Когато помолиш ти се отвръща със злоба

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Когато помолиш ти се отвръща със злоба

Мнение от Iso »

На врата на гаража си съм поставил табела: "Моля не ограничавайте достъпа до гаража" и ето този емотикон :D
За по-малко от месец два пъти ми впръскват, предполагам епоксидна смола в патрона на вратата на гаража. Успях да разблокирам двата патрона и сега очаквам по-лоши действия подпалване, или друго. Отново предполагам, че това е свързано с обажданията ми до 112, когато е блокиран гаража ми от друг паркирал автомобил. Често пътувам рано 5-6 часа сутринта и когато не мога да изкарам автомобила си от гаража се обаждам на 112. До 20-30 мин. собственика си измества возилото, след телефонно обаждане. Но има случаи, при които собственика не кара колата и дори не знае къде е и дори кой я кара. Затова понякога когато ми е много важно пътуването паркирам пред гаража си, за да не ме блокират.
Въпросът ми е какви превантивни мерки мога да предприема? :wink:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Когато помолиш ти се отвръща със злоба

Мнение от Д-р Флекс »

Видях на един съседен на моя гараж табела "Не паркирайте пред гаража ми!!! Най-близкият вулканизатор е на 5 км оттук". Да ти кажа, работи...
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Когато помолиш ти се отвръща със злоба

Мнение от Мънцата »

Д-р Флекс написа:Видях на един съседен на моя гараж табела "Не паркирайте пред гаража ми!!! Най-близкият вулканизатор е на 5 км оттук". Да ти кажа, работи...
:D
Изображение
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Когато помолиш ти се отвръща със злоба

Мнение от lubobg »

В 21 век проблемите трябва да се решават цивилизовано ,не в стил дивият запад.
Сега ако някой си мисли че може да прави каквото си иска значи има кой да го търпи.

Да ти кажа как се оправихме с същия проблем.
Собственика му спираше където си иска с обяснението- няма място.
Още повече че е бивш полицай и страда от чувство за безнаказаност.
Първо с добрата-без ефект.
На 112 и МВР идва съставя фиш за 50лв.
Акта е от 50 до 200лв. Може да се състави и даже ако колата е преместена и не е паркирана в нарушение когато дойде МВР.
Просто трябва да го подпишеш като свидетел.
Слеваха разговори с шеф в РПУ , който всъщност е един от заместниците и отговаря за опазване на обществения ред и официална жалба.

Ефект има.Собственика вече спира в една градинка, гледа на кръв. :D :D :D :D
Да ама там някакви пенсионери били възмутени и искали да гледат цветя.

Беше му обяснено че следващата стъпка е съда.
Не е проблем да му се извади ограничителна заповед.Като я наруши - условна присъда и да се подписва всеки ден в пробацията,10% от заплатата за държавата и т.н.
А нарушението на пробацията знаем какво значи. :D :D :D :D

Вече не спира в нарушени еи даже поздрявява.
Та най- важното да му обясните какъв е реда и какво го очаква.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Когато помолиш ти се отвръща със злоба

Мнение от Iso »

Христос воскресе, колеги! :D
Предполагам, че това е дело на един млад господин, чиято съпруга била спряла единия път пред гаража ми и после ми потърси сметка защо съм се обаждал на 112 и сега бил с 20лв. назад. Самият той ми каза, че имал позвъняване от скрит номер преди 6 часа сутринта, но телефона му бил без звук. Не било възпитано да се звъни по никое време на хората. Общо взето това беше разговора ни и на следващия ден патрона беше запълнен. Естествено не мога да докажа нищо с факти.
Здраве да е, дано не се озлобява повече. Иначе вече спира пред блока си.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Когато помолиш ти се отвръща със злоба

Мнение от Бай Иван »

Сложи си една такава "лампа" и поне ще разбереш кой ти мисли лошото.

https://www.aliexpress.com/item/SDETER- ... autifyAB=0
Деян Стоев
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 22:39
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Когато помолиш ти се отвръща със злоба

Мнение от Деян Стоев »

Iso написа:Христос воскресе, колеги! :D
Предполагам, че това е дело на един млад господин, чиято съпруга била спряла единия път пред гаража ми и после ми потърси сметка защо съм се обаждал на 112 и сега бил с 20лв. назад. Самият той ми каза, че имал позвъняване от скрит номер преди 6 часа сутринта, но телефона му бил без звук. Не било възпитано да се звъни по никое време на хората. Общо взето това беше разговора ни и на следващия ден патрона беше запълнен. Естествено не мога да докажа нищо с факти.
Здраве да е, дано не се озлобява повече. Иначе вече спира пред блока си.

Воистина воскресе !!

По темата - да ти даде телефона на съпругата, ако пак се наложи да не го занимаваш. :mrgreen:
ДАЙ КЕПА!!!
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Когато помолиш ти се отвръща със злоба

Мнение от Iso »

Не бях се сетил за това. Но като се замисля се сещам за един колега, който казваше когато беше разочарован от нещо: "Чувствам се тъпо като след секс със чужда жена. Тогава съм разбрал, че по нищо не се различава от моята." :tup:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”