Бог ме опази...

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Владимир
Мнения: 10384
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 487 пъти

Бог ме опази...

Мнение от Владимир »

Снощи,прибирайки се от Елхово,на 134км от София(така ми го даде навигацията,като проверих,за да обясня на 112,къде сме).Та около 12.30ч,забелязах,че в отсрещното платно на магистрала Тракия един пич присветква с фарове.Много ми се спеше,но веднага погледнах в далечината пред мен,забелязах много светлини,като,че имаше задръстване,за момент ми се стори,че има пуснати аварийни.Веднага натиснах спирачката и след двеста метра се озовах зад спрелите колони с коли.Успоредно с ,това си пуснах аварийните,погледнах зад мен и видях идващи коли,таман се замислих,ще се усетят ли,че съм спрял.......Страхотен шум от удар и последвала тъмнина и тишина.Започнаха да излизат хора от колите до и пред мен.Буквално на 20метра зад мен,видях няколко разбити автомобила.Оставих колата и отидох към пострадалите .Общо четири автомобила и един ТИР.По-близката до мен кола,смазана,буквално,мисля,че от типа на Пежо 107,вътре,три жени и едно момче.Страшна гледка,на момчето му оказваха съдействие да стане от пасажерското място,беше с разбито лице от възглавницата.Шофьорката едвам примръдваше а жените от зад,стенаха от болка,заклещени,една връз друга...Отидох до следващата кола,там ено момиче и младежа до нея(шофьора),придържаха главата на безжизненото(надянам се да е била в безсъзнание),момиче,седящо на заднята седалка .Ужасна гледка,не издържах и не отидох натам да видя,какво е положението в другите коли.Камиона ,беше извън пътя,,навсякъде разпилени отломки,смазани коли,стенания на хора,плач на уплашени.....Младежа от първата кола,излезе,застана до колата и попита,извадилия го,какво се е случило....гледайки с недоумение.Качих се в колата,видях си местоположението и обясних на оператора от 112,подробно,какво и къде се и случило.Надявам се да няма загинали,силно се надявам.



Пп.Какъв е извода,не се отпускайте на дълъг път,пазете себе си,пазете и другите около ВАС.Не подценявайте ситуациите,видите ли спиращи,намалящи скоростта си автомобили,направете го и ВИЕ.


Пп2.Задръстването пред мен,беше в следствие на два обърнати ТИРА,едвам разпознах единия,че е камион а на другия ,кабината не се виждаше.....
Последно промяна от Владимир на Пон Юли 03, 2017 11:57, променено общо 2 пъти.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Бог ме опази...

Мнение от Златев »

Ужас...
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Бог ме опази...

Мнение от мъро »

Лоша работа, дано да няма жертви.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Бог ме опази...

Мнение от Iso »

За мен магистралите изобщо не са най-безопасните пътища. Там джигитите с всякакви автомобили се развихрят и резултатите са потресаващи. Факторите са:
- жегата, хубавото време, вятъра в косите, симпатичната спътничка и т.н.;
- при тираджиите престоите по границите, жегата, мръсотията, гумите, желанието да се прибереш в къщи и да се отпуснеш след толкова дни напрежение...Ако шофьорската професия е лесна и доходна всички евреи и арменци щяха да са шофьори.
- скоростта на шофиране е определяща за катастрофите по магистралите - пример: купувам си автомобил с възможност да се движи до 280км./ч. и решавам да пробвам дали това е истина, защото Българина е недоверчив. Качвам се на магистралата и газ до дупка. Ако автомобила е нов, нарушаваме правилата на движение (ограничението за скоростта) но това не означава, че автомобила е сигурен и безопасен.
Ако автомобила е втора (трета и ...т.н.) ръка, да не кажа възкръснал от скрапа тогава всеки от нас трябва да се замисли къде, как и изобщо да кара ли този автомобил.

Предполагам с навлизането на 3D технологиите значението на транспорта ще намалее, а от там и транспортните катастрофи.

Бъдете живи и здрави до тогава!
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Бог ме опази...

Мнение от Златев »

Владо, това е едно от нещата, които ме плашат не на шега. Колкото и "не мъжко" да звучи. Караш разумно, караш внимателно, спазваш ограничения, указания, табели, следиш пътя и случващото се на и около него и... в един момент си в центъра на белята...
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Бог ме опази...

Мнение от Златев »

За това ли става дума?
http://dnes.dir.bg/news/katastrofa-mvr- ... 10713?nt=4

За сега май всички са "само" пострадали, дано се възстановят всички...
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Владимир
Мнения: 10384
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: Бог ме опази...

Мнение от Владимир »

Не,явно не си прочел...
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Бог ме опази...

Мнение от Златев »

Т.е. това са различни инциденти?
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Бог ме опази...

Мнение от Златев »

Явно да. Не съм събрал 2 и 2, както се казва. Това не променя случващото се, за съжаление...
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Владимир
Мнения: 10384
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: Бог ме опази...

Мнение от Владимир »

Този инцидент от днес е в пъти по-сериозен.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”