Продавач консултант №1

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Продавач консултант №1

Мнение от Iso »

Днес със съпругата ми направихме чревоугодническа "шопинг терапия" в Метро, Кауфланд и Лидъл.

На рибния щанд в Метро заявявам, че искам две американки. Младежът се втурва взема плик и ме гледа очаквателно.
- Какво ще обичате? - пита той.
- Две по-едри американски пъстърви - отвръщам аз и оглеждам другите стоки.
- Моля?! - замръзна продавач-консултанта, следейки на къде ще погледна.
Посочвам от коя риба искам и юнака изръсва:
- Ама пъстървата е българска.
- Добре дай ми две български дъгови пъстърви.
Младежът пак се поколеба, но ми даде посочената от мен риба.

В другите магазини гледах да не задавам изобщо въпроси защото бързахме. :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Продавач консултант №1

Мнение от Мунчо »

Както много отдвна са казали източните мъдреци, прекаленото знание води до страдание...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Продавач консултант №1

Мнение от Златев »

Разбирам го момчето. Аз изпадам в състоянието на злочестия продавач консултант всеки път, когато прочета табелка "сьомгова пъстърва"...
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Продавач консултант №1

Мнение от Владимир »

Младежа ,не е длъжен да знае всички наименования на рибите.Да не говорим,че масово явление е да пускат ,нови служители,без обучение.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Продавач консултант №1

Мнение от Doktor-5 »

При тази болезнена липса на работна ръка, нямаш голям избор.
Това има с това се работи, питайте мен да ви обЯсна с какви лауреати съм принуден да произвеждам.
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Продавач консултант №1

Мнение от lubobg »

По -скоро е липсата на адекватно възнаграждение.
Даваш ли пари- квалифициран персонал ще се намери.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Продавач консултант №1

Мнение от мъро »

lubobg написа:По -скоро е липсата на адекватно възнаграждение.
Даваш ли пари- квалифициран персонал ще се намери.
Много точно казано.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Продавач консултант №1

Мнение от babydoctor »

Ич даже, като се има предвид, че такъв персонал не се търкаля по улиците в нашите гтеографски ширини...Требе сси го намчериш и обучиш, което си е сериозна инвестиция...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Re: Продавач консултант №1

Мнение от Iso »

Относно липсата на квалифициран персонал причината за проблема е, че повечето работодатели не осъзнаваха, че един квалифициран работник или служител струва от 20 до 50-60% по-евтино от един току що нает такъв. В "пост - соц - чорбата" имаше много хора, които бяха уплашени и се страхуваха за бъдещето си и приемаха да работят за "жълти стотинки". Повечето от тях или се пенсионираха или "си биха камшика" и сега са някъде по света.
За тези преходни години децата в училищата станаха бройки носещи делигирани бюджети, а не ученици. Учителите се превърнаха в чиновници, а резултатите от труда им не са обвързани със заплащането им. То същото е и в т.н. здравеопазване, лекарите гледат на мен не като на пациент, а като клинична пътека.
Другарката Фандъкова има голям проблем с реденето на павета. Работниците не знаели как се прави това. :D Преди 40-50 години оформянето на паветата и направата на павирани улици в НРБ се правеше от "Високо квалифицирани" затворници. Голяма част от предлаганите мебели в моя град бяха произведени в местния затвор и това може да се потвърди от Почетния Председател на ДПС.
Сега нямало персонал. Не е така, критериите Ви са високи. Има организации за които основен критерий за приемане на работа е кандидатът в момента на интервюто да може да пази равновесие. Тези организации не се оплакват. Но ако Ви е необходим по-квалифицирани персонал ще трябва да се обезпечите финансово и с подходящи обучения за придобиване,поддържане и повишаване на подходящата квалификация за вашите работници и служители.
Работодателите трябва да забравят соц. унифицираната система за създаване на кадри и това, че:
- на пазара има безброй много чакащи специалисти за работа;
- освободения работник или специалист струва много повече от новозначения;
- инвестициите в обучение и подобряване на работната среда се възвръщат многократно. и т.н.
Обучение + опит = квалификация - печеливша формула.
Другата печеливша формула е инвестицията в софтуер и хардуер (става дума за машини с програмно управление, а не само за компютри).
Комбинацията от двете формули ще осигури възможност за устойчиво развитие на всеки бизнес.

П.п. Не съм синдикален "Бос" наблюденията ми са периферни във връзка с работата ми.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Продавач консултант №1

Мнение от Асти »

За наше съжаление най-трагичните продавачи са в риболовните магазини. Говоря за София. Това, че си запален по риболова не значи, че ставаш за търговец. Картината е потресаваща.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”