Питане към ГМО спецовете

Разправят, че не всичко било риболов.
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Питане към ГМО спецовете

Мнение от Д-р Дулитъл »

Абе Нинчето не е баш права,в смисъл то си е така,ама е малко преувеличено.В България практически няма как някакъв вид продуктивни животни да бъдат изхранвани само с ГМО фураж.А родителските линии,изхранвани с фураж,съдържащ ГМО шротове не са стерилни,със сигурност.Сега по-конкретно:
В дажбата на едно животно(прасе) или птица(било то за месо или яйца),зърненият фураж е някъде около грубо 50-60 %.Засега зърното-пшеница и царевица все още не е ГМО.Основният източник на протеин обаче е соевият шрот.Внос от Аржентина и Бразилия.И неговото количество понякога достига до 30 % от състава на рецептата.А в шрота има ето това:
ГМО.jpg
ГМО.jpg (97.17 KiB) Преглеждано 2406 пъти
.
Значи според еврочиновниците,няма проблем да има ГМО фуражи,стига да са от ,,правилното",демек ,,братско" ГМО.
Навремето колеги,работили в кравеферми и телеугоителни стопанства в САЩ разказваха,как мъжките телета се кастрират на един месец и веднага подкожно на врата им се имплантира силиконов щифт,импрегниран с анаболни стероиди.По скоро тюфлеците в САЩ са вследствие точно това.
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Питане към ГМО спецовете

Мнение от nina »

Изследванията,за които споменах са правени в САЩ,на прасета, което не означава,че не е приложимо и за нас. Фуражната царевица основно е с Бг произход,но не и тази, която ядем ние( ако ядете пуканкии царевични пръчици). ЕС до някъде ни защитава от ГМО храни.
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Питане към ГМО спецовете

Мнение от Павел Иванов »

Понеже преди десетина години един вече не юзер на форума с изказа си относно ГМОто , Корсето , ме накара да се поинтересувам живо от въпроса и от тогава насам го правя а не се осланям на слухове , та за това съм и тъй активен в темата :D

Нинче , един конкретен въпрос ако може ? Тези изследвания имат ли си конкретен автор или са проведени от "учени от НАСА" , или подобни от сорта но когато се потърси точно кой ги е провел , обикновено имена тц ? Защо питам ? Едно защото на такива "учени" доста често се уповават журналята по цял свят , особено когато имат да лансират платен материал а нямат база , друго завишеният прием на чист протеин , какъвто е преобладаващият в ГМО продуктите , обикновено води до повишено либидо , респективно пълна къща с дечица ако не се ползва предпазване а не обратното . Виж повишеният прием на мазнини , без читавото им изгаряне води точно до спад в способностите , респективно в самото производство на продукт от към поколение .

Е , мангустите сигурно маат само и основно не ГМО , сигОрно е тъй , знам ли :roll: И по тая причина къщите им са пълни с дечурля :)
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Питане към ГМО спецовете

Мнение от nina »

Отговарям ти конкретно. Сайт "колибка"
Зачпочни 'патент върху прасе",след това и "истината за Монсанто"
Има данни кой и кога са правени изследванията
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Питане към ГМО спецовете

Мнение от nina »

Аз маам мое сирене, мляко, яйца и агнешко,или овче месо. На пролет коприва и киселец,сега тиквички.Слерд месец и домати.
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Питане към ГМО спецовете

Мнение от Павел Иванов »

nina написа:... Сайт "колибка"...
Нинче , това е несериозно .
Навява ми едно ДежаВю към един друг бивш юзер , Любо Кроки , препращащ към сайтове за конспирации в случаите когато трябва да затвърди мнението си .
Иначе лично аз пуша от две до три кутии цигари на ден , консумирам доволни количества царевичен хормон в течно състояние , наблягам на най-силният анаболен стереоид - холестерола , най-често под формата на свински вратни . Растения консумирам обикновено под формата на лук и гъби когато са обилно омешани с мръвка и добре изпържени и съответно във варианта ГМО - кремвирши , наденица и пр. , тука пак зарзават имам предвид де .... На интензивно кардио държа доста по-добре от два пъти по-млади от мен образи и като цяло не се оплаквам :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
ICO69
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 18:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Питане към ГМО спецовете

Мнение от ICO69 »

Павел Иванов написа:
nina написа:... Сайт "колибка"...
Нинче , това е несериозно .
Навява ми едно ДежаВю към един друг бивш юзер , Любо Кроки , препращащ към сайтове за конспирации в случаите когато трябва да затвърди мнението си .
Иначе лично аз пуша от две до три кутии цигари на ден , консумирам доволни количества царевичен хормон в течно състояние , наблягам на най-силният анаболен стереоид - холестерола , най-често под формата на свински вратни . Растения консумирам обикновено под формата на лук и гъби когато са обилно омешани с мръвка и добре изпържени и съответно във варианта ГМО - кремвирши , наденица и пр. , тука пак зарзават имам предвид де .... На интензивно кардио държа доста по-добре от два пъти по-млади от мен образи и като цяло не се оплаквам :wink:
То изведнъж става, вярвай ми... :idea: И аз така бях...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Питане към ГМО спецовете

Мнение от Д-р Флекс »

Щъм гъбите са му растение, сешш се, нали? :lol:
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Питане към ГМО спецовете

Мнение от yuri todorov »

Ммм даааа, цял'та раута е една " Гъбена чорба" :lol:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Питане към ГМО спецовете

Мнение от nina »

Пратих ти сайта, защото е най-лесно разбираемо. Явно не си гледал нищо,какво ли остава да ти пратя имена и сухи факти?
Мислех,че така по-лесно ще разбераш. Като видях объркването ти за ген, геном мутации и модификации....
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Re: Питане към ГМО спецовете

Мнение от Iso »

nina написа:Аз маам мое сирене, мляко, яйца и агнешко,или овче месо. На пролет коприва и киселец,сега тиквички.Слерд месец и домати.
Нинче, да задам и аз един лаишки въпрос: Семената, които купуваме от магазинната мрежа за зеленчуците и подправките може ли да са ГМО? Като гледам по-голяма част са произведени в Холандия - картофи, моркови, тиквички, репички, моркови и т.н. Чувал съм, че Холандия е меката на химията и всякакви изнасилвания на природните продукти, та като видя, че пише някъде произведено в Холандия се стряскам.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”