Как да ...

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Как да ...

Мнение от Iso »

Въпросите ми са следните:
1. Как да отуча съседите си с кучета да ги водят да се облекчават в градинката до блока. Уведомих общината, защото това е нарушение на общинската наредба за "домашни животни - компаньони????" отвърнаха ми след месец по мейла, че направили проверка и не били констатирали такова нещо.
Поставих 50см. ограждение на градинката и след два-тримесеца вече беше нарязана, а колчетата бяха изчезнали, защото бяха дървени.
Сега градинката е опикана и осрана и децата играят край нея.
Оръжие нямам, и не знам как да накарам съседите си да не водят хайванчетата, които измъчват в домовете си да се облекчават в градинката.
2. Вторият ми въпрос е как да се справя с бездомните котки, които са окупирали контейнерите за отпадъци. Не стига, че разнасят отпадъците из района, ами и непрекъснато стряскат хората, като изскачат под носа им когато си изхвърлят отпадъците. На това отгоре някои съседи ги хранят с гранули.

Сега да поясня. Аз не мразя животните. Не одобрявам стопаните им, които ги измъчват в апартаментчетата си и начина по който се грижат за тях. Не одобрявам и начина по който се отърват от тях когато им омръзнат. Не одобрявам и формалните действия на общинските власти в страната относно проблемите с взаимодействието между хората и заобикалящите ги живи същества - домашни "любимци" подивели домашни любимци, и др.

Та да задам въпроса на катаджията Тръпко:
- Е, К`во парим ся?
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Как да ...

Мнение от babydoctor »

Тъпо...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Как да ...

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Нямаш верен ход, все ще излезеш злия изкукал съсед.
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Как да ...

Мнение от PAMPASA »

Относно препикаването на градинката ,при нас резултат даде добре оформена ( ламинирана ) табелка , указваща че тревните площи са третирани с препарат на растителна основа ( силно отровен за домашните любимци).

Ефекта беше мигновен , просто хората обичат повече кучетата си , отколкото един - друг :idea:

п.п. Може да нямат пари за ядене ,но за гранули за животните винаги ще намерят................
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Как да ...

Мнение от babydoctor »

PAMPASA написа:п.п. Може да нямат пари за ядене ,но за гранули за животните винаги ще намерят................
Това, че си тъп, мързелив или и двете заедно, не те освобождава от отговорността за кучето
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Как да ...

Мнение от Д.Граховски »

babydoctor написа:
PAMPASA написа:п.п. Може да нямат пари за ядене ,но за гранули за животните винаги ще намерят................
Това, че си тъп, мързелив или и двете заедно, не те освобождава от отговорността за кучето
Плюс, че като си взимаш куче, трябва да си наясно, че поне 100-150 лева на месец ще ходят по него
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Как да ...

Мнение от babydoctor »

Д.Граховски написа:Плюс, че като си взимаш куче, трябва да си наясно, че поне 100-150 лева на месец ще ходят по него
Минимум. И да не дава Господ да се разболее...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
valentinkichukov
Мнения: 375
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 13:34
дал Браво: 66 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Как да ...

Мнение от valentinkichukov »

Премести се да живееш другаде, най добре в къща.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: Как да ...

Мнение от outsider »

Iso написа: Оръжие нямам..
Извинявай за тъпата шега , обаче от всичките изброени проблеми , като че ли най-лесно се решава този.. :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Re: Как да ...

Мнение от Iso »

Местенето в друга къща и набавянето на оръжие е въпрос на желание, но аз нямам такова. Колегата е прав, че набавянето на оръжие е почти никакъв проблем, но както парите, така и оръжието кара хората да имат измамното чувство на по-висши същества и с потребности да подчиняват заобикалящата ги среда. Аз добре съзнавам, че човека е една еднодневка, която за краткото си съществувание успява да нанесе огромни щети на заобикалящата го среда така, че аз съзнателно съм се отказал от притежаването на оръжие.

Чудя се дали хлорната вар би ми помогнала в по някакъв начин?
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: Как да ...

Мнение от outsider »

Kакто вече казах , тва за оръжието беше на майтап. В по-сериозен план , нещат изглеждат така:
Iso написа: 1. Как да отуча съседите си с кучета да ги водят да се облекчават в градинката до блока.
2. Вторият ми въпрос е как да се справя с бездомните котки, които са окупирали контейнерите за отпадъци.
1. Не можеш да направиш абсолютно нищо. Съседите ти очевидно са на онзи стадий на развитие , в който хората могат да се променят само под въздействието на груба сила - следователно , имаш избора да наблюдаваш нещата философски , и без да се дразниш , или да си късаш нервите и да си вредиш на здравето , без всякаква полза от тая работа.

(Скоба. Молитва към боговете , отправена от римски пълководец преди решаваща битка с поредните варвари:
"О , богове! Дайте ми сила , за да се справя с нещата , които зависят от мен. Дайте ми търпение за нещата , които не зависят от мен. И дайте ми мъдрост , за да различа едните от другите"
-край на скобата :wink: )

2. С котките едва ли ще ти е много по-лесно - не знам да съществува някакъв репелент , който да ги отблъсне от контейнерите , ( освен може би голямо куче :mrgreen: ), решението на тая работа се крие в затворени контейнери , в които котките да не могат да влизат , ама и тая работа е доста утопична...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Как да ...

Мнение от Pike »

Хайде без да се обиждате моля, благодаря.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”