Телефон с много добра камера

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 625 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Телефон с много добра камера

Мнение от Драго »

orion30 написа:Какъвто и да вземеш, обектива ти е прозрачно копче от мъжка риза, но без дупките. Фино шлифован плексиглас.
Телефон с камера за добри снимки, ми звучи като телефон с водачи за добър кастинг. Мое мнение, изживявам се като профи-фотограф. :D
Мислех си да спомена, че фотогравията е оптика а не марка ама се изказаха, че Китайска Бяла Пластмаса с щампована нагризана Ябълка е по добра от DSLR и рекох да замълча :lol:
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Телефон с много добра камера

Мнение от jagger1 »

Милене, привет.
Какво значи на телефона снимката изглежда добре, а на компютъра не ти харесва?
Какво разбираш под добра снимка и добра камера? Резки контури, наситени цветове, реалистични цветове, отчетливо изображение при голямо увеличение, брой пиксели, възможност за макро снимки, наличие на различни филтри, баланс на бялото, възможност за различни ръчни настройки или само автоматични, нощни снимки ....?

Много е субективно да се даде задоволителен отговор.

Има различни телефони на добри цени, които дават за едни добри снимки, за други качеството не струва (сравнено за един и същ телефон). Един го задоволява да снима автоматично, както си е настроена камерата на телефона, друг търси повече екстри като възможности за ръчна настройка. Не забравяй, че качеството на снимките не зависи само от оптиката, а най-вече от матрицата на камерата. Оптиките на камерите на почти всички телефони са с еднакво качество за ниския и среден ценови клас. От тук нататък - зависи каква е матрицата, какъв е софтуера, има ли оптична стабилизация на картината.

В този ред на мисли, за мен лично Самсунг от Ноте 4 нагоре, Самсунг 7, 8, Нокиите от високия клас (оптика на Цайс) си заслужават вниманието. Но цената им е към хилядарката. Приставката на Хаселблад към telefon Моторола Moto Z, която има Х10 оптично увеличение и 12 МП камера е добро решение, но твърде скъпо (телефон + приставка). Още повече, че батерията на телефона не се сменя. Тази приставка на Хаселблад елиминира камерата на Моторолата (16 МП-на)и работи като самостоятелна камера, която има и оптична стабилизация. Дадох ти пример с тази комбинация телефон Моторола-приставка Хаселблад защото почти същото качество можеш да постигнеш с една сапунерка или с телефон от високия клас на Самсунг (7,8) или Нокиа.

Много са субективни нещата. Зависи ти самия какво търсиш в една снимка.
Тази снимка е правена с 5 МП Сони камера:
Изображение

Тази снимка е правена с телефон Самсунг Ноте 2 + макро леща (3 броя лещи за 4 лв. от Джъмбото):
Изображение

Поздрави. :tup:

п.п.: А бе, Академията нещо замря. Какво й стана? :roll:
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Телефон с много добра камера

Мнение от MapuaH »

Снимам с iPhone 6+. Смея да твърдя, че прави страхотни снимки. Изключително бърз автофокус, който за в условията на риболов е много важен. Вдигаш, снимаш и не гледаш повече. Чак в къщи се вайкаш пред компа колко красива е станала! Цветопредаването е много точно.

Имал съм доста дълго и различни самсунги и смея да твърдя, че са доста по-назад от ябълката :) Но знам ли, може пък последните модели да не са такива издънки :) Само като си помисля каква беше кожата на лицата на хората - като на прасе :)

Ето и една снимчица:
IMG_3729.JPG
IMG_3729.JPG (228.2 KiB) Преглеждано 3403 пъти
Поздрави
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
getsbi
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Фев 04, 2010 11:34
Местоположение: Плевен
дал Браво: 47 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: Телефон с много добра камера

Мнение от getsbi »

Поне аз не познавам човек, който е почнал с ябълката и да мисли за други телефони.
Ако не ти се купува IPhone, поне гледай да е модел с Carl zeiss оптика.
Ако производителят се е постарал да поработи и върху матрицата, може да се получи нещо хубаво. Повече мегапиксели не означават по-високо качество, а по-голяма снимка.
Комбинацията от матрица и оптика дават добрият резултат.
Как се познава коя матрица е по-добра? Най-вече по цената на телефона :D
Лично аз обаче предпочитам да снимам на риболов с фотоапарат. Някак си ми е по комфортно. Можеш да снимаш с една ръка и ми е винаги вързан за раницата. Няма опасност да падне във водата.
Мога да вържа и телефона да не падне, но го активирам с пръстов отпечатък. Ако е мокра ръката не го разпознава. Иска парола и почва да се губи време.
Когато искам да снимам рибата във водата, някой път не ми влиза в положението да ме изчака и си заминава :lol:
Със здраве!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Телефон с много добра камера

Мнение от Павел Иванов »

Ммммм , заключване на телефона с пръстов отпечатък , код на дисплея и пр. измишльотини има ефект единствено ако криеш от жена ти с кой си комуникираш , от там натам , само излишно затормозяване за самият ползвател на телефона . При евентуална кражба или загуба , не помагат :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
getsbi
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Фев 04, 2010 11:34
Местоположение: Плевен
дал Браво: 47 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: Телефон с много добра камера

Мнение от getsbi »

Е, сега жената. И тя има пръстова идентификация в телефона. Имам приложения, които искат парола при всяко влизане. В случая слагаш пръстче и се отваря. Не помниш пароли. Много е удобно.
Аватар
Iceberg
Мнения: 368
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 22:13
получил Браво: 1 път

Re: Телефон с много добра камера

Мнение от Iceberg »

Вземай един Huawei и си готов. Айсиктитрите са двойно по скъпи и не стават за нищо. Всичко що е ай сиктир съм го раздал и ми е останал един айпод , който ползвам само докато съм в кенефа, че на смартфона ми е малък дисплея.
От както имам китаеца дори никона не ползвам. Вадиш щракаш и имаш снимка без да настройваш секви дивотии един час преди това и без да носиш цела чанта за едните снимки.
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Телефон с много добра камера

Мнение от Младен Маринов »

getsbi написа:...Повече мегапиксели....по-голяма снимка...
Ко речи... :?:
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Телефон с много добра камера

Мнение от Д.Граховски »

Младен Маринов написа:
getsbi написа:...Повече мегапиксели....по-голяма снимка...
Ко речи... :?:
Мегапикселите не правят снимката по-качествена, а колкото повече са, на толкова по-голям формат можеш да си извадиш снимка. Пример - За фейсбук ти трябват под 1 мегапиксел, всичко нагоре, ако ти е за фейсбук е само гъзария. Многото мегапиксели са нужни ако се правят снимки за билборди например.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Телефон с много добра камера

Мнение от Младен Маринов »

Така вече съм съгласен, което означава, че повечето мегапиксели позволяват отпечатването на по-голяма снимка с добра резолюция, а не по принцип по-голяма снимка.
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”