Комуникация между риболовците

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Комуникация между риболовците

Мнение от Iso »

Христос воскресе, колеги!
Още нещо ми прави впечатление от двата форума, които следя. Обявите за продажби стават все повече на все по-вече и по хубави такъми, а сделките намаляват прогресивно. Впечатленията ми са от последните десетина години. За мен това означава, че пазара е наситен и търсенето намалява. Това се подкрепя и от фактите, че все повече риболовци пазарят по интернет от цял свят и броя на необявените разпродажби на фалирали риболовни магазини расте в един от форумите.
Та отново се налага извода, че водоемите не са повече от преди и рибната популация е по-малко от преди, да кажем 30-40г.
Развитието на технологиите дадоха възможност да се създадат нови видове риболов например, УЛ, Наноджиг, Микроджиг и т.н. Тези видове риболов бързо станаха популярни в страните където водоемите са опоскани и освен дребосъци другите обитатели се срещат рядко или са много наплашени. В страните където се спазват определени правила и рибните популации са защитени, УЛ, Наноджиг, Микроджиг и т.н. почти не се развива.
Това е мое мнение и не ангажирам никой с него. :wink:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Комуникация между риболовците

Мнение от babydoctor »

Можеш да ме пишеш ангажиран с теб, с една попоравка - не 30-40, а последните 10 -15, хайде 20 г. разказаха играта на водоемите. Тук визирам и ВЕЦ-овете...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
pelikan
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Мар 31, 2018 11:13
Риболов: спининг, фидер
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Комуникация между риболовците

Мнение от pelikan »

Има нещо вярно колеги във всичко, което казвате. Аз не познавам форума като вас от толкова много време, но все пак освен местата за риболов, нали трябва да споделим какво ни е харесало, какво не. И аз съм започнал с лесковата пръчка и плувката от паче перо :) . Успях да хвана периода около края на 90-те и началото на този век- риболова по дефилето на Искъра. Какви клендаци.... захапва и не той тръгва към теб, а ти към него...иначе няма шанс да го извадиш.
Обаче кефа от сегашните такъми е без аналог. Примамки бол, хващат и евтините и скъпите, трябва само да уцелим правилната за мястото и деня. Удара когато си с плетеняка, мазния аванс на макарите...сега трябва да дойдат рибите :D
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Комуникация между риболовците

Мнение от MapuaH »

Жалко е... да... Няма ги вече пишещите, няма ги репортажите, няма я тръпката.

ФБ замести голямя част от тукашната тръпка, което аз намирам за пълно безумие. Там пишеш и информацията отива някъде в небитието. Лично аз скоро ще подновя писането тук, защото ми доставя много по-голяма наслада. Да, ряко имам хубави риби, ама какво от това? Не е ли важно човек да сподели как, какво и къде? :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Комуникация между риболовците

Мнение от Pike »

Аз откога казвам, че ФБ е информационна еднодневка, всичко минава и заминава в небитието :tup:
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1465 пъти
получил Браво: 2191 пъти

Re: Комуникация между риболовците

Мнение от b_lomsky »

Има една класация всяка година – най- щастливи хора. Редовно там в първите места са хората на някакви острови, не ги помня. Нямат ни фейсбук, ни форум. Щастието им е в общуването, но непосредствено общуване. Ние, поели по пътя на консуматорското общество използваме заместители и те започват да ни омръзват. Форумът се замества от ФБ, след това ще се появи нещо друго, трето и т.н. безкрай.
По повод на репортажите – наистина намаляват, но пък нещата в риболова се повтарят. Аз всеки ден на микроджиг хващам десетина дребосъка, главно попчета, но пък да пускам всеки ден снимки ми се струва излишно – такъмите и примамките се едни и същи. Че рибите намаляват и издребняват не е от вчера, а тенденция от поне 30г.
1990г. ултралайт е 5-15гр.
1990 -2000г. 2-10гр.
2000-2010г 1-7гр.
2010- 0,5-3гр.
Така, че на човек донякъде му остава да се радва на такъми и екипировка. Преди години скъсат се кецовете, изцапаш си панталона, тръгваш с тези дрехи за риба и всички изглеждат като изпаднали германци. Сега поне окото радват прилично изглеждащи риболовци с хубави такъми и примамки/ малко не знаят къде се намират :) /, ама ще се научат.
Да се насладим на това, което е останало :D
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 874 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Комуникация между риболовците

Мнение от pi4a94 »

Фейса е както го описахте обаче е станал като навик...гаден навик...и аз цикля и се ядосвам,че си губя времето...

Преди имаше тръпка да опишеш излета да подбереш снимки ех...Имаше теми като Хит парад на примамките по години,не се превземахме за такъми,не се пазеха,а целта беше да се ловят риби.

Модерен свят станахме всичко е нотификации,лайкване,постване,сторита,инстаграми,снапчатове...

Аз лично искам да съм в природата където няма 4Г и да замятам в бързеите както и сладка раздумка с колеги как е минал риболовния излет.Може би съм старомоден-нека е така.


ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”