Почистване на балкон от гълъби в София

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Почистване на балкон от гълъби в София

Мнение от Златев »

Колеги, търся фирма, която да пичисти, обезпаразити и дезинфекцира два балкона в София, превърнали се в свирепи гълъбарници. В интернет излизат разни фирми, но проблемът е, че съм във Варна и ми се иска да заложа на сигурно.
Сблъсквали ли сте се с подобен проблем?
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Почистване на балкон от гълъби в София

Мнение от Асти »

Ами, ти искаш две в едно. Не вярвам да има фирма, която хем да мие курешки, хем да обезпаразитява. :lol: За дезинфекцията виж фирма Агроинсект. Сериозни са.
На мен пък ми трябва дърводелец във Варна, дали не знаеш някой съвестен?
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Почистване на балкон от гълъби в София

Мнение от Златев »

Каква дърводелска работа ти трябва? Мисля, че мога да те насоча, но за съжаление за повечето майстори тук думта "срок" е непозната и работят все едно светът е вечен... Но все пак кажи, за да потърся човек.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Почистване на балкон от гълъби в София

Мнение от Владимир »

Имахме ,този проблем,основно стояха на парапета на балкона(не е остъклен и е старо строителство).Нареждаха се и цели седмици си стояха на сменки.Реших си проблема с присъствието,като опънах ,монофил 0.30мм от край до край.Като ,идеята,беше да им пречи,затова и го позиционирах,точно над парапета на 10на см.Нито можеха да кацнат,стабилно а,ако успееха,позата,не им изнасяше.Остана проблема със завъдените"кокошинки",малки паразити,обитаващи перата на пернатите.Ще питам баща ми,какъв препарат използва,беше професионален и се купуваше от Зоо аптеки.Бяха го нападнали и него,та и себе си избави с нанасяне по кожата(опасно,но върши работа).
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Почистване на балкон от гълъби в София

Мнение от мъро »

Пръскай с Ектомин, безопасен е за топлокръвни.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Почистване на балкон от гълъби в София

Мнение от babydoctor »

Методът на Владо е най-удачен и изпълним. Другият вариант е да си завъдиш котки там, ама иде зима, та...Могат да се монтират и едни "не знам как се казват" - купуват ги на децата по панаирите, неква хартиена въртележка на 50-60 см. дръжка, върти се при най-лек полъх на вятъра. Има ги и с кречетало, което не е удачно за жилищен район.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Почистване на балкон от гълъби в София

Мнение от Д-р Дулитъл »

мъро написа:Пръскай с Ектомин, безопасен е за топлокръвни.
Ектомина най-вероятно само ще им измие гръбчетата :mrgreen: без да убие тая гад.Ако я има,трябва да се използва ,,Неостомозан" в дозировка 5 мл./л. вода.Третирането трябва да се извърши през нощта-тогава тая гад излиза от цепнатините,където се е скрила и тръгва да търси кръв.Пръскането трябва да се повтори след 6 дни. И нещо допълнително-основен преносител на т.нареченият ,,червен акар"-кокошинки са лястовичките.Бил съм свидетел как тези гадини от лястовиче гнездо на прозорец със старите дървени дограми да се изнасят през цепнатините на дограмата в стаята и по стените да стигат чак до леглото.И това през нощта.
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Почистване на балкон от гълъби в София

Мнение от babydoctor »

Аз бих извикал професионалисти, поне ще има после кото да псувам, а не да викам да се е.а у главата :mrgreen:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”