Започва да ми писва

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Започва да ми писва

Мнение от stancom »

Вчера се налага да отида до болницата за изследвания. Влизам да ми вземат кръв и се започва , три лева за вземането ! До като не платиш, не вземат, нищо че си с направление :twisted: Не че са проблем, въпроса е принципен! Такаа, отивам за снимка, пред рентгена сме пет човека. Пристига жена и лекарката и иска направление, отговора е нямам, ще си платя снимката, влизай тогава. Другите си чакаме, а че им давам сума пари за здравни осигуровки всеки месец, никой не го интересува :twisted: Не че и разбраха какво ми е, но това е друга тема :mrgreen:
Аз не мога да ловя риба !!!
kiril_bulgaria
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 19:53
Местоположение: Царево
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Започва да ми писва

Мнение от kiril_bulgaria »

Не се сърди на лекарите и сестрите, а на чиновниците от здравната каса.
Твоят протест трябва да е към частните болници
И много важно - към циганите, тези с многото права и никъкви задължения..

Един лекар, след като е учил:
4г гимназия с усилено изучаване на биология и немски,
6 (шест) години медицина,
Немски – Много добро ниво, сертификат DSH диплома, от Медицински Университет Грайсвалд, Германия
Английски - ниво Intermediate на OXFORD
Руски – Много добро ниво, професионално медицинско
Украински – Много добро ниво, професионално медицинско

и получава заплата от 780лв. С всичките му разправии с хора и отговорности за човешкият живот...

Мислиш ли, че догодина, по това време, ще бъде на работа в БГ? Колкото и да е комунист (от тези, които ги убиха преди 9.септ.44,) след като не може да купува памперсите на детето и вижда, как неговите съученици, едвам, едвам избутали някоя гимназия карат лъскави коли... Е, това е България. Ние си я правим. Ние гласуваме за това положение.

То и затова средната възраст на лекарите и сестрите е над 50г.

В дискусия не ми се влиза, запазвам си я за Вас.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Започва да ми писва

Мнение от Павел Иванов »

stancom написа:...Не че и разбраха какво ми е, ...
То това твоето освен , че е недиагостицируемо е и нелечимо , та префърли си го у другия крачол и оди да апнеш една вратна с половинка бърбън :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Павел Три
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Апр 07, 2015 19:20
Риболов: свободен
получил Браво: 1 път

Re: Започва да ми писва

Мнение от Павел Три »

Адашко ,той национален проблем има ,ти вратна с бърбън го храниш . :D
rap66
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 12:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Започва да ми писва

Мнение от rap66 »

Миналата седмица синчето звъни на майка си, зъб го заболял, какво да прави. Щото той милия е нямал такъв случай, от малък нагъва сирена всякакви. Но явно немските сирена не му се отразяват добре. На другия ден пак звъни - пулпит тате, 300€, зъбът е един корен. Добре че не е кътник....
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Започва да ми писва

Мнение от sandista »

https://youtu.be/6CUfvwCrI5Y?t=57

Стегай са да нападаме чъбовете :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Започва да ми писва

Мнение от Павел Иванов »

Адаш , той Станко си е друга бира :lol:
Щом бейбиту Красе не успея да го оправи , нема кой друг да го стори , та ....

rap66 , едни 11 еврака доплащане към медицинската застраховка за Джърмани спасяват до 1000 еврака при зъбо врача по нужда .
То не , че човек може да предвиди всичко , ама като веднъж пати не му пречи другия път да си върже гащите за всеки случай :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
rap66
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 12:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Започва да ми писва

Мнение от rap66 »

Мисълта ми беше че много се оплакваме от нашата действителност, и все даваме за пример Германия и Швейцария, обаче нещата на място изглеждат по различно.
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Започва да ми писва

Мнение от Vid »

rap66 написа:Мисълта ми беше че много се оплакваме от нашата действителност, и все даваме за пример Германия и Швейцария, обаче нещата на място изглеждат по различно.
Определено изглеждат по различни- леля ми живее от 30г. в Швейцария и наскоро претърпя тежка операция/успешна и как не се намери един лекар или една клиника да и поиска и един франк отгоре/извън здравната и осигуровка, както за самата операция, така и за предварителното диагностициране....
Така е, защото там осигуровките се трупат по лична партида, не като при нази- имам 25г внасяни осигуровки, оставам 3 м. без работа и вече нямам право на здравна помощ??? А, къде са ми парите де съм внасял 25г.????
Това не е държава, а кочина....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Започва да ми писва

Мнение от sestrata »

Добре, че не са по партида, че си умираме мърцина със здравните осигуровки, които плащаме. :) 25 години х 12 месеца х 40.80 лв (колкото е сега за самоусигуряващ се) = 12 240 лв.
Една операция на сърце - около 50 000 лв (покрива се от здравната каса)
http://svetaekaterina.eu/%D0%B1%D0%B5%D ... %86%D0%B5/
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Започва да ми писва

Мнение от Венелин Радушев »

Представете си, че един натоварен камион се спуска и набира скорост по стръмен наклон. До едно време спирачките могат да го спрат и респективно спасят, но над определена скорост той вече е обречен. Да, той има още малко живот, докато срещне препятствие. И все пак бъдещето му е предрешено и спасение няма. Три милиона работещи от едната страна на везната, като една трета от тях са държавни служители и всъщност са на другата страна на везната. Те не допринасят за брутният вътрешен продукт и бюджета. След 10-тина години ще се пенсионират 60-ти набор и везната ще се наклони още по-стремително в грешната посока, след още 10-години и 70-ти набор и везната ще се прекатури. "Носете си новите дрешки момчета, че утре може да няма...."

П.С. Една гатанка: Кой е най-големият работодател в област Силистра? - Община Силистра
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

Re: Започва да ми писва

Мнение от GREEN BUG »

Станко,споко,при комшиите е същото https://www.youtube.com/watch?v=-g-srcXmt5A
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Започва да ми писва

Мнение от Vid »

Венелин Радушев написа:Представете си, че един натоварен камион се спуска и набира скорост по стръмен наклон. До едно време спирачките могат да го спрат и респективно спасят, но над определена скорост той вече е обречен.

След 10-тина години ще се пенсионират 60-ти набор и везната ще се наклони още по-стремително в грешната посока, след още 10-години и 70-ти набор и везната ще се прекатури. "Носете си новите дрешки момчета, че утре може да няма...."
Не само ще се прекатури...
70-ти до 74-ти са най големите набори родени в България, т.е. 150 х. българи на година, в сравнение със сегашната раждаемост- 60 х. от които циганите са около 60% според официалната статистика. Демек, ако стигнем до пенсиониране след 20 и кусур години, ще разчитаме на циганите да ни осигуряват пенсиите от техните заплати??? Това е пълен смях... Същото е като здравните осигуровки....
Абре, що сме тръгнали да откриваме топлата вода, а не видим как са го направили в една Швейцария и всеки работещ е доволен и осигурен до края на живота си и пенсионно и здравно, че и в старчески дом да влезе си живее доволно и обгрижено....
Ама, първо трябва да си оправим държавата, като за начало избесим всички продажници от парламент и правителство и то публично, за поука на следващите....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Започва да ми писва

Мнение от Iso »

След 2025 - 2030 г. година голяма част от настоящите професии няма да съществуват. Естествено хората тогава ще се настроят за новите работни условия и ще придобиват необходимата квалификация.
Според мен тенденцията ще се запази: малко на брой интелигентни хора, ще експлоатират много на брои, ниско образовани хора.
Какво ще се случи с пенсиите тогава не мога да предположа, но вероятно няма да са достатъчни за съществуванието на един човек.
Това още сега се вижда без усилие.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”