Костур в аквариум

Разправят, че не всичко било риболов.
Borkata_111
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Авг 16, 2017 23:19
Риболов: спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 29 пъти

Костур в аквариум

Мнение от Borkata_111 »

Здравейте
Имам силното желание да прибера едно от малките костурчета или слънчаци, когато им доиде реда на въдицата.
Та някой занимавал ли се е с отглеждане на един от тези два зъбати разбойника ?
Всичкото инфо би било полезно :fish5: :fish4:
Ventzi_A
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2007 11:44
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Костур в аквариум

Мнение от Ventzi_A »

Здравейте!
Гледал съм няколко месеца три малки слънчевки (около 5-6 см средна дължина), в аквариум с обем малко под 40 литра (по спомен). Рибките бяха хванати с рачило, а не с въдица и стръв. Аквариума беше оборудван с аерираща помпа, имаше и растения, следях нивата на нитрати и нитрити и периодично подменях на части водата. Хранех ги с бял червей, малки насекоми, парченца хляб...
Накрая едната умря, и превантивно върнах другите две на свобода във водоема, от който бяха хванати.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Костур в аквариум

Мнение от Plat1ka »

Със слънчевите рибки няма да имах никакъв проблем да ги гледаш. Те така пристигнаха някога в Българско покрай акваристиката.
Костура е малко по-капризен от към амоняк във водата. Но в по-голям аквариум с малко на брой риби би трябвало да си живеят чудесно. Гледал съм и двата вида като само с костурите имах дертове, че бях сложил и много други риби и превиших нивата на амоняк и костурите дадоха фира. Но иначе бяха страшно атрактивни за риболов. Хранеха се с кубинки от риболовния магазин и беше много интересно да ги наблюдавам как ловуват в аквариума. Със слънчаците също е забавно. Аз имаш 6 риби по 5-6см доста красиви. Живееха си заедно с няколко каракудки и 6-7 щипока на дъното. За храна ядяха всичко. Поради апетита и на останалите риби в аквариума ги хранех с пинки и хирономус. Слънчаците така свиканаха с мен, че подавах хирономуса над водата и те скачаха и си го взимаха от въздуха. НЕ са ми умирали докато не се спука аквариума и се наложи да ги пусна.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”