Един от най-големите празници - Гергьовден!

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 865 пъти

Един от най-големите празници - Гергьовден!

Мнение от Daniel Defoe »

---
В деня на храбростта пожелавам на всички да сме смели в мечтите си и решителни в осъществяването им :tup:

Наздраве :11: и наслука :fish15:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Един от най-големите празници - Гергьовден!

Мнение от babydoctor »

:22:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Iso
Мнения: 2061
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re:с Един от най-големите празници - Гергьовден!

Мнение от Iso »

Един от най-хубавите Български празници.
Пиша сега, защото сега влизам в кондиция и правопис. Вчера бях на едни именник от около 09.30ч. до около 15.00ч. След като се потих на 34гр.С със сериозни количества бира се транспортирах на място където температурата беше около 18-19гр.С и се наложи да продължа на уиски с лед. След като достигнах отново температура на прегряване минах отново на бира. Агнетата на пещ не ме впечатлиха, но ставаха за мезе, салатите също бяха на ниво. Не помня как съм пътувал и това е най-важното за мен, защото шофьорите край мен са отчайващи, "без коментар", но явно под въздействието на алкохола съм бил безразсъдно смел да ме карат. Благодаря на всевишния, че снощи не е имало голямо движение и са ме прибрали жив и здрав. Като се събудих Благоверната ме гледаше на "кръв и революция", явно тя ме е прибирала последно и много съжалява, че още съм жив.
Мамка му, колко пиене носят останките от Гергьовден. Тази седмица щяло да превалява след обяд. Значи следобедите ги пишем "Дъждовни" и дояждаме гергьовските остатъци с порядъчно количество пиене.

Хубав празник хеЙ!
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Един от най-големите празници - Гергьовден!

Мнение от babydoctor »

Да, бе, ама 3 дни никой да не стане от масата да иде да пометка и това си не е работа.....
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Iso
Мнения: 2061
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Един от най-големите празници - Гергьовден!

Мнение от Iso »

babydoctor написа:Да, бе, ама 3 дни никой да не стане от масата да иде да пометка и това си не е работа.....
Абе докторе, сега има забрана, рибата е заета с по-хубави работи от кълване. Освен това лично аз избягвам да ходя на риболов в почивни дни `щото няма празно място, а сега на разрешените водоеми е страхотна преса. Със захранката изхвърлена през забраната на разрешените водоеми в нашата област може да се отгледат поне дузина прасета до около 100-120кг. :tup: Познавам едни юнаци, които тръгват за шарани с по чувал жито, царевица, още камара шарени ярми и сумати течни, прахообразни ароматизатори, торби с различни по размер топчета от не знам какви тайни съставки от които мустаците на шараните щръквали или се завивали нагоре, като на джентълмен.
Едно време е било лесно. Хората на село не са чували за забрани, отивали на язовира и хващаха кой как може с въдици, със саморъчно направени харпуни, със срекмета, със слепи кошове (винтери). При вечер залагали стръв за раци покрай брега и сядали на раздумка с шише ракийка. Щом ракийката свърши палели фенерите и обикаляли примамките. Резултата обикновено е бил голям леген или поцинковано корито с раци и веселба в "Хоремага".
п.п. Това не са толкова мои спомени, колкото разкази на баща ми и чичо ми, бог да ги прости!
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Един от най-големите празници - Гергьовден!

Мнение от babydoctor »

Е и аз ги имам тия спомени, само дето за шаран ходех с два кочана царевица - 1 захранка и другия - стръв.Ма със спининга не ходим ЗА риба, а НА риба. Друго си е да помяткаш...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”