Пак за коли, аман!

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Пак за коли, аман!

Мнение от Iso »

Скъпи колеги, след като купих МПС на съпругата, сега е ред на първордния "цар". Необходим е първи автомобил за около 2500лв. с елементарно обслужване. Сещате се обслужването е за моя сметка. :( Необходимо е да преодолява поне 600км. по нашите пътища и магистрали без проблемно. Предпочитанията са за автомобил по-широк и с повече въздух като например, Форд фокус - комби. "Царят" е едър и видимо се чувства дискомфортно в Клиото на мама.
Необходими са ми марка, модел и година, които си заслужава да търся.

Надявам се да откликнете на зова ми за помощ! :tup:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от Fishh »

Един пасатор колега 98-2002, макс до към 1-1.5к поддръжка на година, евтини части, слагаш му една газова 10/100 айляк работа, нямам много опит честно със други марки, ама търкалям един таралясник голф3 еми голфа си е машина :D Aз и не съм чул за тия пари 2-3к освен VW друго някой да хвали.
Аватар
ceslav
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 5:22
Риболов: спининг
Местоположение: Русенско
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от ceslav »

Рено Сценик е добро решение.Широко, става за палатка,носи доста багаж.Сравнително висока ако царя го влече риболова.Носи на газ ако ще е бензинова и т.н.Виждал съм доста едри мъже да ги карат.За първа кола може дори и фаза 1 с двулитровия мотор,че е по надежден.
И справедливост за всички.......
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от Бай Иван »

Ако ще е Фокус, гледай да е бензин, щот е сравнително безпроблем от към моторизация. Доказан работен кон с що годе прилична возия, но с евтини пластмаси по купето, но "за толкова пари, толкУ".
Аз лично предпочитам 1,8 бензин, но гледам и чета, че хората са доволни и от по-малкия 1,6 ако не търсиш динамика и като бонус си в малкия данък.
Това ти го пише фен на Фауве, като във семейството общо имаме 3 автомобила от ВАГ групата.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Пак за коли, аман!i

Мнение от Владимир »

За тия пари и Субару Легаси,може да се вземе,стария фейс.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от babydoctor »

само Голф. 4-ка, 4х4, климатроник, газ...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от Павел Иванов »

Красе , обърна ли внимание на бюджета де си е определил Ицо преди да му предлагаш каручки разни ?!?

Ице , за тия пари и за първа кола най-доброто решение е - отиваш , гледаш , каквото най-ти хареса за момента му се хвърляш па каквото сабя покаже !
Колкото повече сондираш , толкова повече вероятността да се омотаеш излишно е по-голяма .


Ей това обаче искрено ме разсмя :
Fishh написа:Един пасатор колега 98-2002, макс до към 1-1.5к поддръжка на година,...
Колкото струва колата , толкова да и е поддръжката за година и това да е плюс , заеби :lol: :lol: :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от Fishh »

Павел Иванов написа:
Fishh написа:Един пасатор колега 98-2002, макс до към 1-1.5к поддръжка на година,...
Колкото струва колата , толкова да и е поддръжката за година и това да е плюс , заеби :lol: :lol: :lol:
Колега то си зависи и колко се кара нали така ? Аз ги смятам при мене за мойта каруца при каране по 40-50к километра на година г/д колко са разходите,a aко кара по-малко и разходите ще са по-малко тва е ясно.
А да вземеш кола за тия пари и да я караш без да ce вкарат пари за ремонт на важните части 100% ще го остави на пътя първите 2-3 месеца. Колата за 2-2.5к нова газова и смяна ремъци,масла консумативите още към 1-1.2к първоначално и ще знае че поне 50-60к километра шанса да го остави на пътя е малък и ще мине без сериозни проблеми.
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от Vid »

Никога не си купувайте кола от БГ., и то от разни БГ търговци и борси, щото парен- каша духа....
Поръчвайте от чужбина, или най добре си направете една екскурзия, хем свят ще видите, хем с кола ще се върнете....
2 х.лв.? Че то един кон струва толкоз + прилична двуколка 5 х.лв...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Achanai Trout Club
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 21:17
дал Браво: 1 път

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от Achanai Trout Club »

Пасат тройка е топ решение в този ценови диапазон! 1.6 бензин, малък данък, здрава и непретенциозна кола, голяма и комфортна, газифицира се лесно и е икономична. Какво повече ти трябва?
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от Бай Иван »

Б3-ката има и 1,8 моно, която също е в малкия данък - 90 коня, но това е модел почти на 30 години.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от Владимир »

Ако не му е грозна,едно Канго му вземи,карах няколко години,дизелово,височко е и здраво.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от Iso »

Павел Иванов написа:......Ице , за тия пари и за първа кола най-доброто решение е - отиваш , гледаш , каквото най-ти хареса за момента му се хвърляш па каквото сабя покаже !
Колкото повече сондираш , толкова повече вероятността да се омотаеш излишно е по-голяма...
Павле, знам и затова по този начин купувам колите на домашния шеф, гледам цената да е минимална и да е в движение защото знам, че за година-година и половина ще бъде очукана като стара германска каска и ще е за бракуване.
Естествено "принца" ми е по-скъп от "кралицата", затова ми трябва нещо що годе безопасно.
Владимир написа:Ако не му е грозна,едно Канго му вземи,карах няколко години,дизелово,височко е и здраво.
Владе, той като си помисли, че трябва да влезе в кола с две/три врати, или такава в която главата му опира в тавана, коленете в таблото и раменете в дясно стоящия се напряга и и се изпотява. Не е ХХХ, но е добре гледано "Българско дете", което сега само се гледа добре. :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от Владимир »

Кангото е баничарка...как ще опира бре,да не е мутант...
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Пак за коли, аман!

Мнение от sharo1 »

Владе, той като си помисли, че трябва да влезе в кола с две/три врати, или такава в която главата му опира в тавана, коленете в таблото и раменете в дясно стоящия се напряга и и се изпотява. Не е ХХХ, но е добре гледано "Българско дете", което сега само се гледа добре. :D
:lol: :lol: :lol:
Канго с 2/3 врати,нов модел
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”