Пак за коли, аман!

Разправят, че не всичко било риболов.
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от Станимир »

outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от Владимир »

sharo1 написа:
Владе, той като си помисли, че трябва да влезе в кола с две/три врати, или такава в която главата му опира в тавана, коленете в таблото и раменете в дясно стоящия се напряга и и се изпотява. Не е ХХХ, но е добре гледано "Българско дете", което сега само се гледа добре. :D
:lol: :lol: :lol:
Канго с 2/3 врати,нов модел
Кое му е смешното,със сигурност е по-широко и удобно от предлаганите Голф и Пасат...Да не говорим,че при тях,не всички вдигатели са читави....А читавите,такива са на двойна от цената на Реното...

Сам да си избере..
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от Павел Иванов »

Владе , Шаро иронизираше ама как да е :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от sharo1 »

Владе,вие виждали ли сте Канго с
с две/три врати, или такава в която главата му опира в тавана, коленете в таблото и раменете в дясно стоящия
е ,те това е смешно,щот аз не съм :tup:
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от Iso »

Бай Иван написа:Ако ще е Фокус, гледай да е бензин, щот е сравнително безпроблем от към моторизация. Доказан работен кон с що годе прилична возия, но с евтини пластмаси по купето, но "за толкова пари, толкУ".
Аз лично предпочитам 1,8 бензин, но гледам и чета, че хората са доволни и от по-малкия 1,6 ако не търсиш динамика и като бонус си в малкия данък.
Това ти го пише фен на Фауве, като във семейството общо имаме 3 автомобила от ВАГ групата.
Сега водя преговори за закупуване на един фокус, на доста години, но определено е "гледана" кола, защото знам на кого е и съм сигурен в информацията от шефа на сервиза, който го обслужва от повече от 5 години. Вярно машината е стара, но покрива изискванията ми. Първоначално смущението ми беше, че е дизел, 90к.с., но след разговора с поддържащия сервиз опасенията ми отпаднаха.
Лично аз карам фокус 2009, бензин 1.6 комби. Доволен съм просторен, покрива диапазона на скорости с които се движа, гори средно 8/100 не е Майбах, но ми върши работа. :tup:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от Бай Иван »

Дизелът ако е гледан ще ти даде доста по-нисък разход и по-добра динамика.
Моят съвет относно дизела бе ако колата се взима, като "нов внос".
Бръмчи малко повечко и подпушва, но с извънградски разход от ~6, че даже и по-малко се преглъща.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от баш майстора »

4/6 врати :lol: :lol: :lol:
Изображение
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от Павел Иванов »

....
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от quietriot »

Iso написа:
Бай Иван написа:Ако ще е Фокус, гледай да е бензин, щот е сравнително безпроблем от към моторизация. Доказан работен кон с що годе прилична возия, но с евтини пластмаси по купето, но "за толкова пари, толкУ".
Аз лично предпочитам 1,8 бензин, но гледам и чета, че хората са доволни и от по-малкия 1,6 ако не търсиш динамика и като бонус си в малкия данък.
Това ти го пише фен на Фауве, като във семейството общо имаме 3 автомобила от ВАГ групата.
Сега водя преговори за закупуване на един фокус, на доста години, но определено е "гледана" кола, защото знам на кого е и съм сигурен в информацията от шефа на сервиза, който го обслужва от повече от 5 години. Вярно машината е стара, но покрива изискванията ми. Първоначално смущението ми беше, че е дизел, 90к.с., но след разговора с поддържащия сервиз опасенията ми отпаднаха.
Лично аз карам фокус 2009, бензин 1.6 комби. Доволен съм просторен, покрива диапазона на скорости с които се движа, гори средно 8/100 не е Майбах, но ми върши работа. :tup:
ще сменяш турбина и ще плачеш на 200 000 + км около 2 000 лв.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от Iso »

quietriot написа:
Iso написа:
Бай Иван написа:Ако ще е Фокус, ......
Сега водя преговори за ...........
ще сменяш турбина и ще плачеш на 200 000 + км около 2 000 лв.
Васко, доколкото разбрах двигателя е прост ТД (DI) 1.8 / 90 к.с. Надявам се, че е каран с подходящи масла и да няма проблеми. А и не очаквам да се експлоатира повече от 4-5г. с пробег от по 10 000км. на година почти 3/4 от които извънградско.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от Владимир »

Iso написа:
quietriot написа:
Iso написа:
Бай Иван написа:Ако ще е Фокус, ......
Сега водя преговори за ...........
ще сменяш турбина и ще плачеш на 200 000 + км около 2 000 лв.
Васко, доколкото разбрах двигателя е прост ТД (DI) 1.8 / 90 к.с. Надявам се, че е каран с подходящи масла и да няма проблеми. А и не очаквам да се експлоатира повече от 4-5г. с пробег от по 10 000км. на година почти 3/4 от които извънградско.
Не леж на,тая....
Не съм чул добро за Форд и Опел,карах "прост" ТД,еб. ми се бойната слава...За времето от 4-5години я,бяхме платили 3пъти таман...
Взимай доказал се модел и ама в ниииикакъв случай,нов внос от непознат човек(търговец).
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от quietriot »

Iso написа:
Васко, доколкото разбрах двигателя е прост ТД (DI) 1.8 / 90 к.с. Надявам се, че е каран с подходящи масла и да няма проблеми. А и не очаквам да се експлоатира повече от 4-5г. с пробег от по 10 000км. на година почти 3/4 от които извънградско.
Колегата взе 5 годишен , върнат от лизинг под 100 к и го кара няколко години като го обслужваше само в мото фое , после го продаде на колежката и турбината пръдна при нея на около 200 К км и тя се позивади май към 1800 лв за ремонта , щото бе з турбо туй е мъртвец !
Нищо не съветвам само споделям случай ..........
Тъста си купи от Стара загора , пасат 4 , комби 1,8 Т с газ за 2800 и колата е чук , ако се беше обадил по рано щях да те пратя да гледаш имаше ровър за продаване и го даде на едни цигани за 500 лв с кожен салон и малък ремонт .
Аватар
Bibooo
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Юни 03, 2015 10:21
Риболов: feeder
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от Bibooo »

Форд и циганин не боледуват- мрът изведнъж,
В никакъв случай на млад човек не купувай дизел,
защото не могат да карат пенсионерската и
после като чуеш едни вълшебни думички "Помпа" , "Дюзи" и "Турбо" и ще ти стане лошо.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”