, 2015 22:06
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 28 пъти

Re: Приложение за надморска височина

Мнение от d.d »

Zaimov написа:Не бих разчитал на измерванията на височина с андроидски телефони, туристически GPS или навигация за кола - те измерват височината над земния елипсоид. Надморската височина в България е друга бира (Балтийска височинна система), има нема 40 метра разлика тук там, да не споменавам, че цитираните устройства в позиция грешат от 5 метра нагоре, а в по трудното измерване на височина не знам каква точност да се очаква.
Трай си бре колега! Такива като теб разбиват всичко детско в нази! :(
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1377 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Приложение за надморска височина

Мнение от Д-р Флекс »

Zaimov, не вярвам колегата Алеко да се готви да изстрелва балистични ракети, че да му трябва астрономична точност при определяне надморската височина...
Zaimov
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 17:06
Местоположение: Благоевград
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Приложение за надморска височина

Мнение от Zaimov »

То е ясно, че колегата няма да насочва крилати ракети, но предположих, че ще определя височината на даден водоем дали е над 500 метра надморска височина. Представих си ситуация как си ловиш на водоем който си си "измерил" че е в допустимата височина и идват и ти удрят една глоба. Та после се обяснявате с инспекторите кое е измерено и кое е надморска височина. Мнението ми е по-скоро в теоритична насока, защото и тези от ИАРА дали знаят къде точно са 500м. надморска височина не знам, но закона си е закон. Просто исках да предпазя колегата от конфузна ситуация в която ще твърди пред разни органи, че е измерил височина с телефона си.
сух газ риба не яде
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Приложение за надморска височина

Мнение от Алеко »

Zaimov написа:То е ясно, че колегата няма да насочва крилати ракети, но предположих, че ще определя височината на даден водоем дали е над 500 метра надморска височина. Представих си ситуация как си ловиш на водоем който си си "измерил" че е в допустимата височина и идват и ти удрят една глоба. Та после се обяснявате с инспекторите кое е измерено и кое е надморска височина. Мнението ми е по-скоро в теоритична насока, защото и тези от ИАРА дали знаят къде точно са 500м. надморска височина не знам, но закона си е закон. Просто исках да предпазя колегата от конфузна ситуация в която ще твърди пред разни органи, че е измерил височина с телефона си.
Точно такава ми беше идеята. Но търся приложението за успокоение на собствената си съвест, а не за да споря с контролните органи. Те и без това няма да се появят. Лично аз за 20 и кусур години не съм проверяван повече от 2-3 пъти.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1377 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Приложение за надморска височина

Мнение от Д-р Флекс »

За да ти е съвършено спокойна съвестта тогава, Алеко, разгледай официалните топографски карти на обектите, които те интересуват (има ги в интернет). На тях са посочени надморските височини. Дори да не покриват естетическите и научни критерии на колегата Заимов, именно посочените в тези карти данни ще ти послужат за доказателство пред съда, ако някой недоспал яраджия вземе, та те глоби случайно :D
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”